Hathor Hathor
4
4
1
2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
január 13. | 04:26
előzmény: törölt hozzászólás
mi sem vettünk, csal eladtunk. (elmúlt 3 hó)
január 13. | 02:51
Törölt hozzászólás!
január 12. | 22:33
előzmény: #31917  pitcairn2
nettó helyett inkább bruttót akartam írni
január 12. | 22:01
előzmény: #31867  MrLajos
London extrém példa a UK-n belül, kb. annyira reprezentálja a "vidéki" Angliát, mint New York az amerikai középnyugatot:)
a londoni társadalom eszméletlenül szétszakadt, kb évi 60 ezer font nettó kereset alatt elég problémás ott normálisan megélni
a német kapcsán inkább a nyelv státuszának a mélyrepülésére céloztam
ha bemész Budapesten egy jobb antikváriumba, az 1945 előtti könyvek cirka 80%-a német lesz, 15% francia és a maradék 5% a futott még kategória (az egyszerűség kedvéért csak a modern nyelvekre koncentráltam)
akkoriban ez volt a lingua franca Közép Európában...
ma ehhez képest a német státusza felettébb alacsony... 
talán mostanság van némi "reneszánsz"
különben értem, hogy miről beszélsz, mivel én is tanultam németül
január 12. | 20:49
előzmény: #31912  DAXHU
Tényleg, milyen kulturált a társalgás napok óta.Elolvastam az összes hozzászólást tavaly, ismerek mindenkit, ritka jó most a hangulat, mindenki a karácsony után kipihent, kisimult arccal és gondolatokkal fórumozik. Csak így tovább...
január 12. | 20:16
előzmény: #31888  buyandhold
Mi "csak" átalakítottuk a családi ingatlan portfóliót. Eladtuk a nyaralónkat, abból lett rögtön utána a 8. Kerületi lakás. Aztán  a szüleim eladták a házukat, abból vették 1 hónap múlva a tóvárosi lakást. Meg vettek volna még 1 vagy 2 garzont kiadásra, de ilyen árak mellett egyenlőre állampapírban van a maradék pénz
január 12. | 20:02
előzmény: #31913  lctlct
Fogyasztás, lakás berendezése, ezer apró jel lezdve a cipőtárolótól a előszobabútoron levő ruhák számától.... látszik az!
január 12. | 19:35
előzmény: #31910  ncseed
Azt egyébként honnan lehet tudni hogy tényleg egy ember lakik benne egész hónapban és nem csak a havi bérleti díj átadáskor van ott egy? Ekkora bizalmad van a bérlőddel? Csak mert én kisebb házrészeket adok ki és amióta nem lakom a régi házamban kellett bérlőt kirakni mert már hárman voltak az egyszobás lakrészben, de ezt csak a harmadik kis lakásban lakó régi bérlőmtől tudtam meg.Van erre valami kontroll? Nyilván az ágyak számát nem növelheti de nem turkálhatok a szekrényekben.Köszi
január 12. | 18:48
előzmény: #31883  Pitzu
Köszönjük. Erre van szükség ezen a fórumon!
január 12. | 18:29
előzmény: #31909  lctlct
anno amikor még valóban volt nálunk bérlakásszektor - tehát nem ma - ezt házmesternek hívták...
ez már csak azért is volt jó mert így nem a háziúrnak kellett lerendeznie a problémás ügyeket...
igaz akkor még komplett bérkaszárnyában/bérpalotában gondolkodtak...
január 12. | 18:21
előzmény: #31909  lctlct
Én havi +20ezerért nem sz@rakodok szobáztatással. Többszörös papírmunka meg minden amit korábban írtam. Legutóbb amikor bérlőcsere volt ha már árat alig tudtam emelni akkor inkább kiadtam olyannak aki egyedül lakik benne! Sokat számít hányan (és kik) lakják... sok-sok évet lehet nyerni a felújítással.
január 12. | 18:09
előzmény: #31908  ncseed
Az biztos hogy ehhez kell egy stabil jó "fő"bérlő akiben meg lehet bízni a többiek kordában tartásában...
január 12. | 18:07
előzmény: #31907  lctlct
Ez mind szép és jó de csak addig amíg nincs komolyabb gond.... okozott kár, nemfizetés, stb. Amikor nincs egyértelmű felelőse ezeknek akkor az esetek is megszaporodnak. Szerintem. 
január 12. | 18:00
előzmény: #31902  ncseed
Tesóm barátnője úgy csinálta a Corvin mozinál pár éve hogy volt egy bérlő a 3 szobásban aki kicsit olcsóbban kapta a szobát, cserébe menedzselte a lakást, válogatta a bérlőket, intézte a befizetéseket.Csak szerződést kellett aláírni a tulajnak és átvenni a pénzt.
január 12. | 18:00
előzmény: #31903  pitcairn2
Hozzászokok ha muszáj csak nem annyiért amivel egy család intézése/amortizációja jár...
január 12. | 17:59
előzmény: #31904  mage
100% hivatalos volt számlával és garaniával, gondolom neki is ilyen lesz. 
január 12. | 17:51
előzmény: #31898  ncseed
Leírta, hogy kb 20m3 a felület amit szigetelni kell és nem Budapesten vannak lakásai, hanem valószínűleg Veszprémben, plusz nyaralót add ki Balatonfüreden.
Neked 8 éve azért volt 750e, mert a eu-s pénzeknél felét le is nyúlták szokás szerint. Anyámnak 8 éve  70-80m2 falfelület 350-400e volt és az egyik legdrágább vállalkozóval dolgoztatott a városban, ment alulra nemes vakolat, plusz erkély befalazása és egy műanyag ablak rá.
január 12. | 17:51
előzmény: #31902  ncseed
pedig jobb ha hozzászoksz, mivel a trendi nyugati metropolisokban felrobbant ez a szegmens...
https://www.spareroom.co.uk/
ebből is látszik, hogy a QE-ZIRP-NIRP csodakorszak 10. évében már egyenesen tombol a jólét...
január 12. | 17:47
előzmény: #31901  lctlct
Azért ezt ne hasonlítsuk a klasszikus bérbeadáshoz.... szobáztatni más sztori mindenhol! Én biztos ne foglalkozok vele amíg ne muszáj.
január 12. | 17:42
előzmény: #31899  elemerorsos
Úgy mint Pesten, a háromszobást 3 külön ember szobánként 40-50 plusz rezsi.Már évek óta alig van 40-ért szoba, inkább 50.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE