Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsoltee77
zsoltee77 2018. 11. 05. 21:37
Előzmény: #76437  Seismic
#76440
Holnapra elhelyeztem megint vételeket, de már csak kínomban. 225 meg kell tartania, különben baj lesz.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 05. 21:37
Előzmény: #76434  Metwolf
#76439
A fúzió sztem is f@szság volt, különösen  a kt cég státuszát nézve és tény, hogy lenne mit javítani a kommunikáción. ne tudjuk mi folyik a háttérben, nem is tisztem ezt a részt megítélni.
Na de hogy ennyi miatt és a jelenlegi árf. szint miatt temessük az egészet, hagyjuk már..
Ne feledjük, split előtt, különösebb erőfeszítés nélkül is mennyit húztak rajta.
Mi lesz, ha végre zöld utat kap a moderáció felfelé? Én ott leszek ;)
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 21:36
Előzmény: #76437  Seismic
#76438
Miért? Csak egy nap lesz a többi közül. Holnap is esni fog, para van.
Seismic
Seismic 2018. 11. 05. 21:35
Előzmény: #76423  Metwolf
#76437
Mar irtam..nem erre a vonatra vettem jegyet..raadasul technikailag is lefele all a zaszlo..a holnapi nap valszeg vizvalaszto llesz
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 21:34
Előzmény: #76432  thinkpositive
#76436
++++ :DDD
Klasszikus, köszi! :D
Törölt felhasználó 2018. 11. 05. 21:34
Előzmény: #76427  NyeretlenKeteves
#76435
Kaptál tőlem egy pluszt, de azt azért hozzátenném, hogy aki bármilyen részvényt kap a cégéért, az valószínűleg készpénzhez akar jutni akkor is, ha nem kenyérre kell, nem pedig a tőzsdét lesni.
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 21:32
Előzmény: #76429  HARDCORETERROR
#76434
Én is nehezen viselem ezt az időszakot és a bizonytalanságot, amit a fúzió előidézett megint. Káosznak is nevezhetném némileg. Nekem kezdettől fogva az volt az álláspontom, hogy ne legyen fúzió hanem a Konzum maradjon meg így, ahogyan van.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 05. 21:31
#76433
Paci, Sei: vastagon lesz@rom min megy a fórumon a spekuláció, ki mit és hogyan magyaráz bele JG és a kommunikáció vagy annak hiánya, vagy annak félresiklásába kisbüfi szemmel.
A jövőkép és az árfolyam határozza majd meg, ki hogyan döntött a saját időtávjában, itt is és opusban detto
Jó lett volna idén egy szépet fakítani, a dec. még ad erre sanszot, de ha nem, qrvára nem érdekel, célárig tartom és bővítek, ha az 2019, vagy 2022-ben lesz.
thinkpositive
thinkpositive 2018. 11. 05. 21:30
Előzmény: #76423  Metwolf
#76432
magyi76
magyi76 2018. 11. 05. 21:28
Előzmény: #76429  HARDCORETERROR
#76431
csak jarjunk mar ott, 300-as vissza szivargasnal
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 21:27
Előzmény: #76426  HARDCORETERROR
#76430
Hááát én alapvetően azt a stratégiát vettem fel, hogy kiülöm és meglátom mi lesz itt jövőre. Nem gondolom én sem, hogy ennyi lett volna a buli és a fiúk ennyire lőtték be. Az igaz, hogy a buliszervezésben vannak némi fennakadások, de ettől még klassz party lehet jövőre.
Kíváncsi vagyok, van-e olyan részvényár lefelé ami már zavarná őket. Az biztos, hogy Opus 430 környéke, Konzum 225 környéke alatt már erősen problémás a dolog. Meglátjuk, ahogy fel tudott menni split előtt, majd le, úgy fel is tud menni megint. Ezeken a szinteken inkább vételeket kell keresni inkább.
Az sokat segítene a piacon, ha rendesen kommunikálnának és befejeznék a folyamatos kiszámíthatatlan variálást. Most arra gondolom, hogy meglesz a fúzió és akkor ott le kell fektetni a stratégiát mindent és tisztességesen kommunikálni.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 05. 21:24
Előzmény: #76425  Metwolf
#76429
Alaptagok vesztik el a józan ítélőképességüket és más, szintén őstagok hergelik őket és egymást tovább, hogy a pocsolyánk szúnyogtelep lesz :D
Kabaré LOL
Majd, ha 300 fölött megindul a visszaszivárgás, azért ezt felemlegetjük egy szürke napon :DD
Seismic
Seismic 2018. 11. 05. 21:24
Előzmény: #76407  HARDCORETERROR
#76428
Te valamit nem ertesz..a fuzio utanni ceg nyilvanvaloan sikeres az ismert hatszellel...de elotte meg atvaltjak a papirokat..nyilvanos ajanlat egyszer mar volt az opiban es itt is..en emlekszem hogy ertelmezte anno a piac..de varjuk meg a holnapot..opinal is az volt hogy 500 ala nem engedik zarni..a tobbit tudjuk
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 11. 05. 21:23
Előzmény: #76419  HARDCORETERROR
#76427
Nem válaszoltál a kérdésemre :-) Mi fog kiderülni? JG mondta, hogy megfeledkeztek a lock-up témáról. Ő mondta nem én. Megfeledkezés azért  sem lehet igaz mert nem ő egyedül intézi ezeket a dolgokat hanem egy nagyobb csapat, amennyiben mindenki megfeledkezett a dologról akkor jogos lehet amit írtál, hogy hülyék dolgoznak a cégnél!? :-) Megygőződésem, hogy nem hülyék dolgoznak a cégnél. Viszont ha nem hülyék dolgoznak a cégnél akkor JG csúsztatott. Inkább bevállalta, hogy hülye volt ahelyett, hogy beismerte volna, hogy szándékosan nem volt lock-up. De nem is vetem meg őket ezért, hiszen akit részvénnyel fizettek ki az nem tud a boltban Konzum részvényekkel fizetni....természetes dolog, hogy pénzt  is szeretnének látni az üzletből és nem "papírt".  A kérésem csak annyi lenne, hogy ne nézzék hülyének a népet! Azt sem hiszem egyébként, hogy akiket részvénnyel fizettek ki azoknak mind  kenyérre kellett a pénz... ha nem arra kellett akkor nem igazán bíznak a cégben mert ha bíznának akkor nem szabadulnának ilyen hévvel a papíroktól(ők is magasabb árfolyamon szeretnék eladni... ha lehet). Mindegy. Majd meglátjuk mennyit ér szerintük a Konzi részvény a fúzió idején. Amennyiben 300-nál kevesebbet akkor tisztelettel elnehetnek... amennyiben 300-nál többet akkor pofám lapos. 
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 05. 21:21
Előzmény: #76423  Metwolf
#76426
Nálad hol a tűréshatár Met? Gondoltál már ilyenre a nagy világvége flash közepette? ;)
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 21:19
Előzmény: #76424  HARDCORETERROR
#76425
Elég rossz most a hangulat a pocsolyában! Az ebihalak félnek, hogy kiszárad kifejlődés előtt! :-)))
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2018. 11. 05. 21:18
Előzmény: #76420  zsaver
#76424
sikersztori, ami éppen hogy kibontakozóban van, aminek biztosak lehetünk benne, hogy a felszínét karcolgatjuk itt, a mi kis fórum pocsolyánkban :D
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 21:16
Előzmény: #76422  Seismic
#76423
Szomorú, hogy te mint az egyik alappillér meginogtál, de hát érthető a folyamatokat látva.
Seismic
Seismic 2018. 11. 05. 21:14
Előzmény: #76406  Coralie
#76422
Azt..ha amerikaban elnek be is perelnem oket
Metwolf
Metwolf 2018. 11. 05. 21:14
Előzmény: #76420  zsaver
#76421
Nagypályás lehúzás? :D

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek