Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Xis24 ma, 19:51
Előzmény: #219992  Xis24
#219993
Az én álomotthonom mindenképp egy tengeri szigeten építeném, úgy hogy a ház egy része a víz alatt lenne ....üvegfallal 😃
Xis24 ma, 19:48
Előzmény: #219991  N0MAD
#219992
Végülis ér, mert hát... mit nevezünk otthonnak? 😃
N0MAD ma, 19:46
Előzmény: #219990  Xis24
#219991
Nehéz kérdés.
Lakókocsis csavargas ér? :) jelenleg arra voksolnék.
Xis24 ma, 19:35
#219990
Kicsit kiszakadva a nőnek vagy csökkenek az árak témakörből, hoztam egy kérdést.Tegnap este az egyik csatornán láttam, hogy egy gyönyörű festői, talán új-zélandi tó mellé építettek egy "társasházi nyaralót" 5-6 befektetővel. Kíváncsi vagyok, hogy az itteni fórumosok, ha korlátlan pénzzel rendelkeznének, akkor hol építenék fel álmaik otthonát? 
m7788 ma, 19:23
Előzmény: #219983  slash
#219989
akkor kismokuskent ne ossz eszt itt
N0MAD ma, 19:15
Előzmény: #219983  slash
#219988
Úgy tűnik már nem vagy az adrián :D
m7788 ma, 18:12
#219987
ha bp nek szuletek mar a 12 be lenne hazam
m7788 ma, 18:11
Előzmény: #219983  slash
#219986
6 advet orokseggel mi?
m7788 ma, 18:08
Előzmény: #219984  m7788
#219985
38 eves ven fasz vagyok
m7788 ma, 18:07
Előzmény: #219982  m7788
#219984
gyerek ez vicces 46 eves
slash ma, 18:07
Előzmény: #219975  m7788
#219983
Fater, 
Nem az a bajod hogy beszélsz hanem a semmiről beszélsz , csak tekerem a fórumot mint egy hűlye. 
Tele van veled minden, ba+. Kiég tőled az agyunk. 
Nekem eddig kb 5 -6 ingatlanadásvételem volt de az mind nekem vót. :-) 
Én nem szeretek másoknak venni csak magamnak. :-)  Faszt érdekli más. :-) 
m7788 ma, 18:04
Előzmény: #219981  N0MAD
#219982
muhaha na meg az kene:) mikor megyunk a regi cimbikkel motoros talalkozokra akkor kapok a a fenekem ala par motort, de 400 kobcenti folott nem ulok fel mert nem tudom kontroloalnii okert. ez van. most 1 oraja ttrecselek fölyamatosan  regi baratommal telon neki van motorparkja kawa honda tele a z istalo veluk videken na nala se ultem fel 400 kobcentinel nagyobbra. amugy epitesi valalkozo gyerek 
N0MAD ma, 17:26
Előzmény: #219980  m7788
#219981
Azt ne mondd motorozol :D
m7788 ma, 16:43
#219980
off, nagyon off
https://www.youtube.com/watch?v=TD2z3BoWLYg
ez az az igazi kozeg ahol mindigis jol erzem es jol ereztem magam, a lakaspiac meg most nagy banatomra pihenozik, sebaj majd termeljuk a millakat kesobb 
m7788 ma, 16:36
Előzmény: #219978  m7788
#219979
a modik a temat nezik es szarnak ki mit iszik ha normalis hangnemben ir
m7788 ma, 16:34
Előzmény: #219977  Vodafonelive
#219978
sose reklamaltam ha kispadra tettek, mindig jogos volt, es elfogultsagot sose ereztem velem kapcsolatban. 
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 16:30
Előzmény: #219955  m7788
#219977
Ez sohasem jo, ha a piat hozod fel. Ilyenkor mindig kibannoltatod magad.
m7788 ma, 16:12
Előzmény: #219975  m7788
#219976
es nem anyu apu penzebol nottem meg nem anyos apos tamogatasa nem nagyi lakas es allami hitelek tamogatasok. onerobol
m7788 ma, 16:10
Előzmény: #219972  slash
#219975
de nezzuk a tenyeket hany lakasadasveteled volt eddig? nalam eddig 100k hirdetes netes fiygeles 10 ev alatt minyimum, kb 500at neztem meg szemelyesen, 50+ lakastranzakciot vezenyeltem le a haveruknak aralkutol a foglalo es birtokbaadasig es sajat adasvetelek szama 20+ ahol vagy vevo vagy elado voltam
m7788 ma, 16:06
Előzmény: #219972  slash
#219974
tolnai palinka megtette a hatasat
slash ma, 15:57
Előzmény: #219958  Ishar
#219973
Ez is eljött. Már ő is hiányzik.. :-) 
slash ma, 15:56
Előzmény: #219968  tihamer
#219972
Hagyd..olyan mint egy igazi melós. Ha a keze megáll csak mondja a semmit.. 
m7788 ma, 15:55
Előzmény: #219968  tihamer
#219971
ha a profitmaximalizas lenne a celod el is adnal ha olyan az ido, de te tartod, valsagban vasarolni maniaban tartani a mottod hitvallasod ars poetikad , ha tihamer beadod a kulcsot 40 ev mulva csinalsz eleg fejfajast majd a kozjegyzonek a hagyatekinal ha ebben a tempoban vasarolgatod a garazs es lakasokat, tenyleg egy birodalom lesz a vege:DD
m7788 ma, 15:50
Előzmény: #219968  tihamer
#219970
nyet , nem, te nem adsz el. felhalmozol :)
m7788 ma, 15:49
Előzmény: #219968  tihamer
#219969
nyet
tihamer
tihamer ma, 15:46
Előzmény: #219967  m7788
#219968
3 C.
m7788 ma, 15:43
Előzmény: #219966  tihamer
#219967
2. A megtakarítóŐk már kemény évek munkájával vásárolnak ingatlant, amit már tudatosan haszonsítani is szeretnének, kamatoztatni a megtakarításukat.Az óvatos megtakarítókat érdemes két alcsoportra bontani. Az a közös bennük, hogy nagyon óvatosak, kockázatkerülők és hosszú távban gondolkodnak.Itt már fontos szempont a tudatosan megtakarító magánszemély, aki a pénzét ingatlanban tartja. Az ingatlan itt egy fajta malacperselyt jelent és inkább megtakarítási tulajdonságai dominálnak. A kapott bérleti díjat sem éli fel, megtakarításnak tekinti
2B A megtakarítások másik formája A „magánnyugdíj előtakarékosság”: Ők is biztonsági játékosok, nem spekulálnak, csak a már meglévő pénzüket lakásba teszik, amit majd akkor akarnak eladni, ha majd nyugdíjba mennek. Itt sem ritka, hogy 10 évnél hosszabb időben gondolkodnak.A személyes érintettség itt már alig észrevehető, ők az első igazán befektetőnek nevezhető csoport, mert fontos számukra, hogy a lakás nagyon jól kiadható legyen – még ha ők sem maguknak sem a gyereküknek el nem tudják képzelni, hogy ott éljenek.
---
ez tokeletesen rad illik
m7788 ma, 15:38
Előzmény: #219964  m7788
#219965
Nem egy történetet ismerünk, ahol egy nagyobb szerencse után elvakítja a siker a befektetőt és olyat kockáztat, amibe beletörik a bicskája és évekig állhat a pénze egy lakásban, mert nem tudja eladni. A lakáspiac nagyon speciális ismerete, a vásárlói igények bensőséges, már-már empatikus teljesítése nem lehet a szerencse műve. Aki a lakáspiacon a szerencsére bízza magát, az egy kibiztosítás nélküli kötéltáncos.
--
zoldfulu kezdok :)
m7788 ma, 15:34
#219964
https://www.ingatlanmuhely.com/lakasfelujitas-egy-befekteto-szemevel/
Ez pedig nem azt jelenti, hogy kisebb haszonnal érnék be. Sőt, ők az idővel versenyezve, általában sokkal jobb megtérüléssel dolgoznak, mint az olyan hozamvadász befektetők, akik évekig a bérbeadásból, majd a lakáspiacnak kiszolgáltatva, az esetleges felértékelődésből remélnek hasznot. Elnézve a lakás mostani árát, a képzeletbeli vételárát és felújítás költségét, azt mondhatjuk, hogy itt is nagyon komoly hasznot remél a befektető a lakás eladásából.
---
 hogy is szoktam mondani? szorakozzon a kiadassal akinek ket anyja van
m7788 ma, 15:12
#219963
3A A vállalkozó:  Az életvitelszerűen vásárló, tudatosan felújító és a kész terméket azonnal eladó vásárlók. Ők nem reklámozzák, hogy hány milliót akarnak vagy tudnak keresni ezzel. Fedősztorikat találnak ki, hogy a gyereküknek vették és csinálták meg ilyen szépen, de időközben minden máshogyan alakult, stb. Az ilyen spekulánsok egy éven belül akár több lakást is vásárolhatnak és adhatnak el, a tőkéjük forgási sebességétől függően. A lényeg, hogy a lakás minél rosszabb állapotban lehet, csak legyenek olyan rejtett adottságai, amit egy felújítással jól ki lehet hangsúlyozni. Már egy fajta építőipari fővállalkozónak kell felfogni őket, akik alvállalkozóikkal készítik fel a lakásokat eladásra. Budapesten nem nehéz ilyen eladók lakásaival találkozni. A sok nagyon szépen felújított és azonnal eladásra kínált lakás mögött általában ilyen „vállalkozók” állnak, még ha magánszemély is az ingatlan tulajdonosa. Kisebb családi vállalkozások ezek, amiből jól meg lehet élni, ha valakinek van ehhez érzéke. Egy kész lakásért tényleg hajlandóak felárat fizetni a vevők. Aki költséghatékonyan tud felújítani, de minőségi munkát végez, az egy lakással már komoly éves fizetéseket tud megkeresni tisztán.Az ilyen vásárlók egyedi tulajdonsága, hogy a bérbeadás hidegen hagyja őket. Ők csak felújítják a lakást és azonnal eladják.
- egyszoval tokeletes helyzetertekeles le a kalappal
m7788 ma, 15:11
#219962
3C Az extrém lakáshasznosító: A spekulánsok harmadik csoportját viszont a lakás hasznosításából szedhető jövedelmek maximalizálása jellemzi. Ők egy speciális csoport ebből a szempontból, mert minden mást fel tudnak áldozni a kiadhatóság oltárán. Az ilyen vásárlót azt különbözteti meg leginkább a többitől, hogy a végletekig helyspecifikus, még ha a befektetések alapszabálya szerint kockázatos „egy helyen” vásárolni. Csak bizonyos házakban és utcákban vásárol és akár több lakást is fel tud halmozni fix lokáció mellett. Csak azt számolja, hogy mennyi jövedelmet termelhet évente. Vannak, akiket a hosszú távú bérbeadás hajt, mások a turisták kegyeit keresik. Esetleg lehetnek kevert stratégiák is, de a fő hangsúly az éves bevétel maximalizáláson van. Ezeket az embereket erős hit hajtja, senki és semmi sem befolyásolhatja a lakáspiacról alkotott véleményüket.Ők azok a bizonyos főállású bérbeadók, akiknek ez már egy munkahely, még ha általában valamilyen jól menő vállalkozásból tudják finanszírozni a lakásvásárlásokat. Ez nekik nem megtakarítás, hanem egy újabb pénzcsinálási lehetőség (=kihívás, hobbi).Ők az igazi lakásfelhalmozók, a spekulánsok talán legismertebb képviselői, mert gyakran működnek együtt ingatlanos vállalkozásokkal, építenek kapcsolatot, hogy hirdetés nélkül azonnal őket keresse meg az ingatlanértékesítő, ha egy eladó pont ott akar eladni valamit, ahol és amit ők keresnek.
m7788 ma, 15:10
#219961
3. A spekulánsA spekulánsok azok a befektetők, akik rövid távon a pénzüket úgy teszik be lakóingatlanba, hogy azt onnan minél hamarabb ki is vegyék. A spekulánsok imádják a kockázatot és keresik az alkalmi lehetőségeket, amikre azonnal lecsaphatnak. Az ilyen vásárló rafinált, taktikus, pókerarc, vagy legalábbis annak hiszi magát. Három fő típust érdemes megkülönböztetni ebben az esetben is:3A A vállalkozó:  Az életvitelszerűen vásárló, tudatosan felújító és a kész terméket azonnal eladó vásárlók. Ők nem reklámozzák, hogy hány milliót akarnak vagy tudnak keresni ezzel. Fedősztorikat találnak ki, hogy a gyereküknek vették és csinálták meg ilyen szépen, de időközben minden máshogyan alakult, stb. Az ilyen spekulánsok egy éven belül akár több lakást is vásárolhatnak és adhatnak el, a tőkéjük forgási sebességétől függően. A lényeg, hogy a lakás minél rosszabb állapotban lehet, csak legyenek olyan rejtett adottságai, amit egy felújítással jól ki lehet hangsúlyozni. Már egy fajta építőipari fővállalkozónak kell felfogni őket, akik alvállalkozóikkal készítik fel a lakásokat eladásra. Budapesten nem nehéz ilyen eladók lakásaival találkozni. A sok nagyon szépen felújított és azonnal eladásra kínált lakás mögött általában ilyen „vállalkozók” állnak, még ha magánszemély is az ingatlan tulajdonosa. Kisebb családi vállalkozások ezek, amiből jól meg lehet élni, ha valakinek van ehhez érzéke. Egy kész lakásért tényleg hajlandóak felárat fizetni a vevők. Aki költséghatékonyan tud felújítani, de minőségi munkát végez, az egy lakással már komoly éves fizetéseket tud megkeresni tisztán.Az ilyen vásárlók egyedi tulajdonsága, hogy a bérbeadás hidegen hagyja őket. Ők csak felújítják a lakást és azonnal eladják.3B A gyorsan és könnyű pénzt kereső: A másik csoport már olyan vásárlók, akiket szintén a magasabb áron történő eladás motivál, de előtte rendszerint még azért bérbe is adják. A bérbeadási szempontok akár rövidebb ideig számíthatnak számukra, pl. néhány évig kiadja, ha muszáj, de őket csak az motiválja, hogy majd milliós haszonnal tudja eladni. Figyelik a piacot, de 5 éven belül biztosan ki akarnak a lakásból szállni. Rákölteni nem nagyon szeretnek. Őket az olyan lakások érdekik, amiket relatíve jó áron meg lehet szerezni akár olyan környékeken vagy házakban, ami most még kockázatos, de a jövőben minden jobban alakul – gondolják ők. Ezek azok a vásárlók, akik szinte bármilyen fura lakást meg tudnak venni és óriási kockázatot tudnak vállalni. Számukra inkább a felületesen felújított lakás, vagy inkább csak karbantartott lakás az érdekes. Ha már kiadható, akkor számításba jöhet.  A szép lakások felárát rendszerint nem akarják megfizetni, de felújítani már lusták, vagy nincs is meg hozzá az ismerettségi körük.Mindenképpen komolyabb munka nélkül, gyorsan és könnyen akarnak pénzt keresni a lakással: megveszem-kiadom-eladom startágiával.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek