Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
casual 2020. 10. 14. 10:48
Előzmény: #35594  Idea
#35600
Másképp látjuk a világot és pont így van jól. Csak a végéhez egy megjegyzés: a múlton aztán nem tudsz változtatni. 
 
Egy kis gondolkodni való: vajon miért van az, hogy az ilyen és hasonló rossz dolgok valahogy mindig ugyanazokkal történnek meg? Engem nem szoktak kirabolni, átverni sem nagyon, a tőzsdei lehúzó bandák sem lopták el a pénzemet. Még, persze ez változhat. Együtt érzek azokkal, akik áldozatok, és tőlem nagyon távol áll az áldozathibáztatás, de azokban a dolgokban, amikről korábban beszéltünk, nagyon nagy felelőssége van ám a "sértett" félnek, a legtöbb emlegetett történet mind megelőzhető lett volna, semmi más oka nincs ezek bekövetkezésének, csak a kapzsiság... 
 
A te történetedhez nem tudok hozzátenni, hisz nem is ismerem, időközönként ideírsz valami részletet, sok homályos és összefüggéstelen (vagy annak látszó) részlettel. Nem állítom, hogy nem történnek rossz dolgok, sőt szörnyűségek, csak azt mondom, hogy a legtöbb problémát általában az okozza, hogy ezekre hogyan reagálunk. A bosszú csak bosszút szül és nagyon messzire vezet, én ebbe nem mennék bele.
Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja, de ha megosztja itt, akár csak részleteiben, akkor el kell fogadni, hogy sok féle, akár ellentétes véleményt is fog hallani. Ezt el kell fogadni, vagy nem kell írni.
 
Nem biztatok senkit minden elengedésére, nekem sem jó minden, ahogy írtad, csak azt mondom, hogy egy bizonyos életkor felett kizárólag az ember a felelős a lelki "jól létéért" is, mert bizony ez nálam nem elválasztható, nem véletlenül hívják EGÉSZség-nek... Sőt azt is állítom, hogy ez nem a következmény, hanem minden másnak az alapja. A lelki jól lét, így vagy úgy, de ezért küzdeni kell, mindenki más eszközzel, de az biztosan tudom, hogy a panaszkodás, siránkozás nem segít, max. pillanatnyi megkönnyebbülést hoz, de abban nem segít, hogy levonjuk a konzekvenciákat és legközelebb próbáljuk elkerülni ugyanazt a hibát. 
Mert én csak a magam cselekedeteiért vagyok felelős, csak azokra van egyértelmű befolyásom, a "történésekre" nem. 
Szóval én maradnék továbbra is a pozitív reakcióknál, te meg harcolj csak, ha azt érzed jónak. Bár a történeted mozaikjaiból nem látszik egyelőre eredményesnek, de nagyon drukkolok neked!
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:45
Előzmény: #35586  raus
#35599
75-80-on olvad ki a nagynevű? 😂
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:39
Előzmény: #35596  Törölt felhasználó
#35597
mo szág zártörü részvénytársaság-megy az üzletelés.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:38
#35596
Jó, hogy vannak olyan országok, amelyek nem a másik kioktatásával vannak elfoglalva, hanem elfogadják azt, hogy kinek-kinek a saját történelme, kultúrája határozza meg politikai és társadalmi berendezkedését – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egy Facebook bejegyzésben, annak apropóján, hogy Magyarország és Szingapúr diplomáciai kapcsolatfelvételének ötvenedik évfordulójára időzítve gazdasági megállapodások megkötésére készül Vivian Balakrishnan szingapúri külügyminiszterrel.  Szijjártó Péter videót is közzétett az érkezéséről, valamint a találkozóra való PCR-teszteléssel egybekötött készülődésről.  Hadiiparról, űriparról és autóiparról tárgyal Szijjártó Szingapúrban
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:38
#35595
Szijjártó Péter hadiiparról, űriparról és autóiparról tárgyal Szingapúrban
Idea 2020. 10. 14. 10:28
Előzmény: #35572  casual
#35594
"A másik oldala meg az, hogy ami már megtörtént, azon nem tudok változtatni, de azon igen, hogy a jövőben hogyan cselekszek. Ha ellopják a pénzedet és még idegeskedsz is, akkor az egészségedet is "ellopják" mellé. Szóval ezért ne legyél plafonon. Önérdekből."
.
Rögtön tegyük mellé a ma reggeli cikket is: Nem várt eredmény született, a legstresszesebb nemzet vagyunk
.
Ez jön ki abból a kombinációból, hogy az életfeltételeink szarok és mellé a dolgok elengedésére, belenyugvásra nevelnek minket. Belenyugvás meg elengedés működik egyszer, kétszer, de ötszázszor meg ezerszer nem, attól idegbeteg lesz az ember. 1991-ben kezdtem üzletelgetni, rögtön megtanították nekem: ha valaki véletlenül (nemtörődöm, trehány, rossz előfeltételezéssel élt, stb) megkárosít és nem téríti meg a kárt miután szóltál neki, legalább 10x kárt csinálj neki; ha szándékos a károkozás akkor próbáld meg anyagilag lenullázni. Egy ilyennek híre megy: visszatartó erőt jelent, nem te leszel a következő birka akit levágnak.
.
Sajnos nektek minden jó, vagy ha nem jó, akkor meg engedjük el, úgysem tudunk tenni ellene, majd legközelebb okosak leszünk. Hát pont ez az ami felbátorítja a görényeket, hogy legközelebb - amikor úgy gondolod okos vagy - újra a szádba hugyozzanak. Aztán ha ezt valaki sérelmezi - mondjuk én - és teszek ellene, akkor nemhogy a görények halálos ellensége leszek, de a többi birka először engem nyúzna meg: Ez nem pofázik, hanem tett is valamit? Javított a saját helyzetén? Olyat mert amit én nem? Öljük le a gecit de azonnal, ilyen magyarországon nem létezhet!
.
(Hozzá kell tennem, hogy azért maradéktalan megelégedésemre utoljára tízévesen sikerült elintéznem valamit: a környezet szemében én voltam a hős, a hivatalosságok fanyalogtak, de nem mertek lépni semmit az értem felelősek ellen, mert mellettem volt a közhangulat. Valaki elnyerte méltó (és talán kissé drasztikus) büntetését miután sok-sok borsot tört a közösség orra alá, néhányakat meg egyenesen terrorizált - köztük engem is. Mentőhelikopter vitte el, azért az akkor nagy szó volt :) Azóta volt pár/sok? ellenszegülésből adódó nyertes csata, de annyira egyértelmű, m_i_n_d_e_n általam becsült/értékelt szempontból teljes győzelmet hozó azóta sem. Olyan ami után az ember 20cm-l a föld felett lebeg, sőt, megváltozik, hogy a többiek mire értékelik... Nyilván volt néhány vesztett ügy is. De törekedni azért kell a dolgok megváltoztatására, a legalja, a minimum, hogy legalább ne a dologtalan cigány szóljon már be az embernek és gondolja úgy, hogy ő az alfa és omega... A leginkább azokat a helyzeteket bánom, ahol kényelmességből, félelemből, tudatlanságból, figyelmetlenségből, másra való tekintettel, stb nem szegültem ellen a rám nézve negatív kimenetelnek, volt amit igen durván megszívtam, jobb lett volna ha teszek ellene és határozott időre akár börtönbe küldenek! Ja és nincs olyan, hogy nem lehet rajta változtatni, talán a temetés a kivétel!)
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:24
Előzmény: #35590  casual
#35593
minek ugysem érdekli,söt portfolio meg imádja ezt mint a fenevadat
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:23
Előzmény: #35590  casual
#35592
"Amikor nem tudom kezelni az eseményeket, hagyom, hogy maguk kezeljék őket
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:23
#35591
11cm ho van kékesen-olyan telünk lesz ahol 1 méteres ho,pest meg bedugul és karantén ho lesz 3 honapig
casual 2020. 10. 14. 10:10
Előzmény: #35584  balentum
#35590
Írom akkor mindenkinek, nem csak a barátunknak:
 
"When I can't handle events, I let them handle themselves."
 
Henry Ford
 
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:00
Törölt hozzászólás
#35589
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:00
Előzmény: #35586  raus
#35588
nem megy az lejebb
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:59
Törölt hozzászólás
#35587
raus 2020. 10. 14. 09:59
#35586
A jósda intelmei a deltára
Benne lehet egy kis emelkedés 75-80, de valami nagy nevű pozíciós ki lesz oldatva akkor fog letörni 37-41 köze még nem volt teljes koromsötétség, hogy mikor várható !! 
Majd a delta fizeti ezeket a 8 ezreket!!!!!!!!!Higfos elefánt tárgyával keverve!!
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 09:56
Törölt hozzászólás
#35585
balentum
balentum 2020. 10. 14. 09:04
#35584
Csak kiteszem, mert ez az ökör (beteg) megint összekeverte.
Írhatsz neki bármilyen nyelven úgy látom, hogy aki ökörnek született az ökör is marad. Beteg.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 08:14
Törölt hozzászólás
#35583
casual 2020. 10. 14. 07:44
Előzmény: #35581  casual
#35582
Helyesen: annak örülnék, ha nem ebben a formában találkoznánk. :)
casual 2020. 10. 14. 07:43
#35581
Ne haragudj, én már aludtam, amikor te még dolgoztál. 
 
Örülnék annak, ha ebben a formában már találkoznánk, de esélyes, hogy még látunk, szóval egy kicsit késve, de remélem örömödre lesz ez is: 
 
""The secret of being miserable is to have the leisure to bother about whether you are happy or not."
 
George Bernard Shaw

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek