ez is felettébb tanulságos:)
$DJUSCL:$INDU
link
2002-ben is az volt a duma, hogy annyi a fosszilis energiának:)
lásd alább az Economist címlapját 1999-ből és 2003-ból:)
link
HA... HA.... HA.... akkor lehet...
de már előre ünnepled a 2000%-os hozamod, ami ráadásul nem jelentene semmit a megújulók versenyképességéről , a vita pedig innen indult.
Már mi? Az hogy idén januárban a befagyott szén miatt leállt a Mátrai erőmű két blokkja + Dunai erőmű üzemzavara (gázerőmű) és jórészt emiatt (+rekord hideg) majdnem összeomlott az áramellátási rendszerünk? Majd egy mérhetetlenül pofátlan húzással elkezdték tolni, hogy lám, lám ezért kellenek a hagyományos erőművek, mert ilyenkor mi lenne velünk nélkülük.
ha a dow szén index csak a 2008-as szint harmadára megy el az már 2000%-os azaz KÉTEZER SZÁZALÉKOS rali lesz a múlt évi mélyponttól...
ma elmegy a 2008-as szinte akkor pedig 6 EZER százalékos ralit gründolnak össze...
olajárrobbanás esetén lazán elmehet erre a szintre
megjegyzem az is döbbenetes, hogy milyen csekély visszhang mellett raliznak manapság a szén árak, pl. múlt évben 6 hónap alatt repesztettek 100%-ot...
link
és még ma is 60%-al vannak magasabban mint 1 éve
igaz a Dow Coal bányász index 240%-os year-on-year teljesítménye se kap túlzottan nagy visszhangot, pedig múlt évben ez volt a number 1 dow szubindex...
a fosszilis energiahordozók közül a szén ára tartja magát a legjobban...
direkt neked generáltam az alábbi grafikont a FRED-en:)
Comparison of coal, crude oil and natural gas prices since 1997
link
ehhez képest egyszerűen döbbenetes a Dow Coal index alulértékeltsége...
Ebben a mélyenszántó stílusban a válaszom, ugyanattól amitől a nagy hidegben befagyott szén miatt leálló szénerőművek ( az ellátásbiztonság a legfőbb érv mellettük jelzem, mivel azt mindenki tudja mennyire szennyezőek)
Ne dumálj hanem told be rá a házat is! Majd kiderül mekkorát tudsz belőle visszavenni Visontán pár év múlva...
Csak jelzem a szén ára eddig sem a megújulók miatt esett főleg, hanem a palagáz forradalom miatt, + Kínában rájöttek hogy nem akarnak megfulladni, így több tucat tervezett szénerőmű építését fújták le. Ezután is az olcsó gázzal kell versenyezniük odaát (USA). Emiatt nem épült vagy tíz éve egyetlen szénerőmű sem az USA-ban,( viszont néhány meg bezárt) és várhatóan nem is fog. A szén pedig hiába csodásan tiszta energiaforrás az idióta Trump szerint, a fentiek miatt nem valószínű hogy visszanyerje a régi szerepét az energiamix-ben. A megújulók csak ezen felül súlyosbítják a helyzetüket, de nem ők a fő ellenség egyelőre, csupán az új beruházások közül szorítják ki a szenes erőműveket normális országokban.
ihol lenne a Dax megújuló index (DAXsubsector All Renewable Energies (Kurs)) egy kissé szebben belinkelve
link
85%-os bukta a bőkezű EU szubvenciók ellenére:)
olajárrobbanás esetén eszméletlen ralit csinálhat innen!
Szerinted mitől gazdaságos egy napelem, ha nem süt a nap és mitől lesz gazdaságos agy szélerőmű, ha nem fúj a szél és áll hetekig? És mennyi az amortizációja egy ilyen projektnek? Mikor kell megújítani és az mibe kerül?Ja és addig az atomerőmű meg gazdaságtalanná teszi az áramtermelést.
Dow Jones U.S. Renewable Energy Equipment Total Stock Market Index-ben
link
tényleg komoly spekulatív potenciált látok!
ez az index 95%-ot ZUHANT 2008 óta
fosszilis energiaárrobbanás esetén ez a CSILLAGOKBA mehet
(egyébként totálisan versenyképtelen a rengeteg szubvenció ellenére is...)
a Dow megújuló index meg 1058-ról zuhant 50-re 2008 óta:)
link
már bocsi, de ez 95%-os bukta:)
ez majdnem olyan durva mint a Dow coal index lejtmenete!
aki energiaárrobbanást vár annak felettébb érdemes a Dow coal mellett a Dow renewable indexre is spekulálni
MESÉS nyereség lehet mind szén, mind pedig megújuló fronton!!!
a szén és megújuló spekuláció olyan mintha tőkeáttétellel spekulálnál az olajra:)
bár megjegyzem ez az uránra is igaz, minél drágább az olaj annál inkább felértékelődnek az alternatívák (szén, urán, + a szubvenciókkal telenyomott totálisan versenyképtelen "megújulók":)
Egy ETF árfolyam alakulása nem a megújulók versenyképességét mutatja. Ha sok gyártó versenyez egy piacon (ahol ráadásul pl. Kína erősen szubvencionálja a saját cégeit), nehezebb nyereségesen működni. Ezt tükrözi az ETF árfolyama. A termékeik ára viszont részben ezért pár év alatt felére/harmadára esett. Na emiatt viszont lényegesen csökkent a megtérülési ideje az ilyen beruházásoknak. + fejlődik a termékek hatékonysága is, főleg a szélturbinák esetében.
De ezt te is tudod, csak hát ki tudja miért, nyomod az ellenpropagandát.
KORRUPCIÓ, EU-ból való lejmolás ,napi hírek, FIDESZ