Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Seismic
Seismic 2018. 11. 15. 21:50
Előzmény: #78876  NyeretlenKeteves
#78880
Ezt en is megjegyeztem itt, de mar mas lapok vannak ezt kell most jol megjatszani..aki pokerezik az tudja milyen ha "lemakolnak" /tuti nyero lappal valakinek leesik pl az egyetlen neki jo lap/, de meg van esely jol kijonni..na ennyit a jatekrol ,en sem tudok konkretumokat irni csak esetleg a gondolatmenetemet es esetleg a tvi kereteket ha valaki nem ismerne oket
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 15. 21:44
Előzmény: #78875  HARDCORETERROR
#78879
Értem miről beszélsz(ma nem nagyon olvastam vissza). Azt én sem szeretem ha Norbi update- hez hasonlitják a céget, mert ha zongorázni tudnánk a különbséget... . Te hiszel a 400-ban, legyen így(én sem lennék szomorú, bár nincs sok papírom).  Véleményem szerint, jelen körülmények között a 300 is csak egy álom. Sajnálom, de az a véleményem(most:-) . Majd az idő eldönti mennyi az annyi.  
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 15. 21:44
Előzmény: #78877  Seismic
#78878
a pókeres szakzsargontól eltekintve adtál azért a papír pofájának, beálltál egy időre az ellenkórusba, ami a közelmúlt hsz-eit figyelve hirtelen és nagyon furcsa volt tőled (my two cents), de örülök, hogy ismét "megadtad a nagyvakot" :D
Seismic
Seismic 2018. 11. 15. 21:38
Előzmény: #78872  HARDCORETERROR
#78877
A pokerben is van amikor elbukod a potot es utanna tilten jatszol, amit nem szabad, mert az osszes penzed elbukod...itt is hasonlo a helyzet, elkonyveltem hogy atvertek a strategiaval, de mar sokszor leirtam hogy tudjuk kivel uzletelunk/ ettol fuggetlenul kiakadtam/. Ez szinten egy jatek, ahol figyelni kell a jatekosokat es itt ismerem legjobban az "asztalt"☺ Nem bizok bennuk, de remelhetoleg a szamviteli tvt nem irjak at csak ezert, igy marad a realitas ahol a varhato/risk reward ezen az aron kisebb mint barmely mas hasonlo volatilasu rvnel.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 15. 21:34
Előzmény: #78874  Seismic
#78876
Az a baj, hogy a saját tőke és a 314 között hatalmas rés tátong. Viszont a Konzi baromi jól össze lett rakva és szép profitot tud termelni. Itt rengeteg dolgot kell majd figyelembe venni... Engem azzal akasztottak ki végleg, mikor leírták, hogy az OPUS EBITDA-ja messze túlszárnyalta a Konziét.. Messze túlszárnyalta... ízlelgettem, ízlelgettem aztán kiköptem :-) Mennyire lekezelő volt már a Konzi részvényeseivel szemben(is) és a saját cégükkel szemben is. Arról nem is beszélve, hogy nem is igaz :-)  Miért nem lehetett azt írni, hogy meghaladta.. miért kellett túlspilázni?  Mindegy, nekünk már itt nincs mit tenni. Sorsunk immáron  csak a  "piacoktól"  függ:- )
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 15. 21:31
Előzmény: #78873  NyeretlenKeteves
#78875
persze, csak mostanában qrvára divatos lett ide a MINDEN ALAPOT nélkülöző, puszta hangulatkeltésnek szánt és legfőképp a jelen státuszt a múltbeli szánalmas gané rv-khez hasonlító megnyilvánulások, amiknek -ha a mai napot is végignézed- ma is élvezhettük rendkívül magas nívóját.
Ez nem népszerűségi verseny, totál beteg, ha valakinek ez itt bármit is számít, de ez az sok eszetlen csúsztatás sok, sokkal több, mint korábban, ennyit jegyeztem meg.
Amúgy pedig a magam részéről igen: a 400at tartom és szerint is kereskedek ;)
Seismic
Seismic 2018. 11. 15. 21:26
Előzmény: #78868  NyeretlenKeteves
#78874
Volt mar egy link rola egy masik ceg fuzijarol..kb a menedzsment dont a tulajokkal karoltva, azert irtam hogy itt egyszeru mert nincs ellenseges felvasarlas, menedzsment kivasarlas, stb, tobbseg is megvan igy ugy dontenek majd ami nekik / tobbsegnek/ az erdekuk..szerintem az aratt meg ok sem tudjak biztosra..en a sajat toke es 314 koze tennem ha tippelnem kellene es fair lenne az opi rvesekkel szemben is
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 15. 21:26
Előzmény: #78864  HARDCORETERROR
#78873
Szerintem itt bárki leírhatja a véleményét még akkor is ha az nem mindenkinek tetszik és/vagy nem tud vele azonosulni. Én is tisztában vagyok azzal, hogy azt szeretik a népek ha valaki beírja,  hogy 400 lesz a Konzi. (Az a faxa gyerek)  Egyszerű és még csak gondolkodni sem kell hozzá. De vannak olyanok is akik nem népszerűségi versenyt szeretnének nyerni :-) Ja! 400 lesz a Konzi :-) 
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 15. 21:23
Előzmény: #78870  Seismic
#78872
mintha te is elveszetted volna a közelmúltban a bizalmadat a papír iránt és kiszálltál, vagy nem?
Mi változott ilyen rövid időtávon? ;)
Törölt felhasználó 2018. 11. 15. 21:15
Előzmény: #78869  NyeretlenKeteves
#78871
Tudtad? Akkor miért írtad, hogy új Opusárfolyam lesz?
Seismic
Seismic 2018. 11. 15. 21:15
Előzmény: #78862  Seismic
#78870
Viszont ami nekem fontos az egeszbol es uj..JG 1,8M -mel novelte a rv pakkjat..anno ezert jottem at Opibol is mert o nem csak stroman, ez ebbol a tokeemelesbol is kiderul..aztan lehet rosszul gondolon de azert holnap bovitek☺ szoval adni adni☺
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 15. 21:13
Előzmény: #78867  Törölt felhasználó
#78869
Köszi de ezt eddig is tudtam.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 15. 21:12
Előzmény: #78862  Seismic
#78868
Köszönöm! Természetesen jobb lett volna ha azt is leírod, hogy mennyire fogja árazni  majd a "piac" az OPUS (ebből következően a Konzum részvényit) a zárt ajtók mögött :-) 
Törölt felhasználó 2018. 11. 15. 21:10
Előzmény: #78846  NyeretlenKeteves
#78867
Az Opusnak nem lesz új árfolyama! Az Opushoz nem nyúlnak mert nem fúzió lesz hanem a beolvadás! A Konzum beolvad az Opusba! Ennyi.......
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 15. 21:08
Előzmény: #78863  hibaz
#78866
Nem. Lásd közzétételek. Konzum Management Kft. és Jászai.
notesz_laci 2018. 11. 15. 21:05
Előzmény: #78864  HARDCORETERROR
#78865
Mester remélem nem rám gondoltál, elnézést ha nem hozom az udrivalgo formám. elég rég óta vagyok részvényes mondjuk abszolút kisbufikent de azért szeretném jó áron látni a pakkom, csak mostanság nem sok okot kaptam arra hogy ne legyek gyanakvó. Baj nincs hosszú távon,  de rövid távon kicsit átverve érzem magam :) 
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 15. 21:01
#78864
Micsoda nick-ek éreztek ingerenciát, hogy ideböfögjenek valami, mostanában nagyon trendi, lehúzó, tolvajrészvényező hsz-t..
Nagy pofára-esés lesz srácok, és nem mi leszünk azok, akik továbbra is bízunk és joggal, nagyságrendileg feljebb várjuk az árfolyamot, hanem a döngölő, remegő szájkaratésok :DD
hibaz 2018. 11. 15. 21:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#78863
Most akkor ez a BLT Group 2 hete Jászai egyszemélyes tulajdona ???? brutál.....
Seismic
Seismic 2018. 11. 15. 20:59
Előzmény: #78846  NyeretlenKeteves
#78862
Googlen lattam egy fuzios menetrendet/ 1. 2. Kgy, eloterjesztes, auditor, elfogadas, cegbirosag, gvh, mnb, bet stb..kb 6honap az elso kgytol..igy a marc 31 akar realis lehet, de amire te vagy kivancsi es mindenki mas is, az zart ajtok kozott fog eldolni..
notesz_laci 2018. 11. 15. 20:51
Előzmény: #78845  feel
#78861
Ha megerolteted magad tudsz te is mondani, a napokban páran említettek is néhányat. Ha szerinted sosem hazudtak akkor kicsit szemellenzosen követed a mészáros papírokat már bocs. Szerintem igenis van mit, ha nem is aggódni, de fenntartással nézni. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek