Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Freszelés ma, 09:00
#220383
Először magamba néznék: "ha kifizetem a 150k-t, akkor fogok tudni még jó érzéssel a telekre nézni vagy b*szni fog az ideg, hogy lehúzott a genyó szomszéd 150ezerrel? És esetleg ez a gondolat évekig, évtizedekig velem marad?" Én ezt a dolgot vizsgálnám meg, de itt kell kis önismeret és mindenki más.De az sem jó, ha beleállás van, mert akkor ahogy írtam: garantáltan innentől ellenséges légkör lesz, holott aprópénzről van szó.Ügyvéd megkeresés nem játszik, mert az első tanácsadói órára elkéri ennek az összegnek egy jelentős részét. Egy kivétel van: ha az önérzeted nem viseli el és inkább időben, pénzben kifizeted a dolog többszörösét, de a lényeg hogy az igazságérzeted rendben legyen.Egy szó mint száz: kicsit googliznék ( https://kocsisszabougyved.hu/milyen-esetekben-es-hogyan-hasznalhatjuk-a-szomszed-telket/ ), de nem tudom hogy pl ez a találat mennyire vág ide.
Van egy megoldás még: ha vásárláskor erről tudtál (ahogy írtad) és belekalkuláltad a vételi árba annak a kockázatát is, hogy ezzel majd szenvedni kell kicsit. Ha igen (vagy meg tudod győzni magad hogy igen), akkor megvédted az önérzetedet és kiteszed a 150ezret és viszlát.
N0MAD ma, 08:55
Előzmény: #220376  Dan90
#220382
Én simám azt mondanám hogy örüljön hogy eddig engedted neki a használatot és vagy megszünteti magától vagy kap erre keresetet. Mosolyogva hogy ne legyél agresszív :D
Nyitásnak jó, aztán ha mégis beszállsz a költségekbe a jó viszonyért az se baj.
slash ma, 08:54
Előzmény: #220380  Dan90
#220381
Ne keress igazságot, se semmit. Fizesd ki azt a szaros 150et és megszabadulsz tőle. Én is most fizettem 1000 eurot a szomszédnak mert szerinte folyton beázunk. Nálam semmi. Itt a lényeg: 
https://www.youtube.com/watch?v=CS7N2bTqWGw ;
Dan90 ma, 08:50
Előzmény: #220379  Freszelés
#220380
Ez pont az a kategória. 300 ezer lenne az át telepítés és ennek a fele. Szóval abszolút nem a pénzről szól a dolog hanem a jogosságáról. Mert én is úgy vagyok vele hogy kifizetem és nem érdekel legalább le van tudva csak első körben az érdekel mennyire jogos a keresük és hogy jogilag neki vagy nekem lehet igazam ? 
Freszelés ma, 08:47
Előzmény: #220378  Dan90
#220379
Mennyi pénzről beszélünk itt? Vannak harcok, amiket nem éri meg megvívni.
Dan90 ma, 08:44
Előzmény: #220377  Freszelés
#220378
Igen ez biztos. Hát ez a helyzet régi már. Az előző tulajé volt minkét telek nagyjából 10 éve. Aztán ő eladta a házat azzal a telekkel a mostani lakóknak nagyjából 6-7 éve és a másik telket pedig én vettem meg 2 éve. Igazából semmi konkrét terv nincs a telekkel csak alkalmi vétel volt. 
Freszelés ma, 08:41
Előzmény: #220376  Dan90
#220377
Innentől a jó szomszédi viszony már garantált. Vagy egyikőtökben, vagy a másikban, de jó eséllyel mindekttőtökben tüske lesz innentől...
Mióta áll fent ez a helyzet?
Dan90 ma, 08:36
#220376
Sziasztok.
Eddig csak olvasója voltam a fórumnak de most egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Adott egy vidéki faluban telek amit 2 éve vettem. A szomszéd ház szennyvíz gödre a az én telkemen van. Erről tudtam is mikor vásároltam. Vásárláskor megbeszéltük a szomszéddal hogy ezt a helyzetet majd meg kell szüntetni de nem sürgős. Most úgy áll a dolog hogy időszerű és ők is benne lennének  viszont azzal álltak elő hogy felezzük a költségeket. A kérdésem az lenne hogy ez mennyire jogos az ő részükről, mert én nem érzem annak. Illetve hogy ilyenkor mi a teendőm ? 
Ecnedam
Ecnedam ma, 08:35
Előzmény: #220374  Pistike12
#220375
Pedig elég érdekes ha valaki nem törleszti a hitelét de szállodába jár, nem?
Pistike12 ma, 08:16
#220374
Kinai devizahiteles mentocsomag. Jo mintok, meg tobb keleti suttyot. 
https://telex.hu/kulfold/2024/04/23/kinaban-meg-vonatra-se-ulhet-az-akinek-adossaga-van
"Sőt, egy külön csengőhangot is kap, aki tartozik, hogy az összes ismerőse tudja: nem képes kifizetni az adósságát."
Hajra Viktor, ők a jövőnk! 
Ecnedam
Ecnedam ma, 08:03
Előzmény: #220353  N0MAD
#220373
"Mert “mi” magyarok. Akik ki tudja melyik generációnál lettek “magyrok”szembenállíva a nem mgyarokkal. Akik később lettek volna “mgyarokká” jó esetben." Pontosan...
Na meg honnan számítódik a "vér" és nemzetiség? Honfoglalástól? Aki abban a pillanatban hunnak vallotta magát az 100%ban DNS-ileg is az a majom leszármazott volt aki a "HUN" feliratú fáról mászott le? :) Kár ezen lovagolni, az identitás virtuális dolog, a természet nem ismeri a fogalmat, maximum az egyén gondolkodására és cselekedeteire van hatással, a DNS-t tökéletesen hidegen hagyja.
 "Biztos te vgy ez egyedüli honfoglaló vérvonal."
Na meg tegyük fel így van. És? Kit érdekel? Kenje a hajára. :D
lacikonyha ma, 07:45
Előzmény: #220366  slash
#220372

egy ilyen város mint Budapast megértéséhez egy folyamat megértése szükséges
amit ma látunk, az bő 300 éve indult, miután elhúztak a törökök, és maradt egy csomó hulla,meg épületrom, és kb 100 km-es környezetében ugyan ez
..
aztán a terület új urai telepíteni kezdtek ide életet, eleinte katonai eről, és az egyházakat, majd a nyomukban szivárogtak ide megélhetést keresők, akik közül a görögkeleti kereskedők fejtették ki a legnagyobb hatást az első100 évben,kihasználva a földrajzi adottságokat és a pozsareváci béke vámkedvezményeit
..
soknemzetiségű, üzleti lehetőség kihaszálási projektként indult fejlődésnek, és az is maradt, a lakhatási lehetőség csak másodlagosan létrejött következmény
pl. úgy lett a legnagyobb tóth város 1914-re, a fausztató tóth legények miután megérkeztek Újpestre vagy pestre a Dunán a lecsorgó összekötözött faanyag jelentette tutajok tetején gyakorta itt is maradtak feldolgozni és beépíteni a fát, aztán jöttek utánuk azok akik észrevették hogy valamiért hiába várják haza a tutajosokat
a megélhetési lehetőség volt a vonzó nem a lakhatási, az otthon talán még biztosabb is volt néha
..
aztán hosszú lassú utemű kiépülés után jöttek a nagyobb halak immár nem csak a munkaerejükkel, hanem a szaktudásukkal és pénzzel a zsebükben, ismét nem lakhatási, hanem pénzcsinálási prioritást szemelőtt tartva, és kiszélesedve felgyorsult minden
..
aztán a küllök közékerülő bot lett trianon elsőként, majd gerenda a Vörös hadsereg megérkezése
..
szépen lassan áll vissza a folyamat az eredeti mederbe Budapest megint elsődlegesen, hatékony pénzcsinálás vezérelte nemzetközi projektként zakatol, ahol lakhatási lehetőség is adódik úgy ahogy a hangyáknak
..
kegyetlen hely, nem való bárkinek, tömegeket darált már be, de az biztos, hogy akinek Andrássy úti ingatlant nézve annyi jut eszébe hogy lakna e itt, az semmit nem tud ennek a városnak a lényegéről
N0MAD ma, 07:42
Előzmény: #220361  sztiv
#220371
Harry Sheldon is azt gondolta (fogja gondolni) sőt a jövőre vonatkoztatva is, nemcsak a múltra ;)
N0MAD ma, 07:37
Előzmény: #220357  Placi82
#220370
Nem vagyok se érzékeny se érintett.
Szerintem tök higgadtan mondtam el a véleményem, és nem mondtál rá túl sok ellenérvet ügyhogy nincs sok oka megváltoztassam.
N0MAD ma, 07:34
Előzmény: #220364  Xis24
#220369
Nem túl nagy a csapda a kérdésben.
A jelenlegi ár az, ezt árazza a piac. Holnap meg a holnapi lesz az.
N0MAD ma, 07:32
Előzmény: #220367  Pistike12
#220368
Pont olyan feltételekkel mint bármely helyi, az eu egyik alapjoga.
És itt vege is az érvelésednek.
Pistike12 ma, 07:15
Előzmény: #220365  ncseed!
#220367
Nem mehetsz szabadon venni barmennyit. 
Es itt vege is az ervelesednek. 
slash ma, 06:53
Előzmény: #220364  Xis24
#220366
Ez a nagy hazai ingatlan hazafiság csak addig tart amíg a te kecódért be nem állít az arab vagy az orosz és szépen lerakja neked az álomlovét. Onnantól téged mit érdekel ki veszi meg.  Hagyjuk már.. pénz beszél, kutyaszar táncol. Amikor a horvát kecót vettük ott pattogott nekünk a helyi ügyvéd meg mindenki mert cipeltük ki nekik az euro tízezreket. Aztán az horvát adóhivatal is úgy küldte az  illeték csekket mint a picsa. Abból mennek szendvicsezni a közhivatalnokok Zágrábban.   Ott is téma ez, kit érdekel. Egy valag pénzt cipelnek be mindenhová a külföldiek. BP belváros is tele arabokkal ott laknak. Normális magyar amúgy sem ott él. 
ncseed!
ncseed! hétfő, 23:49
Előzmény: #220364  Xis24
#220365
Megfoghatatlan kérdésre nem lehet választ adni.
Ha te mehetsz külföldre szabadon a pénzeddel - akár ingatlant is venni - akkor ők is jöhetnek ide. Ugyanez munkára. Üdv a kapitalizmusban és a szabadkereskedelemben.
Xis24 hétfő, 23:31
#220364
Hölgyeim és uraim, hoztam Önöknek egy találos kérdést. Mondjanak a mai kereseti lehetőségek és devizaárfolyamok ismeretében egy olyan átlagos Bp-i lakásárat amit Önök elfogadhatónak gondolnak... de mindezt úgy, hogy ne hagyják, hogy a világ országaiból érkező spekulánsok hada felvásárolhassák az egész várost, így kiszorítva az őslakókat. Tehát Önök szerint mi lenne ma az egyensúlyi állapot?
Pistike12 hétfő, 22:18
#220363
A lakhatási válság megoldására irányuló egyre növekvő nyomásnak engedve Spanyolország közölte, hogy visszavonja „aranyvízumát”. Tette mindezt hasonlóan számos más európai országhoz.
https://www.vg.hu/nemzetkozi-gazdasag/2024/04/aranyvizum-ingatlanpiac-befektetes
Mimagyarock meg bevezetjuk. A csaladokert!! 
Placi82 hétfő, 22:16
Előzmény: #220353  N0MAD
#220362
"" És gondoljunk azokra is, (főhajtassal, némán) akiknek 10 berhaza is volt Pesten, aztán 1944 ben meg ha szerencséje volt az ékszereket a zsebébe turve menekulhettek el bukva az ingatlavagyont, vagy még rosszabbul járva, vagonba tettek őket" "
Ez biztos elkerulte a figyelmedet.  Az" XY tengely" is igaz, és a veszkorszak szornyusege, es  fasiszta aljassaga pedig soha sem térjen vissza. (nem is fog). Mind a  kettő volt a múltban.  Na szerintem beszéljunk  arról hogy hol vannak a vevők különösen 40 mft és a luxus kategória közötti vastag intervallumban??  
sztiv hétfő, 21:34
Előzmény: #220357  Placi82
#220361
A bodrogközi Nostradamus szegényke azt hiszi, hogy a történelem pont ugyanolyan egzakt tudomány mint bármelyik mérnöki szakma, aztán csak csodálkozik, hogy miért van kiutálva minden fórumról…

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek