Topiknyitó: penztaros_lorinc 2017. 04. 05. 09:53

KORRUPCIÓ, EU-ból való lejmolás ,napi hírek, FIDESZ  

Láttam erről egy plakátot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 05. 09. 08:54
#240
A jobbik kampányával van pár gondom. Az egyik, hogy túlságosan cigánybarátnak tűnik. Farkas Flórián hiányzik az rosszarcúak közül. Pedig rajta kevesebbet kellett volna retusálni, hogy Lombroso-típusnak tűnjék. A másik bajom pedig az, hogy nem tudom, hogyan fogják visszaszerezni az ellopott pénzt. A harmadik bajom pedig az, hogy a jobbik is hajlamos a lopásra. Például a jobbik helyeselte azt, hogy kifosszák a nyugdíjpénztárakat és elvegyék márommillió pénztártag 3000 milliárdos magántulajdonát. Fejenként egymillió forintot. Kezdetben Orbán doktor ezt ellenezte és meg akarta védeni a nyugdíjpénztárakat, de aztán ebben a kérdésben végül a jobbik bábjaként viselkedett.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 05. 09. 08:43
#239
Nem kizárt, hogy Mészáros Lőrincnek csinálnak helyet Schmidt Mária cégében link Így veszíti el az adótok a közpénz jellegét! Nem is értem, hogy miért van közbeiktatva a NAV! Nem lenne egyszerűbb, ha egyből a megfelelő számlaszámra utalnátok az adótokat?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 05. 09. 08:39
#238
Megdöbbentő: isteni punkszámot írtak Rogán Antalról link No comment!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 05. 09. 08:30
#237
Mészáros Lőrinc gyerekei is örökölték apuka világraszóló üzleti érzékét link Amíg az adótokat "okosan" lehet felhasználni, addig ilyen csillagok születnek!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 05. 09. 08:28
#236
Naná, hogy Kuna Tiborék viszik a vizes vb kommunikációját link Ugye senkit se kell emlékeztetnem arra, hogy pénteken adófizetési határidő van? Az adótok jó kezekbe kerül! Köszönjük szépen!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 05. 03. 06:19
#235
Bánki Erik megmagyarázza, hogyan tudott 70 millióért részvényt venni a Buda-Cash vezetőinek cégében, amikor a vagyonbevallása szerint nem is volt ennyi pénze link Ha nem értetted volna, hogyan működik ez.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 22. 08:46
#234
Habony Árpád médiavállalkozása bevásárolta magát egy szlovén hírtelevízióba link Lehetne jobb helyen ennél az adód? Lehetne másra költeni azt? Na ugye! A nemzet építése ma így működik, ehhez járultak hozzá a választók!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 22. 08:42
#233
Mészáros Lőrinc bevásárolta magát Spéder volt bankjába link Így is hipergazdaggá lehet válni! Te is képes vagy erre, óvónéni, portás, lakatos, hentes, sofőr! Egy gázszerelőnek ez a saját erejéből sikerült! 15 éve még annyi volt, ami Te most vagy, Látod a módját, hogyan lehet ma Magyarországon 100 milliárdos vagyonra szert tenni! Te ehhez az adóddal és a szavazatoddal járulhatsz hozzá!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 22. 08:33
#232
Utasításba kapták a nagykövetségek, hogy külföldi partnereket keressenek a CÖF-nek link Adózzatok! És az adótok ezzé válik!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 22. 08:29
#231
A CÖF azt állítja, azért nem árulta el, hogy a Fidesztől kap pénzt, mert a Fidesz nem engedte link Adózzatok, kell az adótok! Emlékeztek, hogy Lenin rendszere pár évtized alatt milyen jól felhasználta a korábban kitermelt vagyont?
-bubu-
-bubu- 2017. 04. 21. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#230
"Nyílt levél Orbán Viktor miniszterelnök úrhoz Tisztelt Miniszterelnök úr!Az elmúlt napokban több jobboldali értelmiségi és közéleti szereplő (Csaba László, Jeszenszky Géza, Király Miklós, Kovács Tamás, Lukácsi Katalin, Pósfai Gábor, Sólyom László, Ürge-Vorsatz Diána -- névsorrendben) fogalmazta meg kritikáit, és fejezte ki aggodalmát a kormány legutóbbi intézkedéseivel kapcsolatban. Örülök, hogy ezek a kritikák ilyen nyíltan megfogalmazódtak, és most magam is csatlakozom hozzájuk, szintén erős jobboldali gyökerekkel rendelkező értelmiségként. Kérem, hogy az alábbi sorok súlyát ítélje meg eszerint. Egyúttal remélem, hogy még sokaknak fog megjönni a kedve és mersze, hogy személyesen hallassák a hangjukat.Levelemet rövidre fogva én csak két dologra kívánok reagálni Miniszterelnök úr vasárnapi rádió interjújából.Az első az, hogy „aki eddig rejtve volt, most napfényre került”. Nos, napfényre kerültem én is. Igaz, nem is mindig voltam rejtve, hiszen engem kergettek 2006-ban a lovas rendőrök, engem vízágyúztak 2007-ben az Oktogonnál, és most újra kint vagyok a téren (lövetés, ha kérhetem, most ne legyen, odáig már ne süllyedjünk). Napfényre került továbbá az a szintén tudós barátom is, aki annak idején 2002-ben ezer kilométert autózott haza külföldről Miniszterelnök úr hívó szavára, hogy egyetlen szavazatot leadhasson a választáson(!). Most akkor már mi is a haza ellenségei vagyunk? Már mindenki ellenség? Higgye el Miniszterelnök úr, egyikünket sem Soros György fizette le, egyszerűen csak kimentünk a térre tüntetni a CEU-törvény ellen. Meg a civil törvény ellen. Mert legyen itt jobboldal vagy baloldal, ha odáig fajulnak a dolgok, hogy nem tudok a gyerekeim szemébe nézni, nem tudok a barátaim szemébe nézni, ha ezeket támogatom, akkor könnyű kitalálni, mi fog történni: elpártolok a Fidesztől. Ez ilyen egyszerű. És ahogy a fenti, nyilvánosságra került megszólalásokat elnézem, ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül. És azon érdemes lenne elgondolkodnia Miniszterelnök úrnak, hogy ha a hátországát elveszíti, utána vajon meddig lehet még kormányozni? És érdemes-e?A második az, hogy „magyar akadémikusok, tudósok, magyar egyetemeken tanító professzorok, tanárok nem azért lépnek föl, hogy az ő egyetemeik is megkapják azokat a jogokat, amiket Soros György egyeteme élvez Magyarországon, hanem amellett állnak ki, hogy Soros György megtarthassa a privilégiumait. Ennek nyilván van oka, majd még meg kell értenünk”. Ebben szeretnék konkrét segítséget nyújtani. Van a megértésnek egy legegyszerűbb módja: kérdezze meg, Miniszterelnök úr! Szívesen mondanám, hogy kérdezzen meg engem, de vannak nálam autentikusabb személyek is: kérdezze meg Lovász László MTA elnököt, vagy Pálinkás József korábbi MTA elnököt, vagy Freund Tamás agykutatót, vagy bárkit, akinek a szavában megbízik, és aki még el meri mondani az őszinte véleményét. És kérem, hogy ezt a tanácsomat ne vegye szurkálódásnak, hanem tekintse annak, aminek szánom: egy teljesen konstruktív javaslatnak. Mert talán hasznára válna ennek az országnak, ha több hiteles ember véleményét kérné ki Miniszterelnök úr. Sokkal többnek. (Kitérő: úgy általában hasznára válna az embereknek, ha jó szándékot feltételezve meghallgatnánk egymás véleményét – a háborús retorikát pedig mellőznénk.)Miniszterelnök úr! Én mindig is szerettem ebben az országban élni. Minden ide köt. Csak kétszer lett igazán rossz kedvem: 2006-2007-ben, és most. Kérem, gondolkodjon el a fentieken.Üdvözlettel, Matolcsi Máté, matematikus, az MTA doktora"
hellforceone 2017. 04. 21. 13:09
Előzmény: #209  penztaros_lorinc
#229
"Ti dolgoztok - Mi lopunk! Te is így gondolod?" - a topic címe, a válasz pedig egyszerüen IGEN!
exmnbs1 2017. 04. 21. 12:30
Előzmény: #226  ________
#228
Lopos plakát ért feljelentés lesz tegnapi ML cikk szerint
-pny 2017. 04. 21. 08:59
Törölt hozzászólás
#227
________
________ 2017. 04. 21. 08:52
Előzmény: #224  penztaros_lorinc
#226
Jól nyomod koma, nagy humorod van :) Ha még 2017-ben továbbra is loptok reggel, délben meg este, akkor nyeritek a 2018-as választásokat? Hogy látjátok?
Alilou3 2017. 04. 21. 08:08
Előzmény: #224  penztaros_lorinc
#225
A Blikk a Vidékfejlesztési Hivatal adatai szerint összeszedte, hogy a parlamenti képviselők családtagjai közül kik jártak a legjobban EU-s és állami agrártámogatáshoz jutásban 2016-ban.„A legtöbb támogatás a Blikk számításai szerint L. Simon László fideszes képviselő fitneszedzőként dolgozó feleségének jutott, összesen 23,7 millió forint. A képviselő neje pár éve csöppenhetett bele a mezőgazdaságba, egy évvel ezelőtt már 280 millió forintért licitált állami földekre, és összesen 278 hektárnyi birtokot nyert el a Velencei-tó környékén" - írja a lap.A második helyezett a lap cikke szerint a trafikbotrányban ismertté vált fideszes Horváth­ István felesége lett, akinek a Bikácsi Agrár Kft.-je 21 millió forintot kapott tavaly.A harmadik helyezett a fideszes Bánki Erik felesége, aki 18,5 millió forint támogatásban részesült 2016-ban. "A jogi végzettségű házastárs szintén mostanában kóstolhatott bele a földművelés világába, mert egy évvel korábban még csak 300 ezer forintot kapott" - írja a lap.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 20. 17:16
#224
A Kúriához megy Felcsút, hogy ne kelljen kiadnia, kiktől kapták és mire költötték a TAO-pénzeket link Itt gurul az adóforint, ott gurul az adóforint! De ehhez nektek semmi közötök, érted! A választóktól van rá felhatalmazás, a választók ehhez adták meg a felhatalmazást! A nemzet így épül a FIDESZ kormányzása alatt!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 20. 16:07
#223
Feljelentés kellett hozzá, hogy kiadják az adatokat a letelepedési kötvényekről link A választók ehhez adták a hozzájárulásukat!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 20. 15:11
#222
„Ha most építeném a stadiont, kitüntetést kapnék” - mondta Stadler József, aki szerint Mészáros Lőrinc jól csinálja a dolgait link Egy emberöltő tapasztalatai szólnak ebből az emberből, aki képes Mészáros Lőrinc valódi nagyságát értékelni!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 19. 19:19
Előzmény: #220  penztaros_lorinc
#221
Elnézést kérek, a macska ráfeküdt a billentyűzetemre, és a Lőrinc név helyett egy véletlenszerű másik került oda.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 19. 19:17
#220
még Mészáros Lőrinc cége sem elégedett a magyar gazdasággal link Mészáros Viktor sokkal nagyobb vagyonra is szert tehetett volna! Egy gazdasági zseni! És az általa kezelt vagyon addig fog napról napra gyarapodni, amíg fizetitek az adót, és a nemzeti elvek szerint kezelik az adótokat! Nincs az a nemzeti ügyész, aki ne így látná, nincs az a nemzeti bíróság, amely ne támogatná!
kukutyinbenko 2017. 04. 19. 14:40
Előzmény: #1  penztaros_lorinc
#219
Az ember aki a múltba nézett és meglátta a jövőt... Talán érdemes megfogadni a tanácsait, még ha nem is úgy gondolta anno. link
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 19. 14:17
#218
Putyin azt állítja, tavaly 46 millió forintot keresett link Többet, mint Orbán Viktor! Kivételesek, minden szavuk igaz!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 19. 14:10
#217
Magára zárta a kerti budi ajtaját a pocsaji tolvaj, nehogy elkapja a tulaj rokona link Amatőr! Ezt nem így kell csinálni! A profik nem így csinálják!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 19. 14:06
#216
Mészáros Lőrinc gyerekei egymilliárddal drágábban építik meg a Nemzeti Lovardát, mint azt eredetileg tervezték link Van rá pénz! Valamire el kell költeni az adótokat! 1,8 milliárdból 2,84 milliárd lett. Egyelőre! Én már most mondtam, hogy kerekíteni kellene! Nem szép ez a szám így. Az ötös már most jobb lett volna, de majd idővel. Holnap újabb adófizetési határidő jön el! Fizessetek, mert láthatjátok, sok pénzre van szükség a nemzet építéséhez!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 14. 19:06
#215
Andrea 90 ezer forint támogatást kért, hogy a kocsiban rögzíteni tudja kisfia kerekesszékét, de az állam szerint nem elég beteg hozzá a gyerek link Ne komolytalankodjunk már! Az ilyen 90 ezrek miatt korhadna el a nemzet! Emberek, ez egy konzultációs plakát ára! Ezek nagyon drágák, akár a piaci ár többszörösét is elkérik értük! Ez a pénz jó helyre került, mert a választók felhatalmazást adtak rá! Köszönöm nekik!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 14. 08:52
#214
Ötvenmilliós adócsalással gyanúsítja Győzikét a NAV link Dühös vagyok! Nagyon dühös! Ötvenmillió ugyan az én életemben semmiség, de rossz példát mutatnak másoknak! Az adót be kell fizetni, mert az a nemzet építését szolgálja, még az ilyen pitiáner ötven milliócskák is. Minden nemzeti gondolkodásúnak fontos az, hogy ez a pénz jó kézbe kerüljön! Bölcsen fogom elkölteni! A nudistastrandra is jöhet bármelyik adófizető! A belépők ára ki van függesztve a bejárat mellé!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 14. 07:46
#213
Egy nudista kempingbe is bevásárolta magát "Mészáros Lőrinc" link Épül a nemzet! Az adótokból! "Mészáros Lőrinc"? Idézőjelek között? Ja, értem már. MI a legfontosabb: megint csak jó helyre került az adótok! Valakit nagyon boldoggá tettetek! Pénz és hatalom! De ezt Ti úgy se értitek, közötök hozzá semmi!
willywin1 2017. 04. 12. 21:19
Előzmény: #211  penztaros_lorinc
#212
Ez eddig az év videója a topic témájában: link
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 19:36
#211
Mészáros Lőrinc betette a lábát Demján Sándor borászatába is link Erre is futotta az adótokból! Majd iszok az egészségetekre! Na, holnap vajon mire megy el az adótok?
feketemelos
feketemelos 2017. 04. 12. 19:35
Előzmény: #209  penztaros_lorinc
#210
ááá nem
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 19:32
#209
Mészáros Lőrinc épp megvette a fél Balatont link Dolgozik az adótok! Épül a nemzet! Ma mindenki fizetett? Ugye senkitől se kell utólag behajtani az adóját?
pitcairn2 2017. 04. 12. 13:51
Előzmény: #204  kukutyinbenko
#208
kieg az előzőhöz: link ezzel vitatkozz ha tudsz
pitcairn2 2017. 04. 12. 13:50
Előzmény: #204  kukutyinbenko
#207
azt pedig, hogy miért nem fog csökkenni az un. "megújulók" miatt a fosszilis energiafelhasználás már több alkalommal kifejtettem lásd pl. alábbi link: link
pitcairn2 2017. 04. 12. 13:40
Előzmény: #204  kukutyinbenko
#206
a versenyképességi kérdést különben az alábbi comparison chart-al frappánsan le lehet zárni Dow Jones U.S. Renewable Energy Equipment Total Stock Market Index versus Dow Jones Oil Equipment & Services Indexlink nem kell erről semmilyen vitát folytatni a számok magukért beszélnek egyértelműen az olajszektor a versenyképesebb PS.: a megújuló hisztériát különben az olajmágnások futtatják... ők jól tudják, hogy ez: 1. nem konkurencia nekik 2. ettől aztán semmit sem fog csökkenni a fosszilis energiafelhasználás
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:24
Előzmény: #203  pitcairn2
#205
Pont erre gondoltam én is...
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:23
Előzmény: #201  pitcairn2
#204
Vitázzunk akkor a szubvenciókkal, adókedvezményekkel, monopóliumokkal életben tartott fosszilisekről. A korrupt politikus bűnözők lefizetésről nem is beszélve. Ezért megy most a vergődés, mert elillanni látszik a jól megszokott mutyivilág. A haszon az energiacégeké, a környezeti, gazdasági károkat meg viselje a lakosság.
pitcairn2 2017. 04. 12. 11:21
Előzmény: #202  kukutyinbenko
#203
ha ezt nem látod az alábbi grafikonokról akkor teljesen értelmetlen érvelni, menj és üldözd a Nasdaq-ot:) na csá! (elég volt)
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:17
Előzmény: #200  pitcairn2
#202
2007-ben meg az hogy már mindjárt elfogy, ehhez képest itt tolod mennyire olcsó most. Vajon miért?
pitcairn2 2017. 04. 12. 11:16
Előzmény: #199  kukutyinbenko
#201
a vita a SZUBVENCIÓKKAL kitömött megújulók (nem létező) versenyképességétől indult:)
pitcairn2 2017. 04. 12. 11:15
Előzmény: #199  kukutyinbenko
#200
ez is felettébb tanulságos:) $DJUSCL:$INDU link 2002-ben is az volt a duma, hogy annyi a fosszilis energiának:) lásd alább az Economist címlapját 1999-ből és 2003-ból:) link
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:11
Előzmény: #194  pitcairn2
#199
HA... HA.... HA.... akkor lehet... de már előre ünnepled a 2000%-os hozamod, ami ráadásul nem jelentene semmit a megújulók versenyképességéről , a vita pedig innen indult.
pitcairn2 2017. 04. 12. 11:09
Előzmény: #197  kukutyinbenko
#198
a energiaárak és az energiaszektor történelmi mélyponton vannak hihetetlen rali lehet innen... $BCOMEN:$SPX link
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:05
Előzmény: #195  pitcairn2
#197
Akkor küld egy képet a szén ETF-re betold pénzedről, így mindenki láthatná mennyire hiszed is amit nyomatsz itt szóban.
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:03
Előzmény: #191  Vazsmegyei
#196
Már mi? Az hogy idén januárban a befagyott szén miatt leállt a Mátrai erőmű két blokkja + Dunai erőmű üzemzavara (gázerőmű) és jórészt emiatt (+rekord hideg) majdnem összeomlott az áramellátási rendszerünk? Majd egy mérhetetlenül pofátlan húzással elkezdték tolni, hogy lám, lám ezért kellenek a hagyományos erőművek, mert ilyenkor mi lenne velünk nélkülük.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:55
Előzmény: #193  kukutyinbenko
#195
ismered a mondást egy kép (grafikon) többet ér ezer szónál:)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:54
Előzmény: #187  kukutyinbenko
#194
ha a dow szén index csak a 2008-as szint harmadára megy el az már 2000%-os azaz KÉTEZER SZÁZALÉKOS rali lesz a múlt évi mélyponttól... ma elmegy a 2008-as szinte akkor pedig 6 EZER százalékos ralit gründolnak össze... olajárrobbanás esetén lazán elmehet erre a szintre
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:51
Előzmény: #190  pitcairn2
#193
Már mondtam , ne grafikonokat linkelj ide, hanem all-in-t kell nyomni rá csendben. Drukkolok neked!
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:50
Előzmény: #187  kukutyinbenko
#192
megjegyzem az is döbbenetes, hogy milyen csekély visszhang mellett raliznak manapság a szén árak, pl. múlt évben 6 hónap alatt repesztettek 100%-ot... link és még ma is 60%-al vannak magasabban mint 1 éve igaz a Dow Coal bányász index 240%-os year-on-year teljesítménye se kap túlzottan nagy visszhangot, pedig múlt évben ez volt a number 1 dow szubindex...
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:46
Előzmény: #188  kukutyinbenko
#191
Ez mind igaz a szénerőművekre.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:45
Előzmény: #187  kukutyinbenko
#190
a fosszilis energiahordozók közül a szén ára tartja magát a legjobban... direkt neked generáltam az alábbi grafikont a FRED-en:) Comparison of coal, crude oil and natural gas prices since 1997 link ehhez képest egyszerűen döbbenetes a Dow Coal index alulértékeltsége...
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:39
Előzmény: #184  pitcairn2
#189
Olvasni is szoktál vagy csak irkálsz? Minek nyomatni azt a hülyeséget amire már kaptál választ?
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:37
Előzmény: #185  Vazsmegyei
#188
Ebben a mélyenszántó stílusban a válaszom, ugyanattól amitől a nagy hidegben befagyott szén miatt leálló szénerőművek ( az ellátásbiztonság a legfőbb érv mellettük jelzem, mivel azt mindenki tudja mennyire szennyezőek)
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:33
Előzmény: #180  pitcairn2
#187
Ne dumálj hanem told be rá a házat is! Majd kiderül mekkorát tudsz belőle visszavenni Visontán pár év múlva... Csak jelzem a szén ára eddig sem a megújulók miatt esett főleg, hanem a palagáz forradalom miatt, + Kínában rájöttek hogy nem akarnak megfulladni, így több tucat tervezett szénerőmű építését fújták le. Ezután is az olcsó gázzal kell versenyezniük odaát (USA). Emiatt nem épült vagy tíz éve egyetlen szénerőmű sem az USA-ban,( viszont néhány meg bezárt) és várhatóan nem is fog. A szén pedig hiába csodásan tiszta energiaforrás az idióta Trump szerint, a fentiek miatt nem valószínű hogy visszanyerje a régi szerepét az energiamix-ben. A megújulók csak ezen felül súlyosbítják a helyzetüket, de nem ők a fő ellenség egyelőre, csupán az új beruházások közül szorítják ki a szenes erőműveket normális országokban.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:27
Előzmény: #181  kukutyinbenko
#186
ihol lenne a Dax megújuló index (DAXsubsector All Renewable Energies (Kurs)) egy kissé szebben belinkelve link 85%-os bukta a bőkezű EU szubvenciók ellenére:) olajárrobbanás esetén eszméletlen ralit csinálhat innen!
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:27
Előzmény: #177  kukutyinbenko
#185
Szerinted mitől gazdaságos egy napelem, ha nem süt a nap és mitől lesz gazdaságos agy szélerőmű, ha nem fúj a szél és áll hetekig? És mennyi az amortizációja egy ilyen projektnek? Mikor kell megújítani és az mibe kerül?Ja és addig az atomerőmű meg gazdaságtalanná teszi az áramtermelést.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:22
Előzmény: #181  kukutyinbenko
#184
Dow Jones U.S. Renewable Energy Equipment Total Stock Market Index-ben link tényleg komoly spekulatív potenciált látok! ez az index 95%-ot ZUHANT 2008 óta fosszilis energiaárrobbanás esetén ez a CSILLAGOKBA mehet (egyébként totálisan versenyképtelen a rengeteg szubvenció ellenére is...)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:16
Előzmény: #181  kukutyinbenko
#183
a Dow megújuló index meg 1058-ról zuhant 50-re 2008 óta:) link már bocsi, de ez 95%-os bukta:) ez majdnem olyan durva mint a Dow coal index lejtmenete! aki energiaárrobbanást vár annak felettébb érdemes a Dow coal mellett a Dow renewable indexre is spekulálni MESÉS nyereség lehet mind szén, mind pedig megújuló fronton!!! a szén és megújuló spekuláció olyan mintha tőkeáttétellel spekulálnál az olajra:) bár megjegyzem ez az uránra is igaz, minél drágább az olaj annál inkább felértékelődnek az alternatívák (szén, urán, + a szubvenciókkal telenyomott totálisan versenyképtelen "megújulók":)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:10
Előzmény: #181  kukutyinbenko
#182
a DAX megújuló index is 80%-ot bukott 2008 óta:) DAXsubsector All Renewable Energies (Kurs)link
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:08
Előzmény: #173  pitcairn2
#181
Egy ETF árfolyam alakulása nem a megújulók versenyképességét mutatja. Ha sok gyártó versenyez egy piacon (ahol ráadásul pl. Kína erősen szubvencionálja a saját cégeit), nehezebb nyereségesen működni. Ezt tükrözi az ETF árfolyama. A termékeik ára viszont részben ezért pár év alatt felére/harmadára esett. Na emiatt viszont lényegesen csökkent a megtérülési ideje az ilyen beruházásoknak. + fejlődik a termékek hatékonysága is, főleg a szélturbinák esetében. De ezt te is tudod, csak hát ki tudja miért, nyomod az ellenpropagandát.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:07
Előzmény: #177  kukutyinbenko
#180
a Dow szén index a múlt januári mélypont óta több mint 240% gyütt fel:) $DJUSCL link szerintem ebből jó sansszal több ezer százalékos rali lesz és tudod kik vásároltak be a mélyponton? azok akik megrendelték nektek ezt a megújuló propagandát:)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:02
Előzmény: #177  kukutyinbenko
#179
és azt továbbra is fent tartom, hogy spekulatív játéknak ideális, szerintem most robbanni fog a fosszilis energia ára és ez magával fogja vinni a megújuló indexeket is "megújulókra" kereskedni kb. olyan mintha tőkeáttétellel spekulálnál az olajra:)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:00
Előzmény: #177  kukutyinbenko
#178
remélem a megújulók tőzsdei összeomlását nem vitatod:) ICLN link azért 80%-os összeomlás nem piskóta... különösen ilyen elvadult szubvenciók mellett... felőlem érvelhetsz emellett, de ez észérvekkel védhetetlen:)
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 09:57
Előzmény: #174  pitcairn2
#177
Ez a szokásosnál is súlyosabbra sikeredett... A szélturbinák oszlopát kell csupán betonalapba állítani, az út nem kell hogy szilárd burkolatú legyen, nem is szokott az lenni. A napelem helye meg a tetőn van, oda pedig egyenesen felelőtlenség lenne betonozni :) De azért csak hajrá nyomd a sületlenségeid! És most ne fáraszd magad azzal hogy belinkelsz egy földre telepített napelemparkról képet, mert nem ez a jellemző. Ahol igen az jellemzően minden másra használhatatlan terület (sivatag, meddőhányó stb) . Az olaj+szén erőművek áldásairól pedig ne itt oszd az észt, hanem hajrá költözz melléjük, irány Dorog, Visonta, esetleg Százhalombatta.
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:47
Előzmény: #154  penztaros_lorinc
#176
persze ezzel nem mondom, hogy ez egy egyszerű és könnyű téma, de a poszt címében meghivatkozott plakátkampány ijesztően lesüllyedt a sekélyes populizmusba különösképpen az alcím szórakoztató "ezért nincs pénz az oktatásra" vagy vmi hasonló az oktatásban ma is rengeteg pénz van az oktatás problémái nem a pénzhiánnyal vannak kapcsolatban és mindez az egészségügyre is igaz
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:44
Előzmény: #154  penztaros_lorinc
#175
adózás kapcsán pedig kb. az alábbi alapvetés él: a nettó egyenleget tekintve a társadalom nettó adófizetőkre és nettó adófogyasztókra oszlik a nettó adófogyasztók (pl. közalkalmazottak) többet kapnak a közösből mint amennyit befizetnek oda minden normális diskurzus kb. innen indul el ebben a témában
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:40
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#174
" De atomerőműhöz több százmilliárdért tudok betonozni!" a szélenergia és a napenergia kapcsán is rengeteget kell betonozni... eszméletlen területigénnyel mennek ezek... pl. rengeteg utat és betontalapzatot kell hozzájuk építeni...
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:37
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#173
a clean energy ETF-ek is csúfosan leszerepeltek... ICLN link a jelek szerint a töménytelen szubvenció sem képes versenyképessé tenni ezt a szektort...
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:32
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#172
ez még jobb, egy lájtos 80%-os összeomlás... DAXsubsector All Renewable Energies (Kurs) Chart - MAX link,3912729,830,814&style=snapshot_mountain_max_0digit&period=Maximum&hash=7c1ee87707bcdbb43e828f352feed740 link
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:28
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#171
különben vmi nagyon komoly csúsztatás lehet abban a cikkben mivel az összes megújuló index a béka segge alatt van pl. lásd ezt $DWCREE link a totálisan versenyképtelen megújulók lényegében a fosszilis energia árával mozognak együtt ha drága a fosszilis energia akkor szárnyalnak, ha olcsó akkor összeomlanak megújulókra spekulálni kb. olyan mintha tőkeáttétellel kereskednél az olajra
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:11
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#170
a megújulók csak masszív szubvenciókkal "versenyképesek" speciel szerintem még most is a fosszilis opció a legjobb (szén, olaj) + energiatakarékosság
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:45
Előzmény: #167  penztaros_lorinc
#169
Ezt most telibe találtad. Minden szavad igaz, rám számíthatsz ebben a meglátásodban. Kinek kell a szavazatomat tartogatni?
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:41
Előzmény: #164  penztaros_lorinc
#168
Van az UNIOban elég korrupt politikus, lopnak is eleget, osztanak is eleget! Senkitől nem kaptak erre felhatalmazást! Rosszul végződött az UNIOs agymosás, ez nem kellett mindenkinek! Legyél dollármilliárdos és alapítványokba fektessed a profitodat. Egyetemeket alapíthatsz az USAban, amit Magyarországon jegyezhess be. Támogassad a CÖFCEKÁT, nehogy az adófizetők pénzéből legyen civil szervezet.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 08:37
Előzmény: #166  Vazsmegyei
#167
Mivel Te nem adócsaló vagy, ezért 100%-ban számítunk az adódra! És a szavazatod is fontos, hogy a jelenlegi, korrupciómentes nemzetépítés folytatódhasson!
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:30
Előzmény: #165  penztaros_lorinc
#166
Kevés lesz az 1%! Rám ne számíts!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 08:23
Előzmény: #162  Vazsmegyei
#165
Épül a nemzet! Adózz! Na meg a választás napján is szolgáld azokat, akik az adódat bölcsen felhasználják! Én is szeretnék venni még egy fél megyét, számítunk rád!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 08:21
Előzmény: #163  Vazsmegyei
#164
Példaképek kellenek! Én is szeretnék dollármilliárdos lenni! Erre a választóktól meg is kaptam a felhatalmazást! Magyarországon nincs korrupció! Nincs lopás! Agymosás sincs! Ezt kell mindenkibe belesulykolni!
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:03
Előzmény: #159  penztaros_lorinc
#163
Hol van az a hercegség, ahol mossák az emberek agyát? Felvilágosodás eszméit lábbal tiporhatják és ezt mondhatnak, amit akarnak. Adóelkerülők, korrupt politikusok gyűjtőhelye. Nehogy már egy hercegség legyen az etalon! Korrupt negmondóemberek bátor kiállása. Háromszázezer nevében veri a csalánt a politikus. Magyarországon meg tapsikolnak az adóelkerülőknek és a korrupció melegágyának. Jó példaképet választottál
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 07:53
Előzmény: #161  penztaros_lorinc
#162
Riad riad Hungáriad! Nehogy épüljön a nemzet! Valakiktől elvesznek, valakiknek adnak.Valakiknek adtak most elveszik. Legyen az rádió, legyen az újság, legyen az törvény? Lejárt a határidő, Vajnának több a pénze, még az észt is legyőzheti!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 07:32
#161
Debrecent is beveszi a Vajna-rádió link Épül a nemzet! Mindenkit figyelmeztetnék arra, hogy ma adófizetési határidő van, szeretettel várjuk az adóbefizetéseket!

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek