Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
evazeller
evazeller 2017. 07. 22. 22:50
Előzmény: #33559  Törölt felhasználó
#33560
Gebri, szerintem erre spekulálnak néhányan, hogy eladod az 1400-as vételed én nem tenném a helyedben indok: 1800-1400 már nem nagy haszon eladni szerintem nem tudják levinni 1100-ig, ez a második indokom figyeld meg, nem fog sikerülni
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 22:43
Előzmény: #33553  ohnetatto
#33559
Attól h jobbik vagy valamelyik nyomoz attól nem tartok.... Abban spekulál ok h eladom az 1400-és pakkomat, mert ha leesik 1100re akkor ott meg veszek....
evazeller
evazeller 2017. 07. 22. 22:30
Előzmény: #33555  Metwolf
#33558
Met, írtam
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 22. 22:24
Előzmény: #33529  pomperj
#33557
Fun fact: minél nagyobb a teljes sokaság (összes formáció ill. összes wedge) és minél kisebb ehhez képest a minta (ami alapján számolnak), annál megbízhatatlanabb a mintavételezés. Ez meg valószínűségszámítás 1.0 :) Tehát egy közel "végtelen" sokaságból sokmilliós/milliárdos nagyságrendű mintát kellene venni. Btw. az eső háromszög csupán csökkenő volatilitást jelent :) egy jobb piacon az opciók a vega miatt olcsóbbodnának => nőne a likviditás => a forgalom emelkedése kb. emelné az árfolyamot is. Persze nem olyan piacon vagyunk, csak eljátszottam a gondolattal. Ettől függetlenül: emelkedés csak akkor lesz, ha minden kedvező esemény, amikről korábban írtam, bekövetkezik.
andaxin 2017. 07. 22. 22:23
#33556
Szeretnék gratulálni a jelenlévőknek, hogy végre 1. újra a papírról van szó, 2. normális emberi hangnemben folyik a diskurzus még akkor is, ha mást gondolunk. Az elmúlt néhány bő 1 hétben azért nem szenvedtünk hiányt hírekben:- Takarékbank- Kemping akvizíció (komoly nyereséggel)- Hotel átcsoportosítás- ML bevásárolt a OPUS-ba még jobban. Nem állíthatjuk, hogy nincs történés, hírek folyamatosan jönnek. A jövő héten szerintem vége az oldalazásnak (TA legalábbis ezt mutatja).
Metwolf
Metwolf 2017. 07. 22. 22:19
Előzmény: #33548  evazeller
#33555
Szia! Szeretnék kérdezni valamit privátban, kérlek dobj nekem egy e-mailt: metwolf@gmail.com Köszönöm!
Tozsde-sneci 2017. 07. 22. 22:16
Előzmény: #33546  Kvasztics_Fedor
#33554
Érdekes, a MN tulajdonosa is azóta világosodott meg, amióta elzavarták a húsos fazék mellől. Gondolom ML papírjainak szárnyalásának is tiszta szívvel örül.
ohnetatto 2017. 07. 22. 22:11
Előzmény: #33541  Törölt felhasználó
#33553
Az a büfi aki megijed a jobbik fejlentésétől és ezért adja el a részvényét az meg is erdemli. Ha még nyomoznának is (amit nem fognak) akkor se találnának semmit. Nem hülyék Lőrincék sem hogy támadási felületet hagyjanak.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 07. 22. 22:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#33552
A hazai Audi-, Daimler- (gy.k.: Mercedes), Ibiden-, Knorr Bremse-gyárak és "külföldi társaik" nagyságrendekkel több hasznot hoznak a magyar embereknek, mint mértszaroslőrinc és a többi selejt. Ez kimutatható matematikailag is, csak ebben az országban túl sokan hülyék még az elemi matekhoz is :) Szóval felesleges ideologizálni a lenyúlást, lopást. (Igaz: a síkhülyék benyalják... szóval nem teljesen felesleges.) Ha jó cég lesz a Konzum, az nem attól lesz, hogy a maffiózó tolvajbanda a zemberekért tenne bármit is. Ők a holdudvarért tesznek bármit is...
evazeller
evazeller 2017. 07. 22. 22:04
Előzmény: #33550  Törölt felhasználó
#33551
mellesleg csak egy "egyszerű" hír kell, hogy konzum nem alapkezelő a szállodákban, hanem beteszik a cégbe és 5000 -ig repül az árfolyam opimus ugyanígy : az egymilliárdos hírt azért nem tudta rendesen megünnepelni, mert konzum is "nyomorog " lent
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 21:59
Előzmény: #33549  Törölt felhasználó
#33550
Danubius szagú lesz előbb utóbb a konzum
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 21:55
Előzmény: #33548  evazeller
#33549
Igaz, porszívózák, nagy sztori lesz a kemping fejlesztés
evazeller
evazeller 2017. 07. 22. 21:54
Előzmény: #33505  Metwolf
#33548
Met, nagyon jól látod, lefelében már nincs forgalom, ezt én is írtam , szerintem csütörtökön próbálták nagyon lerántani, de péntek már mutatta a felfelé irányt még nem markánsan, de már mutatta, napon belül már 1970 is volt aztán jött egy "moly", amelyik lerágta, de az 1800 vég azt mutatja, hétfőn megyünk fel ... szerintem én egyébként szívesen veszek lefelé szinteket és bírok is venni, de az opimus 1 milliárdjának még nem örült igazán az opimus, és még a konzum sem annak, hogy újabb szálloda került ide .. szerintem ne legyünk "birkák" nem a vágóhídra készültünk, amikor belevettünk ebbe a papírba brókerek csak addig tudnak "szórakozni", amíg hagyjuk egyre nehezebben tudnak szórakozni, lásd csütörtök 1650 lerántás, péntek 1800 zárás
evazeller
evazeller 2017. 07. 22. 21:43
Előzmény: #33496  zsoltee77
#33547
zsoltee, te is tudod, hogy a két tesó össze van kötve szerintem pont azért teljesített alul az opimus, mert a konzumot nyúzták lefelé én arra szavazok, hogy innen felfelé az irány mindkettőben csütörtökön még kaptam 1650-en is konzumot, de pénteken már nem tudták 1750 alá "tekerni" mindenképp azt mutatja, hogy felfelé fog kitörni mindkét papír az opimust már meg is magyarázta korányi g, hogy azért, mert 1 milliárddal többje van de a konzum meg azért fog felmenni, mert elválaszthatatlan a két papír kár itt álmodozni mindenféle hülyeség 1100-ról, vagy 1500-ról, hamarabb vesszük meg, míg oda leérne:) és ha magam ezt gondolom, akkor a nagyobbak fejével is ezt gondolom nem mehet le a papír "kutyába", mert akkor veszik az egész mítosz márpedig ez a mítosz nem vész el egykönnyen
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2017. 07. 22. 21:42
#33546
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 21:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#33545
A wabi-t is megmondtuk, h egy nulla lesz. :) Próbálják stabilizálni...
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 21:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#33544
Két erős tőzsdei vállalat születőben, nem hiába nem értik a bankárok, hogy mi történik...
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 21:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#33543
Nem fájna a jobbiknak ennyire, ha nem lenne buli...
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 21:17
Törölt hozzászólás
#33542
Törölt felhasználó 2017. 07. 22. 21:01
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#33541
Na ez higy fog hatni szerintetek?link

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek