Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

KISBÜFIK (balentum) topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Innerscorecard ma, 11:15
Előzmény: #32348  balentum
Az életszerű-e kérdésedre csak azt tudom mondani, hogy "messziről jött ember azt mond, amit akar":)))
Illetve minél kisebb a tapasztalata és a tudása, annál valószínűbb. A kezdők hajlamosak elhinni, hogy vannak fák, amik az égig nőnek. Persze nem zárható ki, hogy ügyesen kezelt stoppokkal páran sikeresen meglovagolták a "hullámokat", és a valódi bennfentesek farvizén jól jártak. Továbbá, ha egyszer bejön nekik, hát még ha többször, hajlamosak azt is elhinni, hogy nem szerencséjük volt, hanem  ők ilyen okosak és értenek hozzá.
Szórakoztató olvasni őket, amikor ezek után osztják az észt, ill. sír a szájuk, amikor valami meg nem az elképzeléseik szerint alakul...
Persze az is a történethez tartozik, hogy néhány rutinos, már-már dörzsölt spíler is részt vett ezekben a bulikban, de ők a kisebbség,  többségen előbb-utóbb jól kereső kisebbség...
balentum
balentum ma, 11:02
Előzmény: #32347  Innerscorecard
Hűha, komoly kérdések.
Nem mostanában olvastam a róla szóló könyvet, de épp a napokban emlegettem, hogy újre el kellene olvasnom.
Emlékeim szerint az általa feltett kérdésekre nem kapunk pontos válaszokat a könyvből, de utána kellene nézni. Ha újra elolvasom, akkor ezekre a kérdésekre figyelni fogok. Nincs meg a könyv, mert kölcsön kaptam, de próbálom újra megszerezni valamilyen formában.
Nekem tetszett, tehát nem gond az újra elolvasása ajánlani tudom mindenkinek.
A bónuszkérdésre már könnyebben tudok válaszolni: igen tudom
Amit ő csinált annak egy részét ma bennfentes kereskedésnek nevezik, illetve ha jól tudom egy másik módszer volt az amiért mostanában szabtak ki 10 milliós büntetést valakire.
A spekuláció nem egy könnyű dolog és "háttér infók" nélkül szinte lehetetlen eredményesen művelni.
Persze vannak kivételek és tehetséges emberek, akik a semmiből is csak úgy hatalmas nyereséget tudnak csinálni. Íme egy általános példa:
De kérdezem én mennyire életszerű az, hogy valaki éjt nappallá téve összekuporgat 2-3 millió forintot és azért vesz egy papírt nagyon olcsón, mert XY lépett a cégbe.
A papír száguld és delikvensünk pénze már ötszörösét éri, de ő még nem adja el és vár, míg a pénze már 10 szereződik, de ő még mindig nem adja el.
Majd mikor már kb. 20-30 szorosa lett a papírok értéke akkor "jókor" eladja és meggazdagodik.
Ezt az a kis ember aki 2-3 milliót óriási munkával kuporgat össze egy duplázásnál, 2-3 szorozásnál nem adja el???
Én biztos eladnám, de valószínű ezért nem vagyok, nem leszek nagy tőzsdei spekuláns.
Az, hogy a példában említett valaki (valakik) miért nem adták el erre a választ csak sejtem, de mondom el, ezt már mindenki saját maga gondolja hozzá.
Innerscorecard ma, 10:28
Most, hogy leleplezted az "LM"-kódot, hadd kérdezzek pár dolgot.
Nem ismerem az idolodról szóló könyvet - nem is áll szándékomban megismerni - de az azért érdekelne, hogy tartalmazza-e 
1) mindhárom csődbemenetelének hiteles történetét
2) a feleségének írt búcsúlevele szövegét
3) hogy pontosan milyen kézifegyverrel loccsantotta ki azt a zseniális agyát amikor rájött, hogy "I'am a failure"
A könyvtől függetlenül egy bónuszkérdés:
Azt ugye tudod, hogy Jesse bácsi "hőstetteinek" egy része ma már bűncselekménynek számít, és ha nem vagy igazán nagymenő, még kis hazánkban is büntetik?
balentum
balentum ma, 10:05
Előzmény: #32345  balentum
Mivel ma korán keltem, volt időm átnézni az ez évi kereskedésemet.
Sajnos elszomorító, hogy a szerény 6 számjegyű realizált nyereség minden egyes forintja mellé  8-szor annyi realizált veszteség írható.
Igaz árnyalja a képet, hogy ezek a veszteségek "irányítottan" TBSZ-re történő átkötésekből adódnak.
A virtuális veszteségről már jobb nem is beszélni, de reményt adhat, hogy a vírus berobbanásával kialakult mélypont óta szépen dolgozta vissza magát, de még így is van 20-30%-os veszteség.
Nyilván ki kell és én ki fogom ülni.
Sajnos az is egyértelmű, hogy a legnagyobb virtuális veszteséget a portfólió "zászlóshajója" a RÁBA okozza, de ott várható a legnagyobb feltámadás is.
Összességében azt mondom, hogy új hónap, új remények és van cél, feladat bőven amit teljesíteni kellene az elkövetkező időszakban. Remélem a Rábán kívül a kispapírok  is megemberelik magukat, mert sokat tudnának dobni úgy gondolom nem csak az én, de mindenki portfólióján is.
Ki hogy látja mi várható a következő 7 hónapban???
balentum
balentum ma, 05:20
Előzmény: #32344  balentum
Tehát a kisbüfik topik továbbra is nyitva marad és várja a bármilyen témában hozzászólókat. Mindenkinek köszönöm a szavazatát főleg azokét, akik a nyitva tartás mellé tették le voksukat. Kérem, hogy továbbra is gyertek írjatok, mert itt bármiről lehet írni, de csak a fórum szabályzatának megfelelő keretek között.
balentum
balentum ma, 05:08
Mivel tegnap elaludtam, így ma reggel korán keltem. A szavazás végeredménye reggel 5 órai állapot szerint: 12 a nyitva tartás, 11 a bezárás. Ezzel a szavazást lezárom.
raus vasárnap, 23:44
Előzmény: #32337  zsoltee77
Nem verseny!! meg én kis mezei nulla hogy tudnék indulni az LM ellen ?!
Először néztem a  Gspark  du 4ig azt láttam h folyamatosan adjak hal ég nem vettem és a másnapi gyengélkedése is megerősített h jól döntők ill keddtől lefelé! 
balentum
balentum vasárnap, 21:06
Előzmény: #32317  balentum
Este 9 órai állapot szerint: 8 a nyitva tartás és 9 a bezárás melletti szavazat.
Szoros az állás, még lehet szavazni. Ha kibírom és nem alszom el, akkor a most kezdődő Fradi meccs végéig kb 11 óráig lehet szavazni.
balentum
balentum vasárnap, 20:01
Este 8 órai állapot szerint: 7 a nyitva tartás és 7 a bezárás melletti szavazat.
Szoros az állás, még lehet szavazni.:)
zsoltee77
zsoltee77 vasárnap, 18:04
Előzmény: #32339  balentum
bízom benne, hogy mindannyian :))
balentum
balentum vasárnap, 18:03
Előzmény: #32337  zsoltee77
És ki nevet a végén???:)))
balentum
balentum vasárnap, 18:02
Előzmény: #32327  balentum
Este 6 órai állapot szerint: 5 a nyitva tartás, 6 a bezárás melletti szavazat.
Kezd szoros lenni.
Lehet jól van ez így és működhet a kisbüfik topik?
zsoltee77
zsoltee77 vasárnap, 17:44
Előzmény: #32325  raus
sajnos most nem érek rá azzal foglalkozni, hogy ki milyen jóslást nyert ki ellen (főleg ha a másik fél nem tud róla, hogy verseny van), mert a gyerekekkel Ki nevet a végén? játékot játszunk. :))
casual vasárnap, 16:51
Előzmény: #32335  feel
Mert nem is így van, csak alapesetben. :) 

Nem a magán- és üzleti előfizetés a választóvonal, hanem az igények. Lehet fix ip, némi felárért szinte bármelyik szolgáltató biztosítja ezt, ha akarod. De hétköznapi használatnál nincs is rá szükséged. Ha mondjuk web szervert üzemeltetnél, az mondjuk más. ;)
feel
feel vasárnap, 16:15
Előzmény: #32334  www
Nem tudtam,koszi az infot.
www vasárnap, 15:34
Előzmény: #32329  feel
azt ugye tudod, hogy magán előfizetőként nincs fix ip címed, ha pl. ki-be kapcsolod a modemed, akkor újat kapsz az szolgáltatódnál.
valószínűleg ezért sem tudja a PF szűrni.
casual vasárnap, 14:11
Előzmény: #32332  casual
nem reménykedni, hanem bizakodni...
casual vasárnap, 14:10
Előzmény: #32326  balentum
Ráadásul bejelzett az ETKUB (azaz egyre többen kezdenek újra reménykedni) indikátor, ami sajnos, mint tapasztalati indikátor, nem jósol fényes jövőt...
balentum
balentum vasárnap, 13:48
Előzmény: #32329  feel
Arra lennék kíváncsi ha minden topikgazda bezárná a topikját, akkor mit csinálnának a klónocskák.
Nyitnának klón topikokat?
balentum
balentum vasárnap, 13:45
Előzmény: #32328  feel
Köszi.
feel
feel vasárnap, 13:31
Egyebkent ez a +- szavazas nem mervado mert mint tudjuk a klonocskak erre vannak raallva.Ameddig a pf ezen nem valtoztat pl egy ip cimrol 1 reg addig felesleges ilyen szavazasokat letrehozni.
feel
feel vasárnap, 13:28
Adtam egy + en altalaban megnezem a feltett chartokat.
balentum
balentum vasárnap, 13:13
Előzmény: #32326  balentum
Eddig 4 szavazat van az 1 hónapos bezárás mellett és nulla a nyitva tartás.
Ha így marad akkor 1 hónapig (egyelőre) nem lesz kisbüfik topikja.
balentum
balentum vasárnap, 13:08
Előzmény: #32324  casual
Ilyen részleteket én már észre sem veszek, mert a "vak" remény vezet, hogy egy pozitív jövőképet lássak bele.
De köszi az észrevételt, kíváncsian várom, hogyan fog alakulni.
raus vasárnap, 11:04
Én a Gspark rol szólok mivel úgy néz ki hogy az egy LM tag ellen nyertem a jóslásban 🍀
Kb home office teret fog hódítani és az óriási oszti után semmit nem tudott visszatérni sőt gyengült amit keddtől folytathat irány 3300 
casual vasárnap, 10:52
Előzmény: #32286  balentum
Ha keresném ( de Ml-eknél eszemben sincs :D ) a múltbáli hasonló mozgásokat, akkor azt látom, hogy boli felső után a közép 2-nél többször nem nagyon került érintésre felülről, bizony jött az alsó szalag. Aztán ez 28x körül elég erős ellenállászónának néz ki. Az én pénzem legalább is nem elég az elképzelésedhez. ;)
balentum
balentum vasárnap, 10:01
Előzmény: #32322  raus
Igen, ha bezárom nem tudom hova fog írni, mert eddig csak ezt a topikot tisztelte meg.
raus vasárnap, 09:51
Előzmény: #32315  Borosbence
Legalább használja ezt a nick jet is
balentum
balentum vasárnap, 08:58
Előzmény: #32318  www
Köszi a véleményed, teljesen jól látod.
Pontosan ezért vetődött fel bennem az 1 hónapos lezárás és lehet kellemesen fogsz csalódni, mert meg fogom tenni azt amit a többség akar.
Most 1 hónapról van szó, egyelőre.
balentum
balentum vasárnap, 08:56
Előzmény: #32319  Borosbence
Akkor érvelni kell és általánosságban elutasítani, de semmi sem kötelező.
Borosbence vasárnap, 08:46
Előzmény: #32316  balentum
Minek, mindig találsz valamit, amibe belekötsz.
www vasárnap, 08:21
"Lássuk ki mit akar, szavazzatok"   -   Apa, kezdődik!...    tavaly is szavaztattál, emlékszünk az eredményre, mégse zártad be a topikot.
Még mielőtt félreérted: nem veled van a baj, hanem ahogy korábban is mondtam, és te is kezded kapisgálni, a papíroknak van saját topikjuk -sokszor több is-  akit az éredekel, azt fogja olvasni. A chardtjaidat is többen néznék meg ott, mint itt.
"általásnos dolgok, kereskedési módszerek" -  ezek meg annyi félék, ahányan vagyunk.  egyetértés sose lesz (lásd napizás vs. hosszabb távú kereskedés),  csak a parttalan vita...
balentum
balentum vasárnap, 08:09
Előzmény: #32316  balentum
Mert ugye jó mahyarosan kritizálni, elégedetlennek lenni a legkönnyebb, de felvetni valamilyen dolgot az már smafu. A chartok senkit nem érdekelnek, egy-két kivételtől eltekintve még senki nem mondta, hogy másképp gondolja, másképp kellene húzni a vonalakat. Persze tudom minden papapírnak van saját topikja, ezért nehezebb itt róluk beszélni. Itt inkább általános dolgokról, kereskedési módszerekről lehetne beszélni, de ehhez én kevés vagyok. Aki meg ide téved - tisztelet a kivételnek - az vagy velem személyeskedik, vagy kritizál és fanyalog, illetve "számonkér" olyan dolgokat aminket esetleg pont neki kellene megtenni. Na de mind1 ez van ezt kell tudomásul vennem, azért majd igyekszem kitalálni valamilyen jó dolgokat. Persze akkor meg majd az lesz a baj. Egy időben mindig írtam napi összefoglalókat a kereskedésről az se volt jó. Szóval nem könnyű segítség nélkül. Lehet, hogy egy ideig be kellene zárni a topikot? Holnap új hónap kezdődik esetleg június legyen kisbüfik topik nélkül? Lássuk ki mit akar, szavazzatok a szokásos módon: + a maradjon; - a zárjam be, vagy szóban kifejtve a véleményt. Előre is köszönöm annak, aki meri vállalni a véleményét.
balentum
balentum vasárnap, 07:32
Előzmény: #32315  Borosbence
Bedobhatnál valami jó témát ha már csak ide írsz. A kritizálás helyett lehetnél kreatív is.
Borosbence vasárnap, 07:09
Előzmény: #32314  Nemtomicsináljak
LM még mindig, dedós unalom computer worm...
Nemtomicsináljak vasárnap, 00:58
Előzmény: #32313  balentum
Na basszus, most jöttem kellemes , szokásos hétvégi pókerből.
Na mondom beleolvasok topikokba.
Hát itt még mindig ezen az LM baromságot nyomjátok😃😃
Ahh, nekem ez már agyamra megy 😱
Kibaszottúl kezd tré lenni😃😃
Inkább kereskedem csendben, sunyiban, talán okosan!?
Mondjuk érdemi hozzászólást eddig sem tettem egyik topikban sem, mondjuk ezentúl főleg nem más elfoglaltságom miatt.
Azért 3 papírra különös figyelemmel vagyok😉
Sikeres kereskedést mindenkinek, kissé visszavonulok😉
balentum
balentum szombat, 22:06
Előzmény: #32306  szektas
Úgy néz ki tényleg nem lesz, de majd meglátjuk mi lesz.
HoStrucc
HoStrucc szombat, 21:17
Előzmény: #32311  balentum
Csatlakozz. Majd írd meg hol kell 
balentum
balentum szombat, 21:08
Előzmény: #32310  balentum
Bár szerintem jobban járnék a Következő 10 évben ha csatlakoznék at LM csoporthoz.:))
Na de tényleg hagyjuk, megy a sorozat.
balentum
balentum szombat, 21:03
Előzmény: #32309  HoStrucc
Rendben, de remélem nincs harag.:))
HoStrucc
HoStrucc szombat, 21:00
Előzmény: #32303  balentum
Azt a kötelezőt te mondtad fel. Hazmester himnusz is lehetne a neve amit minden alkalommal újra felraksz lemezt. :)) nem vagyok senkinek az ügyeletese, szóval te ne faradj. Olvasd a könyvet, hátha a második 10 évben kicsit több tudás ragad rád ;) 
balentum
balentum szombat, 20:56
Előzmény: #32306  szektas
A sorozatra  gondolsz?
balentum
balentum szombat, 20:54
Előzmény: #32304  balentum
....NEM bírnak....
Ki is kaptak 1.0-ra.
Az ülőkutya most biztos örül.:)))
szektas
szektas szombat, 20:54
Előzmény: #32303  balentum
Nem lesz igazgató a srác, az öreg besértődik
balentum
balentum szombat, 20:51
Előzmény: #32304  balentum
Nem való nekem ez a tippmix sem.:))
balentum
balentum szombat, 20:47
Előzmény: #32302  raus
Ja pont most bukom a tippmixem.
Égnek a matyók és bírnak rúgni egyet.:(((
balentum
balentum szombat, 20:46
Előzmény: #32301  HoStrucc
Felmondtad a kötelezőt, amit már betéve tudok.
Úgy látom ma te vagy "ügyeletben", de gondolom valaki majd megjelenik, hogy segítsen, de ne fáradjatok már nem forszírozom a dolgot, lassan kezdődik a Mellékhatás.:))
raus szombat, 20:42
Látom megy a szombat esti láz 😉
HoStrucc
HoStrucc szombat, 20:42
Előzmény: #32299  balentum
Már megint milyen vizsga? Egy blabla bla a válaszod? Az igen, felntottes! Kicsit többet vártam nem baj, ugye vannak dolgok amik nem változnak mások meg egyre rosszabbak :))) 

Topik gazda

balentum
balentum
4 2 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek