Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HoStrucc
HoStrucc 2020. 06. 14. 20:00
Előzmény: #32859  balentum
#32860
Szerintem innen a nutex nyerő. Korányi tutira megy. 
balentum
balentum 2020. 06. 14. 19:06
Előzmény: #32858  balentum
#32859
Nem semmi amilyen szöveget nyom az of. A stílus maga az ember, ugyan azok az ismerős "panelek" mint anno az estben, nordban. Hiába bújik egy ártatlan kisfiú képe mögé a stílus maga az ember olyan marcsiskapitányos. Hála az égnek nekem egy db nutexem sincs így nem vagyoj érintett az újabb LM- es akcióban. Havalaki még gondolkodik beszállni jól gondolja meg, mert lassan jön majd az a fázis amikor szép emelkedések lesznek mesés 3 szájegyű célárakkal és a forgalomtól függően a beetetés után jön a tömési szakasz, amikor a csoport kezd kiszállni szépen kitömve a ķésőn ébredő lemaradókat a "szenzációs" üzletről. Szóval csak óvatosan.:))))
Csak azt sajnálom, hogy nem a rábára cuppannak rá. Persze ahhoz standarba kell kerülni a rábának, ami ha így megy tovább nem is olyan lehetetlen.:))
balentum
balentum 2020. 06. 14. 17:22
#32858
Nagy zuhé volt nálunk ezért csak a mobil net megy. Most volt időm olvasgatni és látom LM- es osztálytalálkozó volt a Delta szektában tegnap délután. Még az of is megjelent, bár egy két eminens nem tette tiszteletét. Az is kiderült, hogy most új iskolába a nutexbe járnak és az of is ott osztja az észt természetesen más néven. Szóval igazolódik a teóriám az LM volt, LM van és LM lesz. Bár azt mondják addig jár a korsó a kútra amíg.......
Megjelent egy új nyomozó aki úgy látom képben van és igazolja az én kitalációmat. Én drukkolok neki, hogy tiszta vizet öntsön a korsóba és minél előbb törjön el az a korsó.:)))
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 14. 11:09
Előzmény: #32854  casual
#32857

Akkor elérkeztünk a végkövetkeztetéshez. :)
Alapvetöen a részvény önmaga sajátossága okán bármely szolgáltatónál meglehetös biztonságban lévö eszköz.
Számomra a magyar jegybank, söt bármely jegybank (zimbabweit és argentint, és még néhányat kivéve XD) nagyobb biztonság, mint FDIC, SIPC.
A random árhátránya nem egyértelmü amerikai részvényvásárlásoknál IB-vel szemben, szerintem hosszútávú rv vásárlásnál gyakorlatilag nincs különbség.
Ha akármiért mégis külföldi szolgáltatót választ az ember és biztonságot keres, nem biztos, hogy IB ideális választás, de a banki hátterü intézmények valóban nagyságrenddel drágábbak.
VUK1980
VUK1980 2020. 06. 14. 10:37
Előzmény: #32854  casual
#32856
pedig almából csak egy van :)
casual 2020. 06. 14. 10:24
Előzmény: #32853  balentum
#32855
Tényleg mindent leírtak. Ezekből is az látszik, hogy választ adni arra, hogy ez jó vagy éppen rossz döntés-e, a konkrét eset részleteinek ismeretében lehet csak. Telekomot meg egyáltalán nem követem, nem ismerem a részleteket.
casual 2020. 06. 14. 10:23
Előzmény: #32849  rbbj11
#32854
Én is keresem a pontokat, ahol egyet tudok érteni, és szerencsére sok ilyen van. Most viszont azt látom, hogy ezzel a hozzászólásoddal oda kerültünk vissza, hogy almát almával hasonlítsunk. 
 
RC-ről indultunk, én annak helyettesítésére ajánlottam IB-t. Így nagybanki garanciát ha egyiktől nem vársz, akkor ne várjunk a másiktól sem.
 
FDIC, SIPC számomra megnyugtatóbb, mint a magyar jegybank. :) Ami sajnos kb. vicc, mert inkább nevezhetnénk pártközpontnak...
Aztán a másik kiinduló pont RC olcsósága volt: ebben IB megint csak felveszi a versenyt. Banki hátterű szolgáltatók itt nyilván nem rúgnak labdába. 
 
Szóval, RC vagy IB "csatát" részemről toronymagasan nyeri az utóbbi. 
 
Sok érdekes és jó szempontot írsz, csak nekem olyan érzésem van, mintha az alma finomságát azzal próbálnád tagadni, hogy jó-jó, de akkor inkább már gulyásleves. Persze az is nagyon jó. ;)
balentum
balentum 2020. 06. 14. 10:22
Előzmény: #32852  rbbj11
#32853
Köszi.
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 14. 10:18
Előzmény: #32848  balentum
#32852
Srv akkor egyértelműen jó, ha be is vonják. Ez jobb mint osztalék , mert nincs adóvonzata és tranakciós (direkt) költsége a részvényes számára. 
HA értelmes akvi célokra, jó ar beszámításával és hosszú lockup-pal használják fel,  akkor jó a részvényesnek, mert elkötelezett új tulajokat szerezhet.
Ha alacsony aron szerzi a cég , akkor a részvényeinek felértékelődése plussz pénzügyi hozamot general.
Többit már mások megírták előbb. 
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 14. 10:12
Előzmény: #32849  rbbj11
#32851
és jogi garancia: ha gond van egy pénzügyi szolgáltatóval , akkor biztos vagyok benne, hogy nem lenne jogi akadálya kártérítéshez jutni hacsak nem vagy a NER esküdt ellensége. Sőt, Magyarországon nagy divat az állam atyáskodása és ennek keretén belül hatáskörükön túllépve is meg szoktak menteni mindenkit. Amerikában ez már nincs teljesen így és éppen bróker szolgáltatónál bekövetkezett csőd esetén kötve hiszem, hogy erőn felül mentené meg amerikai kormány vagy a FED a spekulánsok hadát. 
zsoltee77
zsoltee77 2020. 06. 14. 10:09
Előzmény: #32848  balentum
#32850
Két pozitívuma van. Egyfelől mint vevő van jelen a piacon, tehát árfelhajtó hatása lehet. A másik pedig, hogy a jövőben srvre nem fizet osztalékot, tehát a tortából a kisbüfik nagyobb szeletet kapnak.
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 14. 10:08
Előzmény: #32847  casual
#32849
Én se akarok meggyőzni senkit érveket ütköztetniünk. Több pontban igazat is adok neked, de én valóban abból indultam ki hogy Csak amerikai részvényeket tart a számlán hosszútávú befektetésként. Én úgy tudom nincs IB mögött se banki, se jegybanki garancia, csak FDIC, SIPC. A magyar bróker szolgáltatók mögött legalább közvetve van jegybankgarancia. A garancia értékére pedig ígyis úgyis a több szolgáltató a megoldás, vagy ha egy szolgáltatót választ az ember, biztos nem az IB lenne számomra, hanem egy amerikai vagy német nagybank garanciáját birtokról szolgáltató. IB által vállalt védelem 250.000 usd ig üres ígéret: feltéve hogy teljes pozitív tőkét felhasználja , van honlapja szerint 6 mrd dollárja , és 760.000 ügyfele. Csőd esetén negatív hatásokat nem is számolva 190mrd kéne rendelkezésre álljon. 
balentum
balentum 2020. 06. 14. 10:03
Előzmény: #32844  casual
#32848
Valaki el tudná magyarázni, hogy egy cég srv vásárlása miért segíti, segítheti a részvény
árfolyamának emelkedését? Próbáltam utána olvasni, de nem teljesen tiszta a kép. Most a Telkó kapcsán aktuális a kérdés. A felvásárolt srv-kel mi lesz, csökken a darabszám így nő a többi részvényre jutó érték?Előre is köszi a komoly válaszokat.
casual 2020. 06. 14. 09:08
Előzmény: #32846  rbbj11
#32847
Hogy csak egy hatalmas különbséget említsek: a garancia mértéke! Pénzügyi és jogi értelemben is.
 
De mondok még valamit. Azt ugye te is belátod, hogy ha komolyan vehető módon foglalkozik kereskedéssel, vagy akár befektetéssel az ember, akkor olyan nincs, hogy csak részvény van a számláján. Az általad leírt esetben persze nincs különbség, csak ilyen eset nem létezik többnyire. Meg ami nagyon fontos, az ugye az idő, nagyon nem mindegy, hogy végül mikor kapom meg.
 
Ha pedig az amerikai és magyar autókereskedés példáját viszem tovább, akkor ott az a nagy különbség, hogy hazaviszem az autót, az lerobban, biztosan kárpótolnak, szinte kérdezés nélkül, itthon meg pereskedhetsz évekig. Itthon a felelősségvállalás szinte ismeretlen fogalom, pláne ha nálad egyenlőbb emberrel, céggel szemben van "igazad".
Még egyszer köszönöm, hogy felhívod a figyelmemet arra, hogy más oldalról is nézhetem a kérdést. Őszintén. 
 
Nem célom senkit semmiről meggyőzni, még csak az sem, hogy "igazam" legyen, vegyük úgy, hogy hangosan gondolkodtam. Mindenesetre én maradok a "naposabb" oldalon és évek óta, tendenciaszerűen látszódik, hogy egyre többen tesznek így, lásd likviditás. Egy bizonyos szint felett (összeg), józan ember egyszerűen nem tehet másképp.
 
Persze lehet, hogy rossz kérdésnél hoztam szóba ezeket. 10 Tesla részvényt vásárolhat az ember bárhol. Valóban nincs különbség...
 
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 14. 00:59
Előzmény: #32845  rbbj11
#32846
és felhívom a figyelmed, hogy egy hasonlattal élve kb arról beszélünk, hogy egy magyar vagy egy amerikai autókereskedésben azonos típusú , azonos áron vásárolt , amerikai autóról beszélünk ....
És soha nem történt olyan magyar szolgáltatóval , hogy nála tartott külföldi részvényeket ne kaptak volna meg a tulajdonosai. Mindig kizárólag a számlapénzzel , derivatívákkal , kötvényekkel , alapokkal és magyar részvényekkel akadt gond. 
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 14. 00:54
Előzmény: #32843  casual
#32845
Az utolsó mondatod félreérthetetlenné teszi a hsz célzásait, tehát megkérdezem: mi pontosan a kockázati különbség egy magyar vagy egy londoni jegyzésű cég platformján tartott azonos részvények közt?
casual 2020. 06. 14. 00:30
Előzmény: #32828  balentum
#32844
Mi a kérdés pontosan? Mert ez egy elég összetett téma, nincs rá általános válasz, hogy jó vagy éppen rossz.
casual 2020. 06. 14. 00:25
Előzmény: #32840  rbbj11
#32843
A tbsz már politikai kockázat, de a legnagyobb önmagában a csak Mo-on tartott vagyon, pláne egy szolgáltatónál... Nem tbsz kell, hanem kiszámítható gazdasági környezet, meg jogbiztonság, meg valódi befektetővédelem, meg piacfelügyelet. Ezekért cserébe nagyon sokan lemondanánk bármilyen adókedvezményről. 
 
De el sem hiszem, hogy Mo-n van még gondolkodó ember, aki azt ki meri ejteni, hogy a politikai kockázat nem számít! Akkor biztos csak káprázik a szemem és valójában sok elégedett kisbüfivel van csordultig a fórum...
 
Nem a RC ellen beszélek, mert kétségtelen, hogy kis hazánkban kiemelkedik a mezőnyből, ha almát az almával hasonlítunk. Nekem is van számlám náluk. Az olcsó pedig nagyon relatív, minden más "láthatatlan" költséget figyelembe véve Mo-i szolgáltatók nem olcsók, hanem kifejezetten drágák, de tény, hogy itt RC a legolcsóbb.
 
Mindenesetre tiszteletben tartom a véleményedet.
Azt pedig, hogy a szolgáltató csődje mennyire érinti az átlag befektetőt, már néhányszor láttuk ebben az országban...
kupec 2020. 06. 14. 00:15
Előzmény: #32835  Törölt felhasználó
#32842
Hát nem tudom, de nekem történt már olyan, hogy a két ár túl közel volt, és mire a könyvbe került az eladni szándékozott papír, addig az ár aláesett a kívánt eladási árnak, így nem jött létre kötés. 
kupec 2020. 06. 14. 00:07
Előzmény: #32834  balentum
#32841
Stabil cég, negatív hír nem volt mostanában (mondjuk mostanában semmilyen hír nem volt). Nincs oka a további esésnek, a funda is meg van mögötte, energia menedzsment megoldásai elég szuperek, lényegében "zöld" papír. Szerintem csupán annyi történt, hogy - mivel a papír egyébként teljesen illikvid - valaki nagyon ki akart szállni csütörtökön/pénteken (kb. 5k részvénnyel) mert bepánikolt. Nekem még a split előttről van belőle, 515 körüli beker árral. Az eladás volumene miatt nem gondolnék bennfentes kereskedésre, jövő heti negatív hír okán - ez egyébként sem jellemző a papírra (legalábbis eddig nekem ilyen nem tűnt fel). Persze a BÉT-en bármi lehet. 

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek