Topiknyitó: penztaros_lorinc 2017. 04. 05. 09:53

KORRUPCIÓ, EU-ból való lejmolás ,napi hírek, FIDESZ  

Láttam erről egy plakátot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 04. 12. 11:15
Előzmény: #199  kukutyinbenko
#200
ez is felettébb tanulságos:) $DJUSCL:$INDU link 2002-ben is az volt a duma, hogy annyi a fosszilis energiának:) lásd alább az Economist címlapját 1999-ből és 2003-ból:) link
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:11
Előzmény: #194  pitcairn2
#199
HA... HA.... HA.... akkor lehet... de már előre ünnepled a 2000%-os hozamod, ami ráadásul nem jelentene semmit a megújulók versenyképességéről , a vita pedig innen indult.
pitcairn2 2017. 04. 12. 11:09
Előzmény: #197  kukutyinbenko
#198
a energiaárak és az energiaszektor történelmi mélyponton vannak hihetetlen rali lehet innen... $BCOMEN:$SPX link
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:05
Előzmény: #195  pitcairn2
#197
Akkor küld egy képet a szén ETF-re betold pénzedről, így mindenki láthatná mennyire hiszed is amit nyomatsz itt szóban.
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 11:03
Előzmény: #191  Vazsmegyei
#196
Már mi? Az hogy idén januárban a befagyott szén miatt leállt a Mátrai erőmű két blokkja + Dunai erőmű üzemzavara (gázerőmű) és jórészt emiatt (+rekord hideg) majdnem összeomlott az áramellátási rendszerünk? Majd egy mérhetetlenül pofátlan húzással elkezdték tolni, hogy lám, lám ezért kellenek a hagyományos erőművek, mert ilyenkor mi lenne velünk nélkülük.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:55
Előzmény: #193  kukutyinbenko
#195
ismered a mondást egy kép (grafikon) többet ér ezer szónál:)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:54
Előzmény: #187  kukutyinbenko
#194
ha a dow szén index csak a 2008-as szint harmadára megy el az már 2000%-os azaz KÉTEZER SZÁZALÉKOS rali lesz a múlt évi mélyponttól... ma elmegy a 2008-as szinte akkor pedig 6 EZER százalékos ralit gründolnak össze... olajárrobbanás esetén lazán elmehet erre a szintre
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:51
Előzmény: #190  pitcairn2
#193
Már mondtam , ne grafikonokat linkelj ide, hanem all-in-t kell nyomni rá csendben. Drukkolok neked!
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:50
Előzmény: #187  kukutyinbenko
#192
megjegyzem az is döbbenetes, hogy milyen csekély visszhang mellett raliznak manapság a szén árak, pl. múlt évben 6 hónap alatt repesztettek 100%-ot... link és még ma is 60%-al vannak magasabban mint 1 éve igaz a Dow Coal bányász index 240%-os year-on-year teljesítménye se kap túlzottan nagy visszhangot, pedig múlt évben ez volt a number 1 dow szubindex...
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:46
Előzmény: #188  kukutyinbenko
#191
Ez mind igaz a szénerőművekre.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:45
Előzmény: #187  kukutyinbenko
#190
a fosszilis energiahordozók közül a szén ára tartja magát a legjobban... direkt neked generáltam az alábbi grafikont a FRED-en:) Comparison of coal, crude oil and natural gas prices since 1997 link ehhez képest egyszerűen döbbenetes a Dow Coal index alulértékeltsége...
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:39
Előzmény: #184  pitcairn2
#189
Olvasni is szoktál vagy csak irkálsz? Minek nyomatni azt a hülyeséget amire már kaptál választ?
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:37
Előzmény: #185  Vazsmegyei
#188
Ebben a mélyenszántó stílusban a válaszom, ugyanattól amitől a nagy hidegben befagyott szén miatt leálló szénerőművek ( az ellátásbiztonság a legfőbb érv mellettük jelzem, mivel azt mindenki tudja mennyire szennyezőek)
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:33
Előzmény: #180  pitcairn2
#187
Ne dumálj hanem told be rá a házat is! Majd kiderül mekkorát tudsz belőle visszavenni Visontán pár év múlva... Csak jelzem a szén ára eddig sem a megújulók miatt esett főleg, hanem a palagáz forradalom miatt, + Kínában rájöttek hogy nem akarnak megfulladni, így több tucat tervezett szénerőmű építését fújták le. Ezután is az olcsó gázzal kell versenyezniük odaát (USA). Emiatt nem épült vagy tíz éve egyetlen szénerőmű sem az USA-ban,( viszont néhány meg bezárt) és várhatóan nem is fog. A szén pedig hiába csodásan tiszta energiaforrás az idióta Trump szerint, a fentiek miatt nem valószínű hogy visszanyerje a régi szerepét az energiamix-ben. A megújulók csak ezen felül súlyosbítják a helyzetüket, de nem ők a fő ellenség egyelőre, csupán az új beruházások közül szorítják ki a szenes erőműveket normális országokban.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:27
Előzmény: #181  kukutyinbenko
#186
ihol lenne a Dax megújuló index (DAXsubsector All Renewable Energies (Kurs)) egy kissé szebben belinkelve link 85%-os bukta a bőkezű EU szubvenciók ellenére:) olajárrobbanás esetén eszméletlen ralit csinálhat innen!
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:27
Előzmény: #177  kukutyinbenko
#185
Szerinted mitől gazdaságos egy napelem, ha nem süt a nap és mitől lesz gazdaságos agy szélerőmű, ha nem fúj a szél és áll hetekig? És mennyi az amortizációja egy ilyen projektnek? Mikor kell megújítani és az mibe kerül?Ja és addig az atomerőmű meg gazdaságtalanná teszi az áramtermelést.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:22
Előzmény: #181  kukutyinbenko
#184
Dow Jones U.S. Renewable Energy Equipment Total Stock Market Index-ben link tényleg komoly spekulatív potenciált látok! ez az index 95%-ot ZUHANT 2008 óta fosszilis energiaárrobbanás esetén ez a CSILLAGOKBA mehet (egyébként totálisan versenyképtelen a rengeteg szubvenció ellenére is...)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:16
Előzmény: #181  kukutyinbenko
#183
a Dow megújuló index meg 1058-ról zuhant 50-re 2008 óta:) link már bocsi, de ez 95%-os bukta:) ez majdnem olyan durva mint a Dow coal index lejtmenete! aki energiaárrobbanást vár annak felettébb érdemes a Dow coal mellett a Dow renewable indexre is spekulálni MESÉS nyereség lehet mind szén, mind pedig megújuló fronton!!! a szén és megújuló spekuláció olyan mintha tőkeáttétellel spekulálnál az olajra:) bár megjegyzem ez az uránra is igaz, minél drágább az olaj annál inkább felértékelődnek az alternatívák (szén, urán, + a szubvenciókkal telenyomott totálisan versenyképtelen "megújulók":)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:10
Előzmény: #181  kukutyinbenko
#182
a DAX megújuló index is 80%-ot bukott 2008 óta:) DAXsubsector All Renewable Energies (Kurs)link
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 10:08
Előzmény: #173  pitcairn2
#181
Egy ETF árfolyam alakulása nem a megújulók versenyképességét mutatja. Ha sok gyártó versenyez egy piacon (ahol ráadásul pl. Kína erősen szubvencionálja a saját cégeit), nehezebb nyereségesen működni. Ezt tükrözi az ETF árfolyama. A termékeik ára viszont részben ezért pár év alatt felére/harmadára esett. Na emiatt viszont lényegesen csökkent a megtérülési ideje az ilyen beruházásoknak. + fejlődik a termékek hatékonysága is, főleg a szélturbinák esetében. De ezt te is tudod, csak hát ki tudja miért, nyomod az ellenpropagandát.
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:07
Előzmény: #177  kukutyinbenko
#180
a Dow szén index a múlt januári mélypont óta több mint 240% gyütt fel:) $DJUSCL link szerintem ebből jó sansszal több ezer százalékos rali lesz és tudod kik vásároltak be a mélyponton? azok akik megrendelték nektek ezt a megújuló propagandát:)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:02
Előzmény: #177  kukutyinbenko
#179
és azt továbbra is fent tartom, hogy spekulatív játéknak ideális, szerintem most robbanni fog a fosszilis energia ára és ez magával fogja vinni a megújuló indexeket is "megújulókra" kereskedni kb. olyan mintha tőkeáttétellel spekulálnál az olajra:)
pitcairn2 2017. 04. 12. 10:00
Előzmény: #177  kukutyinbenko
#178
remélem a megújulók tőzsdei összeomlását nem vitatod:) ICLN link azért 80%-os összeomlás nem piskóta... különösen ilyen elvadult szubvenciók mellett... felőlem érvelhetsz emellett, de ez észérvekkel védhetetlen:)
kukutyinbenko 2017. 04. 12. 09:57
Előzmény: #174  pitcairn2
#177
Ez a szokásosnál is súlyosabbra sikeredett... A szélturbinák oszlopát kell csupán betonalapba állítani, az út nem kell hogy szilárd burkolatú legyen, nem is szokott az lenni. A napelem helye meg a tetőn van, oda pedig egyenesen felelőtlenség lenne betonozni :) De azért csak hajrá nyomd a sületlenségeid! És most ne fáraszd magad azzal hogy belinkelsz egy földre telepített napelemparkról képet, mert nem ez a jellemző. Ahol igen az jellemzően minden másra használhatatlan terület (sivatag, meddőhányó stb) . Az olaj+szén erőművek áldásairól pedig ne itt oszd az észt, hanem hajrá költözz melléjük, irány Dorog, Visonta, esetleg Százhalombatta.
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:47
Előzmény: #154  penztaros_lorinc
#176
persze ezzel nem mondom, hogy ez egy egyszerű és könnyű téma, de a poszt címében meghivatkozott plakátkampány ijesztően lesüllyedt a sekélyes populizmusba különösképpen az alcím szórakoztató "ezért nincs pénz az oktatásra" vagy vmi hasonló az oktatásban ma is rengeteg pénz van az oktatás problémái nem a pénzhiánnyal vannak kapcsolatban és mindez az egészségügyre is igaz
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:44
Előzmény: #154  penztaros_lorinc
#175
adózás kapcsán pedig kb. az alábbi alapvetés él: a nettó egyenleget tekintve a társadalom nettó adófizetőkre és nettó adófogyasztókra oszlik a nettó adófogyasztók (pl. közalkalmazottak) többet kapnak a közösből mint amennyit befizetnek oda minden normális diskurzus kb. innen indul el ebben a témában
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:40
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#174
" De atomerőműhöz több százmilliárdért tudok betonozni!" a szélenergia és a napenergia kapcsán is rengeteget kell betonozni... eszméletlen területigénnyel mennek ezek... pl. rengeteg utat és betontalapzatot kell hozzájuk építeni...
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:37
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#173
a clean energy ETF-ek is csúfosan leszerepeltek... ICLN link a jelek szerint a töménytelen szubvenció sem képes versenyképessé tenni ezt a szektort...
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:32
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#172
ez még jobb, egy lájtos 80%-os összeomlás... DAXsubsector All Renewable Energies (Kurs) Chart - MAX link,3912729,830,814&style=snapshot_mountain_max_0digit&period=Maximum&hash=7c1ee87707bcdbb43e828f352feed740 link
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:28
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#171
különben vmi nagyon komoly csúsztatás lehet abban a cikkben mivel az összes megújuló index a béka segge alatt van pl. lásd ezt $DWCREE link a totálisan versenyképtelen megújulók lényegében a fosszilis energia árával mozognak együtt ha drága a fosszilis energia akkor szárnyalnak, ha olcsó akkor összeomlanak megújulókra spekulálni kb. olyan mintha tőkeáttétellel kereskednél az olajra
pitcairn2 2017. 04. 12. 09:11
Előzmény: #157  penztaros_lorinc
#170
a megújulók csak masszív szubvenciókkal "versenyképesek" speciel szerintem még most is a fosszilis opció a legjobb (szén, olaj) + energiatakarékosság
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:45
Előzmény: #167  penztaros_lorinc
#169
Ezt most telibe találtad. Minden szavad igaz, rám számíthatsz ebben a meglátásodban. Kinek kell a szavazatomat tartogatni?
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:41
Előzmény: #164  penztaros_lorinc
#168
Van az UNIOban elég korrupt politikus, lopnak is eleget, osztanak is eleget! Senkitől nem kaptak erre felhatalmazást! Rosszul végződött az UNIOs agymosás, ez nem kellett mindenkinek! Legyél dollármilliárdos és alapítványokba fektessed a profitodat. Egyetemeket alapíthatsz az USAban, amit Magyarországon jegyezhess be. Támogassad a CÖFCEKÁT, nehogy az adófizetők pénzéből legyen civil szervezet.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 08:37
Előzmény: #166  Vazsmegyei
#167
Mivel Te nem adócsaló vagy, ezért 100%-ban számítunk az adódra! És a szavazatod is fontos, hogy a jelenlegi, korrupciómentes nemzetépítés folytatódhasson!
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:30
Előzmény: #165  penztaros_lorinc
#166
Kevés lesz az 1%! Rám ne számíts!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 08:23
Előzmény: #162  Vazsmegyei
#165
Épül a nemzet! Adózz! Na meg a választás napján is szolgáld azokat, akik az adódat bölcsen felhasználják! Én is szeretnék venni még egy fél megyét, számítunk rád!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 08:21
Előzmény: #163  Vazsmegyei
#164
Példaképek kellenek! Én is szeretnék dollármilliárdos lenni! Erre a választóktól meg is kaptam a felhatalmazást! Magyarországon nincs korrupció! Nincs lopás! Agymosás sincs! Ezt kell mindenkibe belesulykolni!
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:03
Előzmény: #159  penztaros_lorinc
#163
Hol van az a hercegség, ahol mossák az emberek agyát? Felvilágosodás eszméit lábbal tiporhatják és ezt mondhatnak, amit akarnak. Adóelkerülők, korrupt politikusok gyűjtőhelye. Nehogy már egy hercegség legyen az etalon! Korrupt negmondóemberek bátor kiállása. Háromszázezer nevében veri a csalánt a politikus. Magyarországon meg tapsikolnak az adóelkerülőknek és a korrupció melegágyának. Jó példaképet választottál
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 07:53
Előzmény: #161  penztaros_lorinc
#162
Riad riad Hungáriad! Nehogy épüljön a nemzet! Valakiktől elvesznek, valakiknek adnak.Valakiknek adtak most elveszik. Legyen az rádió, legyen az újság, legyen az törvény? Lejárt a határidő, Vajnának több a pénze, még az észt is legyőzheti!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 12. 07:32
#161
Debrecent is beveszi a Vajna-rádió link Épül a nemzet! Mindenkit figyelmeztetnék arra, hogy ma adófizetési határidő van, szeretettel várjuk az adóbefizetéseket!
mityu2 2017. 04. 11. 08:43
#160
-pny- tiltsál már ki innen is, hiszen írni mertem a soros-trollokról és ezt te nem engedheted, hogy valakinek más legyen a véleménye mint a tiéd tiltsál már ki innen is
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 11. 07:47
#159
A luxemburgi néppárti képviselő szerint a Fidesz egyszerűen nem való már se a Néppártba, se az EU-ba link A lényeg az, hogy a pénz jöjjön. A magyar adózók pénze kevés. Értsék meg, szeretek jól élni! Innen pár milliárd, onnan pár milliárd, ez az élet! Csak a hülye akar százmillió forintokért gürcölni.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 09. 21:15
#158
Nekik hoz hasznot a Puskás stadion építése, mutatjuk az alvállalkozók listáját link Adózzatok, mert szükség van a pénzetekre!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 09. 08:26
#157
Olyan sok napenergiát termelt Kalifornia, hogy negatívba fordult az ára link A napenergiához sajnos nem értek. A szélerőművekhez se értek. De atomerőműhöz több százmilliárdért tudok betonozni! Így épül a nemzet!
sanka 2017. 04. 08. 18:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#156
Egyértelmű!
-pny 2017. 04. 08. 17:34
Törölt hozzászólás
#155
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 08. 16:33
#154
Budapest minden olimpiai helyszínt felépít, és pályázik 2028-ra vagy 2032-re link Ez aztán a remek hír! Mondogattam is magamban, hogy miből fogunk megvenni még egy fél megyét, de ma már nyugodtabban fogok aludni. Erre nem lesz elég az adótok, de hitelből megoldható, hogy a következő évtizedekben fizetendő adótok is előre elveszítse közpénz jellegét. Már kértem is egy másik katalógust, nagyobb hajókról. Találtam is egy egész formásat, az a neve, hogy Titanic. Stabil kis jószág, olyan, mintha Viktor tervezte volna!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 08. 09:04
Előzmény: #148  Vazsmegyei
#153
A CEU-val én már meg se próbálkoztam, pedig sok, a rendszert ma napi szinten kiszolgáló végzett ott. Rengeteg. Én agysebész akartam lenni, de nem tudtak a képzésbe felvenni, lehet későn jelentkeztem. Utána próbálkoztam a kórboncnoki képzéssel, de ott is jöttek azzal, hogy nem vagyok elég érett. Nem tudom, hogy miért írják elő ezeken a helyeken, hogy az érettséget bizonyítvánnyal kell igazolni, a szavam nem elég, hogy érett vagyok. Azok csak papírok, nem értem én ezt. Így maradtam a nevemnél, az is jó szakma.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 08. 08:58
Előzmény: #146  salve
#152
Ideális választópolgár, csak ez jut rólad az eszembe! Fogadd jó szívvel ezt a dicséretet. Minap mondta az a hogyishívják, na, kiment a fejemből, az a szobafestő, vagy mi, aki ha nem állítják le időben, még a Szent koronát is vitte volna az esküvőjére, meg akár haza is a festmények mellé, szóval az ideálison felül is van egy szint: aki már maga kezdi el magyarázni, hogy milyen jó, ha az adóját közpénzmentesítjük. Ezen jót nevetett mindenki, de csak ragozta tovább. Szerinte lesznek olyanok is, akik maguk indokot arra, hogy ne az adójuk átcsoportosításáról beszéljenek az emberek, hanem valami másról. Mindegy miről, csak ne az adóforintok elvándorlása legyen az. Brüsszel, Soros, Gyurcsány, bárki és bármi, csak ne a milliárdok vándorlása. Nem hittünk neki, erre itt vagy Te, az ideális választópolgár. Még a felhasználónevedet is félreolvastam egy pillanatra, de ha nem vagy diszlexiás, akkor ebben még egy kicsit fejlődni kell, de jó úton haladsz, és ez dicséretes!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 08. 08:43
#151
Tiborcz embere sejlik fel a rejtélyes fonyódi szállodaépítés hátterében link Adózzatok sokat, kell a pénzetek a nemzet fejlesztésére! Öröm látni, hogy milyen gördülékenyen futnak az események, ha a nemzetet kell építeni! Képviselők, polgármester, mindenki, egymáson másznak át, hogy a nemzet építését segíthessék. Ti a szavazatokkal, meg az adótokkal járulhattok hozzá, hogy így épüljön a nemzet.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 07. 14:34
Előzmény: #132  penztaros_lorinc
#150
"A helyett, hogy azon gondolkodnál, mi történik a sok pénzzel, amihez neked semmi, de semmi közöd, inkább foglalkozz mondjuk Sorossal. Vagy Brüsszellel. Tényleg fölösleges arra a rengeteg pénzre gondolnod, azzal majd foglalkozunk mi, jó helyre kerül, soha semmi gondod nem lesz vele, mi majd beosztjuk." Nagyon jól, profin tolod, de a "reverse psychology" csak olyan lényeken működik, akiknek funkcionáló agyuk is van. Zombikkal kár bajlódni, de amúgy fején találtad a szöget. Valóban ez a logika van mögötte.
Törölt felhasználó 2017. 04. 07. 14:31
Előzmény: #144  penztaros_lorinc
#149
tessék lőrinc pajtás link
Vazsmegyei 2017. 04. 07. 14:24
Előzmény: #144  penztaros_lorinc
#148
Lehet, hogy a CEUn szerezted a nagy tudást, de ha nem tudsz dönteni, a yachton fogod tölteni a napjaidat, kikötés nélkül. Van távtanulás, internetes a yachtról mindent elintézhetsz, pénz nem számít.
salve 2017. 04. 07. 14:21
Előzmény: #139  gambadoro
#147
le kell váltani, kezdheted
salve 2017. 04. 07. 14:14
Előzmény: #145  penztaros_lorinc
#146
nem OV-ra hanem az óvodára gondoltam, de hozzá volt téve h. bocsi. rendben. no annyit fűznék még hozzá: ellenzékiként te most M. Lőrincet parodizálod, ám legyen. a baj ott van (a te szempontodból), hogy hihetetlenül nagy bajba kerülnél, ha jövőre a választáson győzne az ellenzék. akkora bajba kerülnél, hogy ezt el sem tudod képzelni!!! merthogy akkor 3-4 év múlva már Botka Lőrincet vagy Fekete-Győr Lőrincet, vagy Gyurcsány Lőrincet kéne parodizálnod, Hadházi Lőrincről vagy Vona Lőrincről nem is beszélve :-) állati jó kilátások, nem?! :-) "de az ország persze nagyonnagyonjóljárna, hát persze,naná!!" de a gyermeteg naivitásod ezt ma nem engedi meg, erre akartam utalni.. olyan helyzetbe kerülnél, mint Kálmán Olga: az ATV-ben éveken át hörögve hörgött Simicskáról és ellen, hiszen "ő volt a főgonoszok főgonoszának főőrdöggonosza, az ördögökördöge"!!! és mi van most: kiderült, van a pénz (nocsak? hát hoogy?!!!!!..nade kérem...!!!) amiért Olgike elment lesz@pni és azóta is tédelgetni ennek a rohadékgonoszo rohadékának, nomeg a tenyeréből zabálni - no ez várna rád is ;-) a linkben olvashatóakhoz pedig szemmel láthatóan (kis képzavarral élve) se köpni se nyelni nem tudsz, ami önmagáért beszél!... link
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 07. 12:43
Előzmény: #140  salve
#145
Megkérhetlek, hogy Ovi-val ne mérj össze? Ez mindig nagyon kellemetlen. Tartsuk ezt tiszteletben!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 07. 12:42
Előzmény: #135  Vazsmegyei
#144
Hidd el, nem könnyű ez az élet se. Sok, nagyon nehéz döntést kell meghozni. Hétfő óta nem tudok dönteni egy fontos ügyben. Ott az a katalógus, és teljesen tanácstalan vagyok. Az egyik 20 méteres, de nincs rajta medence, a másik 18 méteres, de nem olyan szép a berendezése, viszont van rajta medence. Azért két hetet nem mindegy, hogy milyen jachton tölt el az ember. Szerencsére a pénz nem számít, annak még van utánpótlása.
Törölt felhasználó 2017. 04. 07. 12:39
Előzmény: #141  Vazsmegyei
#143
sajnálom trollt nem etetek
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 07. 12:38
Előzmény: #140  salve
#142
ezt nem őszinteségnek hívják
Vazsmegyei 2017. 04. 07. 12:37
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#141
Ja ! Akkor jobban is figyelhetnél a zorbáncra, meg a papagáj híveire, mert a sok "senki", aki nem mondta mind elhiszi, pedig nem is mondta. Ügyes vagy Macika a sok "senkivel" együtt.
salve 2017. 04. 07. 12:27
Előzmény: #132  penztaros_lorinc
#140
ovis szinten vagy, bocsi ha túl őszinte voltam most.. link
gambadoro 2017. 04. 07. 12:25
Előzmény: #136  salve
#139
neked mindegy mert moszkovita vagy a rendes embereknek nem mindegy, hogy az országot morális és anyagi nyomorba döntő moszkoviták vannak megint hatalmon
Törölt felhasználó 2017. 04. 07. 12:24
Előzmény: #131  gambadoro
#138
ezt senki se mondta kivéve a demokrata zorbáncot meg a papagáj híveit
salve 2017. 04. 07. 12:24
Előzmény: #136  salve
#137
"...De miért is olyan nagy ciki ez, mármint hogy Luxemburg ily módon nem akart lemondani adóparadicsomi helyzetéről? Mert a félmilliós lakosságú nagyhercegség évente több tízmilliárd eurónyi vagyont játszik ki az Európai Unióból mint egységes gazdasági övezetből vállalatok részére, végtére is magánszemélyek zsebeibe, ahelyett, hogy ezek az összegek tagállami büdzséket gazdagítanának. És ez így van már évtizedek óta..." ki is volt az a két EU-s miniszterelnök, akik kimondottan NEM támogatták, hogy Juncker legyen az EU bizottsg elnöke? Orbán, és Cameron
salve 2017. 04. 07. 12:21
Előzmény: #131  gambadoro
#136
nem tökmindegy hogy moszkovita vagy brüsszelita? hát még mindig ezen a hihetelneüól alcsony szinten tud csak járni az agyatok?! fel kéne már ébredni az álomból és megcsípnetek magatokat, hogy már 7 éve nem vagytok hatalmon... pedig előtte sem volt semmivel sem jobb ahelyzet, sőt.. link
Vazsmegyei 2017. 04. 07. 12:15
Előzmény: #132  penztaros_lorinc
#135
""A választásról ne feledkezz meg, hiszen az olyanok miatt élek én ilyen jól, mint Te!"" Sajnos most az egyszer igazat mondtál. De ez már szégyen!
salve 2017. 04. 07. 12:15
Előzmény: #130  sanka
#134
no, ez aztán az érvelés :-) bár valójában inkább nagyon is szomorú, hogy ezen a szinten vagy..
Vazsmegyei 2017. 04. 07. 12:13
Előzmény: #131  gambadoro
#133
Az bizony nagy hiba , hogy elkerülte ez a figyelmedet. Vagy egyszerűen nem akarod tudomásul venni, mert hibátlanul működik nálad is a kettős mérce.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 07. 12:05
Előzmény: #129  salve
#132
Mindjárt jobb kedvem lett, olvasva a szavaidat! Közben azért megnéztem, hogy mire lehet majd elkölteni azt a 86 milliónyi áfát, amit ezektől beszedtek. Szépek ezek a szlovén nyaralók. Visszatérve a szavaidra: így néz ki egy ideális választópolgár, mint Te! Javítanám magam: majdnem ideális. Ha még sok adót is fizetsz, akkor vagy teljesen ideális! Arra soha ne gondolj, hogy esetleg mások máshogy kezelnék az adódat, ez megmérgezné a gondolataidat! A helyett, hogy azon gondolkodnál, mi történik a sok pénzzel, amihez neked semmi, de semmi közöd, inkább foglalkozz mondjuk Sorossal. Vagy Brüsszellel. Tényleg fölösleges arra a rengeteg pénzre gondolnod, azzal majd foglalkozunk mi, jó helyre kerül, soha semmi gondod nem lesz vele, mi majd beosztjuk. A választásról ne feledkezz meg, hiszen az olyanok miatt élek én ilyen jól, mint Te!
gambadoro 2017. 04. 07. 11:43
Előzmény: #129  salve
#131
nem tudtam h nyugaton moszkovita tolvajokat juttatott hatalomra a NÉP
sanka 2017. 04. 07. 11:34
Előzmény: #129  salve
#130
Ez marhaság!
salve 2017. 04. 07. 11:31
Előzmény: #121  gambadoro
#129
"magyar nép nagy többsége megalkuvó, kádárnépe, köpönyegforgató de, leginkább nem is érti" ilyeneket ti csak akkor írtok, amikor nem a nektek, neked kedves pártok vannak itt hatalmon! ha most az ellenzék kormányozna akkor arról ömlengenél bizonyára, hogy "milyen bölcs és demokrata is ez a drága magyar nép, bizonyám!" de ha olyat választottak meg aki nekd nem tetszik, akkor persze "a magyarok azonnal átmennek birkába", ugye? kishitűség, igénytelenség, szocializáció: tudod ezek mind olyan kategóriák, hogy mihez, kihez képest? semmivel nem produkál Mo. rosszabb társdalmi jelenségeket, mint az EU tagállamok átlaga
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 07. 10:32
#128
86 millió csalt el egy testvérpár, a NAV elcsípte őket link 86 millió forint? Piszkos tolvajok! Ennyi pénzből valaki vehetett volna egy kisebb nyaralót a szlovén tengerparton! Az adót be kell fizetni, ezt mindenki vegye komolyan! Most nagyon felidegesítettem magam. Inkább megnézem, hogy milyen közbeszerzéseket fognak kiírni azok közül, amiket már megnyertem.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 07. 09:31
Előzmény: #126  elemes
#127
Elgondolkodtattál. Ez így nem helyes, valamit tenni kell. Vannak dolgok, amikkel még nem foglalkoztunk, ez is egy ilyen. Úgy emlékszem, hogy a kávén még nem kerestem egyetlen milliárdot se. Ideje Nemzeti kávéboltokat nyitni!
elemes
elemes 2017. 04. 07. 08:14
Előzmény: #124  penztaros_lorinc
#126
nekem szimpatikus ez a kampány. a jobbik ekézi az orbán körüli legkínosabb arcokat a fidesz ekézi a jobbik kapcsolatát a GRU-val én már csak egy kávét kérek :)
Vazsmegyei 2017. 04. 07. 08:00
Előzmény: #121  gambadoro
#125
Köszönjük a magyar nép nevében, a megalkuvó kritikádat, amivel magadat is elástad, Magyarország pedig köszöni meglesz az ilyen rombolást és hazáját mocskoló véleményt nyilvánítótól.Meddig lehet süllyedni, aki ennyire szeretheti hazáját, hogy mindenkire kiterjesztheti gyűlöletes véleményét egy népről, amelyiknek ráadásul része is?
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 07. 07:46
#124
Mégse lesz SZJA csökkentés, az adótok másra kell! link "Hogy ha nem szja-csökkentésre, akkor hová megy majd végül a rengeteg pénz, egyelőre nem tudni." Nekem még nem szóltak, hogy mi lesz az adótokkal. Bölcsen lesz elköltve, ettől nem kell tartanotok! Ebbe amúgy se szólhattok bele, semmi közötök hozzá!
offshort
offshort 2017. 04. 06. 19:23
Előzmény: #119  Vazsmegyei
#123
tények , .... tények pubikám ! , a peticióban ott szerepelt h a "fradit azonnal rakják vissza az nb1-be" ! :) amugy meg otthon vezényelgessél vlmelyik rokonodnak ! a történelemhamisítást meg reklamáld schmidtmariskánál a terrorházában ! :) tudod melyik az , amelyik a reggeli kávénál összekacsintott matolcsyval és csak délután találkozott a tekintetük ! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 05. 23:11
Előzmény: #121  gambadoro
#122
Mondják, hogy a nőket megfejteni lehetetlen. No, akkor a magyar néplélek maga a kvantumfizika :)(Btw. a legtöbb nő nem esik ki egy elég jól behatárolható gondolati sémából, csak mikor ilyen, mikor olyan, és ez összezavarja az embereket. Szóval korántsem megfejthetetlen, csak szimplán szeszélyes :) mint az időjárás.)
gambadoro 2017. 04. 05. 22:54
Előzmény: #110  goapsy1
#121
mindig is az volt a véleményem, hogy ezt a post és egyben pre bolsevik rezsimet külföldről fogják elintézni a magyar nép nagy többsége megalkuvó, kádárnépe, köpönyegforgató de, leginkább nem is érti, illetve szereti ha a szájába urinálnak sajnos fogalmuk sincsen az értékekről, mert részben rosszul szocializálódtak, másrészt az igény sincsen meg bennük én úgy látom, hogy egyrészt mérhetetlen beképzeltség van itthon a semmire, másrészt kishitűség nem is értem
-pny 2017. 04. 05. 22:49
Törölt hozzászólás
#120
Vazsmegyei 2017. 04. 05. 22:42
Előzmény: #114  offshort
#119
Ez bizony szemeneszedett hazugság. A Vadai ott sem volt, utólag azt rágalmaz meg akit akar.A rendőröket is az ov nem rendelte oda? Az ov mondta nekik, hogy nem kaphatnak segítséget?Hihetetlen, hogy mire képes az emberi gyarlóság. Jó lenne, ha nem történelem hamisítással foglalkoznál egy Vadai-féle véleménnyel egyetértve.
Vazsmegyei 2017. 04. 05. 22:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#118
Kik ma a kormány ellen tüntetnek, lehetnek jóakarattal, akkor is csőcselék. csak azért mert a kormány ellen tüntetők mindig a csőcselékkel keveredik össze. Az elméleted szerint benne lehet a tömegben, csak még nem aktivizálódtak. Akik "akkor" a rendőri brutalitás ellen léptek fel azokból lehet csőcseléket csinálni?A "mostani rendőri" felvezetés mutatta meg, hogy nem kell neki menni a tömegnek, mert ez a tömeg szerény csoportosulásnak minősült és ebben a csőcselék nem tudott kiválni.2006-ban nem ezrek, hanem tízezrek voltak az utcákon. Es te mind a mai napig csak a csőcselékről emlékezel meg és nem a tízezrekről.
bluefrog
bluefrog 2017. 04. 05. 20:34
Előzmény: #111  bluefrog
#117
nos az egyik megvan (3:14-től látható): link
-pny 2017. 04. 05. 20:26
Törölt hozzászólás
#116
-pny 2017. 04. 05. 20:24
Törölt hozzászólás
#115
offshort
offshort 2017. 04. 05. 20:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#114
itt szemezgethetsz ! :) link érdemes azt a részt kikeresni amikor peticióban követelik h a fradit azonnal rakják vissza az aNBI-be ! (akkor épp nb2-be volt!) , ez csak azért érdekes h tlképp kik is voltak a "békés" tüntetők ! , valahogy pár óra alatt sikerült félretenniük a Bközepeknek az egymás iránt érzett évtizedes utálatukat és hamar összerándulni a "ria-ria-hungária" karlenditéses kiabálás alatt , fradi/ujpest/kispest/debrecen Bközepekről van szó ! vadai egyébként pár év mulva nevén nevezte a gyereket , vagyishogy akkor ov gyujtatta fel az mtv-t ! :)
bluefrog
bluefrog 2017. 04. 05. 19:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#113
jav: tanuk ELÖTT
bluefrog 2017. 04. 05. 19:49
Törölt hozzászólás
#112
bluefrog
bluefrog 2017. 04. 05. 19:44
Előzmény: #109  kukutyinbenko
#111
érdekes, az előbb azt írtátok többen, h aki törvényt sértő, erőszakos csoportosulásba keveredik az ne csodálkozzon, ha kap néhányat, most ezt kifogásolod. a röszkénél tevékenykedő újságírók objektivitásáról pedig annyit, h:1. eszembe jutnak azok a képsorok - bizonyára Te is emlékszel rá - mikor a síneken fekszik egy migró és átkarol egy földön fekvő anyát aki a gyermekét féltve szorítja magához, miközben rendőrök körbe veszik őket és néhány rendőr megmarkolja az ürgét, és közben azok jajveszékelnek. ez a videó megvágva bejárta a világot, mindenki felháborodott mennyire brutálisak a magyar rendőrök. nos egyszer csak elő került a teljes felvétel amin látszott, h az addig üldögélő migró - nyilván látva, h kamera dolgozik a közelben - egyszer csak feláll és lerántja a földre az asszonyt a gyerekével együtt, majd nem engedi őket szorításból felállni. 2. az osztrák sajtószövetség az események után néhány hónappal elismerte, h a migránshelyzetről, a röszkei eseményekről nem objektíven, csúsztatva tudósított. a beismeréshez persze szükség volt arra, h a köztársasági elnökük és a kormányuk álláspontja megváltozzon a migrációval kapcsolatban kb 180 fokot... ha megtalálom hozzájuk a videót, tudósítást akkor belinkelem.
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 05. 19:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
tökéletes összefoglaló. bár látom, a fideszes trollok ismét sikeresen terelték el a témát a maffiájuk lopásairól :D
kukutyinbenko 2017. 04. 05. 19:09
Előzmény: #108  bluefrog
#109
bluefrog
bluefrog 2017. 04. 05. 19:00
Előzmény: #106  kukutyinbenko
#108
szerb területen??? mikor még a szerbek is csak az ellen tiltakoztak, ha a magyar rendőrök vizet lőttek át vízágyúval szerb területre... de tegyük föl, tényleg át mentek magyar rendőrök a határon. akkor hol is voltak a szerb hatóságok, mikor már órák óta nőtt ott a feszültség? hm? vhogy ezzel nem foglalkozott a migráncsvédő média... "Ahogy arról is hogyan bántak velük ezután a fogdán. Pl. nem engedték felhívni a követségüket sem, vagy a tolmácsolás terén is erős hiányosságok merültek fel az eljárás során."ezt valszeg 2006. okt. 23-i eseményekből tanulták, h lehet ilyet is büntetlenül... amúgy a határátlépésnek is megvannak a szabályai, gondolom ezzel te is tisztában vagy.
-pny 2017. 04. 05. 18:59
Törölt hozzászólás
#107
kukutyinbenko 2017. 04. 05. 18:51
Előzmény: #96  bluefrog
#106
Te valami érdekes világban élhetsz. 1. oszlatás közben sehol a világon nem szokott a rendőrség tényfeltáró vizsgálatot végezni az alanyok múltbéli cselekedeteire vonatkozóan. Bemondják a megafonba hogy mi következik és elkezdenek aprítani mindenkit aki az útjukba kerül. Én is utálom hogy ezt tehetik, de az erőszakszervek már csak ilyenek. Állítólag mi a társadalom ruháztuk fel őket ilyen jogosítvánnyal. Hát én biztos nem, de belátom néha elkerülhetetlen a dolog sajnos. 2. viszonylag kevés ember szokta utólag belemondani a kamerába hogy hát igen ő dobta meg először a rendőrt aztán az verte meg őt. Mindenki a saját sérelméről beszél ilyenkor, mindenki csak áldozat, mindenki csak véletlenül keveredett bele. Főleg ha egy párhuzamos világban él valaki és forradalmárnak érzi magát (nekem is volt ilyen a családban, aki este visszament utcakövet szedni mert 56-ból kimaradt anno, ebből meg nem akart), de ez már nem kis részben a politika felelőssége is. 3. attól hogy nem linkelek be a füttyentésedre videót miért lenne bizonyítva bármilyen összemosási kisérlet? Érdekes logikai levezetés. De a logikád alapján linkelj már be egy videót vagy bármi hiteles forrást, hogy a képeken látható kisgyerekes apák/anyák, idős nők mivel dobálták vagy veszélyeztették a szerveket Röszkénél. Mert jórészt őket verték véresre, nem a fiatal suhancokat akik dobáltak. A külföldi újságírókról meg ne is beszéljünk, akiket szerb területen vertek véresre, majd azzal a szöveggel hogy ellátják őket, átvitték magyar területre, ahol segítség helyett letartóztatták őket. Mert erről viszont fényképekkel bizonyított állítások hangzottak el a baráti lengyel közszolgálati TV stábjának részéről. Ahogy arról is hogyan bántak velük ezután a fogdán. Pl. nem engedték felhívni a követségüket sem, vagy a tolmácsolás terén is erős hiányosságok merültek fel az eljárás során.
-pny 2017. 04. 05. 18:46
Törölt hozzászólás
#105
bluefrog
bluefrog 2017. 04. 05. 18:46
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#104
a legkevésbé neked vagyok barátod.amúgy majd mikor a fidesz kormány alatt vernek szét brutálisan tüntetést, akkor jusson eszedbe amit most nekem írtál!ahogy nézem a ténykedésed te leszel a leghangosabb tiltakozó.. majd jön egymillió link, ahogy szoktad...
bluefrog
bluefrog 2017. 04. 05. 18:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#103
nos vállalod? mégsem vagy annyira bátor? látom már 1-2 topikból ki lettél tiltva a stílusod miatt... megvádoltál vmivel bizonyíts, vagy bizonyítva van h, olyan vagy mint a példaképed:link
-pny 2017. 04. 05. 18:32
Törölt hozzászólás
#102
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 18:32
Előzmény: #98  bluefrog
#101
a rendvédelmet minden kormány megvédiezt jegyezd meg jól kisbarátomés amikor az utcán vandálokkal keverednek a tüntetők, vagy fordítva, ne várj virágot

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek