Hathor Hathor
4
4
1
2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
május 02. | 13:31
előzmény: #40358  wöhler
A delszlavra gondol sztem, de azok tenyleg nem EU tagok. Emlékszem leszerelés előtt voltam amikor kitört a szlovén balhé harckészültség volt paraztunk rendesen. Amúgy az eu legfontosabb eredménye a francia német megbékélés. Ezért nincs igazi háború 45 óta. Most voltam verdunnel mindenhol német francia és eus zászlók. Felemelo
május 02. | 12:45
előzmény: #40357  sakal83
"Az eu nem egy orszag."
Olvasd el az egesz mondatot!
"Es nem koltoznek az emberek ideoda." vs "itthonmaradunk es megy fel a berunk a kitantorgok miatt"
Most akkor mennek vagy nem mennek? Vagy a "par szazalek kitantorgo" miatt szaguldanak a berek?
"Mert az a nyugat valojaban nemetorszag ausztria svajc"
Most en is lovagolhatnek azon, hogy Svajc nem EU, mint te az orszagon, de inkabb a mondanivalora valaszolok: szoval amiket felsoroltal meg Hollandia, Belgium, Svedorszag, Finnorszag, Dania, Luxemburg, Eszak-Olaszorszag stb, van meg egy par hely, amik egesz jol elmuzsikalnak.
"A nemet csodat pedig az csinalja hogy jobbak es regebben jobbak plusz a bevandorlas tolja oket."
Azert ez ennel kicsit összetettebb, de most hosszu lenne a kora ujkortol kezdve levezetni a nemet törtenelmet :)
"A nyelvi elteresek miatt nem is lesz soha"
Ja, a 3nyelvü Svajc meg a 2nyelvü Belgium is milyen szarul müködnek.
"30 eve meg egymast lottuk"
Jo lesz az 75-nek is. Melyik ket EU-s orszag között volt 1989-ben haboru?
május 02. | 12:06
előzmény: #40346  wöhler
Az eu nem egy orszag. Es nem koltoznek az emberek ideoda. Ezek tenyek. Van par szazalek aki igen. De ennyi. Kisse utopisztikusak a gondolataid az EUrol. Ez egy gazdasagi tarsulas nem orszag. A nyelvi elteresek miatt nem is lesz soha. Lehet ebben hinni de felesleges. 30 eve meg egymast lottuk... ez egy kiveteles lehetoseg most nekunk csoroknak. Mert vagy kimehetunk dolgozni vagy itthonmaradunk es megy fel a berunk a kitantorgok miatt:)  jelenleg ez a beremelkedes budapest gyor tengelyt erinti ahova ozonlenek a csorobb tersegekbol mindaddig amig nem lesz kisebb a kulonbseg. Az hogy te kinn vagy es jo neked annak orulok de ezt olyannak probalod elmagyarazni akinek a rokonai egy resze mar evtizedek ota kinn vannak es jelenleg is a kozeli hozzatartozoi egy resze kulfoldi allampolgar. Igy ne probald azt hangsulyozni hogy nyugaton van a kanaan. Mert az a nyugat valojaban nemetorszag ausztria svajc. A tobbi EUs tagnal azert nem fenekig tejfol minden. Delspanyol  gorog delolasz boven a budapest gyor tengely szintjen allnak vagy inkabb alatta. A nemet csodat pedig az csinalja hogy jobbak es regebben jobbak plusz a bevandorlas tolja oket.  
május 02. | 11:52
előzmény: #40350  Gaguse
Most beszeltem kivitelezovel. Csaladi hazak eseten nem fog gondot okozni
 Mar megvan a modszer:) 
május 02. | 11:27
előzmény: #40354  wöhler
Én ezeket mind tudom, amiket leírtál, de sokan nem tudják.
május 02. | 10:57
előzmény: #40353  1kor13
A NAV enelkül is ki tudja talalni, lakik-e ot valaki, pl.: közmüfogyasztas alapjan. De amugy sem hiszem, hogy nagyon vadasznanak a csalokra. Föleg, mert azert a 15% adoert nem is eri meg csalni, föleg ugy, hogy mindenfele szir-szar leirhato belöle.
De igazabol mindegy is, mert 2014 ota nem szükseges a berbeado beleegyezese, hogy bejelentse magat a berlö. Elmegy az önkormanyzathoz a berleti szerzödessel es bejelenti magat aztan csa.
május 02. | 09:56
előzmény: #40352  wöhler
A bérbeadó nyer vele, mert mindenki fosik a navtól. 
május 02. | 09:54
előzmény: #40351  1kor13
Miert lenne erdeke barkinek is, hogy ne oda legyen bejelentve, ahol lakik?
Gyereket nem tudja beiratni a helyi oviba, az autojara nem kap parkolokartyat, a hivatalos levelezeseit is nehezkesen es kesessel kapja meg... 
Mit nyer vele?
május 02. | 09:32
előzmény: #40345  signal2
Na de én nem a számlálóról beszéltem, hanem a nevezőről. A GDP/fő mutató számlálója "egyértelmű" (hogy mennyire nem az, abba ne menjünk bele), a nevezőjéről viszont fogalmunk sincs. Sőt, mivel a vidékről felköltöző  ember papíron még mindig vidéken lakik, a vidéki nevezőt növeli, azaz a vidéki GDP/főt csökkenti, pedig már nem is lakik ott, közben az általa termelt GDP megjelenik a cégnél, a fővárosban, mert az adatnak ezen része helyes - mint ahogy azt te is leírtad. És különben is, mikor volt már 2011? 
május 02. | 09:27
előzmény: #40338  Vortex
az a baj a 27% os áfával, hogy miután levitték 5% ra azt szépen elette a kivitelező, ha most visszaviszik akkor erre hivatkozva árat fog emelni :D Ha megemelik 27% ra akkor szerintem eltűnik a kereslet, nem merik meglépni, nyakamat tenném rá hogy marad az 5% ;)
május 02. | 09:24
előzmény: #40344  palotai3
Így van, Tatabánya ipari park közel 16 ezer ember dolgozik, fehérvárat nem tudom de az is kemény. Mindekettő épül és szépül, tatabánya annyi hogy régi bányászváros, de az ipari park nagyon tolja. Jó ez a régió most, konkrétan Sopron- Győr - Tatabánya vonal erősen húz mindent...
május 02. | 09:22
előzmény: #40343  palotai3
Hatékonyság és ne pazaroljon a kivitelező. És 27%-os ÁFA mellett, jelenlegi nm-árakat produkálva is megmarad a jelenlegi 30-40%-os margin.
május 02. | 09:06
előzmény: #40343  palotai3
Ha ez a 20%-os áremelés sem fér bele, akkor már nincs több tér felfelé. Tehát az árak sem fognak jobban emelkedni.
Ha nem lett volna az 5%-os ÁFA, akkor is eladták volna ezeket az új lakásokat, mivel sokkal többet emelkedtek az árak, mint 20%.
május 02. | 08:05
előzmény: #40337  sakal83
Munkaerőpiaci szempontból az EU egy ország. Mindenki ott él és vállal munkát, ahol akar. Ergo, van értelme a különböző EUs városokat egymással összehasonlítani. Rajtam kívül is szokták itt páran, akik Prágával meg Pozsonnyal jönnek, hogy lám, Budapest milyen olcsó, pedig nem.
Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy New Yorkot meg Bostont nem lehet összehasonlítani, mert másik állam. Pedig de, össze lehet. Lévén aki az egyikben él, az teljesen szabadon átköltözhet a másikba. 
május 02. | 07:49
előzmény: #40342  1kor13
A 2011-es népszámlálás adatai alapján a ksh kb. 100 ezer bérleti jogviszonyban lévő lakást tartott nyilván, ami a lakásállomány 12%-a. Tehát egyrészt valahogy vezetik az albérleteket, másrészt a gdp-t szerintem a vállakozások adataiból számolják, azaz hogy budapesti székhelyen vagy telephelyen keletkezett-e a munkabér és a profit.
május 02. | 07:24
előzmény: #40340  sakal83
Azért Tatabányát és Székesfehérvárt sem kell félteni.
május 02. | 07:22
előzmény: #40338  Vortex
Azért, mert olyan magas árak mellett térül csak meg 27%-os ÁFA mellett építkezni, amelyek mellett durván lecsökken a kereslet. Másképp mondva, ahhoz, hogy el lehessen adni az új építésű lakásokat, olyan áron kellene árulni, ami mellett nem éri meg felépíteni. Pont ezért csökkentették le 5%-ra az elmúlt években.
május 02. | 06:36
előzmény: #40340  sakal83
A BP-i GDP/fő hányadost vajon mennyire tolja meg az adminisztratíve, hogy szinte senki sincs Budapestre bejelentkezve? 
május 02. | 00:04
Törölt hozzászólás!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE