Hathor Hathor
4
4
1
2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
június 10. | 11:29
előzmény: #23605  azember
https://ofdollarsanddata.com/be-careful-what-you-choose-dd3cf7b45dd9
Kicsit jobban megértsük miért nehéz elfogadni a másik és saját magunk okait. És miért nehéz jó döntést hozni/változtatni...
június 10. | 09:27
előzmény: #23604  ncseed
Hát igen.... Majd azert majd csak megokosodik, meg változtat az attitűdön egyszer... :) 
Kellemes Vasárnap-ot!!!
június 10. | 09:07
előzmény: #23603  azember

Én már elengedtem a csávót... hagyd rá te is. 😎
Nincs ingatlana (feltételezem sosem volt), de itt ossza észt olyanoknak akiknek több is van. Azért mert külföldön tud az átlagnál több pénzt keresni egyszerre feljogosítva érzi magát, hogy olyanokról írjon amiben semmi tapasztalata nincs! Ráadásul saját bevallása szerint nem akar visszajönni sosem Mo-ra, de azért a magyar lakáspiacos fórumban okoskodik... 😂😂😂
június 10. | 09:01
előzmény: #23601  nemecsekerno
Kicsit vissza vehetnel már az arcodbol mert őszintén szólva én csak azért írtam le dolgokat itt hogy magyaroknak segitsek. Köszönöm jól vagyok, nem fogok itt szerződéseket mutogatni.Kerdezdd az asszonyt hova jár nyaralgatni meg miket shoppingol. :)  Ha eladtam mindent  én nyugdíjba  mehetek... Elmondtam arról még nem is beszélve hogy a fontok nagy részét is meg 430-440 nél váltottam be most meg 360 körül van. Látom itt inkább a megkeseredes meg az egymást hitegetese van inkább mert sokan benézték ezt a ritka alkalmat.
június 10. | 08:49
előzmény: #23600  mpagnes

Teljesen felesleges 100+ évekre előre gondolkodni... bármiben. Eleve amire lakást tudsz venni vagy 25-30 éves, utána jó ha 30-35 évig foglalkozol ingatlannal (bérbeadás, adás-vétel). Ennyit kell előre gondolkodni. 
Nem értetted hogy gondoltam, hogy nem kell külön számolni az amortizációt. 
Példa: 8 évet vettem lakást 15millióért, most (abban az állapotban ahogy van) ér 28M-t. Ezalatt végig ki volt adva, laktak benne (kb 100ezret költöttem rá). Most akkor szerinted hogy kellene számolnom bármilyen amortizációval??? A 28M-ban már benne van a 8 év használat értékcsökkenése! Olyan nincs, hogy mennyi lenne az ára most ha nem laktak volna benne 8 évet... ez megfoghatatlan. Persze előbb-utóbb költeni kell majd rá (ezzel számolni kell előre) de amit ráköltök azzal emelkedik is a lakás értéke többé-kevésbé, szóval nem "kidobott pénz", ráadásul többért is tudom majd kiadni a felújítás után... szóval megéri foglalkozni vele. Példánál maradva ha rádobok 3 milliót akkor legalább +21ezerrel többért kell kiadnom, hogy a 12 éves megtérülés kijöjjön, de annál többért fogom tudni kiadni felújítás után szóval még anyagilag is megéri felújítani!
június 10. | 08:19
előzmény: #23596  azember
Értettem először is a módszeredet. Veszel tervasztalról minimális önrésszel hitelből és ahogy épül fel, egyre többet ér és egy idő után eladod, sokkal többért, mint vetted. Ezzel állításod szerint évente megötszörözöd a pénzed. Ha erre már így rájöttél, gondolom van mögötted már valamennyi tesztidőszak, legyen mondjuk 3 év. Ha 3 éve rongyos 10000 dollárral szálltál be, akkor most van 10000*5^5 = 1250000 dollárod vagy forintban 340 milliód. Szóval? Hol a 340 milliód?
június 10. | 00:52
előzmény: #23592  ncseed
hát ja, de a 100 éves az pont nulla, de a panel és sok tégla lakás nem lesz műemlék 300-500 évig....nem érvényesül semmilyen amortizáció....én nem tudom az árakat, de az új árából vonj le év*1 %-ot oszt megkapod, oszt jónapot
június 09. | 23:53
előzmény: #23598  ncseed
Hát igen, Ncseed és ezért kellene az embereknek rád hallgatni mert te legalább érted mi van az ingatlan üzletben...
Az én ingatlan portfoliom lakás reszenek többsége újépítésű ingatlanokban van. Sok embert erre beszéltem rá mindenkinek bejött.Meséltem itt még példát is küldtem hogyan lett kevesebb mint egy év alatt testvérem egyik pesti lakásából 10% letettel már most egy évvel később ennek a letétnek már közel 6x osa ért árulják még kissebb lakásokat ugyanott. És még nincs is készen a lakás. Hitel meg nem is kell a végén ha ügyes vagy és átvételének már adod is el...(hmm) ebből a formátumbol van jó pár lakas csak nekem. És ez csak egy része a portfolionak.  Igen az alap megállapítás volt jó az analizise a világ gazdasági és Magyarország potenciáljának. Legfőképp a Lokáció Lokáció Lokáció fontosságának mert sok fejlesztés van amiben nagy a potenciál. Nem hoborogni meg hulyezni kellene mint sokan teszik hanem meghallgatni meg analizalni. Ezért figyelni kellene inkább arra akinek van mondanivalója mint például  neked. Ingatlan helyzetet még analizalni kell folyamatosan mindnekinek aki igazi befektető . Ha még nem akkor ne ezzel fárassza magat senki  mert nem éri meg. Több lábon kell állni ingatlanban is van föld meg tó is. Lessz-e belőluk ipari park vagy lakópark ezt majd a jövő eldönti még a risk reward ratio, no meg a források)
június 09. | 22:53
előzmény: #23597  azember
Én nem olvastam végig mert lusta voltam, de gondolom nem az ingatlan ára 4-5-szöröződött meg, hanem amit beletettél kezdőtőke (hitellel) és amit végül kivettél a hitel lezárása után eladáskor (mindezt rövid idő: 1-2 év alatt). Meg lehet csinálni több lakással is egyszerre! (ha hitelképes vagy rájuk).
június 09. | 22:45
előzmény: #23589  Vortex
Annyit tegyél meg hogy olvassd el mégegyszer amit írtam mert nemrég felvazoltam hogyan lett ez megcsinálva...
június 09. | 22:44
előzmény: #23594  nemecsekerno
Hát akkor most mondjam el mégegyszer ezek szerint arra se lett méltatva a gyöngyök amiket a disznók elé szórtam hogy egyáltalán végigolvassak... Na ha akarod meg nem vagy pancser legalább olvassd vissza most és tanulj. Ha még nem lehet fojtatnia benazast meg a sírást :) 
június 09. | 22:34
előzmény: #23587  mpagnes
Én amikor még gondolkoztam budapesti lakásvételben, akkor számoltam vele. Évi 1%-ot, de ez azért némileg leegyszerűsítés. Azért nehéz ügy ez, mert nyilván egy 100 éves lakás/ház sem nullát ér, viszont egy 10-20 éves lakásnál/háznál nem túlzás az évi 1% levonás a vadiújhoz képest. Nyilván a felújításokkal/korszerűsítésekkel lehet némileg ellensúlyozni a dolgot, de egy kádárkocka bármennyi korszerűsítéssel sem fog közel sem annyit érni, mint egy vadiúj családi ház (ugyanazon a környéken persze). Szóval szerintem ha újat vagy közel újat (10-20 éveset) veszel, akkor komolyan számolni kell vele, de ha veszel egy 50 éves kádárkockát vagy panelt, annak már nem annyira jelentős az amortizációja.
június 09. | 22:07
előzmény: #23585  azember
Figyelj már! Ha te a tuti módszereddel 400%-os hozamot tudsz csinálni évente (vagyis megötszörözöd a pénzed), akkor mit keresel még itt a fórumon? Miért nem a karib-szigeteknél a yachtodon szívod a kokaint a kurvákkal, a világ legsikeresebb ingatlanmágnásaként? Évente 400% az azt jelenti, hogy ha beraksz 1000 dollárt, akkor 5 év múlva lesz 3 milliód (dollár), 10 év múlva már majdnem 10 milliárd dollárod, amivel már simán top 100-ban vagy a világon. De ha tovább nyomod kicsit az ingatlanbusinesst, akkor 16 év múlva lesz már 152,5 ezermilliárd dollárod, ami elég jó, mert a világ összes részvénypiacának piaci kapitalizációja kb 80 ezermilliárd dollár, szóval megveheted a világ összes tőzsdén jegyzett cégét és utána még kereshetsz helyet a pénz másik felének...
június 09. | 22:04
előzmény: #23590  ncseed
Köszönöm!
június 09. | 21:06
Az ingatlan aktuális piaci árában már benne van az amortizáció...  Ha a tényleges piaci árral számolsz és nem az álmaiddal. 
június 09. | 21:00
előzmény: #23583  hortobagy

Látom senki sem veszi a fáradságot, hogy segítsen neked....
http://nav.gov.hu/data/cms474601/19_A_visszterhes_vagyonatruhazasi_illetek_20180202.pdf
2.2. A cserepótló vétel szabályai7
Cserepótló vétel esetén, ha a vagyonszerző a vásárláshoz vissza nem térítendő, lakáscélú állami támogatásban részesült, akkor a megszerzett lakástulajdon forgalmi értékét ennek összegével csökkenteni kell. Az ilyen jellegű adásvételnél a vevő a másik lakástulajdona eladását a tulajdonjog ingatlannyilvántartási bejegyzésére alkalmas adásvételi szerződés másolatával vagy más megfelelő módon köteles igazolni, valamint nyilatkoznia kell arról is, hogy a vásárláskor az Itv. 21. § (2) és (4) bekezdésében foglalt feltételeinek megfelelt. Ha a magánszemély vevő a vásárlást megelőző három éven belül vagy a vásárlást követő egy éven belül több lakástulajdont vásárol, illetve értékesít, akkor az illeték alapját képező értékkülönbözet megállapításánál minden egyes lakásvásárlással szemben a szerzést közvetlenül megelőző vagy követő – a fizetésre kötelezett számára kedvezőbb illetékalapot eredményező – egyetlen értékesítést lehet figyelembe venni
június 09. | 20:56
előzmény: #23585  azember
"Leírtam hogy lehet még egy leszálló ágban elvi piacon is nagy pénzt csinálni ingatlannal pld flipping házakat"
"írtam hogy lehet Magyarországon is minimális befektetéssel 1 év alatt 4-500%-os hasznot csinálni ingatlanon"
Mikor írtad? Lemaradtam róla.
Tudnád részletezni, hogy lehet ezeket összehozni?
Komolyan érdekel mindkét téma.
június 09. | 20:44
Egy ingatlan fonntartasa karbantartas stb viszi a pinzt
A lakokrul tolvajukrul nem beszelve
június 09. | 20:04
előzmény: #23584  nemecsekerno
Nekem az tűnt fel, hogy itt senki nem számol az amortizációval, amit felújítással sem lehet helyrehozni. Az ingatlan ára is a nulla felé tart. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE