Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Stg ma, 11:19
Előzmény: #220122  sztiv
#220125
Ez ott is drágának számít valóban, ahogy írtad.
De nem annyira hogy a 10 be lehessen kerülni azért.
Azt írják 50m dolláros árral már oda lehetett
érni.
Ami ugye +25%
Statisztikáknál ez a felső tizednél azért sok lehet.
Lehet 39m el már csak mondjuk a30.
Persze így is horror ár.
Csak a bulváros szenzációs czím vs statisztikai valóság gondolatához.
N0MAD ma, 11:06
Előzmény: #220123  berlini
#220124
Tényleg felhívjam a figyelmet a “hirdetett” és “eladott” közti különbségre egy ingatlanos fórumon?
Á, nem teszem, szerintem sértő lenne.
sztiv ma, 10:55
Előzmény: #220119  berlini
#220122
Azért ezzel a 67 millás new yorki ingatlannal ott az éves top10-es adásvételi listára lehet kerülni... forrás: 
https://telex.hu/gazdasag/2024/04/16/elado-a-matolcsy-adam-barati-korehez-kotheto-new-york-i-luxusapartman
N0MAD ma, 10:55
Előzmény: #220117  berlini
#220121
A hurricán persze igaz, csak az usa egy fél kontinens, ne vegyük egy kalap alá időjárásilag.
Ez meg valami hétvégi vityilló vagy szükségmegoldas lehet mint nálunk az életvitelszerű vikkendházas övezet.
De csak ránézésre, nem jártam utána
FR73 ma, 10:52
Előzmény: #220118  FR73
#220120
És egy felső-közép környék Detroitban, ahol nincs a közelben homeless shelter.New Baltimore, Michigan Is An Upper Middle Class Detroit Suburb. (youtube.com)
berlini
berlini ma, 10:47
Előzmény: #220117  berlini
#220119
Vajon van ilyen ingatlanos fórum az USA-ban is? Gondolom rengeteg.
Ott is fikázzák a New Yorki 67 millió dollráos appartmant? Hiszen bármennyire is szép, de ezerszeresébe kerül az előbb belinkelt houstoni faházzal összehasonlitva. (Nem beszélve az éves közös költségről, ami a houstoni faház árának fel - harmada is lehet.)
FR73 ma, 10:41
Előzmény: #220115  FR73
#220118
És ahol a házak semmit sem érnek, nappal se akarsz idemenni.Is THIS the WORST City In America? Highland Park, Michigan (youtube.com)
berlini
berlini ma, 10:41
Előzmény: #220114  Murdoch
#220117
Csak egy tipp.
A hirdetett házak túlnyomó többsége faház.
Az USA-ban időnként komplett városokat töröl el egy hurricán, előszeretettel nem a vasbetonvázas szerkezetűeket.
Lehet hogy ez is az oka annak, hogy egy fél éves jövedelemért lehet kapni kisebb házakat?
67 ezer dolllár.
https://www.zillow.com/homedetails/2023-Montrose-Ave-Waco-TX-76705/52058567_zpid/
greenman76
greenman76 ma, 10:39
Előzmény: #220099  berlini
#220116
Átjött az irónia, de a “mennyit ér” kérdést nem csak anyagi oldalról lehet megközelíteni.
Feleségem nem rajong különösebben a Rózsadombért, a vidéki élet közelebb áll hozzá.
Szerinte ennyi pénzből már egy utcát vehetnénk.
máshol, amiben nyilván van igazság, de az nem az én világom.
Írásod többi részét nem vitatom.
FR73 ma, 10:33
Előzmény: #220113  Murdoch
#220115
Detroit az egyébként jó példa arra, hogy mennyire meg tud változni egy lokáció megítélése. Az 1950-es években a világ leggazdagabb városa volt. Pár éve jártam ott, és teljesen ledöbbentő, amit láttam. Bedeszkázott motelek, bedeszkázott házak, lepukkant emberek, stb, konkrétan naplemente után már nem mertem volna végig autózni a központtól északra haladó főúton (Gratiot Avenue), de nappal se éreztem magam biztonságban. Egy-két mérföldre a GM tesztközponttól Hős utcai életmód. A videón haladnak a belváros felé, a 20. perctől egészen más a világ, mint kijjebb.From Country to Hood: Gratiot Avenue, Detroit, MI. (youtube.com)
Murdoch ma, 10:31
Előzmény: #220113  Murdoch
#220114
Nálunk ennyire lövik be sokszor a Bp-i lerobbant 80m2-es kádár kockákat:
https://www.zillow.com/homedetails/6823-Vickie-Springs-Ln-Houston-TX-77086/28386857_zpid/
Komolytalan, de majd Pistike megmagyarázza, hogy ez így van jól.
Murdoch ma, 10:15
Előzmény: #220110  berlini
#220113
Nekem több barátom él az usában, Houstonban is. Medencés házban, de az ott nem luxus. Amúgy ha megnézed a Zillowt, az eladó ingatlanok jó része azonnal költözhető, újszerű fajta, nem a hokkedlis, pörköltöslábosos felújítandó romhalmaz, ami azért a hazai ingatlanokra többnyire jellemző. Ami a lényeg, hogy a topvárosokban érdemes venni, a többi helyen rizikó, de az alapvető viszonyítási forrás az átlagjövedelem. Nem pedig a CSOK, BV, romkocsmás airbnb és hasonló torzító dolgok. Ha nincs meló, kuka, kábé mint Detroitban, ahogy írtad. 
sztiv ma, 10:11
Előzmény: #220111  N0MAD
#220112
Még jó, hogy nálunk nincs honnan :D
N0MAD ma, 10:02
Előzmény: #220108  sztiv
#220111
Hát volt honnan korrigálni, na. :)
berlini
berlini ma, 10:00
Előzmény: #220105  Ishar
#220110
Én mindezt elfogadom.
de marad a kérdés, hogy miért ilyen olcsó a houstoni medencés villa ára?
Te nagyon leegyszerűsited a kérdésre adott választ.
Szerinted mindkettő hülye.
A Szent istván körúti vevő és az a houstoni is, aki hajlandó olcsón eladni a csodás medencés ingatlanát.
Engem, ha érdekelne a valódi ok, akkor kutatgatnék még. Én csupán erre próbáltam rávilágitani.
lacikonyha ma, 09:28
Előzmény: #220107  FR73
#220109

én 8,94-en bővítettem február közepén, és pakoltam át a kezdeti 300 darab mezítlábast
tbsz-re
már olyan merész vagyok, hogy 2209 darabom van, 1500 euro meg egy kis aprónyi osztalék várható belőle hamarosan
ha megérem 2029 végét, akkor gondot fog okozni hogy mit kezdjek vele
a folyószámlámra már csináltam haláleseti rendelkezést, de részvényre nem lehet, mindenképpen át kell mennie a hagyatéki eljáráson, és ha annak vége, az örökösök büntetlenül akár fel is törhetik a tbsz-t, és akkor ez az ő gondjuk lesz, bár nem nagy összeg
sztiv ma, 09:18
Előzmény: #220100  N0MAD
#220108
Jó, de az USA-ban hivatalos statisztikával alátámasztva tavaly óta elkezdtek rendesen csökkeni az árak, miközben itt a fórumon megtudtam, hogy nálunk ezzel szemben kilőttek:
https://fred.stlouisfed.org/series/MSPUS
FR73 ma, 09:00
Előzmény: #220106  lacikonyha
#220107
Maradt 340 EUR parlagon az értékpapír számlámon, akartam venni mostanában 8,88-ért GS-t belőle, de nem jött le érte.
lacikonyha ma, 08:55
Előzmény: #220104  Ishar
#220106

ingatlanpiaci műveletlenségi vetélkedésbe simuló mondandóm nem lévén, itt láthatsz pár hírt
https://www.graphisoftpark.hu/hu/befektetoknek
..
viszont nagyon ne mélyedj el benne, és a látottakat semmiképpen se tedd magadévá, mert könnyedén kiszavazódhatsz tőle a lakáspiaci műveletlenségi műsorból
Ishar
Ishar ma, 08:15
Előzmény: #220099  berlini
#220105
"Magyarul előhozni egy amerikai nagyváros ingatlanárait és összehasonlitani egy Szent István körútival önmagában semmit sem mond. ismerni kell mindkét lokációt, hogy milyenek ott az ingatlantrendek, munkalehetőségek stb. és akkor bizony az is  kiderülhet, hogy mégsem annyira abszurd a medencés Houstin városbeli villa ára egy körgangos Szent István körutival összehasonlitva."  --- Azt mondanám, hogy az áron kívül sem ország, sem a város, sem a lokáció és maga az ingatlan sem egy ligában játszik, és nem szeretett hazánk és fővárosunk javára. De ha te ebbe a hitbe szeretnéd ringatni magad, az szíved joga.
Ishar
Ishar ma, 08:12
Előzmény: #220102  lacikonyha
#220104
Már hiányoztál Lacó, látom szerencsére semmi nem változtál! :)  Vidéki panelek hogy vannak? GSPARK-on mekkora a nyerő?
N0MAD ma, 08:07
Előzmény: #220102  lacikonyha
#220103
Jó meglátás!
Továbbá a fórum gyakori játszótere azoknak akik névtelenül elő tudják adni hogy éteri magasságban lebegnek a többiekhez képest, ha már a való életben körberöhögik és a kutyát nem érdekli a véleményük.
Mondjuk a görcsös mások fikázása és kényszeres önfényezés elég hamar lebuktatja őket, de mivel nem veszik észre azt hiszik spanyolviaszolnak.
Sajnos nagyon gyakori, de persze minden élő vagy élt személyyel való, csak a véletlen, stb. Mint a filmekben.
lacikonyha ma, 07:57
Előzmény: #220092  Ishar
#220102

akinek nincs igénye, vagy pénze, esetleg egyik sem egy lakás megvételével kapcsolatban,  annak is lehet véleménye az adott lakás kínálati árával kapcsolatban
viszont pont annyit számít és pont annyit nyom a latba, mint egy hevenyészett módon meghámozott fing egy presiziós mérlegre helyezve
..
viszont jót tehet mentálisan azoknak akik valamiért szeretnének hozzászólni olyan ügyekhez, más lehetőség híján  legalább egy anonim fórumon, hamár a valós élethelyzetük, felkészültségük, tehetségük stb közvetlenül nem teszi lehetővé, hogy érdemben részesei legyenek valaha is egy ilyen ügyletnek
..
a lakáspiac is mélyen emberi dolog, meg a felületes finghámozás is, ráadásul ingyenes  terápiás haszonnal is jár a rászorulóknak
slash ma, 06:21
Előzmény: #220098  greenman76
#220101
Ej, milyen vicces de igaz ez részlet ebből a cikkből: 
https://index.hu/fomo/2024/04/17/luxusaruhaz-il-bacio-di-stile-elado-andrassy-ut-gattyan-gyorgy/
 
(Arról nem is beszélve, hogy a jól szituált budaiak egy részének a pesti belváros egészen egyszerűen egy másik galaxisban található.)
Eszembe jut ex kollégám, Telkiből. A párja a Nyugatiig ismerte a "túloldalt". Az én kalászi párom már "profi" mert a Corvin negyedig van képben. Utána? Fekete  Lyuk. Hát ilyen ez..:-) .   Ez nem gizdulás csak vicces.. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek