Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hekki ma, 10:21
Előzmény: #43439  Moodi
#43442
Legalább te be tudsz fűteni, jó hideg van már most is  felénk, alig 5 fok :)
ronaldinyo
ronaldinyo ma, 10:15
Előzmény: #43440  ronaldinyo
#43441
 2023. június 19- töl osztották az osztit
ronaldinyo
ronaldinyo ma, 10:11
Előzmény: #43430  balentum
#43440
1300 ig.elmegy osztiig
Moodi ma, 10:08
Előzmény: #43431  Colombo
#43439
Igen, örülök. 😚 
Tele vagyok papírral.
ronaldinyo
ronaldinyo ma, 09:08
Előzmény: #43430  balentum
#43438
megirtam .viszont jokor vettem lapkákat -appeninből-már most 800 ezer ft plusz a virtuális.de nem is azért vettem-több lábon kell állni.
Colombo
Colombo hétfő, 14:19
Előzmény: #43435  farkasfu
#43436
Köszönöm a magyarázatot. Amit te csinálsz   az külön szakma, én sohasem fogom ezt teljesen megérteni. Annak viszont  örülök, hogy egy hozzáértő próbálja megértetni velem a szakmáját, aminek a  nagy része nekem, olyan, mint egy elsőéves medikusnak a szívátültetés elméleti leírása.
Amit viszont értettem  az az, hogy jó esélye van  annak, hogy a 908 Ft-os támaszról fordul, ha elesik a 960-as  gyengébb támasz. 
Azért szeretnélek biztatni, hogy ne add fel az oktatásomat, mert minden szívsebész medikusként kezdte.
 
farkasfu
farkasfu vasárnap, 19:54
Előzmény: #43434  Colombo
#43435
Nem tehetek mást, ha elemzek, csak a ta-s értékeket vehetem figyelembe! Nincs érzelem és funda, csak annyi, ami beépült a ta-ba! Ez kimondottan ta és nem érzelmi, vagy fundás várakozások! 
 ~200 pont a 38.2%-os korrekció! ~200 pont volt a 2. szakasz is, amivel megegyező a 4. várakozása! 
Ezek az (Elliott) elméleti részek, sőt a 4. szakasznak hosszabb időre lenne szüksége, de ezt most hagyjuk! 
  A másik elmélet a "pingvin", ő azt mondja, hogy a célár 820 és akár 770 is lehet, de ad egy erős támaszt 908-nál és egy gyengét, ahol most vagyunk! Nekem mindig a pingi "tojja a tojásokat"! :)) 
A pingi azt is tudja, hogy ha elérné őt az árfolyam, akkor az rsi a csati alján túladott lesz! Lényegtelen egyelőre!
  Kinagyítottam neked, h lásd miről beszélek, az elliott 4. szakasz célját és a pingiét a támaszokkal! 
Nem akarlak meggyőzni, ez csak az elméleti rész! 
Azt is tudni kell, hogy egy napi gyertya magassága lehet kb. 50 pont, mint pénteken! Tehát a két cél 850/820, egy gyertyával fordulhat is akár! Ugyan így a támasznál is be kell kalkulálni, sávosan kell értelmezni!  
A támaszokra visszatérnék, mert fontos lehet!  
A piros nagy csatiból kitőrt az árfolyam (1050) és most éppen visszateszteli! Evvel semmi gond! Amennyiben visszanézne a csatiba, akkor egy támasz zónába ér, amit bekarikáztam. Nem sorolom most fel őket, de elméletileg, "leszúrhat" egy kicsivel 900 alá is a bolliközépig (MA20)! 
 Bízzunk a pénteki dojiban, hogy ennyi volt a visszateszt!!!! 
Annak örülnék, ha a mostani pozíból, támaszról, folytatná a 3. szakaszt! 👍
Na léptem...:)
DH/D
https://ibb.co/5W87f75
Colombo
Colombo vasárnap, 17:39
Előzmény: #43433  farkasfu
#43434
Köszönöm a válaszod és a kiigazítást is.
Ėn a 200 ft-os korrekciót ennél a részvénynél jelenleg kicsit  sokallanám. A funda annyira jó,hogy tartósan nem hinném,hogy 900 alá menne,de egy leszúrás bármikor benne lehet.Itt én arra számítok ami az ANY-nál történt az elmúlt fél évben.
Te viszont szigorúan a szabályokat és összefüggéseket figyeled és alkalmazod.A jövő valahol kettőnk között lesz.Az nekem már jó.
farkasfu
farkasfu vasárnap, 13:36
Előzmény: #43431  Colombo
#43433
Nem egészen jól értelmezted! 
1, még nem tudni, hogy megvolt e a 3. szakasz!
2, a sárga rész (4. 5. szakasz) nem véletlenül van homályba és kérdőjeles, mivel nem tudni a 3. szakaszt! A jelenlegi csúcs alapján számoltam a folytatást, ami még közel sem biztos! Változhat még a 3. szakasz és a negyedik sem biztos, hogy ott fordul! Menet közben lehet majd pontosítani, ez csak az elfogadott elmélet szerint lett felállítva!
3, A szelvényvágás lehet a 3. szakasz végénél is, vagy az sincs kizárva, hogy a 4. után, de csak kb. egy dupla csúcsra futja az 5.! Az elméletben túl sok a megengedett szabályzás, mint kivételek!! Ezért szoktam kombinálni a pingvinekkel!
4, A 4. szakasznak "jelenleg 200 pontos korrekció dukálna"! ( a ~300 már necces, de megengedett) Hogy mekkora lesz, az majd kiderül! Egyelőre ez még nem mondható annak a charton felvázoltak szerint!
Megjegyzés:
Van egy rövid emelkedő csati jelölve és abban elindult lefelé. Érdemes lehet figyelni a csati aljára... 
Pingvin szerint 908 a támasz szint,  persze sávosan kell értelmezni és ez nem az alsó célár!
Colombo
Colombo péntek, 17:25
Előzmény: #43428  farkasfu
#43432
Veled  már tiszteletből sem vitáznék. ÉN józan parasztként közelítem meg a témát,te ezt hívod fundának.Tehát a józan paraszti eszem azt mondja,hogy a 950-től nem fog érdemben eltávolodni az árfolyam lefelé,de ebbe még Irán beleköphet. 
Köszönöm a válaszod.
Colombo
Colombo péntek, 15:56
Előzmény: #43429  Moodi
#43431
Senki nem mondta,hogy nem megy feljebb ,most a jelenlegi időszakról beszéltünk,ami a charton a 3. Szakaszként van jelölve.A szelvényvágás az 5. Szakasz vége.A mester 1200-1400 Ft közötti célárat számolt ki. Remélem örülsz mert én igen, nála hozzáértőbb most nincs közöttünk. 
balentum
balentum péntek, 11:09
Előzmény: #43424  balentum
#43430
https://invst.ly/14db1q
970-es rés most már "megerősítetten" betöltve. Merre tovább???
Moodi péntek, 10:11
Előzmény: #43428  farkasfu
#43429
Azért szelvényvágás előtt, 13% kamatra, n3m.hiszem, hogy ne me ne feljebb. De ez csak okoskodás. 
Egyuk papír sem fizet ennyi osztalékot.
farkasfu
farkasfu csütörtök, 22:15
Előzmény: #43427  Colombo
#43428
Igazából ezt nem tudni!
  Nem lehet tutira venni, hogy elmegy addig, ami az elméleti cél! 
Két dolog van itt jelenleg! 
Pingi célár sávja a 100-138% közötti sávban, ami teljesült is! A másik, hogy ezen a szinten, a 3. szakasz miatt az elváras, a ~160%-ig való terjedés! Jelenleg olyan ~145% körül volt a csúcsa! Igazából ez már megfelelő, mert jóval nagyobb az első szakasznál, ami a 100%! ....., csak hogy érthető legyen!  
 Szóval a feltételeknek így is megfelelő már az elmélet szerint, de nem lehet kizárni, hogy még új csúcsra menjen és onnan jöjjön a 4. szakasz! Mert a 3. után, mindig a 4. jön, az meg korrekciós! Jelen állapot szerint a 4. lejöhet 900-850-re az elmélet és számitások szerint, még jó funda esetén is. 
Az árfolyam mindig mozgásban van és ha a csúcs változik, akkor a számításokat is módosítani kell! Ez ilyen!  
Most majd azt mondod, de hát jó a funda, jön az osztalék! Igen, lehet hogy közbe szól a funda és tovább húzza fel az árfolyamot, de egyelőre még nem látszik!
 Ezért is mondtam, hogy mire kiderül, addigra késő általában...
Colombo
Colombo csütörtök, 20:28
Előzmény: #43425  farkasfu
#43427
Köszönöm,hogy megosztod velünk a tudásod. Ha jól értem akkor még egy kitörés benne lehet mielőtt elkezdődik a 4. Szakasz.
balentum
balentum csütörtök, 18:57
Előzmény: #43425  farkasfu
#43426
Ha lesz osztalek, akkor osszejohet. Ha nem lesz vagy csak minimalis, akkor "ujratervezes".
farkasfu
farkasfu csütörtök, 18:30
Előzmény: #43424  balentum
#43425
Megnéztem messzebbről! 
Még nem tudni, hogy megvolt e a 3. szakasz, ezért a nagy sárga kérdőjeles rész, kérdőjeles is marad! Mire kiderül, addigra "késő" általában...:)
DH/D
https://ibb.co/7jMJ6z2
balentum
balentum csütörtök, 16:29
Előzmény: #43423  Colombo
#43424
https://invst.ly/14cxyb
Rés betöltve, akkor most már mehet fel és épülhet a fülecske.:)
Colombo
Colombo csütörtök, 13:54
Előzmény: #43422  balentum
#43423
Köszi. Szépen néz ki.
balentum
balentum csütörtök, 13:49
Előzmény: #43421  balentum
#43422
balentum
balentum csütörtök, 13:46
Előzmény: #43419  Colombo
#43421
Majd igen, de előbb a rést kellene betölteni 970-nél.

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók