Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 30. 14:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#17180
Jósolni nem lehet ,de sztem is jó stratégia,ha inkább kpban ülsz vagy nagyrészt és csak kisebb részét forgatod,ha nem vagy biztos teljesen magadban. 
Utólag még mindig átlagolhatsz, vagy a tőkéd kisebb részét veszted el,nem a nagyrészét.
A tapasztalat az,hogy jó kockázat/hozamú befektetés időnként jönni szokott és arra kell lecsapni és kifuttatni.  Teljes tőke egy,vagy több kisrészvénybe pld akkor sem jó ötlet,ha véletlenül bejön az üzlet. mert ha nem,akkor viszi az egész korábbi profitot ,akár tőke nagy részét.
Törölt felhasználó 2019. 01. 30. 13:43
Előzmény: #17169  evazeller
#17179
tavaly még nemigen voltak komoly jelek a medvére sztem, így az inkább a jóslás kategória volt valóban. azóta azért történtek olyan dolgok (kereskedelmi háború, emelkedő  számű profit warningok USAban, kamatemelési félelmek,monetáris lazítás szigorítása, gyenge német számok és egyéb politikai események) és sosem tudod mi az ami berobbantja a zuhét. egy kisebb intenzív korrekció volt már, ami előjele is lehet egy nagyobbnak. vagy nem. de ilyenkor az óvatosság fokozottan érvényes,mégha később kiderül,hogy mégsem következik be.
te tapasztaltabb trader vagy amilyen egy kisbüfi sosem lesz és sztem az a 80% aki permanensen veszít az azért van,mert nem ismeri a saját korlátait, vagy egyáltalán nincs fogalma a tőzsde sokféle veszélyeivel,amiből elég egy is,hogy keresztbe tegyen.
saját magamból kiindulva nem voltam képes megbírkózni a pszichémmel,ami a sűrűbb kereskedéssel járt és főleg az,hogy emiatt elvesztettem a távolságtartó és hosszabb folyamatban gondolkodást. a napok, órák, percek éveknek kezdtek el feltünni számomra. türelmetlen lettem Ha csak napi, vagy heti egyszer ránézek egy adott befektetésre és nem adom el,amikor már van rajta pár százalék és utána beleugorjak egy másik üzletbe. jobban járok  egyébként 10ből 9 üzletem sikeres volt,de az az egy veszteség vitte el az egész többit ,meg a kapkodás.
Szétesett a pszichém és nem tudtam hosszabb távban gondolkodni. kimaradtam,illetve kirázódtam  a blue chipek sokéves rallyjából, a bitcoin szárnyalásából az ingatlanpiaci boomból, az aranyrallyból hogy csak a biztosabb befektetéseket említsem.
elment az időm ,az energiám arra,hogy azt hittem minden jól megy ,profi trader vagyok, csak eladok és veszek és a végén gazdag leszek, csak épp akkor szálltam ki,amikor tartani kellett volna ezeket és akkor fel sem tünt,hogy mit kockáztatok a ki és be ugrálással ...Nem tudtam fejben kezelni,ahelyett hogy kiszálltam volna a mókuskerékből ,amikor eldöntöttem egy sokszor átgondolt ,megfontolt pozició felvétele után.
Pedig megláttam a lehetőségeket és a nagyjábóli belépési - pontokat és azt mondani,hogy felállok a géptől és várjuk ki,hogy mi lesz,mert a kockázat/hozam elég jó. max nem keresem agyon magam, vagy semmit,de lehetőség mindig lesz.
Minél több lehetőségbe ugrasz bele,annél nagyobb a veszély,h az egyik-másik katasztrófa lesz és annál nagyobb,hogy a biztosabbakat nem hazsnálod ki,nem futtattod ki kényelmesebben.
Kisbüfiként kisbüfiként kell tradelni és nem elhinni,h profi trader vagy. Számomra a kockázat felmérése a legfontosabb , a legrosszabb forgatókönyv számbavételét ,h annak mekkora realitása lehet és azzal szemben milyen lehetőségeket rejt az üzlet. Minél kisebb kockázat,annál jobb és nem feltétlenül kell lemondani a magas profitról sem. lásd a fennt említett lehetőségeket. 10-20 év alatt csak összejön egyik másik lehetőségből egy komolyabb profit :)
Alapvetően a világgazdaság állapota és azon belül az USA indexek határozzák meg a mozgásokat és sztem most ebben  fokozott kézzelfoghatóbb bizonytalanság van. 
evazeller
evazeller 2019. 01. 29. 22:23
Előzmény: #17177  qpec
#17178

hát, nem vagyok professzorasszony, bár megtisztelő a cím:)
de azzal egyetértek, hogy bírni kell idegekkel mostanában a kereskedést:)
lefelé is és felfelé is
és azt gondolom még, hogy aki a sült galambot várja minden kockázat nélkül, az csalódni fog:)
qpec 2019. 01. 29. 22:10
Előzmény: #17173  Xenia
#17177
Nincs buktató,mert ez a TŐZSDE!!!! Itt kereskedni kell annak aki nem hosszútávú befektető! Adjunk-vegyünk,oszt jóóóóóóóóóóó napot! 
Professzorasszony Evazeller,csak utána annak aki bírja idegekkel!!Aki nem az ne mojoljon,menjen a Bahamákra.
HS!!!!
evazeller
evazeller 2019. 01. 29. 22:03
Előzmény: #17175  kimi99
#17176

nem, kimi, szerintem nincs bika, de nincs medve sem
most csak a jó papírok mennek, ahol sztori van,  ezért mondom, hogy nincs bika
bikapiacon minden megy eszeveszetten
kimi99
kimi99 2019. 01. 29. 21:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#17175
ne egy  pár tizmmila ftos magyar mondja meg,h mikor lesz medve azért az vicc olvasom mikor megmondó emberek ,h már medve meg itt rsi meg fordul ott, aha 
majd a nagycsaládok összeülnek és rosszat esznek akkor lesz a medve 
a bux viszont még csak kb 3 éve bika, szóval itt várok min egy évet v többet bikaként 
evazeller
evazeller 2019. 01. 29. 21:38
Előzmény: #17172  evazeller
#17174

titkot sem csináltam belőle, amíg ki voltam tiltva, megkértem lizát, közvetítse az üzenetem, plotinusban kereskedem
abból sem csináltam titkot, hogy beszorultam legmagasabb 37200-ról ,és 33000-ről, mégis volt idegem lefelé venni és folyton menni vele lefelé
ez viszont felfelé hozta meg a gyümölcsét, és annyira jó papír, hogy ma kiszabadultam a beszorulásból
tehát nagyon jó papírt választottam
Xenia
Xenia 2019. 01. 29. 21:38
#17173
Sziasztok! Wallisrol(Altera) mi a véleményetek? Ha kb a mostani árfolyam mellett fognak nyolcadolni akkor 115 Ft körül lesz jovoheten egy részvény, mely könnyen duplázhat/triplázhat stb (kicsi a közkéz) stb sokak szerint mert egy jó árbevételű évente milliárdos haszonnal működő cégről van szó. Szerintetek érdemes venni holnap? Elvileg pénteken váltják át és kap mindenki 1 részvényért 8-at cserébe. Nekem ez a sztori túl szépnek és egyszerű penzkeresesi lehetőségnek tűnik. Tehát hol lehet a buktató szerintetek?. 🤔
evazeller
evazeller 2019. 01. 29. 21:19
Előzmény: #17171  pitcairn2
#17172

a másik dolog:
én nem kereskedem külföldi tőzsdén, de ahogy olvasom, a német papírok jó nagy eséseket produkáltak --- már amelyik
mint ahogy biztos emelkedéseket is --- már amelyik
a medveérzetre erősen rásegít, ki milyen papírban mozog
én jelenleg elégedett vagyok a plotinus-kereskedésemmel, 20800-tól mai 38800-ig
jó papírt választottam az utóbbi hetekben
pitcairn2 2019. 01. 29. 20:53
Előzmény: #17170  evazeller
#17171
10 év monetáris kokszolás után már a kutya nem várja...
evazeller
evazeller 2019. 01. 29. 20:28
Előzmény: #17169  evazeller
#17170

ilyen hülyeséget, hogy körmöt rágva rákészülni egy medvére, nem lehet
mert nem akkor fog jönni, amikor mindenki várja
evazeller
evazeller 2019. 01. 29. 20:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#17169

szerintem ugyanaz várható, mint 2018-ban
nem fenékig tejfel, de lehet kötögetni ügyesen
váratlan őrületre úgysem lehet felkészülni és nem is érdemes
kereskedni kell minden nap, amiben látod a lehetőséget
ennyi
már tavaly is ezerszer mindenki rákészült a medvepiacra, és semmi különös nem történt
balentum 2019. 01. 29. 19:55
Törölt hozzászólás
#17168
Törölt felhasználó 2019. 01. 29. 19:43
Előzmény: #17164  qpec
#17167
Ehhez egy határozottabb irány is kéne,vagyis a bear piac megléte. (Jelenleg bizonytalanság van) Shortnál nehezebb megmondani,hogy mi a túlárazottság maximum közeli értéke, míg long esetében az alulárazottságot  könnyebb érezni /kiszámolni , így ha be is ragadsz rövid távon , hosszabb távon mindneképp jó esélyed van anélkül,hogy kiütnének/tönkremennél. Mert ugye shortnál nincs örökké tartás az egekig. Jós meg nem vagyok,nem akarok lenni. Végiggondoltam az elmúlt 20-30 év elszalasztott,vagy rosszul menedzselt  lehetőségeimet a piacon és úgy találtam,hogy laikus kisbüfiként akkor jártam volna jól,ha az adódó lehetőségekben ráülök a kezemre kivárva a profit maximalizálását kockáztatva, hogy akár 0 lesz a nyereség, vagy kistoppolódom :)
Persze ez leegyszerűsítés. Adódhatnak egyedi  lehetőségek mindig ,de ahhoz aktívabban követni kell az eseményeket és abban magasabb a kockázat is és magasabb az idegességi faktor ,ami meg hibázásra adhat lehetőséget. 
 
evazeller
evazeller 2019. 01. 29. 19:11
Előzmény: #17165  evazeller
#17166
liza, ha itt vagy valahol, nemsokára írok neked, ha tudok, ma egész nap vacak volt a gmail
evazeller
evazeller 2019. 01. 29. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#17165

hát megtaláltam ma is a számításom:)
reggel nyitóban adtam set-et 291-en, még nem vettem vissza
utána egész nap plotinusban ugráltam
kiszabadultam a 37200-as legmagasabb vételemből is, 9 óra 19-re elment 38800-on az utolsó darab is:)))
hatalmas szerencsém volt, hogy csak később állt be a 400 darabos eladó :)
a 3 számláról legalább 20 kötést csináltam benne, vettem, adtam, de csak szűken tudtam, 33600-33200-as vételeket 34400-35000 közt
nagyon remélem, hogy mindig ilyen mozgékony marad a papír, nagyon tetszik:)
qpec 2019. 01. 29. 18:48
Előzmény: #17163  Törölt felhasználó
#17164
Ha már régi motoros vagy ismered ugye a shortolás lehetőségét! Esésre számítóknak kiváló megoldás.A kiemelt papírokat lehet short pozira is nyitni .Adott a vagyonbővítésre minden trükk.!
HS!!!
Törölt felhasználó 2019. 01. 29. 18:41
#17163
Üdv!
Hosszú idő után újra gondolkodom befektetésben,de úgy érzem, hogy megnőtt a kockázat, hogy jöhet egy nagyobb korrekció a piacon, így bár vannak kedvezőnek tűnő lehetőségek egyedi szinten ,de ha esik a piac,akkor ott nem lesz kivétel . Úgyhogy egyelőre csak várakozok. A reálgazdaságban már megszaporodtak a negatív eredmények,kilátások ,így attól tartok,hogy a mostani megtorpanás után akár egy - régen várt - bear trend is elindulhat...
balentum 2019. 01. 29. 08:05
Törölt hozzászólás
#17162
kimi99
kimi99 2019. 01. 28. 23:40
Előzmény: #17139  goodquestion
#17161
En Megvédem Halit!!
Pl SET: anno cégtől valo e-mailt szivesen elküldte önzetlenül mikor még masok támadtak , nem a Hali tett engem bele hanem amit olvastam a cégtől s a ceg törekvései!!!
Tovabba Ottone t is magamtól vettem arra spekazva h a menedzsment ha nem lesz az arfolyam min 30 v hány napig 60 átlaga nem kap bónuszt!!akkor járt 35/50 kozott!!

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek