Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 12. 12:27
Előzmény: #3159  Törölt felhasználó
#3160
A tárgy címe jó,de azt a "ma" szócskát igazán felesleges odaírni vagy inkább a "ma is" kifejezőbb lenne.

Még szerencse hogy ki tudtam szállni (igen nagy bukóban) a 9.000 papírból.100db-ot hagytam hogy emlékeztessen erre a rémálomra,de ez is csak felesleges pénzkidobás.Egyszerűen nem is tudom milyen kór kapott el amikor ebbe belevettem.Az biztos sooha többet illikvid papírba pénzt nem fogok tenni.Inkább elbukom bármi más likvid részvényen, de abból legalább bármikor ki lehet szállni itt meg már jó,hogy nem az e-bay-re kell hírdetést feltennem,hogy eladó papír :)

A kivezetésről álmodozni...utána néztem mielött elhatároztam megpróbálok kiszállni,mert annyit magasztalták itt a papírt.Valóban érték alatt forog,de van egy fő tulajdonos és ezekszerint a befolyását megszerezte a cégben innentől meg nem érdekli.Más nem tud érdemi befolyást szerezni a cégben.Nyereséget nem termel így osztalék sincs tehát lehet várni a nagy semmit.
Maximum presztizsből vezethetnék ki,de Magyarországon ilyet ne várjunk főleg amikor már volt egy nevetséges vételi ajánlata a cégnek.
Ráadásul ilyen nemzetközi piaci hangulatban amikor nem csak a kis papírokat ütik szét hanem mindent.Akkor ki fog ebből venni ha eddig sem vette?
Budfox remélem nem gondoltad komolyan az "alapkezelők bevásárolnak" storyt.
Amikor vettem a brókerem azt sem tudta miről beszélek és hogy van ilyen részvény... akkor kellett volna leraknom a telefont :(

Elnézve a 10 éves historikus grafikont szerintem vissza fog menni a 80Ft-os sávba és ott fog szüttyögni évekig,mint ahogy elötte is tette.
link
Törölt felhasználó 2008. 06. 12. 08:08
#3159
Az Amerikai indexet elnezve,illetve a legjobb eladast tekintve,ma tuti bekostoljuk 140-et,de remelebb lentebb mar nem megyunk.
Lehet imadkozni.....
BudFox
BudFox 2008. 06. 11. 15:53
Előzmény: #3157  ingcapa
#3158
na ejnye..mi van már megint
ingcapa 2008. 06. 10. 22:04
Előzmény: #3156  Törölt felhasználó
#3157
kedves bakter éslibra! Majd ha vhogy túlélitek ezt az egészet, akkor legközelebb ugy vegyetek rvny-t, hogy van vmi célotok. 20-30-50-2-3-500!%. Én ugy csinálom, hogy kinézem...majd eladom x % nyerőben, tök mindegyhogy még megy 20-30at nem érdekel. A kapzsiság rossz tanácsadó kedves ifjú barátaim....
Legyetek jók...!
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 21:01
Előzmény: #3155  BudFox
#3156
Azért fogadásokat nem mernék kötni a szeptemberi emelkedésre. Az a baj,hogy szinte minden esik és ha fordul a trend,először a nagyokat foglyák venni. Ha fordul! Nagy hülyeséget csináltam,mikor tavaly 399-környékén nem adtam el szép nyerővel. Rengeteget kell még nekem tanulni,a kérdés az hogy lesz e rá időm és pénzem.
BudFox
BudFox 2008. 06. 10. 17:23
Előzmény: #3154  Törölt felhasználó
#3155
jó lesz ez a papír szeptemberre..

alapkezelők bevásárolnak, megindul ez is.
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:51
#3154
Igazad legyen!
Varunk es varunk.Meg van hatra egy jopar evem:)
A holnapi giga emelkedesig udvozletem mindenkinek!
Nem maradt mar tobb zsepim a sirashoz.
zolo 2008. 06. 10. 16:48
Előzmény: #3152  Törölt felhasználó
#3153
így van , nem is bedobni ha csak nagyon nem kell a pénz, mindig az nyer aki tud várni, sajnos. túlreagált esések (véleményem szerint széthitelezetett magyar piacon) , lesz ez jobb is de csak szeptemberben, az alapok már sokat buktak a zsíros alapkezelőknek meg kell az év végi cash tehát kénytelenek lesznek venni, a forrás ott van rá. Meglátjuk. Jó pihit.
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:44
#3152
abban biztos lehetsz hogy nem dobom be,nem is lenne ertelme.
Ha mas nem megyek, es elhozom faanyagban meg soderben a reszem:)
ketten most letarolnank 1100db-bal a kicsiket...Kar lenne
zolo 2008. 06. 10. 16:41
Előzmény: #3150  Törölt felhasználó
#3151
persze, átlagom 310 körül van , én látok benne fantáziád ha pl. alapul vesszük az 1400-nak kikiáltott Fotexet akkor is benne vagyunk. szerintem várjál vele, én egy dologban bízok most rövid távon a kpjegyben (ez a reklám helye), szerintem ne idegesítsd magad sajnos lesznek még bedobálok, de lesz mindig aki megveszi. 100 ft-ig nem megy le szerintem utoljára ilyen áron 2 éve volt májusban.
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:35
#3150
egyebbkent igazad van minden papir hulla
ha azt mondana valaki hogy jovo ilyenkor legalabb apenzem visszakapnam,akkor orulnek...Pedig de messze van meg jovo junius:)
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:34
#3149
na ennek orulok ,hogy van boven:)
Nekem is van 5k
Megkerdezhetem honnan van?
nekem 350 korulrol ha jol remlik
jaj jaj
zolo 2008. 06. 10. 16:31
Előzmény: #3146  Törölt felhasználó
#3148
van benne nem is kevés, egész pontosan 6K.
minden papír irreális áron van, véleményem szerint azok adják akiknek adni kell..(fedezetlenség) ha csak a phylaxiát vesszük alapul egész jól állunk, ha változik a hangulat ez is változni fog szvsz de az még idő sajnos.
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:30
#3147
1055 darabot mar megint ki a jo ..............ad el?
Nesze,vagd oda 130-on,azt koltsd gyogyszerre a beveteled
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:29
#3146
bar ha arra gondolok hogy vettem volna egy majdnem uj kozepkategorias autot es reszege osszetorom,ugyanitt jarhatnek....
De igy legalabb nekem nincs bajom..
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:27
#3145
mar epp kiakartam ugrani a kerteshzunk ablakan.
Neked van benne jelentos erdekeltseged?
Irigylem a nyugalmadat!!!!!:)
zolo 2008. 06. 10. 16:25
Előzmény: #3143  Törölt felhasználó
#3144
nyugi koma nem lesz 100...
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:24
#3143
na mindegy nem irogatok magamnak:)
mindenkinek megvan a sajat baja,ugyhiszem
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:23
#3142
meg egy icsit belehuzunk es meguthetjuk a 100 forintot is.
Orulok az eszreveteleknek hogy a reszveny 500-at is meger....pfudejo
Törölt felhasználó 2008. 06. 10. 16:22
#3141
a kivezetesnel nem a 180napos atlagarat nezik csak?
ugy latszik rosszul tudom,bar most bebizonyosodott mennyit ertek a tozsdehez
forever konzum

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek