Topiknyitó: Törölt felhasználó 2020. 03. 21. 18:41

KoronaVírus  

Új topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 18:59
Előzmény: #1296  Branko
#1300
Pampa vagy egyértelműen.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 18:58
Előzmény: #1296  Branko
#1299
Karácsony putyini módon kormányoz? Ezt miből vezetted le?
A demokrácia meg úgy működik, hogy vannak bizonyos szabályok, amiket csak konszenzussal módosítanak, ez a " többség olyan törvényeket hozhat, amik neki tetszenek" felfogás ez Vitya téveszméje a demokráciáról, bár szerintem ő is tisztában van vele, hogy ez nem az, és már régóta Putyin-rendszert akar (valószínűleg már 90-ben is, mert így nevelődött kicsiny falujában).
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 17:02
Előzmény: #1296  Branko
#1298
Karácsony az ellenzékiek szerint jól végzi a dolgát... csak a kormánymédia ekézi (99% kitaláció, hazugság). Ezzel próbálják elfedni, hogy Orbán milyen rosszul kezeli a vírust...
badsector1
badsector1 2020. 04. 27. 17:02
Előzmény: #1295  Törölt felhasználó
#1297
Salve témája a pártpreferenci emlegetése.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:59
Előzmény: #1293  Törölt felhasználó
#1296

persze h. nem 2010 ről volt szó hanem arról, hogy egy új parlamenti többség olyan törvényeket hozhat, amilyenek neki tetszenek, nem?
a d emokráci nem így működik szerinted? akár 2010-ben akár 15 ben, vagy akármikor?
és erre a 10 es választási eredmény adott lehetőséget - már megint csak mellébeszéltél tehát
karácsonyra nem reagáltál, mert kínos, ugye? tehát neki szabad putyini módon kormányozni, de orbánnak nem szabad? tehát kettős mércével mérsz..
"...akkor a választás sem demokratikus.."
most azt állítottad (azt is), hogy akkor Karácsony, és még xx db vidéki ellenzéki meg fővárosi polgármester is nem demokratikusan jutott hatalomra?
szervezed már a tüntetést Karácsony, Pikó és a többiek ellen, és írod már fel a transparensekre hogy "mondjatok le, mert nem demokratikus választáson győztetek!!!"?
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:46
Előzmény: #1290  euler
#1295
Salve? Nekem Pampának tűnik. Vagy Salve is Pampa? Mi  ő, a fidesz 50 árnyalata?
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:45
Előzmény: #1290  euler
#1294

eltévsztetted a házszámot
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:44
Előzmény: #1291  Branko
#1293
Nem 2010-ről volt szó (a választási rendszert és a médiát utána szabták át). Ha a média túlnyomó része egy párt narratíváját nyomja (plusz ugyanez a párt még kormánypénzekből is plakátozik, stb.), akkor a választás sem demokratikus.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:42
Előzmény: #1288  Branko
#1292
Én senkit nem védek, mindössze tisztáztam a tényeket, Viktor öcsit a politikai haszonszerzés motiválta, nem tudom miért kell ezen kiakadni, mindig is ezt csinálta. A fidesz népszerűségéről meg annyit, hogy bár régebben is voltak sejtéseim róla, de legkésőbb akkor, amikor a Mónika show lett az ország legnézettebb műsora, tisztában lettem vele, hogy honfitársaim egy jelentős része hogy úgy mondjam nem annyira okos, így nem lepődök már meg semmin.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:42
Előzmény: #1287  Törölt felhasználó
#1291

ez a mindenkori ellenzék mindenkori  narratívája bármely országban
mert erre fideszék azt mondják, hogy nem ők szavaztak meg saját maguknak 2/3 os többséget 2010 ben, hanem a választópolgárok (akik elmentek szavazni).
fideszék csak éltek egy 2/3 adta lehetőséggel, ahogy bárki más is tette volna
tehát nem putyini módon lettek törvények hozva sem 2010 ben sem azóta hanem úgy , ahogy azt a parlamentben kialakult - demokratikusan odaküldött - aktuális többség jónak látta!
ellenpélda: akkor remélem karácsonyra is rámondod hogy putyini módon kormányoz, hiszen hetek óta nem hív össze közgyűlést hanem rendeleti úton kormányoz (hoppá, hát neki szsbad? ott nem kell időkorlát, az nekd nem fáj?), sajtótájékoztatókat nem tart kb. fél éve (fél a kényes kérdésektől) hanem inkább facebook üzeneteket ír
euler 2020. 04. 27. 16:38
Előzmény: #1289  Branko
#1290
Ez az. Máskor ügyelj a kijelölésre, kedves salve! :))
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:34
Előzmény: #1288  Branko
#1289

bocsánat a bevezető mondata lemaradt:
"Stabilak maradtak a pártpreferenciák, nincsenek nagy trendek, csak 1-2 százalékos változások."
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:31
Előzmény: #1283  Törölt felhasználó
#1288

hiába próbálod védeni a mundér becsületét, ez a trükkje nem jött be az ellenzéknek  - akkor sem, ha még 28-sor megismétled majd ezt a hozzászólást :-)
 "2020-04-0350 százalékot kapna a Fidesz egy országos választáson – derül ki a Závecz Research legfrissebb pártpreferencia-eredményeiből.
A biztos pártválasztók között a Fidesz 50 százalékos, a második helyen a DK áll 16 százalékkal, a Jobbik és a Momentum 9 százalékos támogatói körrel rendelkezik, míg az MSZP-nek 7 százaléka van."
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:30
Előzmény: #1285  Branko
#1287
"azóta is minden válastást demokratikusan nyert meg, hol van itt az uralkodás?"
Úgy tűnik másik országban élünk, volt itt némi választási rendszer átalakítás, média lenyúlás, mondjuk inkább úgy, hogy putyini módon nyert választást.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 27. 16:27
Előzmény: #1280  Peterbond
#1286
Ugyan már. Jó hogy de.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:24
Előzmény: #1279  Peterbond
#1285

ez megint csak mellébeszélés, merthogy: Hornék valóban azt állították 98 ban, hogy nincs alternatívájuk
akkor és ott orbán, vagy bárki, nyugodtan vághatott ezzel vissza nekik
de most 2020 van és nem 1998, ugye?
az is csak belemegyarázás, "hogy aki szerint neki nincs alternatívája, az uralkodni akar"
ezzel csak kiforgatod orbán szsvait, hiszen uygan ő mondta ezt, ám 201 ben is és azóta is minden válastást demokratikusan nyert meg, hol van itt az uralkodás?
aminek az is ellentmonda, hogy egy "uralkodó vagy diktatúra" az miért engedte volna meg, hogy 2019 októberben majdnem a fél országban + BP ten az ellenzék nyerje meg az önkormányzati választásokat??
állít olyat manapság a fidesz, hogy neki nincs alternatívája? tudomásom szerint nem állít.
hogy jött elő itt ez a kérdés? úgy h. euler bevágott egy ellenzéki megmondóembertől kb. 567.-szer egy fideszt ócsárló, diktatúrázó stb. írást
és erre én megkérdeztem tőle - tehát nem orbán állította a pártjáról h. nekik nincs aternatívájuk, hanem én kérdeztem meg eulert - hogy "oké, tudjuk h. orbán nem jó és le kell váltani, de hol van a reális alternatívája?, mert ha lenne, annak így ciklusfélidőben már látszania kellene a közvéleménykutatásokban, márpedig, nem látszik"
a szavak kiforgatásában és mellébeszélésben jó vagy, de ez kisstílű dolog..és önlelelplezés..
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:21
Előzmény: #1281  Peterbond
#1284
Pampa lesz ez, nagyon hasonlít a fogalmazás, érvelés, stb.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:20
Előzmény: #1282  Branko
#1283
A lényeg az volt, hogy ha a kormány belerakja a 90 napot, akkor megszavazzák, az érveid továbbra sem érnek semmit. Ha Viktornak a zemberek lettek volna fontosak, akkor belerakja a 90 napot, de neki csak a politikai haszonszerzés volt a fontos, mint mindig.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:12
Előzmény: #1277  Törölt felhasználó
#1282

"ellenzék megszavazta volna, ha belerakják a 90 napos korlátozást"
ez csak kifogás és mellébeszélés hiszen ismétlem, parlamenti biztossági - egyeztetési jegyzőkönyvek igazolják: pénteken az előzetes egyeztetéseken még nem igényeltek semmiféle időkorlátot és támogatták a javaslatot
az időkorlátot csak hétfőn kezdték el igényelni, mert akkor már nem az emberek egészsége volt neki a fontos , hanem a politikai haszonszerzés, a hecckampány, azzal, hogy elkezdétk teleüvölteni a magyar és a nemzetközi sajtót azzal, hogy itt "diktatúra van"!
erre mutatott rá a Mi Hazánk hogy a balliberálisok és a jobbik sajnos hétfőtől már nem az emberek egészségének megvédéséért, hanem a vírusnak szurkoltak inkább (annak reményében, hogy fideszellenes hangulatot keltve újabb szavazókat szerezhetnek)
ez az ellenzéki trükk egyébként nem jött be, mert azóta a nem fideszközeli közvéleménykutatók is azt mérték, hogy a biztos pártválasztók körében azóta épphogy erősödött a fidesz, az ellenzék pedig csak stagnál..
Peterbond 2020. 04. 27. 16:11
Előzmény: #1280  Peterbond
#1281
Mondjuk tény hogy azóta jelent meg hogy sungirt hidegre tették, de akkor elég gyors stílusváltás is volt. Mi hazánkat tolja ő is. és azzal vádol most engem amit konkrétan sungirnél rámutattunk. Mégis elgondolkodtattál.
Peterbond 2020. 04. 27. 16:08
Előzmény: #1276  Törölt felhasználó
#1280
Nem az.
Peterbond 2020. 04. 27. 16:07
Előzmény: #1278  Branko
#1279
Neked továbbra is az fáj hogy ezzel az Orbán Viktor idézettel értek egyet?
.
"Nem azért dolgozott-e az elmúlt nyolc évben a társadalom, hogy soha többé ne legyen olyan kormányfője Magyarországnak, aki nyugodtan kijelentheti: rajta kívül nincs más alternatíva. Aki ezt állítja, az nem kormányozni, hanem uralkodni akar. (Magyar Nemzet, 1998. április 9.)"
.
Erre költesz rá már nem is tudom mekkora történetet. Pedig ennyiről van szó se többről se kevesebbről.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 16:04
Előzmény: #1268  Peterbond
#1278

" nem épp azt kéne hangsúlyoznom hogy de Gyurcsán az alternatíva? Vagy azt hogy Dobrev?"
nem, mert a manipulációs technikád úgy működik hogy azt ismételgeted, "a fidesz rettenetes, orbán is jó lehetne ha jól csinálná, de nem jól csinálja, és nincs oylan vitás kérdés melyben ne mentegtnél bármely ellenzékit akik orbánt kritizálták"
majd jössz azzal a mesével, hogy "aki a fideszt bírálja (mint Peterbond), az nem jelenti azt hogy ő gyurcsánypárti, mert lehet más altrnatíva is"
mostmár ott tartasz, "hogyha orbán holnap meghal, akkor is lesz helyette más" , hát igen, akkor egy másik fodesze lesz helyette biztos, tehát ismét mellébeszélsz, mert eddig sem erről volt szó hanm arról amit én kérdeztem: ki lenne az a sem orbán sem gyurcsány harmadik erő, akire hívatkozni szoktál?
de ezt nem tudod megnevezni, csak hazudozol, azaz:
azért nem azt hangsúlyozod hogy "gyurcsány vagy gyurcsánvné az elternatíva", mert akkor lebuknál és nyilvánvalóvá válna amit mindenki tud: orbánt ma csak egyféleképpen leváltható, akkor ha az összes nemfidesz párt (jobbiktól gyurcsányig) összeáll ée együtt indul. de hogy ne légy vádolható a gyurcsányista jelzővel, kénytelen vagy tagadni azt, hogy te ezt szeretnéd, hiszen azt sosem teszed hozzá hogy te "minden választáson szigorúan otthonmaradsz és nem szavazol senkire vagy azt hogy emberek, a parlamaneti választás idején is maradjatok otthon, mint én"
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 16:00
Előzmény: #1275  Branko
#1277
Egyébként meg az ellenzék megszavazta volna, ha belerakják a 90 napos korlátozást (Kínában sem volt hosszabb a járvány), de ha annyira súlyos járványhelyzet lett volna a 90. napon meg le, pl. online szavazással is meg lehetett volna oldani a hosszabbítást, így az érved nem ér semmit.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 15:52
Előzmény: #1275  Branko
#1276
Te nem Pampa-Sungír, stb. vagy?
Branko
Branko 2020. 04. 27. 15:50
Előzmény: #1269  Peterbond
#1275

ez a te pitáner interpretációd, merthogy foglalkozásszerűen űzöd itt a fórumolvasók manipulálását.. a fideszhez pedig semmi közöm, ezt te szoktad rémálmodni de inkább hamisan állítani itt
világosan leírtam akkor: az előzetes összpárti egyeztetésen minden párt támogatta  fidesz vírustörvény tervezetét - fideszék ezen meg is voltak lepődve..
utolsó pillantban mégis visszaléptek az ellenzéki pártok (kivéve egyet), és a Mi Hazánk kivételével elkezdtek diktatúrát kiáltani
a Mi hazánk már akkor felhívta rá a figyelmet: a) aki elolvasta a törvényt ott és akkor az tudhatta jól, hogy csak a vírusellens lépésekre kér rendeleti kormányzási lehetőséget a fidesz, másra nem, b) az időkorlátnak épp ezért semmi jelentősége nincs hiszen nem lehet tudni mennyire tombol majd a járvány és egyáltalán összehívható lesz e a parlament, az időkorlát hiány épp azt teszi lehetővé hogy időt nyerve lehessen intézkedni /meghosszabbítani a veszélyhelyzetet, hiszen senki sem tudhatja mennyire lesz intenzív a fertőződés és meddig tart
nos mindezt csak az érti félre aki akarja: akik - a Mi hazánkkal ellentétben - nem támogatták a felhatalmazási törvényt, azok szerint NE tehessen meg a kormány minden tőle telhetőt és NE nyerhessen időt kritikus helyzet esetén az időkorlát nélküliséggel - vagyis az ellenzéki pártok a vírusnak szurkoltak már akkor is!!!!! Peterbond pedig azóta is támogatja ebben őket....
a Mi Hazánk pedig azt mondta (aki nem hiszi járjon utána): minekünk egy iylen helyzetben az a fontos a hogy egy magyar kormány mindent megtehessen a vírus ellen mert minekünk az a fontos hogy a mygar emberek egészségét - pártállásra való tekintet nélkül!! - a legjobb tudása szerint és a legnagyobb eséllyel védhesse meg bármiylen magyar kormány, ezért támogattuk a törvényt, -  a ballibeálsi pártok viszont a saját támogatóik ellen is szavaztak, amikor politikai tőkét akartak kovácsolni a diktatúrázással, és nem támogatták a kormányt!
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 27. 15:39
Előzmény: #1273  Peterbond
#1274
Tiszavirágzás van :)
Peterbond 2020. 04. 27. 15:36
Előzmény: #1270  Branko
#1273
Megtisztelő hogy 2018-óta tartó pályafutásod 55 Hsz-ének felét pont rám pazarolod de tényleg nincs rá szükség.
Peterbond 2020. 04. 27. 15:35
Előzmény: #1264  kukker
#1272
1. Angol professzort idézte. Pont. ott az eredeti angol szöveg a Financial timesból.
.
2. A cikket persze azóta se nézted meg pedig a TÉNYEK pont hogy igazolják az állítást. Nem érzés kérdése hanem Tény hogy a coronavírus miatti halálozások megugrottak de ezek csak egy része kerül be a hivatalos coronavírusos statisztikába mivel a halottak jó részét nem is tesztelik csak a kórházakban elhunytakat.
.
3. Mondom jelentsd fel az Index-et. Hol tudom én megakadályozni. Sőt biztatlak. Hajrá.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 15:35
Előzmény: #1270  Branko
#1271
Mellébeszélés? Tényekről volt szó, máskor figyelj jobban.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 15:34
Előzmény: #1267  Törölt felhasználó
#1270

te csak ne beszélj, versenyezhetttek így is ti ketten Peterbonddal abban, hogy ki a jobb a mellébeszélésben (és akkor még nagyon finoma voltam, mert ide d betűs jelző kívánkozna inkább) :-)
Peterbond 2020. 04. 27. 15:33
Előzmény: #1266  Branko
#1269
Rád amúgy tényleg kár pocsékolnom bármennyi szót is. Szent meggyőződésed hogy aki nem Fideszes az a vírusnak szurkol és a több halotnak mert meg akarja dönteni Orbánt. Ha már ennyire belédrözültek a tévképzetek akkor ugyan mindegy mit írok le.
Peterbond 2020. 04. 27. 15:31
Előzmény: #1266  Branko
#1268
"a múlt héten azt hazudta nekem, hogy "orbán bukása esetén nemcsak gyurcsány jöhetne leváltóként, mert van más alternatíva is"
.
Én Orbánt idéztem neked akkor is. Azóta se tudtad megérteni. Ahogy azt se, hogy nekem nem másik megváltó kéne. Ha te azt hiszed hogy ha Orbán holnap szívinfarktusban meghalna akkor ez az ország összedőlne mert ahogy mondod nincs másik reális alternatíva akkor csak sajnálni tudlak. Ha Orbán holnap meghalna, lenne másik miniszterelnök és működne az ország azután is.
.
Ha pedig az lennék aminek tartasz nem épp azt kéne hangsúlyoznom hogy de Gyurcsán az alternatíva? Vagy azt hogy Dobrev?
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 15:23
Előzmény: #1266  Branko
#1267
Tényleg kár, mert nincs igaza, így ha több időt veszteget a vitára, akkor csak magát égeti le.
Branko
Branko 2020. 04. 27. 15:17
Előzmény: #1261  kukker
#1266
kár rá az időt vesztegetned:
Peterbond egy magát függetlennek álcázó (pontosabban hazudó) balliberális "megmondóember" , ontosabban propagandista itt a portfólión
a múlt héten azt hazudta nekem, hogy "orbán bukása esetén nemcsak gyurcsány jöhetne leváltóként, mert van más alternatíva is"
3 napig faggattam hogy oké rendben, de akkor ki vele, ki lenne az?
erre felhozta példaként az azt hiszem a  2006-os választáson még induló Dávid Ibolya féle Mdf-et, hogy "ők pl. akkor valódi 3. alternatíva voltak"
érted? én azt kérdeztem hogy ma ki lenne az alternatíva, és a fórum nagy kóklere nagy nehez 2 nap altt kinyögte egy már nem létező párt nevét mint alternatíva...
ja és ez kükler azt hazudozza, egyik odlalnak sem szabad visszaélni a hatlommal, ám szerinte "...különösen az utóbbi 8 év volt a legnagyobb visszalépés az utóbbi időkben.."
a kamuállásban a főpolgármesteri hivatalban 1 millót a semmiért havonta élvező Kálmán Olgát pedig mentegette, hogy "igen, de bezzeg a fideszesek.."
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 15:12
Előzmény: #1260  kukker
#1265
Látom még mindig nem érted, nincs arról szó, hogy a " tények ellenére", arról van szó, hogy az adatok valószínűleg tévesek (nincs állítás, hogy tévesek, csak "érződik", hogy nem stimmelnek a sokéves statisztikákhoz).
kukker 2020. 04. 27. 15:11
Előzmény: #1262  Peterbond
#1264

Nézd, mint mondtam, le van írva egy konkrétum és te csak tekeregsz kínodban, mert '"bántcsák a zindexet"
Az van barátom, hogy az Index leírta azt amit, ami nem tényeken alapul, sőt ellen van.
És ezt az Index nézettségéből kifolyólag tömegek előtt tette.
Tehát innen ennyike.
Peterbond 2020. 04. 27. 15:09
Előzmény: #1261  kukker
#1263
Miért ők is idézték az angol proffot te is ugyanúgy idézted. Ha ők büntethetőek akkor te is. De hajrá tehetsz feljelentést az index ellen én nem fogom le a kezed. Próbáltam érzékeltetni mekkora hülyeséget állítasz de úgy látszik csak akkor látod ha rád irányítják, ha te mondod másra akkor nem.
Peterbond 2020. 04. 27. 15:08
Előzmény: #1258  kukker
#1262
"Te ezzel vitatkozol, ami le van írva, ki van jelentve, feketén-fehéren az Index cikke által.
Magyarán a tények ellen csak azt kell éreznie az embernek, hogy nem így van.
Magyarázhatod jobbra-balra, ez törvénytelen, ez félelmet kelt, mert ők kitalálták, hogy ez van."
.
Te meg már vagy 50-edjére se olvasod el az eredeti cikket amiből értenéd is miről van szó. de mivel teljesen ellentétbe megy a hiteddel hogy nincs is vírus így letagadod a létét is és egy büdös szóba kapaszkodsz amit az nagol proff mondot és szerintem se a feelt hanem sokkal erősebb szót kellett volna használnia.
.
Továbbra se tudtál arra mit mondani hogy a heti kb 150 halálróla csúcson heti 1450-re felugró szám Bergamóban a koronavírus idejében ugyan mi más okból következett be?
kukker 2020. 04. 27. 15:07
Előzmény: #1259  Peterbond
#1261

Ennyire nem lehetsz beteg, amikor idézve írok mindent, hivatkozva arra, hogy ki írta ezt.
Te komolyan ennyire félted az indexedet meg a szimpatizált oldalt, hogy ennyire elmész baromságba? :)
kukker 2020. 04. 27. 15:03
Előzmény: #1257  Törölt felhasználó
#1260

"Egyébként passzol a passzus is, aki a járvány tagadását híreszteli, az zavart kelt."
Mint ahogy aki azt, hogy a tények ellenére "érezések" miatt többen haltak meg,  az szintén.
Na innen fuss neki.
Peterbond 2020. 04. 27. 15:03
Előzmény: #1251  kukker
#1259
"Itt a mondat és kész, ha tetszik neked, ha nem, az Index bűncselekményt követett el."
.
Ó igen? Akkor te is mert minimum 4-szer leírtad. Írhatom a feljelentést? mert az angol Proffot nem tudom mi alapján fogod beperelni Magyarországon. Egy próbát azért megér.
kukker 2020. 04. 27. 15:02
Előzmény: #1255  Peterbond
#1258

Mit nem értesz ezen a mondaton, ami le lett írva a cikkben?
Itt van, szó szerint:
"akiknek nem Covid-19 szerepel a halotti bizonyítványukon, de az ember mégis érzi, hogy a haláluk kapcsolódik valahogyan a járványhoz.”
Te ezzel vitatkozol, ami le van írva, ki van jelentve, feketén-fehéren az Index cikke által.
Magyarán a tények ellen csak azt kell éreznie az embernek, hogy nem így van.
Magyarázhatod jobbra-balra, ez törvénytelen, ez félelmet kelt, mert ők kitalálták, hogy ez van.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 15:01
Előzmény: #1253  kukker
#1257
Nem élek álomvilágban, sőt elég jó jogi ismereteim vannak (joggal érintkezik a munkám), ismerem a Btk.-t. Egyébként passzol a passzus is, aki a járvány tagadását híreszteli, az zavart kelt. Még egyszer, szó sem volt sugallásról a tények ellenére, hanem arról volt szó, hogy azok a tények, amiket állítanak (vírus miatti halálozási szám) nem passzolnak a több éves statisztikákhoz, tehát pont nem valótlan tény állításáról vagy elferdítéséről van szó, hanem a tényként állított dolog valós cáfolatáról, amit ráadásul nem tényként állítottak, hanem "érzésként" (valószínűség vagy nevezd ahogy akarod).
Peterbond 2020. 04. 27. 15:01
Előzmény: #1255  Peterbond
#1256
A konkrét mondat ammit meg te másoltál be így volt az eredeti cikkben:
.
"According to the FT analysis, overall deaths rose 60 per cent in Belgium, 51 per cent in Spain, 42 per cent in the Netherlands and 34 per cent in France during the pandemic compared with the same period in previous years.
Some of these deaths may be the result of causes other than Covid-19, as people avoid hospitals for other ailments. But excess mortality has risen most steeply in places suffering the worst Covid-19 outbreaks, suggesting most of these deaths are directly related to the virus rather than simply side-effects of lockdowns.
.
David Spiegelhalter, professor of the public understanding of risk at Cambridge university, said the daily counts in the UK, for instance, were “far too low” because they only accounted for hospital deaths. “The only unbiased comparison you can make between different countries is by looking at all cause mortality . . . There are so many questions about the rise we’ve seen in death that have not got Covid on the death certificate, yet you feel are inevitably linked in some way to this epidemic.”
.
Pereld be az angol emberkét a helytelen megfogalmazásért amiért ő "feel-t" használt. Én simán leírtam volna hogy "yet you can see clearly the link between the epidemic and the rise in mortality in the statistics."
Peterbond 2020. 04. 27. 14:57
Előzmény: #1251  kukker
#1255
Akkor neked meg itt az eredeti cikk:
.
"Experts have warned of serious under-reporting of Covid-19 cases in residential facilities for the elderly, who are particularly vulnerable to the virus. “Very few countries appear to be testing people in care homes, staff and residents, systematically,” said Adelina Comas-Herrera, research fellow at the Care Policy and Evaluation Centre of the London School of Economics. Even the much higher numbers of deaths in the pandemic suggested by excess mortality statistics are likely to be conservative, as lockdowns mean that “mortality from numerous conditions such as traffic accidents and occupational injuries possibly went down”, said Markéta Pechholdová, assistant professor of demography at the University of Economics, Prague."
.
https://www.ft.com/content/6bd88b7d-3386-4543-b2e9-0d5c6fac846c
kukker 2020. 04. 27. 14:56
Előzmény: #1253  kukker
#1254
"Nagyon sok kérdés van azokkal kapcsolatban, akiknek nem Covid-19 szerepel a halotti bizonyítványukon, de az ember mégis érzi, hogy a haláluk kapcsolódik valahogyan a járványhoz.”
Szóval a törvény szeri van a tény - meghalt nem covidos - de a media szerint ez nem így van, mást kell érezni, több a halottak száma covidos, szerintük.
Na itt buktak,
kukker 2020. 04. 27. 14:52
Előzmény: #1252  Törölt felhasználó
#1253
"Bűncselekményt meg inkább az követ el, aki lekicsinyli, asszem már van is eljárás egy doki ellen emiatt."
Ne az egyéni álomvilágod szerint ertekmezz valamit.
Aki közveszély színhelyén nagy nyilvánosság előtt a közveszéllyel összefüggésben olyan valótlan tényt vagy való tényt oly módon elferdítve állít vagy híresztel, amely a közveszély színhelyén alkalmas az emberek nagyobb csoportjában zavar vagy nyugtalanság keltésére, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Tudod értelmezni, vagy leirjam azt hogy sugallni érzésre  tények ellenében mit jelent?!
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 14:30
Előzmény: #1251  kukker
#1252
"Szóval az, hogy ÉREZNI kell a TÉNYek ellenére azt, h"
Tévedés, nem a tények ellenére, mivel a tények pont alátámasztják az érzést (ami valóban nem szerencsés szó, inkább valószínűséget kellett volna írni, de a lényegen nem változtat). Bűncselekményt meg inkább az követ el, aki lekicsinyli, asszem már van is eljárás egy doki ellen emiatt.
kukker 2020. 04. 27. 14:27
Előzmény: #1250  Peterbond
#1251
Utoljára írom le:
"Nagyon sok kérdés van azokkal kapcsolatban, akiknek nem Covid-19 szerepel a halotti bizonyítványukon, de az ember mégis érzi, hogy a haláluk kapcsolódik valahogyan a járványhoz.”
Szóval az, hogy ÉREZNI kell a TÉNYek ellenére azt, hogy sokkal több a halálozás járvány miatt és ezzel riogatni embereket, az nem más mint bűncselekmény kategória.
Itt a mondat és kész, ha tetszik neked, ha nem, az Index bűncselekményt követett el.
Peterbond 2020. 04. 27. 14:23
Előzmény: #1248  kukker
#1250
Mármint mi hazugság? Hogy ennyi ember meghalt?
Peterbond 2020. 04. 27. 14:23
Előzmény: #1243  kukker
#1249
Télen amikor megugrik a halálozás egy egy influenza járvány idején akkor se szerepel a halotti bizonyítványon hogy influenza. Mégis kikövetkeztethető hogy annak következtében haltak meg.
kukker 2020. 04. 27. 14:20
Előzmény: #1247  Peterbond
#1248

Hazugság.
És félelemkeltés.
Ez van eddig.
Ez pedig törvényellenes.
Peterbond 2020. 04. 27. 14:11
Előzmény: #1240  kukker
#1247
"No akkor még egyszer a linkelt cikk és a linkelt mondat után, miszerint hiába NEM az a halál oka ami, le lehet érni - félelemkeltés gyanánt és így sugallni, hogy az volt, mert - úgy lehet ÉREZNI."
.
Ez nem érzés ember. Amig nem jelent meg a korona a halálozás simult a sok éves átlaghoz. Amikor jött kilőtt. Ugyanígy lehet látni az influenza járványok és társaik hatását pl télen. De ok akkor mutasd be hogy pl New Yorkban a heti 1000 körüli halálozási szám miért ugrott meg véletlenül pont a covid kitörésekor közel 6000-ig fel? Biztos épp több halálos karambol volt azon a héten? Vagy pont azon a héten 3000-en haltak meg áramütésben? Vagy Bergamo ahol 730 halott a sok éves átlag Március 1 és Április 15 között. Most meg 4100-al több ( 4800 halott volt ).
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 14:06
Előzmény: #1243  kukker
#1246
nem boncolnak senkit ezért nincs bizonyiték arra miben haltak meg
Peterbond 2020. 04. 27. 14:04
Előzmény: #1241  kukker
#1245
Szerintem meg pont hogy enyhíti a tényt. Úgy érzi. Nem basszus számokkal statisztikailag kimutatható tény hogy a covid megjelenése után a halálozási számok megugrottak jelentősen. Az meg már bocs szerintem pont a legrosszabb amikor nyomják a "ez semmi veszélyes, szard le az óvintézkedéseket, hülyeség a maszk, lezárás, távolságtartás, nincs is vírus" kommenteket. E közben ha vennéd a fáradtságot és megnéznéd az eredeti cikket te is látnád hogy mekkora felszúrások vannak a halálozási számokban. Sok esetben nem csak 50-60%-al több mint a hivatalos statisztika hanem többszöröse.
euler 2020. 04. 27. 14:00
Előzmény: #1243  kukker
#1244

Legyen igazad.
Vigyázz magadra!
kukker 2020. 04. 27. 13:58
Előzmény: #1242  euler
#1243

"Nagyon sok kérdés van azokkal kapcsolatban, akiknek nem Covid-19 szerepel a halotti bizonyítványukon, de az ember mégis érzi, hogy a haláluk kapcsolódik valahogyan a járványhoz.”"
"Nem beszélni magyar"?
nem Covid-19 szerepel a halotti bizonyítványukon de az ember mégis érzi, hogy a haláluk kapcsolódik valahogyan a járványhoz
Szóval már mindent úgy kell érezni és akkor ez a TÉNY.
Na ez nem más, mint félelemkeltés.
euler 2020. 04. 27. 13:49
Előzmény: #1238  kukker
#1242

Mi a félelemkeltés? Számsorok grafikonon egymásra vetítve?
kukker 2020. 04. 27. 13:45
Előzmény: #1239  Peterbond
#1241

"A megfogalmazas rossz"
Nem rossz, hanem törvénybe ütköző: félelemkeltés konkrétan.
kukker 2020. 04. 27. 13:44
Előzmény: #1239  Peterbond
#1240

No akkor még egyszer a linkelt cikk és a linkelt mondat után, miszerint hiába NEM az a halál oka ami, le lehet érni - félelemkeltés gyanánt és így sugallni, hogy az volt, mert - úgy lehet ÉREZNI.
A kitalációk meg a fikciók meg a rettegtetés nem érdekel.
Azokat érdekli, akik érdekeltek benne.
Az meg azt hiszem már a bűncselekmény kategória, mint félelemkeltés szánt szándékkal.
Peterbond 2020. 04. 27. 13:33
Előzmény: #1238  kukker
#1239
A megfogalmazas rossz mert nem erzi az ember hanem statisztikailag latszik. A masik topikbanaz eredeti cikket erdemes elolvasni es a grafikonokat megnezni. Az nem veletlen hogy angliaba az elmult 20 ev legtobb halottja volt aprilis 2. Heteben. Es nincs semmi mas ami okozhatna csak a koronavirus.
kukker 2020. 04. 27. 12:44
Előzmény: #1237  euler
#1238

"de az ember mégis érzi,"
Azt, érzi hát.
Lehet rettegtetni és félelembe tartani az embereket.
euler 2020. 04. 27. 12:11
#1237

„Az egyetlen értelmes módszer az országok összehasonlítására a teljes halálozás vizsgálata. Nagyon sok kérdés van azokkal kapcsolatban, akiknek nem Covid-19 szerepel a halotti bizonyítványukon, de az ember mégis érzi, hogy a haláluk kapcsolódik valahogyan a járványhoz.”
60 százalékkal többen halhatnak meg a járvány miatt, mint gondoltuk
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 11:30
Előzmény: #1235  Tagore
#1236
nincs állam,csak magyarország kft,amerikai bejegyzéssel.
Tagore
Tagore 2020. 04. 27. 11:26
#1235
euler 2020. 04. 27. 11:18
Előzmény: #1219  euler
#1234

"Az ITM csütörtöki online konferenciáján, amelyről összesen két újságíró tudott, megszólalt öt kormányt segítő tudós, egyikük a Nemzeti Népegészségügyi Központ szakmai vezetője, Oroszi Beatrix, ez volt előadásának az összefoglalása:
 
„Az egyetlen megvalósítható lehetőség egy négyszintű megelőzési stratégia felállítása a járvány lassítása érdekében:
 
1. Enyhe lazítás a korlátozó intézkedéseken.
2. Az egyéni tesztek növelése, a betegek azonosítási arányának jelentős növelése.
3. Az azonosított új fertőzések és kontaktok lehető leggyorsabb és legszigorúbb elszigetelése.
4. Maszkhasználat kötelezővé tétele az egészségesek körében is, amikor közösségbe mennek.” 
Mindezeket még egyszerűbben megfogalmazta:
„Paradigmaváltás a maszkokkal kapcsolatban. Stratégiaváltás a tesztelésekkel, ezentúl nem azért tesztelünk, hogy a helyzetet utólagosam igazoljuk, hanem azért, hogy a helyzet elébe menjünk.” 
Mégiscsak a kormány embere, ezért a paradigmaváltást és a stratégiaváltást lefordítom egy sokak által ismert jóval egyszerűbb tőmondatra: 
„Elkúrtuk, nem kicsit, nagyon."
TESZT! MASZK! Ezért hozzátennék még egy pontot, a Nemzeti Népegészségügyi Központ következtetéseit levonva: 
„5. Müller Cecíliát egy órán belül leváltjuk.” Aki mindkettőt másfél hónapja feleslegesnek tartja.
A konferenciát Palkovics miniszter tudományos tanácsa zárta: 
„Bármilyen maszk jó maszk, ha porszívózsákból készítünk maszkot, annak ugyanaz a szűrési hatásfoka, mint egy sebészi maszknak.” Farkasházy Tivadar49 perce
Tagore
Tagore 2020. 04. 27. 09:34
Előzmény: #1213  Törölt felhasználó
#1233
Sötétben tapogatóznak...... Volt mk. társnőm kórházi dolgozó lett ---- a divat szakmából...... levél Landskrona-ból.......
"megvagyunk.....pròbálom magam nem stresszelni "ebben" az időszakban /korházban dolgozom/. Svéd "megoldás" nem biztos, hogy jobb mint az otthoni, de legalább "szabadabban" mozoghatunk!
Igen, hallottam a szomorú hírekről
Minden jòt!"
Hollaneire1
Hollaneire1 2020. 04. 27. 08:52
Előzmény: #1231  Törölt felhasználó
#1232
Jól mondod
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 08:41
#1231
  A rendelkezés a 6 éven aluli utasokon kívül nem vonatkozik például azokra a járművezetőkre sem a közösségi közlekedésben, akik meg tudják tartani az utasoktól való legalább kétméteres távolságot, illetve akiket a kilégzéssel távozó cseppek felfogására alkalmas eszköz választ el az utasoktól.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 08:34
#1230
az emberek örülnek majd hogy lesz munkájuk ingyen söt ök fizetnek majd kosztért kvártéjért üdvözöljük a valo világban.
Törölt felhasználó 2020. 04. 27. 08:33
Előzmény: #1228  euler
#1229
ne izguljanak mindenkinek fele pénze lesz vagy semmije
euler 2020. 04. 27. 08:24
Előzmény: #1225  Tagore
#1228

Az éhező ember másként gondolkodik.
.
Még egy orvos is, ha azt látja, hogy fele pénzért kell robotolnia a frontvonalban, és még a személyes védelme sincs biztosítva:
Egy koronaosztályon dolgozó orvos meglátta a márciusi fizetési papírját, és elszakadt nála a cérna
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 04. 27. 07:27
Előzmény: #1216  Törölt felhasználó
#1227
Akkor az egy olyan ország mint Szigetszentmiklós ahol vannak a többszáz éves családok és a  gyüttmaradtak.
Tagore
Tagore 2020. 04. 27. 07:19
Előzmény: #1225  Tagore
#1226
....és nem indulnak el a "fürkészôk, portyázók" .... Á la -bubu- ....
Törölt felhasználó 2020. 04. 26. 23:22
Előzmény: #1223  kukker
#1224
Miért esne le bárkinek is bármi? Az embereknek jó, ha 5-10%-a (lehet sokat is mondtam) képes gondolkodni és önálló véleményt alkotni. A többi beáll valamelyik csordába és kolompol a többivel.
kukker 2020. 04. 26. 23:15
Előzmény: #1221  Törölt felhasználó
#1223

Sajnos nagyon nehezen esik le a dolog, ha leesik egyáltalán.
Ne mérgelődj, annak nincs haszna.
euler 2020. 04. 26. 22:57
Előzmény: #1221  Törölt felhasználó
#1222

Nincs itt semmi gond, a vírus le lesz győzve.
Az a kérdés, hogy tanulunk-e belőle, és változtatunk-e az eddigi életünkön, ami már annyira elkényelmesített (elbutított) bennünket, hogy azt hittük bármit megengedhetünk magunknak, miközben feléljük a jövőnket.
Filozofikusan nézve inkább egy ilyesmi figyelmeztetésnek látom, egy józanító pofonnak.
Törölt felhasználó 2020. 04. 26. 22:41
Előzmény: #1220  euler
#1221
én leirom ide ,az a legrosszabb ha az ember agyát támadja meg,végül is megkoronázza,na akkor van az ami most  történik,a világban,tiszta elmegyogyintézet.
euler 2020. 04. 26. 20:53
Előzmény: #1219  euler
#1220

Most látom, a Portfolio feldolgozta. Köszönet érte.
Koronavírus Magyarországon: kiderült, mi a legrosszabb forgatókönyv
euler 2020. 04. 26. 20:32
#1219

A járványmatematikai és egyéb kutatások szerepe a koronavírussal szembeni védekezésben
https://www.youtube.com/watch?v=q7vnYyzm00g#action=share
.
Mi ez? Egy új kommunikáció kezdete?
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 18:07
#1217
no nem unják már kéne uj müsort bedobni,
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 09:51
Előzmény: #1214  Tagore
#1216
"...gyanítom, hogy úgy viszonyulnak Európához, mint a svájciak......"
 
igen, ez könnyen lehet... svájci ember mesélte kb. 5-6 éve asztaltársaságunknak asszem tán Luganóban, hogy az echte svájciak még Roger Federer-t is "felkapaszkodott bevándorló"-nak tekintik... hitetlenkedve hüledeztünk, erre aszonta, hogy ennél sokkal cifrábbakat is tudna még mesélni a honfitársairól, de nem fog...:)
csendben 2020. 04. 24. 09:42
Előzmény: #1213  Törölt felhasználó
#1215
A hasonlat nagyon sántít: az autópálya hazsnálatát jól kidolgozott szabályok szabályozzák. A virnyánál nincsenek ilyen (semmilyen!) szabályok: mindenki kapkod ész nélkül....  
Tagore
Tagore 2020. 04. 24. 09:34
Előzmény: #1213  Törölt felhasználó
#1214
Kb. Rokonaim , ismerôseim élnek ott ---- ohne kontakt--- de megkeresem ôket..... bár gyanítom, hogy úgy viszonyulnak Európához, mint a svájciak.......
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 09:22
Előzmény: #1210  Tagore
#1213
A fertőző tömegpszichózis eredményeképp a svédek (most) azt érzékelik, mintha minden más európai ország kollektíve szembe' haladna velük az autópályán...:)
Tagore
Tagore 2020. 04. 24. 09:19
Előzmény: #1211  Törölt felhasználó
#1212
:) .... Talán nem ekkora a gáz.....mert a hasonlat végzetesen kesze-kusza...... :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 09:11
Előzmény: #1208  Tagore
#1211
A svéd pszichomókus keszekusza válaszait olvasva egyből ez jutott eszembe... 
 
https://youtu.be/Qxy7ByWp27U
 
;)
Tagore
Tagore 2020. 04. 24. 09:06
#1210
csendben 2020. 04. 24. 09:00
Előzmény: #1204  euler
#1209
"svéd haszonelvűsége nagyobbnak látszik az emberélet elsődlegességénél": ezt akár M.o.-ra is rámondhatnád,ha jól belegondolsz...
Tagore
Tagore 2020. 04. 24. 08:54
#1208
Tagore
Tagore 2020. 04. 24. 08:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#1207
Hány maszk kell?........és hová?
cexose 2020. 04. 24. 08:33
Törölt hozzászólás
#1206
Tagore
Tagore 2020. 04. 24. 08:32
#1205
Ausztria: a tendencia töretlen.... Volt némi vita az éttermek nyitvatarhatósága okán, de úgy látom, hogy az este 10 óra nyert...... Másnak nem sok értelme lenne.....
https://coronavirus.datenfakten.at/
euler 2020. 04. 23. 14:13
#1204

Egy korrekt összehasonlítás a járvány kezelésének két alapvetően eltérő módjáról, (Japán, Dél-Korea, Német  ill.  Svéd).
Szerintem csak a végső elszámolásban mondhatunk ítéletet róluk, bár jelenleg a svéd haszonelvűsége nagyobbnak látszik az emberélet elsődlegességénél.
Igaz viszont az alábbi:
"...a járvány menedzselésének "magyar modellje" tarthatatlan, a lehető legkárosabb.
A magyar út ugyanis a két modell valamennyi káros elemét ötvözi:
elkésett és hiányos - sokszor alapvetően elhibázott - , tétova, naponta módosított intézkedésekkel, néhol eltúlzott, másutt elégtelen korlátozásokkal próbálja meg fékezni a járvány terjedését, elviselhetetlen és kezelhetetlen terhet zúdít egy felkészületlen, kivéreztetett egészségügyi ellátó rendszerre, képtelen tompítani a járvány gazdasági kárait és humanitárius következményeit, prioritásainak élén még ebben a krízis helyzetben is saját hatalmának stabilizálása, kiterjesztése, klientúrájának elvtelen támogatása áll. Az Orbán rezsim nem okul a nemzetközi tapasztalatokból, nem képes a hazai gyakorlatban érvényesíteni az eredményes megoldásokat, öntelt hatalmi gőgjében fejjel megy a falnak és súlyos egészségügyi, gazdasági és humanitárius katasztrófába vezeti az országot."
Lovas Zoltán1 órája · Békesi László fb posztja, 2020 04 23, 11:00:
Tagore
Tagore 2020. 04. 23. 05:58
#1203
Fokozták a tesztelést......az infó a legnagyobb érték....Még a csökkenô tendenciában is.....
https://coronavirus.datenfakten.at/
Tagore
Tagore 2020. 04. 22. 11:47
#1202

A csaholó kutyáknak......szerencse, hogy nem sok van......
MAROKNYI ELLENZÉKI KÉPVISELŐ VÉDI CSAK MAGYARORSZÁG BECSÜLETÉT Mikor Európa több országában is tömeges tragédiát okoz a járvány, mikor a halottaikat gyászoló olasz vagy spanyol képviselők előtt kell számot adnunk arról, hogy mit teszünk a koronavírus ellen, az az emberi minőség próbatétele. A Fidesz EP-képviselői pedig leszavazták, hogy az Európai Unió egyesült erővel lépjen fel a járvány ellen. Megdöbbentő, hogy a magyar kormánypártban még mindig, minden helyzetben az egó győz. Egy világjárvány közepén és egy gazdasági világválság küszöbén vagyunk. Mégis azt várják, hogy egész Európa tapsoljon nekik és a korlátlan időre korlátlan hatalmat biztosító felhatalmazási törvényüknek. Inkább keresztbe feküdnének a közös európai mentőcsomagnak is – hogy aztán itthon azt hazudják: Európa nem segít. De, segít. Úgy is, hogy a fideszesek leszavazták. Szerencsére a többség velünk, felelős európai politikusokkal tartott. A Fidesz pártcsaládja is! A legnagyobb frakciók mind támogatták a döntést. Tesszük a dolgunkat, ami az Európai Parlament esetében bizony az európai demokrácia védelmét is jelenti. Az EU segít, ha a tagállamai bajba kerülnek, és fellép, ha a krízishelyzetet bármelyikük a demokrácia, a jogállam leépítésére használja. Átlátszó érv, hogy mindaddig ne szóljunk, amíg a Fidesz nem kezd el a rendeleteivel egy putyini diktatúrát működtetni. Pont azért kell szólni, hogy nehezebben tudjon visszaélni a helyzettel, a kétharmadnál is koncentráltabb hatalmával. A többség elítélte a Fideszt és megszavazta a közös, európai segítségnyújtást. Igen, ezt a jövőt építjük Európa, és benne Magyarország számára
lancaster
lancaster 2020. 04. 22. 09:33
#1201
"Magyarország szívdobbanása ma ez a két szó: ELÉG VOLT.
Elég volt, hogy a beteg embereket, súlyos sérülteket ellátás helyett ide-oda küldözgessék az országban.
Elég volt az elszegényedésből, hogy az emberek millió szám nem tudják hó végén kifizetni a számláikat.
Elég volt abból, hogy a kormány nem veszi emberszámba az időseket, a betegeket, a diákokat, a rászorulókat.
Elég volt a kíméletlenségből, az érzéketlenségből.
Elég volt abból, hogy egyre nehezebb megélni, miközben egyre többet dolgoznak az emberek.
Elég volt, hogy egyre kevesebb jut azoknak, akik gürcölnek, gyereket nevelnek, egymásról gondoskodnak, becsülettel próbálnak fennmaradni,
miközben egyre több jut a léhűtőknek, a hazudozó milliárdos szélhámosoknak, az állam védelmét élvező ügyeskedőknek.
Elég volt abból, hogy mindent elvesznek, amiért az emberek megdolgoztak és mindent eladnak, ami az emberek közös vagyona.
Elég volt abból, hogy egy kiváltságos csoport agyalágyultnak nézi az embereket és azt vágja a képükbe:
nem jár nektek semmi, gondoskodjatok magatokról és fizessetek többet és többet és többet!
Elég volt abból, hogy az emberek mindig rosszul járnak, miközben a hatalmon lévők egyre több luxust, egyre nagyobb gazdagságot és egyre több kiváltságot szerezhetnek maguknak." 
- Orbán Viktor-video!!
https://www.facebook.com/salgotarjan/videos/226109775156200/

Topik gazda

Tozsdemagia
Tozsdemagia
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek