2006. május 09. | 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story

A társaság bemutatása, áttekintése

..

A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..

A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..

A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..

A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..

A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..

A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..

De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..

Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..

A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..

Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
R00
április 26. | 18:53
előzmény: #24538  Kvasztics_Fedor
Soós Csaba nem lesz? ĐĐ
április 26. | 18:49
előzmény: #24537  trump
Az 1.6mrd-Os váltó mit takar?
április 26. | 18:44
előzmény: #24537  trump
Nem értik a NER működését. :) egy-két milliárdos pályázat nem gond, turizmus fejlesztés, munkahely teremtés, stb
április 26. | 18:39
előzmény: #24534  Hathor
"A cégcsoport közlése szerint straté­giai befektetési céllal vásárolta meg az Allianz Hungária Biztosító Zrt.-től a részvénycsomagot. A Konzum a felvásárlás után kiadott közleményében tudatta: érdekeltségein keresztül tovább növelheti befolyását az ágazatban, illetve a tőke- és pénzpiacok egyéb szegmenseiben"
április 26. | 18:31
előzmény: #24533  exmnbs1
"A Konzum Nyrt. közleményt adott ki, ebben azt írják, a cég résztulajdonában állóBLT Group Zrt. felvásárolta a legnagyobb balatoni turisztikai vállalatot, a Balatontouristot. A Konzum részben Mészáros Lőrinc cége, a felcsúti polgármester magánszemélyként vette meg a Konzum Nyrt. 19,57 százalékos részvénycsomagját február 22-én.A Balatontourist saját üzemeltetésben, illetve franchise rendszerben 106 hektáron 12 tóparti kempinget működtet a Balaton körül 5800 kempinghellyel, 550 bungalóval, 180 mobilházzal, 50 bérelhető lakókocsival. A társaság saját tevékenységéből származó árbevétele 2016-ban meghaladta az 1,7 milliárd forintot.A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett bejelentés szerint a BLT Group Zrt. – melyben a Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. közvetetten 22,8 százalékos, Jászai Gellért pedig magánszemélyként közvetett és közvetlen módon összesen 77,2 százalékos befolyással rendelkezik – felvásárolta a Balatontourist csoportot."

Kérdezem újra, ehhez minek kellett a konzum nyrt? BLT group főleg Jászai nevén van. Létrehozta, lehetett volna 100%ban az övé vagy 1/3-ad 2/3ad részben Mészárossal. vagy szabó pistával. tükmindegy. nem kell hozzá nyrt. Minek vonták be? mihez akarnak vele kezdeni? Mert amit ti mondtok, az, hogy most is üres a cég, hiszen semmi nincs a tulajdonában.
április 26. | 18:20
előzmény: #24532  Hathor
Én nem találom a hunguest hotels zrt 2016-os beszámolóját. Ha te igen, mutasd meg.
április 26. | 18:19
előzmény: #24531  trump
Nem ertesz, ha az ember a tulszaladasokat magyarazza, akkor mindenki ugrij. Lent 13-20nal ugrott ram a csapat.. meg te is az ures ceg dumaval 13nal. Most 200nal okoskodsz.Elmondom a tullendulesben velt gondolataimat. Ennyi.A ceget imadom, szeretem, bizom benne.Ettol az arfolyam kikengeseket ertekelem.Mai gyertyarol meg nem is beszeltem, csak a teton kialakulo fej vallrol, ami ma ledobta az arfolyamot napi alj kornyekere, felso limit korulrol. Velemenyem lehet, elnezest kerek, hogy kifejtem.
április 26. | 18:19
előzmény: #24531  trump
szerintem fontos dologra hívta fel a figyelmet hogy nem tulajdonosok hanem üzemeltetők a balatoni kempingekben
április 26. | 18:11
előzmény: #24529  trump
Hogyne lenne, ma fogadta el a kozgyules
április 26. | 18:10
előzmény: #24528  Hathor
érdekes amíg vetted és tartottad, addig naponta 20x írtad, hogy hunguest kpria stb. most hogy kimartadtál mert drága neked, egyből exmnbs szintjére kerülsz. nem kicsi fordulat, mondhatnám szélkakas. de nem baj, jó ez így. hunguest hotels december 29én került a céghez így nem került kimutatásra. ezt is leírták csak el kéne olvasni. másrészt ezeket a terveket a konzum nyrt nélkül is meg lehetett volna csinálni. ha most semmi köze a cégnek semmihez, akkor minek jelentek itt meg mészárosék? kellett nekik ez a felhajtás? Jászai? minek? kzbf invest, alapkezelő, blt group zrt, ezek mind mind magukban is elvannak, a konzum maradhatott volna Forczeké, a tüzépek, minden. Teljesen felesleges időtöltés volt az elmúlt 1.5 év.
április 26. | 18:08
előzmény: #24529  trump
kamuci, szerinted miért tartotta meg azokat a hotelokat a Leisztinger?
április 26. | 18:06
előzmény: #24524  exmnbs1
te nagyon savanyú vagy. Elhiheted, hogy nem ez a hiányzó 3-4 szálloda adta ki a 1.3 milliárd nyereséget 2015-ben.azt is tudhatnád, hogy a 2016os beszámoló még nincs kiadva, az majd május végén várható. elképesztő mennyire tudatlan vagy, és közben meg osztod a téveszméidet, és egy percig nem gondolkodsz el semmin. baromi nyomorúságos életed lehet.
április 26. | 18:04
előzmény: #24522  trump
Nem tulajdonos konzum nyrt a balatoni cuccokban, paks sehol, hunguest nincs merlegben. Tervnek jo, de jo elore van arazva
április 26. | 18:00
előzmény: #24518  exmnbs1
Szia Ex! Én csak egy kis szürke egér vagyok a témában, de neked pozitív megnyilvánulásod nincs véletlenül, mert csak a sz.rt olvasom ha beírsz vmit. Mondjuk nem vagy egyedül, mert az R szimpla, dupla, tripla 0 is ez a kategória!!! Egyébként a hitel semmit nem jelent ha van kraft a cégben, márpedig ML viszi rendesen, állami hátszéllel, vagy nem de viszi és a papír szempontjából ez a lényeg. Ja meg a 2017-es eredmények az előző évek eredményeihez képest.Ja és ML nem MaciLaci:)
április 26. | 17:45
előzmény: #24525  evazeller
azokkal sem értek egyet, akik túlvettségről rikoltoznak
200 volt a sok hír előtt, most újra 200
grafikonokhoz nem értek, csak pszichikailag mondom, hogy szerintem nem túlvett
április 26. | 17:43
előzmény: #24519  trump
na, ma már okosabbak lettünk:)
nem bírta ma, de a tesóka sem
gyönyörűt nyertem nap elején a 2K 164-est adtam 230-on, pazar lett:)
igen ám, de az eladásom után ment fel 236-ig, tehát beálltam visszavenni, és kaptam is nemsokára a nyakamba 225-ön és 220-on
aztán rá nemsokára 210-en is, mert elfelejtettem, hogy 5K-val bent álltam reggelről, csak reggel átugrotta
aztán kaptam 200 és 196-on, azok kimentek 209-en
de azért beszorultam 7K-val 210-ről és 220,225-ről
szóval nagyon jó is volt ma és nagyon rossz is:)
jutott hideg-meleg:)
április 26. | 17:41
Ez a hh nem ugyanazPalota szálló, szegedi szálló es a külföldi nincs benneAlmát kortevel
április 26. | 17:40
Miert nem- 2016-0st nézed?
április 26. | 17:36
előzmény: #24518  exmnbs1
ajánlom olvasni a 2015ös beszámolótlink
ott leírták, hogy EBITDA/hitelállomány mutata 4,2, ami kiemelkedően jó értéknek minősül. 2015ben adózás előtti eredmény 1.3 milliárd nyereség. De te aggódj a hitel miatt. Turizmus fejlesztés, balaton projekt stb. De te megint a összeomlást a csődöt várod, mert hitelei vannak egy cégnek. Ráadásul ez most már kormányközeli , biztos nem fognak semmilyen pályázaton nyerni fejlesztési támogatásokat és mostantól egy vendég sem lesz a HH láncban.
április 26. | 17:35
előzmény: #24517  trump
A Saliris hogy jart pl a hiteleivel?

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE