Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ecnedam
Ecnedam ma, 09:22
Előzmény: #220385  N0MAD
#220391
"Majd elkezdi utálni egymást a tót, a magyar a délszláv meg az arab vérvonalam, meg ahogy azt a mélymagyarok elképzelik :D" 
És még csak bele se menjünk a mélymagyarok vérvonalába. :)))
Van egy kollégám: Kazah születésű orosz, identitása orosz de félig ukrán vérű is, magyarul beszélő nő magyar férjjel. Na szerencsétlent megrohamoztuk a háború elején, hogy most akkor mi a szar ez ő hogy áll ehhez?
Szegény éppen csak el nem sírta magát, annyit mondott hagy ne kelljen állást foglalnia, neki ez mindkét oldalról egy tragédia. Család egyik fele Kijevben, másik Moszkvában. Gondolom nem ő az egyedüli ebben a cipőben
berlini
berlini ma, 09:15
Előzmény: #220386  berlini
#220390
Amúgy meg, ha tisztán jog szerint jársz el, akkor felszólithatod arra, hogy szüntesse meg a pöcegödröt.
Ha arra hivatkozik hogy tudatában voltál a gödör létezésének a vételkor, akkor egy szippantás után megnézeted a gödör állapotát. Tuti, hogy nem a mai szabályoknak megfelelően tartja a szennyvizet és fel kellene a szomszédnak amúgy is ujitani, akkor meg az áthelyezés se sokkal drágább.
Persze ez az egész egy garantáltal megromló viszonyhoz vezetne. Kérdés hogy megéri-e
lacikonyha ma, 09:15
Előzmény: #220376  Dan90
#220389

hamár a "jog" toldalékkal ellátott alakját foglaltad a kérdésedbe, erre a helyzetre egy ponton valszeg a kötelmi jog ismérveit kell figyelniarról pedig érdemes tudni, hogy kevés benne a kogens kitétel
kifejezetten, szándékosan a szerződéses szabadság kiszélesítése vezérelte a jogalkotót közérthetően: kölcsönösen elfogadható megegyezésben érdemes reménykedni, ennek híján valamiféle kikényszerített megoldás  hosszú és rögös út a maga költségeivel
berlini
berlini ma, 09:12
Előzmény: #220386  berlini
#220388
...nézz utána az önkormányzatnál. Mert áthelyezni aztán pár éven belül kifizetni a szennyvizcsatorna kiépités rád eső önerejét, nem tűnik okos lépésnek
Pistike12 ma, 09:09
Előzmény: #220384  Pistike12
#220387
A csucshoz kepest a nyolcadat! a legrosszabb 1919! Elotti idaszaknak a 2/3at sikerult elerni!
Sziiiiiiiiip munka. 
berlini
berlini ma, 09:09
Előzmény: #220376  Dan90
#220386
Miért lett most sürgős? (Időszerű)
Úniós irányelv van a településeken a szennyviz elvezetés, tisztitás megoldására. Előbb vagy utóbb célzott pénzek jönnek erre is. (Azaz másra nem lehet felhasználni, csak a felét ellopni, de közben megvalósul a csatornázás is.)
N0MAD ma, 09:07
Előzmény: #220373  Ecnedam
#220385
Illetve hát ezzel a honfoglaló  leszármazási vonallal úgy vagyok mint dan brown féle Jézus vérvonala és egyetlen leszármazottja dologgal:
Ha valakinek ezer, kétezer évvel ezelöttről van leszármazottja akkor annak a személynek a régióban kb mindenki leszármazottja valamilyen szinten (generációnkként két gyerekkel az 2-4-8-16... kettő a századikon amennyi már nem is lehet, de nyilván újrakeveredtek a vérvonalak)
Az elsőszülött elsőszülöttjének elsőszülöttje meg max a feudális vagyonöröklésnél számít.
Úgyhogy mind vagyunk zsidók is, törökök ia arabok is meg rómaiak is, avarok is. Bennem pl van 0,5% arab a dns rokonság szerint, úgyhogy a török időkben valaki nem kérdezte meg ősmamit akar e. (az idő visszaszámolható a százalékfokból ugye szülőktől kb 50-50%, nagyszülőktől 25, stb.)
Majd elkezdi utálni egymást a tót, a magyar a délszláv meg az arab vérvonalam, meg ahogy azt a mélymagyarok elképzelik :D
Pistike12 ma, 09:07
#220384
Egy ujabb elgondolkodtato cikk es kimutatas az ingatlanok szamarol es allagarol. Különösképp figyemremelto a gepiesites idoszakaban az elmult 1000 ev legjobb 10 evenek a Matolcsy altal hianyol visszamerese. Tanulsagos, kijozanito.
Összegezve: Szar nulla teljesitmeny a valaha legdragabban. 
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240423/most-kiderul-milyen-allapotban-van-a-magyar-lakasallomany-681889
Freszelés ma, 09:00
#220383
Először magamba néznék: "ha kifizetem a 150k-t, akkor fogok tudni még jó érzéssel a telekre nézni vagy b*szni fog az ideg, hogy lehúzott a genyó szomszéd 150ezerrel? És esetleg ez a gondolat évekig, évtizedekig velem marad?" Én ezt a dolgot vizsgálnám meg, de itt kell kis önismeret és mindenki más.De az sem jó, ha beleállás van, mert akkor ahogy írtam: garantáltan innentől ellenséges légkör lesz, holott aprópénzről van szó.Ügyvéd megkeresés nem játszik, mert az első tanácsadói órára elkéri ennek az összegnek egy jelentős részét. Egy kivétel van: ha az önérzeted nem viseli el és inkább időben, pénzben kifizeted a dolog többszörösét, de a lényeg hogy az igazságérzeted rendben legyen.Egy szó mint száz: kicsit googliznék ( https://kocsisszabougyved.hu/milyen-esetekben-es-hogyan-hasznalhatjuk-a-szomszed-telket/ ), de nem tudom hogy pl ez a találat mennyire vág ide.
Van egy megoldás még: ha vásárláskor erről tudtál (ahogy írtad) és belekalkuláltad a vételi árba annak a kockázatát is, hogy ezzel majd szenvedni kell kicsit. Ha igen (vagy meg tudod győzni magad hogy igen), akkor megvédted az önérzetedet és kiteszed a 150ezret és viszlát.
N0MAD ma, 08:55
Előzmény: #220376  Dan90
#220382
Én simám azt mondanám hogy örüljön hogy eddig engedted neki a használatot és vagy megszünteti magától vagy kap erre keresetet. Mosolyogva hogy ne legyél agresszív :D
Nyitásnak jó, aztán ha mégis beszállsz a költségekbe a jó viszonyért az se baj.
slash ma, 08:54
Előzmény: #220380  Dan90
#220381
Ne keress igazságot, se semmit. Fizesd ki azt a szaros 150et és megszabadulsz tőle. Én is most fizettem 1000 eurot a szomszédnak mert szerinte folyton beázunk. Nálam semmi. Itt a lényeg: 
https://www.youtube.com/watch?v=CS7N2bTqWGw ;
Dan90 ma, 08:50
Előzmény: #220379  Freszelés
#220380
Ez pont az a kategória. 300 ezer lenne az át telepítés és ennek a fele. Szóval abszolút nem a pénzről szól a dolog hanem a jogosságáról. Mert én is úgy vagyok vele hogy kifizetem és nem érdekel legalább le van tudva csak első körben az érdekel mennyire jogos a keresük és hogy jogilag neki vagy nekem lehet igazam ? 
Freszelés ma, 08:47
Előzmény: #220378  Dan90
#220379
Mennyi pénzről beszélünk itt? Vannak harcok, amiket nem éri meg megvívni.
Dan90 ma, 08:44
Előzmény: #220377  Freszelés
#220378
Igen ez biztos. Hát ez a helyzet régi már. Az előző tulajé volt minkét telek nagyjából 10 éve. Aztán ő eladta a házat azzal a telekkel a mostani lakóknak nagyjából 6-7 éve és a másik telket pedig én vettem meg 2 éve. Igazából semmi konkrét terv nincs a telekkel csak alkalmi vétel volt. 
Freszelés ma, 08:41
Előzmény: #220376  Dan90
#220377
Innentől a jó szomszédi viszony már garantált. Vagy egyikőtökben, vagy a másikban, de jó eséllyel mindekttőtökben tüske lesz innentől...
Mióta áll fent ez a helyzet?
Dan90 ma, 08:36
#220376
Sziasztok.
Eddig csak olvasója voltam a fórumnak de most egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Adott egy vidéki faluban telek amit 2 éve vettem. A szomszéd ház szennyvíz gödre a az én telkemen van. Erről tudtam is mikor vásároltam. Vásárláskor megbeszéltük a szomszéddal hogy ezt a helyzetet majd meg kell szüntetni de nem sürgős. Most úgy áll a dolog hogy időszerű és ők is benne lennének  viszont azzal álltak elő hogy felezzük a költségeket. A kérdésem az lenne hogy ez mennyire jogos az ő részükről, mert én nem érzem annak. Illetve hogy ilyenkor mi a teendőm ? 
Ecnedam
Ecnedam ma, 08:35
Előzmény: #220374  Pistike12
#220375
Pedig elég érdekes ha valaki nem törleszti a hitelét de szállodába jár, nem?
Pistike12 ma, 08:16
#220374
Kinai devizahiteles mentocsomag. Jo mintok, meg tobb keleti suttyot. 
https://telex.hu/kulfold/2024/04/23/kinaban-meg-vonatra-se-ulhet-az-akinek-adossaga-van
"Sőt, egy külön csengőhangot is kap, aki tartozik, hogy az összes ismerőse tudja: nem képes kifizetni az adósságát."
Hajra Viktor, ők a jövőnk! 
Ecnedam
Ecnedam ma, 08:03
Előzmény: #220353  N0MAD
#220373
"Mert “mi” magyarok. Akik ki tudja melyik generációnál lettek “magyrok”szembenállíva a nem mgyarokkal. Akik később lettek volna “mgyarokká” jó esetben." Pontosan...
Na meg honnan számítódik a "vér" és nemzetiség? Honfoglalástól? Aki abban a pillanatban hunnak vallotta magát az 100%ban DNS-ileg is az a majom leszármazott volt aki a "HUN" feliratú fáról mászott le? :) Kár ezen lovagolni, az identitás virtuális dolog, a természet nem ismeri a fogalmat, maximum az egyén gondolkodására és cselekedeteire van hatással, a DNS-t tökéletesen hidegen hagyja.
 "Biztos te vgy ez egyedüli honfoglaló vérvonal."
Na meg tegyük fel így van. És? Kit érdekel? Kenje a hajára. :D
lacikonyha ma, 07:45
Előzmény: #220366  slash
#220372

egy ilyen város mint Budapast megértéséhez egy folyamat megértése szükséges
amit ma látunk, az bő 300 éve indult, miután elhúztak a törökök, és maradt egy csomó hulla,meg épületrom, és kb 100 km-es környezetében ugyan ez
..
aztán a terület új urai telepíteni kezdtek ide életet, eleinte katonai eről, és az egyházakat, majd a nyomukban szivárogtak ide megélhetést keresők, akik közül a görögkeleti kereskedők fejtették ki a legnagyobb hatást az első100 évben,kihasználva a földrajzi adottságokat és a pozsareváci béke vámkedvezményeit
..
soknemzetiségű, üzleti lehetőség kihaszálási projektként indult fejlődésnek, és az is maradt, a lakhatási lehetőség csak másodlagosan létrejött következmény
pl. úgy lett a legnagyobb tóth város 1914-re, a fausztató tóth legények miután megérkeztek Újpestre vagy pestre a Dunán a lecsorgó összekötözött faanyag jelentette tutajok tetején gyakorta itt is maradtak feldolgozni és beépíteni a fát, aztán jöttek utánuk azok akik észrevették hogy valamiért hiába várják haza a tutajosokat
a megélhetési lehetőség volt a vonzó nem a lakhatási, az otthon talán még biztosabb is volt néha
..
aztán hosszú lassú utemű kiépülés után jöttek a nagyobb halak immár nem csak a munkaerejükkel, hanem a szaktudásukkal és pénzzel a zsebükben, ismét nem lakhatási, hanem pénzcsinálási prioritást szemelőtt tartva, és kiszélesedve felgyorsult minden
..
aztán a küllök közékerülő bot lett trianon elsőként, majd gerenda a Vörös hadsereg megérkezése
..
szépen lassan áll vissza a folyamat az eredeti mederbe Budapest megint elsődlegesen, hatékony pénzcsinálás vezérelte nemzetközi projektként zakatol, ahol lakhatási lehetőség is adódik úgy ahogy a hangyáknak
..
kegyetlen hely, nem való bárkinek, tömegeket darált már be, de az biztos, hogy akinek Andrássy úti ingatlant nézve annyi jut eszébe hogy lakna e itt, az semmit nem tud ennek a városnak a lényegéről
N0MAD ma, 07:42
Előzmény: #220361  sztiv
#220371
Harry Sheldon is azt gondolta (fogja gondolni) sőt a jövőre vonatkoztatva is, nemcsak a múltra ;)
N0MAD ma, 07:37
Előzmény: #220357  Placi82
#220370
Nem vagyok se érzékeny se érintett.
Szerintem tök higgadtan mondtam el a véleményem, és nem mondtál rá túl sok ellenérvet ügyhogy nincs sok oka megváltoztassam.
N0MAD ma, 07:34
Előzmény: #220364  Xis24
#220369
Nem túl nagy a csapda a kérdésben.
A jelenlegi ár az, ezt árazza a piac. Holnap meg a holnapi lesz az.
N0MAD ma, 07:32
Előzmény: #220367  Pistike12
#220368
Pont olyan feltételekkel mint bármely helyi, az eu egyik alapjoga.
És itt vege is az érvelésednek.
Pistike12 ma, 07:15
Előzmény: #220365  ncseed!
#220367
Nem mehetsz szabadon venni barmennyit. 
Es itt vege is az ervelesednek. 
slash ma, 06:53
Előzmény: #220364  Xis24
#220366
Ez a nagy hazai ingatlan hazafiság csak addig tart amíg a te kecódért be nem állít az arab vagy az orosz és szépen lerakja neked az álomlovét. Onnantól téged mit érdekel ki veszi meg.  Hagyjuk már.. pénz beszél, kutyaszar táncol. Amikor a horvát kecót vettük ott pattogott nekünk a helyi ügyvéd meg mindenki mert cipeltük ki nekik az euro tízezreket. Aztán az horvát adóhivatal is úgy küldte az  illeték csekket mint a picsa. Abból mennek szendvicsezni a közhivatalnokok Zágrábban.   Ott is téma ez, kit érdekel. Egy valag pénzt cipelnek be mindenhová a külföldiek. BP belváros is tele arabokkal ott laknak. Normális magyar amúgy sem ott él. 
ncseed!
ncseed! hétfő, 23:49
Előzmény: #220364  Xis24
#220365
Megfoghatatlan kérdésre nem lehet választ adni.
Ha te mehetsz külföldre szabadon a pénzeddel - akár ingatlant is venni - akkor ők is jöhetnek ide. Ugyanez munkára. Üdv a kapitalizmusban és a szabadkereskedelemben.
Xis24 hétfő, 23:31
#220364
Hölgyeim és uraim, hoztam Önöknek egy találos kérdést. Mondjanak a mai kereseti lehetőségek és devizaárfolyamok ismeretében egy olyan átlagos Bp-i lakásárat amit Önök elfogadhatónak gondolnak... de mindezt úgy, hogy ne hagyják, hogy a világ országaiból érkező spekulánsok hada felvásárolhassák az egész várost, így kiszorítva az őslakókat. Tehát Önök szerint mi lenne ma az egyensúlyi állapot?
Pistike12 hétfő, 22:18
#220363
A lakhatási válság megoldására irányuló egyre növekvő nyomásnak engedve Spanyolország közölte, hogy visszavonja „aranyvízumát”. Tette mindezt hasonlóan számos más európai országhoz.
https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2024/04/aranyvizum-ingatlanpiac-befektetes
Mimagyarock meg bevezetjuk. A csaladokert!! 
Placi82 hétfő, 22:16
Előzmény: #220353  N0MAD
#220362
"" És gondoljunk azokra is, (főhajtassal, némán) akiknek 10 berhaza is volt Pesten, aztán 1944 ben meg ha szerencséje volt az ékszereket a zsebébe turve menekulhettek el bukva az ingatlavagyont, vagy még rosszabbul járva, vagonba tettek őket" "
Ez biztos elkerulte a figyelmedet.  Az" XY tengely" is igaz, és a veszkorszak szornyusege, es  fasiszta aljassaga pedig soha sem térjen vissza. (nem is fog). Mind a  kettő volt a múltban.  Na szerintem beszéljunk  arról hogy hol vannak a vevők különösen 40 mft és a luxus kategória közötti vastag intervallumban??  
sztiv hétfő, 21:34
Előzmény: #220357  Placi82
#220361
A bodrogközi Nostradamus szegényke azt hiszi, hogy a történelem pont ugyanolyan egzakt tudomány mint bármelyik mérnöki szakma, aztán csak csodálkozik, hogy miért van kiutálva minden fórumról…

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek