2006. május 09. | 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story

A társaság bemutatása, áttekintése

..

A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..

A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..

A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..

A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..

A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..

A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..

De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..

Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..

A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..

Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
október 12. | 06:34
előzmény: #41245  radani
Tartalmát is tudod?
október 12. | 06:31
előzmény: #41243  horemheb
Pénteken lesz hír
október 11. | 23:05
előzmény: #41243  horemheb
Gyanúsnak nem gyanús, de többet nem tudok a mai naphoz hozzáfűzni, a holnapi nap lesz érdekes, milyen lesz a napos gyertya.
október 11. | 22:53
előzmény: #41240  Metwolf
Metwolf, nem gyanús neked a 7188 db-os záró lekötés? A megjelent Opi hír miatt egy kicsit tartok a holnapi naptól, mivel nem a Konzival vagy Appival kapcsolatban jött jó hír.  Lehet, hogy kamu pletykára ment ma ekkorát a két ML. papír? Igaz holnap reggel jöhet még valami! Na majd meglátjuk.
október 11. | 20:24
előzmény: #41240  Metwolf
Tökéletes elemzés volt! 
október 11. | 20:10
előzmény: #41236  kimpaa
Igazad van, jól csinálod. A tőzsde szerintem sem erkölcsi kategória. 
október 11. | 20:09
előzmény: #41238  Liberta
Igazán nincs mit. Örülök ha segíthetek az elemzésekkel. Annak meg pláne, ha be is jön az elképzelés. Ez most bejött, de van hogy nem. TA elemzés rejtelmeit kitanulni sokáig tart. :-)
Most a holnapi napra kell figyelni, izgatottan várom. Nekem a majd 200 pontos délutáni meghúzás miatt sokat ment egyszerre, meglátjuk holnap a többit.
október 11. | 20:06
előzmény: #41209  pomperj
Igen, a zölddel jelölt változat mentén megy.
október 11. | 20:05
előzmény: #41227  Metwolf
Köszönjük. Én külön is, hogy tegnap szakítottál időt rá, hogy a kérdésemre válaszolj. Én kicsi is vagyok, meg kezdő is, de ma külön figyeltem a konzira, az elemzésed miatt is. Meg is lepődtem rendesen délután, a mini pakkomat, amit a múlt héten vettem, csak, hogy ebből is legyen egy pici, el is adtam zárás előtt 2440 en. Lehet, hogy még tovább emelkedik, de én örülök a kis sikernek is. Kíváncsian várom továbbra is az elemzéseid, gondolataid, még ha nem is mindig értem pontosan, vagy teljesen, egyelőre. Gratulálok!
október 11. | 20:05
előzmény: #41236  kimpaa
Szerintem nem nekünk kell itt ezen moralizálni! Ez kereskedés. Amit meg ők csinálnak az lopás. A két dolog nem ugyanaz. Egy percig sem tennék e közé egyenlőséget. :)
október 11. | 20:01
előzmény: #41230  HoStrucc
Igen, de nehogy azt hidd hogy ez megy nálam évente a 200 kereskedési napban. Ez a 2017 nagyon fura számomra, ilyet még sosem tapasztaltam. 2012 óta nyomom, de én ennyit összesen se nyertem mint idén. Ez a kispapír őrület 20 évente van egyszer kb. De szerintem ilyen még sosem volt a Bét-n. Értem a hátterét, a jelenlegi elit ezekbe a cégekbe lopja ki a közvagyont, ami eléggé visszataszító, de ha ezzel lehet pénzt keresni akkor ez van. Már leírtam itt is máshol is hogy elítélem, de attól még felülök a vonatra én is.
Valóban egész nap tudom nézni, mert az informatikában dolgozom s egész nap a gép előtt ülök. Ha meg valami elintéznivalóm van akkor telefonról. Nagyon jó dolog ez az okostelefonosdi, erre használom jóformán. A 20-s reál meg először ingyen volt a Randomnál, bárki nyerhetett, aztán akkora lett a forgalmam hogy már azért ingyenes :)
október 11. | 20:00
előzmény: #41233  janika01
Azt kértem, hogy jelentkezzél, nem azt, hogy mínuszoljál! Egyébként érdekelne az ellenvéleményed! Vagy nem mert ilyen nap után megszólalni?
október 11. | 19:56
Hé mínuszoló! Kihagytad a #41230 kommentet! Meg akkor már erre se felejtsd el. Gondolom neked ma nem ment 200 pontot ez a papír, mert nincs... sajnálom. :)
október 11. | 19:55
előzmény: #41232  HoStrucc
Ki az a gyökért aki ezt a bejegyzést mínuszolta? Tegye fel a kezét!
október 11. | 19:49
előzmény: #41227  Metwolf
Nagyon örülnék egy megerősítésnek, plusz ha a mai felett zárnánk. A nap eleje nem kétséges nekem, mert Appért annyian állnak sorba, hogy szégyentelen 520-ig is mehet akár... nap végén is új csúcson zárást várok tőle. És ha ehhez a kitöréshez van köze a Konzinak is, akkor itt is várok egy 100 pontot még. Tetszene :)
október 11. | 19:47
előzmény: #41229  COLOP
Ha mindenki ki be ugrálna, akkor vissza is kellene esnie... Egyre többen jönnek bele. Amúgy nyilván vannak körkörös székfoglalók is. Nekik is adhat a gép mostanság. 
október 11. | 19:46
előzmény: #41226  kimpaa
Nem kicsit! Napi 10% az atyaúristen. Főleg úgy, hogy pozi nem maradt nyitva! :) Ámulok és bámulok, mennyire jól tolod. Mondjuk Te egész nap tudod figyelni reállal, ha jól emlékszem? (nem csökkenti az érdemeid) :)
október 11. | 19:38
ugyan má mindenki kibe ugrál opi konzum appennin és szépen hald ferlfelé,mindegyik egymásnak adják a stafétát
október 11. | 19:34
Tulajdonos társak! Hol vannak pl Kvasztics, Sly, Pomperj elvtársak? Ne essék semmi félreértés, tisztelet tudásukat, de a folyton károgó viselkedésüket nem!
október 11. | 19:32
előzmény: #41224  HoStrucc
Engem is meglepett hogy 2 nap alatt ekkorát ment, de jó volt ez így. A céláramat teljesítette, 2400 fölé került, bollitető is megvolt. Holnapi nap kulcsfontosságú lesz.

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE