2014. április 09. | 17:46

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
vasárnap, 22:47
előzmény: #17263  kbb
:) nem értem azokat akik szerint csak az alacsony kamatok miatt van drágulás. Ha nem hasznosítod az ingatlant akkor az elég gyenge profitot hoz és azt is csak akkor kapod ha elaadtad egyszer.

Ha nem lenne jelentős, megnövekedett igény albérletekre akkor nem állnának sorba a "befektetők" sem, hogy vásároljanak.
kbb
vasárnap, 20:36
szombat, 20:27
előzmény: #17258  buyandhold
Hát elképzelhető,de milyen tevékenységgel? Vendéglátásra gondolsz?
szombat, 17:06
előzmény: #17260  buyandhold
Csatorna szag kimaradt, 5. Keruletben
szombat, 17:04
előzmény: #17259  zibu
engem anno a belvarosban a rengeteg kutyaszar zavart(nem tudsz ugy atmenni, hogy ne lepjel bele, vagy nagyon rutinosnak kell lenni, ha vegig a kutyaszarra fokuszalsz, akkor talan meguszod, de ha egy pillanatra is elkalandozol, akkor napokig szagolhatod a 70millas lakasodban is, hacsak nem hagyod a cipodet a folyaoson a tobbiek oromere..), es a tomeny hugyszagot se tudnam hosszabb tavon megszokni...az hogy minden kapulajban egy hajlektalan aludt, az hidegen hagyott... de nem orulnek neki, ha a gyerekek napi szinten ezt lathak...jo nekunk a mokus is es a sundiszno...
szombat, 07:36
előzmény: #17254  EnemyOfThePeople
És még továbboptimalizálhatjuk az életünket:
- minden reggelire rántotta, hogy meglegyen a protein-zsír, olcsó a tojás is, ebéd szintén valami olcsó, de kalóriadús ételből (pl. szalonna hagymával, zöldséggel, kenyérrel), vacsorázni meg úgy kell, mint a szegénylegény, különben refluxos leszel,
- buli nix, mert az csak viszi a pénzt, helyette olcsó szórakozás: bérlet a Szabó Ervin könyvtárban (és még a belvárosban is van, szóval két legyet egy csapásra)
- kondibérlet helyett séta, súlyzó vateráról, de jobb, ha a könyvtárból kiveszel egy-két Révait, úgy sem olvassa senki,
- ruha szintén szigorúan vateráról,
- csapvíz

És ha mindez megvan, elgondolkodhatunk azon, hogy miért is élünk.
Szerintem ha az ember mentálisan ép szeretne maradni élete végéig, a belváros pont a legrosszabb hely. És nem is kell bulinegyed hozzá: villamosok, szmog, az ember alig lát zöldet, átlagosnál magasabb léghőmérséklet. Ha majd aláalagutazzák és leviszik a forgalmat a föld alá, mint egy-két jobb európai városban, és ha beköszönt az elektromos autók kora, és ha nem az új "betonozzunk le mindent, mint a 70-es években" stílussal fogják tervezni a köztereket, talán élhető hely lesz.

Elvben jó, ez a belváros dolog, csak nem életszerű. Ha nem lenne airbnb, továbbra is az agglomerációs eladások hasítanának.
szombat, 07:03
előzmény: #17255  gyula1971
Azert kozmunkas, mert ennyire hulye.... csak penzt nyert, észt nem adtak neki hozza... ennyibol atlag havi 800ezret siman meg lehet csinalni(legalisan, adozva, munka nelkul(max napi 1-2 ora laza munka) - igaz nem Pesten, hanem a Balatonnal... viszont mindezt evi 2 honap alatt, a maradek 10 honap szabadsag ...)
péntek, 19:44
előzmény: #17250  icameisawishot
az utóbbi években sokat javult az a környék
péntek, 19:43
előzmény: #17245  kbb
nem inkább szembesülés a szegénységgel?:)
péntek, 17:54
előzmény: #17254  EnemyOfThePeople
Egy közmunkás tavaly 70-milliót nyert a skandináv lottón. Mind elköltötte egy lakásra,a belvárosban.
Egy vasa sem maradt.
Munkáért meg kijár egy kertészetbe a város agglomerizációjába. Havi 54-ezer ft nettó fizetésért.
péntek, 17:23
előzmény: #17252  icameisawishot
A lényeg, hogy ha valaki a XXI. kerületben lakik, és az észak-pesti irodaházaknál talál megfelelő munkát, akkor a belvároson át vezet az útja, ha a IV. kerületben lakik, és a soroksári úton dolgozik, akkor dettó, és mindkettő szívas. Ha pont a belvárosban lakna, mindkettő ésszerű távolságban lenne.
kbb
péntek, 17:15
előzmény: #17247  signal2
Nem gondolom, hogy a munkahelyek többsége a belvárosban lenne, csak azt, hogy a Hungária-gyűrűtől távolodva sokkal kevesebb a munkahely, mint amennyit az ott lakók igényelnének, így a többségük a város irányába kénytelen utazni reggelente.
péntek, 15:37
előzmény: #17251  EnemyOfThePeople
ez marhaság !
ilyen mérés nincs

egyébként is teljesen szubjektív ,ki hol kap állást és milyen területen dolgozik

amikor a IX ben laktam akkor Pasaréten kaptam munkát
amikor az első kerületben akkor Kőbányán stb
péntek, 15:27
Senki sem gondolja, ellenben a belvárosból van elérhető tavolságban a legtöbb munkahely.
péntek, 15:05
előzmény: #17194  glala
lököd itt a hülyeségedet !

szerintem mindenki tudja ,hogy a Dob utca és hasonló helyek élhetetlenek normális életvitelű emböröknek .
köll levegő , szép környezet, zajmentesség,zsufoltságmentesség stb
ezek nincsenek mög !
lakásnak majd értéktelenek !
nyalván egy két kivétel van ami erősíti a szabált

az pedig ,hogy idegyün egy két lóti futi pár percre az nem azt jelenti ,hogy ez egy elviselhető környék
péntek, 14:59
Nem ott vannak, sot egyre inkabb koltoznek ki...Kiveve a sajat irodahaz, pl a Nokia. Aki berel, inkabb kintebb megy....
péntek, 08:21
Ahogy én látom az albérletkereső fórumokon a belvárosban szobákat keresnek sokan. Egyrészt mert drága a lakásbérlés, másrészt mert a vendéglátóiparban/turisztikában dolgozik a többségük ahol nem toronymagasak a fizetések.
péntek, 08:16
előzmény: #17234  kbb
Miből gondolja mindenki, hogy a munkahelyek nagy része a belvárosban van?
kbb
péntek, 08:06
További fűtőanyag: link
kbb
péntek, 07:50
előzmény: #17224  pitcairn2
A mostani helyzet "valódibb" jólét, mint mikor tíz éve nyakló nélkül kapták a CHF hitelt a csóró prolik, és abból mentek csilivili lakóparkba panel helyett.
péntek, 07:21
előzmény: #17243  Vortex
Én, aki évekig dolgoztam távmunkában, úgy látom, csak nagyon keveseknek fekszik a távmunka, illetve még sok évtized kell, hogy a gondolkodásmód megváltozzon, és távmunka szélesebb körben elterjedhessen.
Ami pedig a kertvárosi életmódot illeti, nos sokan nem értik, hogy az sem vágya mindenkinek, szóval nem csak az anyagiakról van szó. Aki aktív életet él, tehát gyakran megy ide-oda, illetve outdoor hobbikat űz, annak csak teher a családi ház.
péntek, 00:48
előzmény: #17239  pitcairn2
Én is így látom.
És nem csak a ház megvételét és fenntartását kell ide érteni. Hanem pl. több autó fenntartását. Taxit, ha vacsorázni megy az ember és akar inni egy kis bort. A viszonylagos szabadságot, hogy nem kell 8-kor blokkolni a gyárban.
Az otthoni munkával és az önvezető autók megjelenésével ebbe az irányba megyünk. Ez nem néhány év múlva fog kiteljesedni, de 10 év múlva már teljesen más lesz a helyzet.
csütörtök, 22:47
előzmény: #17240  pitcairn2
Akkor mivel az ország nagy része beépítetlen, illetve értéktelenek a házak, ezért bőven van hely, így a jelenlegi agglomeráció árai is esni fognak, ha így lesz.
csütörtök, 22:46
"normál esetben ki a fene akar egy 50m2-es panelben lakni?!"
Bár a panelt nem szeretem konkrétan, de inkább egy jó helyen lévő panel, mint egy dupla akkora, de mindentől távol eső, és elavult családi ház. Építkezni meg építkezzen a fene...
csütörtök, 22:46
előzmény: #17238  EnemyOfThePeople
a nagybetűs trend szerintem a dezurbanizáció lesz
csütörtök, 22:45
a kertvárosi élet különben ma is vonzó, csak az emberek jó része szegény hozzá
csütörtök, 22:44
előzmény: #17232  pitcairn2
Kérdés, hogy a jövőben is Budapest és agglomerációjanak növekedése lesz-e a trend. Mert ugye azt is vedd figyelembe, hogy a múltban természetes lakosságnövekedés volt egy ideig, plusz a falvak kiürülése máig, rengetegen költöztek Budapestre, ennek köszönhetően növekedett, terjeszkedett a város, ezért értékelődtek fel az általad említett telkek. Az utánpótlás vidékről mára fogyóban, az ország lakossága meg csökken. Jó eséllyel 100 év múlva kevesebben fogják lakni Budapestet és az agglomerációját, kérdés mennyire fognak emelkedni az igények 1 főre nézve.
csütörtök, 22:43
és a felértékelődés a felparcellázással nem áll meg hanem folyamatosan megy előre, elvégre egyre több infrastruktúra kerül a területre és ha nem lesz belőle vmi elvadult gettó, akkor a lakásállomány fejlődése is a területfelértékelődés irányába hat
csütörtök, 22:41
előzmény: #17233  ncseed
egy pillanatig nem mondtam, hogy megfogta a bőségszarut, azonban azon nem lepődnék meg ha jobban járna annál mint aki most pl. panelt vesz
csütörtök, 22:38
előzmény: #17231  kbb
Mint írtam, van aki nem szeret nagyvárosban élni. Éltem kisvárosban, most külső kerületben élek, de jópár külső és belső kerületi potenciális lakhelyet ismerek Budapesten belül, és nem, nem találja meg senki a kisvárosi életérzést. Mondom ezt úgy, hogy én a fővarosi létet is szeretem, ami teljesen más, de hangsúlyozom, ez nem mindenkire igaz. Egyszerűen azért nem lesz ugyanaz, ha valaki külvárosban él Pesten, mert attól még ugyanúgy nagyvárosban fog közlekedni, ugyanúgy nagyvárosban jar munkahelyre, ugyanúgy nagyvárosi dolgokkal fog találkozni, hiába számít csendesnek, nyugodtnak a közvetlen lakókörnyezete (egy kisvárosban is vannak zajos helyek, szóval még csak nem is a zaj adja a különbséget).
És akkor visszatérve az anyagiakra és a munkalehetőségekre, egészen más, hogy valaki a legjobbat akarja kihozni, vagy nem, mert más tényezők is fontosak, meg más a jelenlegi helyzet, amikor vidéken nagyjából semmi lehetőség, Budapesten meg akad bőven. Szóval mérsékeltebb különbségek esetén nyilván több ember választaná valamelyik vidéki várost.
Külfölddel kapcsolatban én meg nem ezt tapasztalom saját ismeretségi körömben. Akinek értékes végzettsége van, plusz szakmai tapasztalata, meg persze beszéli az adott ország nyelvét, meg lehetőleg még egy vilagnyelvet, az Angliában vagy Németországban is a saját szintjén dolgozik, sőt vannak akiknek ott jobbak az előrejutási lehetőségei. Na meg jópáran vannak, akik előbb Budapestre jönnek szakmai tapasztalatot szerezni valamelyik multinál, aztán lépnek nyugatra, nem csak vidékiek, hanem határon túli magyarok is. A családban olyan is van, aki úgy került Németországba, hogy egy multi ranglétaján került feljebb.
kbb
csütörtök, 22:20
előzmény: #17227  pitcairn2
Ha lakosságnövekedés miatt szántókat meg szőlőket kell felparcellázni, ott nyilván sokszorosára nő a terület értéke.

Meglévő, lakott belterületnél a belső vagy a külső rész fog-e jobban drágulni hosszú távon? Izgalmas kérdés, a kulcsot a közlekedésben látom: ha kifogynak az olajkészletek, és megdrágul a bejárás, akkor nyílni fog az olló, de ha jönnek az önvezető autók (amiből nem kell sajátot fenntartani, hanem házhoz lehet rendelni, ha épp mennél valahova) olcsó elektromos hajtással, az csökkenti az utazás költségét, az a mainál vonzóbbá teheti a kertvárosi életet, szűkítve az árollót.
csütörtök, 22:10
előzmény: #17232  pitcairn2
SENKIT NEM ÉRDEKEL mi volt 50,500,5000 éve....csak az amit ép ésszel be tudunk fogni, illetve ami minket érint!

Megkövetem magamat! Aki most kiköltözik BP+20km-re az megfogja az isten lábát és a bőségszarut! Annyira fel fog értékelődni a 100nm -es parasztháza, hogy a Parlamentre is rá kell fizetni csak hogy eladja!!!!
csütörtök, 22:04
előzmény: #17230  ncseed
összességében nézve az utóbbi néhány évtizedben is a külső kerületek és az agglomerációs települések taroltak
a belváros már 100 éve is méregdrága volt
a külső kerületek akkoriban pokoli olcsók voltak
az olló jelentős mértékben szűkült
kbb
csütörtök, 22:03
előzmény: #17127  EnemyOfThePeople
"Nem a tiszántúli valasztana Pécset, hanem ő Debrecent vagy Szegedet valasztaná."

De ha mindenképp költöznie kell, miért választaná Debrecent vagy Szegedet, ha Budapesten magasabb lakbérek mellett is jobban jön ki anyagilag (és ez igen jó eséllyel akkor is így lenne, ha települnének vidékre is irodás multi munkahelyek), és ha a lakóhelyétől légvonalban messzebb is van a főváros, autópályán/IC-vel hasonló időt kell eltöltenie utazással, ha hétvégén hazamegy?

"Na meg megjegyzem nem mindenki szeret nagyvárosban élni"

Ha külső kerületbe költözik, ott szűkebb környéktől függően megtalálhatja a megyeszékhelyi, kisvárosi, sőt falusi életérzést is - ízlés szerint.

"ha már külföldre is mehet, miérr éppen inkább Budapestet valasztaná"

Külföldnél számításba kell venni, hogy nem anyanyelviként mindig eggyel alacsonyabb beosztásban fog tudni dolgozni, mint Budapesten tehetné. Tehát aki itthon beosztottként végez összetettebb szellemi munkát, kint aktatologatónak veszik csak fel, aki meg szakmai munkát is meg tud csípni, a képességeivel itthon csoportvezető lehetne, stb.

Saját ismeretségi körömben legalábbis ezt tapasztalom. Konkrét munkaköröket összehasonlítani tehát szerintem csalóka, ha a kinti fizetéseket és az abból elérhető életszínvonalakat hasonlítgatjuk.
csütörtök, 21:59
előzmény: #17228  pitcairn2
Ne bassz... és mi lenne ha BC. 20.000-re néznénk???

Értelmetlen dolgokra ne pazarold az energiád...
csütörtök, 21:57
előzmény: #17226  ncseed
ugyanaz, még a példa is a koldusszegény ír parasztokat citálta
akik mint köztudott végül millió számra tántorogtak ki a világ négy sarka felé...
csütörtök, 21:54
előzmény: #17223  ncseed
persze az 1887-es vételár még szántóföldre vonatkozott, a felértékelődés is csak a telekárra vonatkozik
csütörtök, 21:52
előzmény: #17223  ncseed
abszolút nem
pl. konkrét példa
1887-ben a mai Ómátyásföld tokkal-vonóval 24942 osztrák magyar forintba került...
link

ez legalább 100 hektár villanegyed úgy cirka 1000 ingatlannal
az 1887-es vételár aranyparitáson nézve ma úgy durván 163 millió forint lenne (1640 osztrák magyar forint volt 1 kg arany akkoriban, ma 1 kg arany 10,724 millió forint)

mennyi ma Ómátyásföldön egy építése telek?
szerintem legalább 50 millió forint... (minimum...)
azaz reálértéken (aranyparitáson) nézve úgy durván a 100-szorosára mentek fel a telekárak 130 év alatt...
MINIMUM...
csütörtök, 21:49
BTW nekem inkább tűnik a panel Giffen javaknak... ;) link
csütörtök, 21:42
Thanx for explanation :)))

Az aki nem akar bukni pénzben, meg aki nem akar 2 autót fenntartani, stb. Ha nem tűnt volna fel akkor mostanában elég sokan vannak ilyenek! ;)
csütörtök, 21:39
előzmény: #17221  ncseed
normál esetben ki a fene akar egy 50m2-es panelben lakni?!
kb. ezért mondom azt, hogy a hamis a jegybankár elvtársak által printerrel összecsalt fellendülés...
valódi jólét esetén nem az 50m2-es panelek szárnyalnának
ez ugyanis INFERIOR termék
link
csütörtök, 21:38
előzmény: #17222  pitcairn2
???? Mivan???? Be vagy lőve?? :PPP
csütörtök, 21:37
előzmény: #17214  ncseed
ha nagyobb időtávban nézed az ingatlanárakat, akkor már régóta a külső kerületek és az agglomeráció viszi el a pálmát a felértékelődésben
persze néha vannak átmeneti visszaesések ebben a trendben, de a város területi expanziója folyamatosan megy előre
csütörtök, 21:35
előzmény: #17217  upgrayeddAKS
Ja persze, mert az 50nm-es panelt biztos többe kerül fenntartani mint a 100nm elavult házat :))))) Ennyit a TCO-ról.
csütörtök, 21:34
előzmény: #17218  signal2
Tudod, pont a nyugdíjasok akik rohadt nehezen mozdulnak! Inkább a többgyermekes családok akik kimennek az 50nm-ből "vidékre" nagyobb házba.A trend EDDIG az, hogy nyílik az ár olló!
csütörtök, 21:33
előzmény: #17205  ncseed
ez egyáltalán nem biztos
csütörtök, 21:25
előzmény: #17216  upgrayeddAKS
Már többször beírtam ide, hogy nyugdíjasoknak most jött el az alkalom, hogy belvárosi belsőgangos lakását lecserélje egy vidéki városi kisebb házra, és még marad is egy rakat pénze. Ha már pénzről beszélünk, ezt érdemes megemlíteni.

A Budapestre vándorlás tartalékai is lassan kifulladnak. A lakosság Budapestre koncentrálódásának két következménye van: a természetes fogyás is ott lesz nominálisan a legnagyobb, másrészt a ha a vidékiek egy bizonyos %-a vándorol Budapestre, nominálisan az is egyre kisebb lesz. Tavaly is csak 2 ezer fővel nőtt hivatalosan Budapest lakossága, a külföldieket is beleszámítva, ami már elhanyagolhatónak mondható.
csütörtök, 21:22
Még valami: kisebb (és esetleg: modernebb) ingatlanba költözni = kisebb rezsi. TCO-t is kell nézni...
csütörtök, 21:19
"lakni az biztos hogy pénzben veszít" ez sem teljesen biztos amúgy - mi van, ha ez a löket kellett ahhoz, hogy megszabaduljon a) valami rossz hiteltől b) valami rossz házastárstól/élettárstól/rokontól/stb. c) nem megfelelő melótól d) egyéb :) és ezek után kvázi új életet kezd? Lehet amúgy, hogy pont OTP-t vett belőle pár éve 6k-n, és eladta 9 körül (hogy aztán Konzumot vegyen, hehe) Sokféle konfiguráció létezik... ezeknek csak egy része az, amikor veszít, másik részében meg nyer. De amúgy is az érzései számítanak, ezt már megállapítottuk :)
csütörtök, 21:13
Akkor veszít, ha nő az árolló. Ezt biztosra jelenteni elég nagy magabiztosságra (arcra) vall.
csütörtök, 21:08
előzmény: #17213  upgrayeddAKS
Aki most vagy bármikor kijjebb megy lakni az biztos hogy pénzben veszít! Lehet, hogy jobban érzi magát (amit pénzben nehéz kifejezni) de biztosan hátrább lesz pénzben. Pont.
csütörtök, 21:05
előzmény: #17207  ncseed
Nem a tények számítanak, hanem az emberek érzései! :) Szóval nem az árak, hanem a feeling... :)
csütörtök, 21:03
előzmény: #17208  ncseed
Kevered a politikát a marketing szóval :) (De amúgy értem, mire gondolsz, sőt sajnos egyet is értek vele... csak nem kellene, hogy erről szóljon... vannak bőven problémák, amiket meg kellene oldani, azok szőnyeg alá söprése helyett...)
csütörtök, 21:01
előzmény: #17209  signal2
A jelek szerint nincs gyermeked. Eltaláltam? :)
csütörtök, 20:59
előzmény: #17209  signal2
A'szem, picit túloztam...
csütörtök, 20:57
előzmény: #17199  ncseed
kb. annyira, mint a másik 10.000 európai város, ahol még nem történ terrortámadás...
csütörtök, 20:53
előzmény: #17203  upgrayeddAKS
Nem a tények számítanak, hanem az emberek érzései! Úgy hívják ezt POLITIKA. :)
csütörtök, 20:52
előzmény: #17206  upgrayeddAKS
Igen, lehet jobban érzi magát, de majd amikor egyszer megint eladó lesz a kinti lakása/háza majd akkor rájön hogy vesztett.Lehet csak az örökösök, de akkor is. ;)
csütörtök, 20:49
előzmény: #17205  ncseed
Úgy értettem azt, hogy jól jár, hogy megveheti végre azt, amit korábban akart :) Esetleg nagyobb lakásba/házba költözhet, kifizetheti a hitelt, amit talán régóta nyögött, stb. Nem kell ennyire rosszindulatúnak lenni, na :) Lehet, hogy jobban érzi magát, úgysem fogja böngészgetni az adásvételeket az OC-nál, hogy mennyiért mennek el a környéken később a hasonló ingatlanok. Ez nem olyan, mintha eladná az IPO-ban vett OTP-t 5k-n, aztán nézegetné hébe-hóba a csártot, hogy "wazze, ez meg már 10k" :)
csütörtök, 20:41
előzmény: #17202  upgrayeddAKS
Akik most kiköltöznek meglovagolva a relatív magas árakat azok hosszú távon (anyagilag) vesztesek. Így volt ez régen is és most is!
csütörtök, 20:40
előzmény: #17201  ncseed
Egyébként a mondanivalóm lényege nem az, hogy ignorálni kell ezt a veszélyt, hanem az, hogy helyén kell kezelni. Amikor beülsz az autódba, akkor nem oxigénpalackot készítesz oda, hanem bekötöd a biztonsági övedet.
csütörtök, 20:37
előzmény: #17201  ncseed
Nem mondom. Én az áldozatok hozzátartozóinak azt mondanám: részvétem. De ez nem változtat a valószínűségeken: egy ember sokkalta nagyobb valószínűséggel hal meg az általam leírt okok egyikeként, mint terrorcselekmény áldozataként. Sőt, Mo.-on annak is nagyobb az esélye, hogy valamilyen trópusi betegség áldozata lesz. (Hiszen 0 halálos áldozata van mo.-i terrorcselekményeknek. Fakocka ide meg oda... robbantani is csak magyar állampolgárok szoktak, amikor bankfiókok elé raknak meg egyéb helyekre pokolgépet...)
csütörtök, 20:30
előzmény: #17179  icameisawishot
Nem olyan rossz utca az, de valóban van sok olyan ház, ami nincs rendesen karbantartva (meg olyan is, ami egyenesen romos). Az áremelkedés ezt is helyre fogja tenni hosszabb távon: a kispénzűek eladják az ingatlanjaikat, és örülnek a nyerőnek, vesznek belőle az agglomerációban vagy csak szimplán kintebb Bpesten belül egy frankó kérót, és mindenki jól jár(t). Bpest számos negyedében előfordult ez a Corvintól a Ligetvároson át mondjuk az Allee környékéig. Persze sokaknak savanyú a szőlő, főleg mert nem azt nézik, hogy "az árapály az öböl összes hajóját megemeli a halászbárkától a luxusyachtig". Tehát nem azt nézik, hogy azzal ők is jól jártak valamilyen szinten, hanem azt, hogy "dögöljön már meg a szomszéd tehene is". Nem állítom, hogy utóbbi vegytisztán minden "savanyúban" benne van, de nyomokban tartalmazhatja... :)
csütörtök, 20:21
előzmény: #17200  upgrayeddAKS
Mond ezt azoknak akik ott maradtak...
csütörtök, 20:16
előzmény: #17199  ncseed
Eddig is gyanítottam, de most bebizonyosodott: semmi közöd a statisztika tudományához :) Tekintve, hogy háztartási balesetben, közlekedési balesetben halnak "hirtelen halált" leginkább az emberek, de amúgy meg a leggyakoribb halálozási ok valamilyen betegség vagy egyéb eü.-i probléma (rák, stroke, stb.), a legtutibb "biztonság a szeretteinknek" az lenne, ha az embereket arra nevelnék már kiskoruktól fogva, hogy be kell tartani bizonyos jpé-előírásokat, a KRESZ-t, no meg egészségesen kell élni. Ehhez képest a terrorizmus kb. akkora hatással van az emberek életére és halálára általában, mint a Proxima Centauri gravitációjának arra az almára, ami állítólag Newton szeme láttára a földre esett. Ehhez képest az is fontosabb kérdés, mint hogy diet coke-ot szürcsöl valaki, vagy normál kólát. Persze a média meg az emberi elme felfújja, dehát az emberi elme finoman szólva is nem okosságokra van hangolva...
csütörtök, 19:50
Tömegbe hajtott egy furgon Barcelonában, terrortámadás történt link

Szomorú hír, mint ahogy a többi korábbi hasonló is. Ennek tükrében (is) tessék elgondolkodni, hogy tulajdonképpen mennyire is élhető Budapest! Mit ér meg, hogy relatív biztonságban tudhatjuk családunkat, szeretteinket!
csütörtök, 19:08
Úgy látszik senkinek sem sürgős a kamatemelés :)))))) szóval Matolcsy barátunk dörzsölheti a tenyerét.... (meg mi is)

Elárulta az EKB, hogy mi miatt aggódik még mindig link
Két táborra szakadt az amerikai jegybank link
csütörtök, 19:06
előzmény: #17153  sakal83
"ismerős most keres 44-52 nm-est (1,5 szoba) a XI kerületben újszerűt (ami kész, egy újat már megszívott) 25-26 milláért."

Na pont ez az amiből hiány van! Nem csak hogy olcsón nincs hanem drágán sincs.... az 53nm panelok mennek 22-25M között állapottól függően és 5-800ezernél többet nem lehet alkudni ebből.
csütörtök, 18:14
előzmény: #17194  glala
Ilyen értelemben igen))))
csütörtök, 17:41
előzmény: #17190  icameisawishot
Ja és a trendek kapcsán jutott még eszembe, hogy korábban volt egy nagy kiköltözési hullám, amit követett egy visszaköltözési hullám, mikor az emberek egy része rájött, hogy nem óhajt fél órát vonatozni, ami ráadásul fél óránként jár, késő este nem jár, éjszaka végképp.
Vagy az a percember, akinek nincs autója, és késő estébe nyúló programja van?
Igen, szoktam mosolyogni/sajnálkozni én is sokakon, akik a müpában a koncert végén már a taps közben rohannak, hogy elérjék az utolsó vonatot.
Vagy percemberek, mert nincs autójuk?
Lehet pl csak környezetvédők...
csütörtök, 17:38
előzmény: #17191  exmnbs1
Tán nem te is percember vagy?! :D
csütörtök, 17:37
előzmény: #17190  icameisawishot
A 30 alatti, körüli, még nem, vagy "friss" családos kollégáim is a 4-6 vonzásában laknak.
Bár pontosan nem adtad meg a te nulla definíciódat, akikről én beszélek mérnökök, matematikusok, programozók.
Én is el fogok menni airbnb-zni ide-oda, nem hányni, és teleszarni más városát, hanem csak körülnézni.
És akkor én se a város szélén akarok majd lakni.
kbb
csütörtök, 17:27
előzmény: #17188  kbb
(Most látom, hogy bár mai cikk, egy 2015-ös adatfelvételű, 2016-ban megjelent tanulmányt dolgoz fel...)

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE