Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD ma, 14:58
Előzmény: #220467  lacikonyha
#220468
Azért tök jól jön amikor többen szólnak neked hogy feleslegesen kötekszel és fikázol előugrik valaki aki szól, hogy mindenben igazad van, kár is érvelned, mindenkinél magasabban állsz.
Nagy mák az ilyen, később is jó hivatkozási alapnak. Ritka az ilyen véletlen szerencse.
lacikonyha ma, 13:40
Előzmény: #220464  N0MAD
#220467

ahogy akarod
mondta tegnap az Andy, hogy legyek elnézőbb az alulműveltekkel
ezért volt az eredeti felajánlás, hogy vegyük úgy hogy el sem csattant a kérdésed
minden bizonyítottál már, de ha szükségét érzed, bizonygass még
elfogom nézni, elfogadtam a kérvényedet, jogosultságot szereztél rá szívós munkával
lacikonyha ma, 13:31
Előzmény: #220462  goldilocks
#220466

egzakt módon csak azt az egy - mint kiinduló - problémáját fogalmazta meg,.hogy soknak gondolja a közös költséget és megszabadulna tőle
a megoldásra kíváncsi, de ahhoz már csak hevenyészett kiindulási esetleírása van
elég sok, talán még elegendő is a tanács amit itt kapott, ahhoz hogy mit nézzen meg és dönteni tudjon hogyan tovább
Pistike12 ma, 13:30
#220465
Egy ujabb tenyezo ami emeli a bpi alberletek arat. 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240424/kiderult-egyre-sulyosabb-a-munkanelkuliseg-magyarorszagon-679729
Szepen lathato ahogy a videk osszeroppan... 
N0MAD ma, 13:23
Előzmény: #220463  lacikonyha
#220464
Na, akkor a magasröpt átment ovisba.
Ennyire hamar kibukik a valós vs önfényező közti difi.
Qed.
lacikonyha ma, 13:20
Előzmény: #220460  N0MAD
#220463

mosakodj még nyugodtan, ha nem érzed elég tisztának magad
engem nem zavar
goldilocks ma, 13:16
Előzmény: #220440  Fannaf
#220462
Léggé sok ingatlan zavaros tuli állapotot láttam már,.... a részleteket kellene tudni amit itt úgysem fogsz kitenni.  
Sztem nem ez a fórum fogja a problémádat megoldani. 
Ingatlanos jogász kell aki minden részlet ismeretében tud valamit hümmögni..
N0MAD ma, 13:06
Előzmény: #220460  N0MAD
#220461
Jav: ozromba aljasparasztozásom.
Ne mondd higy nem figyelek rád.
N0MAD ma, 13:02
Előzmény: #220458  lacikonyha
#220460
Azért rejtő kapcsán a “számodra is van remény” ha nem is javaslat de azért nem is egy kifejezett jókivánság, lássuk be.
A leparsztozásommal pedig tényleg jobb lett, legalább lepotyogott az álentellektüel máz és a valós vitakultúra került felszínre. Ha nem is szimpatikusabb de legalább őszintébb.
N0MAD ma, 12:59
Előzmény: #220456  Pistike12
#220459
“ Sokan jol keresnek, nagyon sokan. ”
Define “jó”. 400, ami a medián felett lebeg a horizonton? Mert lehet ám hogy nem a forintmennyiségben van, hanem a “jó” fogalmában.
Mert pl gyerekekkel otthon levő anyukával egykeresős 400 nettó, kettő-kettőötvenes albérlettel és önerőre félretéve nálad “jó”, másnál meg “kevéssé jó”
Csak hogy ne beszéljünk el egymás mellett.
lacikonyha ma, 12:55
Előzmény: #220455  N0MAD
#220458

a kérdésed tartalma otromba, nem a stílusa
tudod mi a különbség?
amúgy a Murdochnak irt szövegemben egyetlen javaslat sincs, ezért a kérdésedben lévő "is" pedig nettó előre megfontolt szánkból elkövetett aljas parasztság
javasoltam hogy tegyünk úgy mintha meg sem történt volna, de az neked nem volt jó
most jó?
Pistike12 ma, 12:45
Előzmény: #220452  z0li23
#220457
Azt hittem az elozo megvalasztasa elotti cikk... 
Hiphop. Nem tortent semmi ebben a temakorben sem. Holott ehhez hozzafertek vona, nem megszoritas kerdese es a NERen is uthettek volna...
De ahogy nezem Karigerike stabja hasonlo a fideszesehez politikai marketingbol. Szinte masolja a fideszt: minden rossza masik hibaja, a jo az ove, es igyekszik csak beszelni minden retegnek a kedvere de nem csinal semmit... 
Eleg profi, es en par honapja meg sajnaltam. Azota figyelem es elegge profi a gepezet mogotte. 
Pistike12 ma, 12:41
Előzmény: #220453  bronz
#220456
Ez a statisztika helyes. A median kozelitett pl az atlagberhez.
Mint regebben irtam, sok helyen lathato fizetesek vannak allami szferaban, es nem a miniszteri stbre kell gondolni, es ezek orszagos lefedettseguek. (nav, rendorseg, ugyeszseg, egeszsegugy most pedig a tanari fizetes sem annyira rossz). Ugye munison? Tevedtel vagy tevedtel?... 
Persze van berszakadek munkaltatok kozott, pesten is parom keres most melot es felsofoku vegzettseggel 500 bruttokat ajanlgatnak neki penzugyi szektorban... Poppet vicces. 
Valamint az fontos, hogy az atlagber az a teljes bertomeg, tehat jutika, premium stb. 
Sokan jol keresnek, nagyon sokan. 
N0MAD ma, 12:36
Előzmény: #220454  lacikonyha
#220455
Namármost lehet te azt gondolod hogy a te megjegyzéseid és fikázásaid valami fennkölt irodalmi magaslatot képviselnek amiket a földi halandók csak morzsákban képesek értelmezni, de erről megoszlnak a vélemények.
A statisztikai adatok bemásolására ez persze nem vonatkozik, azok mindig szivesen látottak.
lacikonyha ma, 12:20
Előzmény: #220451  N0MAD
#220454

amit nem javasoltam, azt bizony nem is javasoltam
és a kérdésed, nem túl kecses, viszont otromba
vegyük úgy hogy el sem csattant
bronz ma, 12:20
Előzmény: #220442  Pistike12
#220453
Pesten elhiszem, hogy ez simán megvan, de VIDÉKEN aligha.
Amikor a vidéki szemét rothadó nyugati multik hirdetéseiben sincs meg ez a szint, azért az felvet kérdéseket, nem?!
N0MAD ma, 11:59
Előzmény: #220450  lacikonyha
#220451
A rejtő élettörténet végét is javaslod neki?
Akkor inkább ne szeresse az andrássyt.
lacikonyha ma, 11:36
Előzmény: #220449  Murdoch
#220450

a Rejtő ügyi műveltség sem semmi
bár ő kifejezetten kedvelte az Oktogonon belüli sugárutat, mégha a szomszéd kerületben is született a köruton kívül, és a Japán kávéházból a Lipótmezőre villamosozott esténként aludni, ahol az ágya volt, de nappal kimehetett mert nem volt közveszélyes
te sem vagy közveszélyes, még megszeretheted az Andrássyt, a Rejtő is előbb elment nyugatra szorult anyagi helyzete miatt, akárcsak te
szóval van remény, szurkolok
Murdoch ma, 10:52
Előzmény: #220427  lacikonyha
#220449
Úgy is lehet, bár a fizikai Nobel-díjat pl. Gorcsev mester makaón nyerte el.
Az Andrássy ugyan még most is tetszik, csak a nem az Operás rész. Elhiszem, hogy egykor jó volt, a hömpölygő turistatömegre nem vagyok kíváncsi, nem is bírom.
https://pestbuda.hu/uploads/media/news/0001/01/thumb_410_news_big.jpg
N0MAD ma, 10:28
Előzmény: #220433  sztiv
#220448
Hát, ott évtizedes alatt se jött elő semmi gáz, zaj és hőszigetelés rendben volt. 
De le tudom hinni hogy sok kókány is van. 
lacikonyha ma, 10:22
Előzmény: #220445  sztiv
#220447

namégegyszer
a szövegemnek a fő mondanivalójának megfejtéséhez tovább kell látni a szószerinti értelmezésénél
mint ahogy ez más szövegek esetében is nagyon hasznos
ha még mindig nem érted, akkor maradjon így,nem bánom
lacikonyha ma, 10:16
Előzmény: #220441  Stg
#220446

kétértelműen vagy cinikusan, sőt gúnyosan is szoktam fogalmazni
de nem szoktam összekeverni a egy helyzet értékelésétt a saját helyzetem értékelésével
..
bár kevesen tudják mi a kettő között a különbség, aminek ékes bizonyítéka pl talán mind a négy kétharmad, de a utolsó 3 mindenképp
sztiv ma, 10:12
Előzmény: #220436  lacikonyha
#220445
Pont erre akartam célozni, hogy a piac a Marina lokációt duplán-triplán értékeli mint a "budai" külvárosi lokációt....
Pistike12 ma, 10:04
#220444
lacikonyha ma, 10:00
Előzmény: #220440  Fannaf
#220443

társasház attól van mint az ingatlan tulajdonjog
a földhivatali bejegyzéstől
nem a szerződések valid létrejöttétől
jobb ha a bejegyzést ellenőrzöd, mert az a célszerű hivatkozás
Pistike12 ma, 09:59
Előzmény: #220438  bronz
#220442
Nem, nem ennyi... Mindenki 150e ftot keres... 
Azert 1m+/nm az ingatlan, azert tud egy ferfifodrasz 5-6e ft lenni, azert lett egy, maganorvos 35e/vizit stb... 
Mert mindenki 150e ftot keres. 
Az onamitas veszelyei:
https://divany.hu/eletem/2015/12/15/kenyelembol_hulyitjuk_magunkat_es_eszre_sem_vesszuk._pedig_az_onamitas_veszelyes_jatek./
Probald meg letorni az egodat, hogy atlass rajta, mert felelmetes lesz az ebredes, ha lesz. 
Ha tenyleg ennyit keresel, hogy a 400 nettot tagadod es a kornyezeted is akkor valtoztass, ha nem, akkor tord le az egodat, mert eltevedsz... Es a vilag elhuz melletted:) 
Stg ma, 09:58
Előzmény: #220430  lacikonyha
#220441
Csak a Buda!
..de nem.
Kinek mi tetszik.
Nekem szubjektíve a pesti síkságról nagyon tetszik a régi4., az 5. kerület, még az 5. kerület-Duna-Csáky utca-Zápolya utca keretezte városrész is .
Pl.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek