Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kupec 2018. 10. 19. 22:32
Előzmény: #74983  NyeretlenKeteves
#75020
Azok már most elkezdték adni, így ez a probléma önmagától megoldódik jövő márciusra.
Törölt felhasználó 2018. 10. 19. 22:31
Előzmény: #75015  NyeretlenKeteves
#75019
Igen, szerintem is túl akarnak nyújtózkodni a lehetőségeiken. A nemzeti mobilszolgáltató meg agyrém, szvsz. Rendkívül tőkeigényes és semmi szükség sincs rá, plusz komoly cégekkel kellene versenyezniük, akikkel szemben a gátlástalan lopás kevés lenne, oda szakértelem is kell. Ennyi erővel akkor a Malévet is feléleszthetnék, mert olyan szívmelengető lenne egy magyar légitársaság. Úgy érzem, hogy nagyon mohók, mindent akarnak amiként a politikában, úgy itt, a tőzsdén is. :)
feel
feel 2018. 10. 19. 22:28
Előzmény: #75017  feel
#75018
Szoval van az a penz:-)
feel
feel 2018. 10. 19. 22:27
Előzmény: #75016  feel
#75017
Csak meg kell nézni a top500 hazai vállalat kiadványokat. Ebből világosan látszik, hogy sok cég adózás utáni eredménye azonos az adózás előtti eredményével, ami adózási nonszensz. Ez azt is jelentheti: ezek a cégek egy fillér társasági adót nem fizetnek.Oszkó Péter a Bajnai-kormány pénzügyminisztere volt 2009-ben. Ő azt mondta, hogy amikor a Bajnai-kormány meghozta az offshore-vagyonok kimentését megakadályozó jogszabályokat, felhívta egy nagyon ismert, magyar nagyvállalkozó, hogy mi ez az egész.Az ismert magyar üzletember kifejezte nemtetszését az offshore törvényekkel kapcsolatban. Azt válaszoltam neki, hogy mi ehhez sajnos ragaszkodunk, legfeljebb a következő kormány majd eltörli. Így is lett.Hozzátette: személyesen is furcsa helyzetbe került ezen törvények kapcsán, mert miközben az ellenzékben lévő Fidesz őket offshorelovagozta meg bankárkormányozta, kormányra kerülve egyik első intézkedésükkel (Rogán Antal egyéni képviselői indítványával) eltörölték az offshore vagyonok kimentését megakadályozó szabályokat.
feel
feel 2018. 10. 19. 22:18
Előzmény: #75015  NyeretlenKeteves
#75016
Majd a magantoke alapok kifizetik visszautalnak par szaz mrd-t az offshore szamlakrol.Ennyi ev lopas utan csak van ott valami.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 19. 22:15
Előzmény: #75005  Konzumocska
#75015
Miből vesznek bakker??? Tudod te mennyibe kerül a mobil cég és a bank együtt? Ki ad ennyi pénzt kölcsön? Az OTP? :-) De nem kérdeztelek. Jó hétvégét mindenkinek. A piac beárazta a remek híreket vidékről :-) 
feel
feel 2018. 10. 19. 22:15
Előzmény: #75011  NyeretlenKeteves
#75014
Gondolom 2019 Mar 31-ig csak kiszamoljak a 2018 evi eredmenyt,szerintem mar Januar vegere azt tudni fogjak.
treff
treff 2018. 10. 19. 22:14
#75013
Ki kell most már mondani, ami nyílvánvaló lett: már ebben a papírban is (is, mert opiban jo ideje) full hülyének nézik a befektetőket - itt speciel a konzum pe szedi el a pénzünket a korábban fillérekért megszerzett papírjaik piacra öntésével!
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 19. 22:12
Előzmény: #75010  Konzumocska
#75012
Szerintem te játszod a naivát :-) Egyébként neked sem megy át! Köszi :-)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 19. 22:10
Előzmény: #75006  feel
#75011
2018-as éves jelentés majd áprilisban. Persze a számokat már előbb is ismerik. Nehéz a "befektetők" élete nah :- )
Konzumocska 2018. 10. 19. 22:10
Előzmény: #75009  NyeretlenKeteves
#75010
Kell a pénz bankhoz, meg telekommunikációhoz. Miért ne tenné be a pénzét ha az övé a 75%-a kb. és még gazdagabb lesz és egy nyrt-t nehéz államosítani stb... Nincs semmi bajom veled, de hiába magyarázok nem jön át. Szóval inkább ne kérdezz, köszi.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 19. 22:07
Előzmény: #74998  Konzumocska
#75009
Aha... kitől kap hitelt? Saját magától? :-) Én nem adnék könnyebben hitelt mert fúzió van. Mondjuk nem is vagyok bankár. De még lehetek:-)  M és M készpénze miért jönne be? Te betennéd a pénzed a közösbe? Szerintem M.L pénze leginkánbb a Konzum PE magántőke alapba megy. 
feel
feel 2018. 10. 19. 22:07
Előzmény: #75007  Konzumocska
#75008
Igen elvarhato lenne es az arfolyam szempontjabol sem lenne rossz es a ceg iranti bizalom megerositese miatt is.
Konzumocska 2018. 10. 19. 22:04
Előzmény: #75003  feel
#75007
jó lenne ha lenne...
feel
feel 2018. 10. 19. 22:04
Előzmény: #75002  NyeretlenKeteves
#75006
Gondolom a 2018-as eves jelentes utan lesz az atvaltasi arfolyam meghatarozva.
Konzumocska 2018. 10. 19. 22:03
Előzmény: #75002  NyeretlenKeteves
#75005
Több lesz az ebitda ha vesznek mobilcéget meg bankot...
Konzumocska 2018. 10. 19. 22:02
Előzmény: #75001  ohnetatto
#75004
lesz még mikulás rally, meg a március is hajthatja, paksi hírek stb..
feel
feel 2018. 10. 19. 22:02
Előzmény: #74995  Konzumocska
#75003
http://konzum.hu/befektetok-es-media/jelentesek/
Tudom,hogy legutobb feleves jelentes volt de varhato lenne egy idokozi vezetosegi beszamolo.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 10. 19. 22:01
Előzmény: #74993  Konzumocska
#75002
Neked lényegtelen? 5 Ft lenne mit szólnál? Ez csak vicc vót még ha szar is:-) De nem  lenne őszinte a mosolyod az biztos. Szerintem ezt igenis meg kell beszélni még akkor is ha azt gondolod, hogy ettől szerdán még tovább esik.Nem a fórum beírások mozgatják az árfolyamot(na jó, van aki ezek alapján is kereskedik) De nincs mitől tartanod, hiszen neked lényegtelen az ár:-) Egyébként a 30 milliárdos EBITDA-tól nem estem hanyatt, Telekomnak mennyi is? 
ohnetatto 2018. 10. 19. 22:01
Előzmény: #74985  Konzumocska
#75001
Bocsi hogy beleszólok de szerintem korai itt pár kollégának azon törni a fejét hogy hogy lesz az átvàltás. Korai még ezzel foglalkozni szerintem. Semmi konkrétumot nem mondtak ezzel kapcsolatban. Az hogy a gyj-te, a splitre és a fúziós hírre esik mint a kő, hát mit erre mondjak? Valljuk be nem ilyen októberre számítottunk. Többször is.megindult az árfolyam de mindannyiszor földbe döngölték. Mindenesetre én úgy gondolom hogy a gödör alján vagyunk. Én bízom abban hogy amilyen sz..ar ez a hónap olyan jó lesz a folytatás. Én ma is vettem nem szégyellem. Bár legutóbb 2280-ig lenyomták de utána elment 3280-ig. Most nem várom le addig de egy felkör benne van ismét a jövőhéttől. Azért az ma is látszott a könnyben késő délután erősen öntötték szorították le de nem sikerült 250 alá nyomni. Sőr azonnal kikapták az eladó pakkokat 255 körül. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek