Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum 2018. 07. 06. 14:33
Törölt hozzászólás
#12160
balentum 2018. 07. 06. 14:32
Törölt hozzászólás
#12159
kockaveto1
kockaveto1 2018. 07. 06. 14:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#12158
Csak ismételni tudom magamat. Ez nem az a pálya, ahol segítjük egymást.Tanítgatni tudnak bennünket a régiek, és ezt nagyra becsülöm. Hálásan köszönöm, aki  megteszi. A Te tanításaid nagyon közel állnak hozzám,  nagyra becsüllek érte.
raus 2018. 07. 06. 14:16
Előzmény: #12141  lizabell
#12157
A kutyás eldönti, hogy mi mehet mi nem! Mindegyik oldalnak igaza van. A munkáért a kialkudott árat illik kifizetni, azért senkit nem lehet elővenni, esetleg a minőségért, a késésért. A másik, ment a fel és fel a Nordtelcsiben, feltételezem több nagyobb pénzű kisbüfi volt mögötte , a karnagyuk mossa kezeit. Ha valaki kivizsgáltatná akkor kerülne elő az igazság szobra a pokróc alól! 
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 13:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#12156

Ezért kedvellek, mert mindent őszintén gondolsz, de a világ másfelé tart. Ez még a régi világ, ahol az ember nem a pénzben mérte a boldogságot. Ha megnézed a face-n a 50% hazugság, már a profilkép is másé.
Velem már megtörtént, hogy a jófogáson lealkudott dologért, személyes átvételkor még a meghírdetett árnál is többet fizettem, mikor megláttam, kik árulták. Ahogy írod...élni és élni hagyni!
Az üzleti életben sokkal keményebb vagyok.
balentum 2018. 07. 06. 13:32
Törölt hozzászólás
#12155
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 13:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#12154

Nem azért írtam, hogy személyeskedjek és megsérteni sem akartalak. Csak azt kell tudni, míg a te munkád a tervezés, addig a spekulánsoknak a spekulálás. Ebből élnek és minden szabad, ami nem tilos.
A tőzsdén is ajánlanak valamit, amit ha akarsz megveszed, ha nem akkor nem. Mellé a körítés meg a reklám.
Én fő tevékenységem az üzletkötés (nem házalós) és sohasem volt lelkiismeret furdalásom, ha az üzleten akár 50%-ot is nyertünk, de bedolgoztam olyan cégnek is, ahol szószerint a "szemetet" adtuk el, egy kis átalakítással. Ezzel éppen a parasztokat kápráztattuk el.
Nem kételkedem a szaktudásodban, meg a becsületességedben, de ezt úgy kell felfogni, ez az ő munkájuk.
Lastdeposit
Lastdeposit 2018. 07. 06. 13:25
Előzmény: #12149  HoStrucc
#12153
1. Soha nem veszek meg egy papírt sem, amiben nem hiszek őszintén.
2. Soha senki nem foglalkozott  még a Nord kitömöttek közül azzal, hogy tanulni kellene és képzett kereskedővé vàlni.
3. Soha senkit nem érdekelt, mit érez egy ember, akit 20+ fórumozó támad ostobaságból. 
4. Soha más nickem nem volt, csak ez, le lehet kérni portfoliótól IP alapján, hozzájárulok. Akik támadnak, kb. 6 olyat tudok, aki a harmadik klónját cseréli.
5. Soha nem érdekelte akkor a pörgetős hölgyet sem, mekkora bűnöző vagyok, amikor az 5 limites napon őrjöngve lapàtolta ki a pénzt Nordból.
6. Soha nem írta be egy két kivételtől eltekintve senki, hogy milyen hálàs, amennyi pénzt megkeresett a 21-87 Ft ig tartó négyszerezésből.
Vannak érdekességek. Én már belefáradtam egyedül küzdeni az ostobaság ellen. Màr azt is leszarom, ki mit gondol rólam. Én tudom milyen vagyok, nekem az elég.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 07. 06. 13:22
Előzmény: #12151  kockaveto1
#12152
és aki naivan lép be erre a piacra, meg is fizeti a tanulópénzt. Akár többször is.
kockaveto1
kockaveto1 2018. 07. 06. 13:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#12151
De Balentum! Itt nem a haverok pókereznek! Ezt muszáj elfogadni, ez az alapfeltétel. Sok mindenben igazad van. de ezek a dolgok csak az ismerősök közt működnek. itt sokan visszaélnek mások jóhiszeműségével, tapasztalatlanságával. Megint mások pedig erőfölényükkel. Ezen nem tudunk változtatni.
balentum 2018. 07. 06. 13:17
Törölt hozzászólás
#12150
HoStrucc
HoStrucc 2018. 07. 06. 13:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#12149
A tőzsde nem őszinte hely. Pokerasztal. Lehet bloffolni és lehet lapitani is. Aki tisztességes és mindig igazat mond azt megeszi a kis vak nagy vak. Így látom. 
zsoltee77
zsoltee77 2018. 07. 06. 12:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#12148
Meg szoktam írni, ha eladok valamit, bár nem érzem úgy, hogy ez kötelességem lenne. :)
Persze, ebbe is bele lehet látni, hogy azért írom meg, hogy eladtam, hátha más is adja meg a harmadik is, ezáltal kibontakozhat a korrekció és mire mindenki eladta, én már veszem is vissza olcsóbban. :))
balentum 2018. 07. 06. 12:58
Törölt hozzászólás
#12147
balentum 2018. 07. 06. 12:52
Törölt hozzászólás
#12146
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 12:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#12145

Nem akarlak megbántani, csak azt szeretném megkérdezni, hogy neked van lelkiismeret furdalásod, hogy jó sok pénzt kerestél a tervrajz asztalon? Pedig olcsóbban is megcsinálhatnád, több pénzt hagyva a megrendelő zsebében.
Az ide irogató spekulánsoknak az a feladatuk, hogy a mozgásokon pénzt keressenek. Ehhez minden eszközt fel kell használni. Az már csak az ő szerencséjük, hogy a marinénik is beugrottak a tőzsdei színtérre és nem olvasták el az apróbetűs részeket.. A tőzsdén azt a pénzt lehet elnyerni, amit más elveszített és a fák nem nőnek az égig.
A kispapíroknál elég könnyű huncutkodni, hiszen itt van jelen a legtöbb kisbüfi, meg nem kell többmilliárdos vagyon az ajánlati oldal kisöprésére. Az egyik legjobb reklám az árfolyamemelkedés, ha pedig valaki beszorul, kiüli, amíg nincs anyagilag megszorulva. Csak azután realizálják a virtuális veszteségüket.
Valljuk be, az utóbbi 5 év csak az emelkedésről szólt, de nem lesz ez így örökké. Lesznek majd nagy zuhanásokat, amit nem lehet kiülni.
Törölt felhasználó 2018. 07. 06. 12:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#12144
NAGYON IGAZAT ÍRTÁL!!!
zsoltee77
zsoltee77 2018. 07. 06. 12:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#12143
Ne kezdjük ezt a témát elölről kérlek. 
Amit írsz, 150 éve létező jelenség. A Spekuláns feljegyzései könyvben az 1900-as évek elején ugyanilyen, sőt sokkal keményebb sztorik voltak. Volt olyan, hogy a cégvezetők bízták meg a spekulánst, hogy húzza fel az árat, hogy kiszórhassák a papírjaikat. Csak a kommunikáció változott, hatékonyabb, gyorsabb lett. A Morgan Stanley és a hazai elemzők ugyanezt csinálják. Nézd meg a Pannergyt. Az OTP ezerrel énekelte fel, hogy 1000-et ér.... Az OTP papírját meg a Morgan Stanley énekli ezerrel, célár 13k felett meg ilyenek.
Ahogy Dr. House mondta mindig, mindenki hazudik. :) Át kell látni a szitán.
Egy dologban tévedsz Lastdeposittal kapcsolatban, ez pedig a szándékosság. Ő őszintén hitt a sztoriban és a papírban, ha úgy lett volna, ahogy gondolod, akkor 80nál elkezdett volna önteni és eltűnt volna. 50 alatt is ott volt és tartotta a pakkját. 
Hathor volt ennek a nagy mestere, de lehetett vele pénzt keresni, a titka az volt, hogy amikor legelőször ő azt mondta egy papírban, hogy venni kell, akkor azonnal venni kellett, nem megvárni, míg limitre húzza és sorba állni, akkor már késő volt. Nordot, ha nem vettem volna 22-23 körül, 30on már tuti nem ugrottam volna fel a száguldó vonatra, pedig onnan még duplázott és azóta se esett odáig vissza. 
Én is párszor belefutottam az elején a felhúzásokba, aztán jól kitömtek. Azóta nem futok papír után, csak ha nagyon hiszek benne.
balentum 2018. 07. 06. 12:13
Törölt hozzászólás
#12142
lizabell
lizabell 2018. 07. 06. 12:11
Előzmény: #12135  raus
#12141
Itt most jó a hangulat végre, kérlek hogy ne keltsd itt a feszültséget feleslegesen. A nord topikban egyébként is irtad, hogy 53 ig volt benne nyerő köröd.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek