Azért hoztam létre a kis papírok fel topikját, mert láthatóan a Magyargazdaság kilábal a gödörből, egy emelkedő pályára álltunk. Kis papírok is elkezdtek mozogni.
Én most semmiféle ajánlást nem teszek, nem mondok egy kis papírtsem most. Tőletek szeretném, ha összeszednétek kis papírokat a BÉTről, amik érdekesek lehetnek a jövőt tekintve. Igaz, hogy kockázatos eszközök ezen papírok, de extra nagy hozam lehetőség is van benne,mindazonáltal, hogy nagy veszteségetis elérhet az ember. JUó lenne megtalálni azon kis papírokat, amik a jövőben felfele mehetnek, rövid, vagy hosszútávon. Biztosan lesz több cég is ami túl van reorganizációs folyamatokon, új vezetőség jött, új tervek vannak. Gyüjtsük össze a lehetőségeket, ha mást is érdekel. Ha nem, akkor megy a topik a mélybe. Én remélem nem.
Nincs más lehetősége.
Bux az Ázsiai -5%ra is pluszban zárt ATHnál.
Egyszerűen nincs más. Aki eladja a papírját egy konjunkturában, 8év lejtmenetet megvárva, abból fordulatot átélve, elinduló duplázás után, az egy hülye
Szépen belevett valaki, de ezek még csak kóstolgatások, kellenek nagyobbak is ha 70 fölé akar kerülni ismét az árfolyam, persze ha a chartod szerint kitör fel akkor lesz egy szép rally megint!Várjuk!
Látod nem szállt el az általad favorizált cig a héten.
Ma is esett 1.6%ot.
Mondtam Tapasznak már beszéltem róla miért van ez.
Nutex ennek ellenére emelkedett ma 4,7%ot.
Nagyobb partyt várok benne
Ma jó nagyot estek nyitóban a piacok -2-5%os indexek. Aztán napközben visszajöttek nulla köré.
Nutex ezen a napon is tudott felülteljesíteni!
+4.76%os emelkedés!
Mehet 70es zónába
Trinvest is emelkedett ma 5%ot.
Nordtelekom is 5%ot!
"MEGKÉRDŐJELEZHETETLEN A MAGYAR MODELL SIKERE
ÉVEKET KÉSETT, DE MEGÉRKEZETT A FELMINŐSÍTÉS · A VERSENYKÉPESSÉG NÖVELÉSE A KÖVETKEZŐ LÉPÉS
Matolcsy György
Az új magyar gazdasági modell eredményeit – a Moody’s felminősítését követően – immár a nemzetközi hitelminősítők is teljeskörűen elismerik. Magyarország 2016-ban újra a befektetésre ajánlott országok között szerepel mindhárom nagy hitelminősítő intézet értékelésében. Az ide vezető úton a költségvetési és a monetáris politikában is jelentős fordulatra, gazdaságpolitikai irányváltásra volt szükség. Ez tette lehetővé a növekedési fordulatot, és markáns javulást eredményezett a legfontosabb gazdasági mutatók, valamint az ország kockázati megítélésének alakulásában.
A nagy nemzetközi hitelminősítők behozták lemaradásukat, és mára egyhangúlag elismerik a 2010 után végrehajtott gazdaságpolitikai fordulat sikerességét. A hitelminősítők már a világgazdasági válság előtt, 2006-ban elkezdték rontani Magyarország adósbesorolását. Már ekkor nyilvánvalóvá vált, hogy 2002 után a költségvetés túlzott költekezése és a háztartások devizában történő eladósítása árán mesterségesen magasan tartott növekedés fenntarthatatlanná vált.
A kétezres években a magyar gazdaságot az általános egyensúlytalanság, az állam és a családok szintjén is megfigyelhető túlzott eladósodottság és az adósságból fenntartott, majd pedig kifulladó növekedés jellemezte. 2002 és 2008 között átlagosan 61 százalékos munkaerőpiaci aktivitás mellett a költségvetés átlagosan 6-7 százalékos hiányból finanszírozta a gazdaság mesterséges növekedését. Mindez azt eredményezte, hogy Magyarország már a 2004-es uniós csatlakozástól kezdve túlzottdeficit-eljárás alá került, ami nyilvánvalóvá tette, mennyire elhibázott a költségvetési politika.
Ugyanekkor a magas jegybanki alapkamat, valamint az erős forintárfolyam a háztartásokat is a devizahitelek csapdájába terelte. Ez később egyéni és nemzetgazdasági szinten is a legsúlyosabb következményekhez vezetett. A külső eladósodásra építő gazdasági növekedés már 2006 után kifulladt. 2009-ben, a válság kibontakozásának évében a gazdaság az előző esztendőhöz képest 6,6 százalékkal visszaesett, a munkanélküliségi ráta pedig rövid időn belül két számjegyűre emelkedett.
ÉVEKET KÉSTEK A HITELMINŐSÍTŐK
A növekedési fordulat elérése érdekében a költségvetési politikában Magyarországnak nem megszorításra, hanem olyan strukturális reformokra volt szüksége, amelyek nem hagyományos eszközökkel egészültek ki. A hitelminősítők ugyanakkor – a „régi recept”, azaz a megszorítási politikába vetett hitük miatt – ezt még nem ismerték fel, így 2011–12-ben is folytatták hazánk leminősítését. Valójában ekkor már a válságból való kilábalás és a megelőző évek hibás gazdaságpolitikájának teljes körű megreformálása zajlott, de ezt a gazdaságpolitikai fordulatot a hitelminősítők csak az elmúlt hónapokban kezdték nyilvánosan elismerni.
Azt, hogy a hitelminősítők indokolatlanul sokáig késtek, nemcsak az évek óta jelentősen javuló gazdasági mutatók bizonyítják, hanem a nemzetközi tőkepiacok egyértelmű reakciója is. Magyarországra már az elmúlt években is sikeres országként és befektetési célpontként tekintettek a befektetők. Különösen fontos, hogy az a kockázati felár és kamat, amit a magyar államadósság megújítása után fizetni kellett, folyamatosan csökkent, és ma már a lengyel értékeknél is kedvezőbb, holott néhány évvel ezelőtt a két ország kiindulóhelyzete egészen eltérő volt.
A befektetők mellett az elemzők is elismerték a magyar gazdaságpolitikai fordulatok sikerességét. A hitelminősítők mégis 2016-ban jutottak el odáig, hogy hazánkat újra befektetésre ajánlott országként tartsák számon, miközben ez szakmailag már réges-rég indokolt lett volna. De lássuk, honnan indultunk, és milyen lépések vezettek a mai eredményekig!
ELKERÜLTÜK AZ ÖRDÖGI KÖRT
A 2010-es csapdahelyzet ismeretében a gazdaságpolitika új döntéshozói számára a két legfontosabb feladat az egyensúly és a növekedés helyreállítása volt. Fontos hangsúlyozni, hogy míg korábban vagy az egyensúly, vagy a növekedés elérése jelentette a dilemmát, a magyar gazdaságnak egyszerre mindkettőre szüksége volt. Az egyensúlyt nem megszorításokkal, hanem növekedésbarát reformokkal kellett megvalósítani.
Csak ezzel lehetett elkerülni a görög válságkezelési kudarcot, amellyel kapcsolatban később a Nemzetközi Valutaalap is beismerte, hogy hibázott az országra rótt túlzott kiigazítási kényszer miatt. Görögország ördögi körbe került, hiszen a túl sok és túl nagy mértékű megszorítás visszavetette a gazdasági növekedést, így a csökkenő adóbevételek következtében végül mégis romlott a költségvetés egyensúlya, ami újabb és újabb megszorításokhoz vezetett.
Az új magyar gazdaságpolitika azonban nemcsak hazánk eladósodottságának tartós csökkentését tűzte ki célul, hanem a reálgazdaság dinamizálását is. Ezt a kettős törekvést kezdetben azért volt nehéz elfogadtatnunk, mert a nemzetközi szervezetek által kínált „étlapon” nem létezett megszorításoktól mentes, egyensúlyjavító, de egyúttal növekedésbarát megoldás. Így kénytelenek voltunk saját „menüt” összeállítani, amely új, innovatív intézkedéseket tartalmazott a hazai gazdaságpolitika autonómiája és a politikai stabilitás megőrzése mellett. Az olykor nem hagyományosnak számító intézkedések kulcsszerepet játszottak annak a mozgástérnek a bővítésében, amelyre a közép-hosszabb távon ható, fenntartható növekedést biztosító strukturális reformok meghozatala érdekében szükség volt. A nem hagyományos reformoknak az egyensúly megteremtésén és a munkára ösztönzésen keresztül a növekedési kilátások javítását kellett elérniük. Ez vezethetett el a növekedési fordulathoz, amelyhez elengedhetetlen volt a fiskális és a monetáris politikai fordulat egyaránt.
ADÓSSÁGCSÖKKENTÉS: ÉLEN AZ UNIÓBAN
A költségvetési fordulat alapjait 2010 derekán egy 29 pontos akcióterv teremtette meg, amely arra volt elegendő, hogy a költségvetés hiánya a tervezett 7 százalékról 4,5 százalékra mérséklődhessen. A növekedési fordulatnak 2011-ben az első Széll Kálmán-terv adott újabb lendületet. Mivel korábban az adórendszer a munkavállalás ellen hatott, e téren mindenképpen gyökeres irányváltásra volt szükség. A magyar gazdaságpolitika alakítói számára egyértelmű volt, hogy az a leginkább növekedésbarát megoldás, ha az adórendszer a munkát terhelő adók helyett a fogyasztási adók irányába tolódik el. Magyarországon ez valósult meg a személyi jövedelemadó egykulcsossá alakításával, majd az adókulcs csökkentésével.
A költségvetés rendbetétele ugyanakkor további lépéseket is igényelt. Szükségessé vált a nagyobb teherbírású ágazatok (bankok, távközlési és energetikai cégek) fokozottabb bevonása a közteherviselésbe. A feketegazdaság mindeközben jelentősen visszaszorult, és az elmúlt évek gazdaságfehérítő intézkedéseinek következtében ma már úgy nő a költségvetés áfabevétele, hogy közben nemhogy nem emelkedik az áfakulcs, hanem egyre több alapvető termék került át a kedvezményes áfakulcs hatálya alá.
A felelős költségvetési politika lehetővé tette az államadósság finanszírozásának optimalizálását. A költségvetési egyensúlyt és a gazdasági növekedést egyaránt javító intézkedések hatására Magyarország 2013-ban kikerült a 9 évig fennálló túlzottdeficit-eljárás alól, és a költségvetés hiánya tartósan 3 százalék alá süllyedt. Ezzel összhangban az államadósság aránya 2011 után évről évre mérséklődött, 2015 végéig már összesen 6 százalékponttal. Az Európai Unióban ezen időszak alatt Magyarország volt képes egyedül csökkenteni minden évben az államadósságát.
A külső eladósodást felváltotta az államadósság stabilabb belföldi finanszírozása, ezen belül a lakossági állampapírok kaptak növekvő szerepet. Míg a devizában lévő államadósság aránya 2011-re 52 százalékra emelkedett, idénre ismét 30 százalék alá, a historikus mélypont közelébe süllyedt. Az egészségesebb adósságszerkezet kialakulásához a jegybank által 2014-ben indított Önfinanszírozási program is jelentős mértékben hozzájárult.
TÖRTÉNELMI JELENTŐSÉGŰ LÉPÉSEK
A 2013 után bekövetkező monetáris politikai fordulat során a Magyar Nemzeti Bank nemcsak az inflációs cél biztosításához járult hozzá, hanem széles körben támogatta a gazdaságot is. Az MNB új vezetése – szakítva a korábbi hibás működési modellel – kreatív, célzott eszközöket vezetett be, amelyek megfelelő választ jelentettek a kihívásokra.
A fordulat részeként történelmi mélypontra csökkentett alapkamat több módon is kedvező hatást gyakorol a magyar gazdaságra. A jegybank Monetáris Tanácsa összesen 610 bázispontos kamatcsökkentést hajtott végre, amelynek köszönhetően az alapkamat historikusan alacsony szintre (0,9 százalék) került. A sikeres monetáris politikának köszönhetően – a korábbi évtizeddel ellentétben – napjainkban nem fenyeget a célértéket jelentősen meghaladó infláció. Az alapkamattal párhuzamosan a lakossági, vállalati hitelek kamatlábai is csökkentek, ezáltal olcsóbbá vált a hitelfelvétel és a törlesztés, ami segítette a gazdasági növekedést.
Másrészt az állampapírpiaci hozamok is mérséklődtek, amely jelentősen csökkentette az államadósság finanszírozási költségét. Csak ez a kamatmegtakarítás 2013 és 2018 között összesen mintegy 6 százalékponttal csökkenti a hiányt és a GDP-arányos államadósságot.
A mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása is a gazdaságpolitika alapvető céljának tekinthető, melyben az MNB, mandátumának megfelelően, aktív szerepet vállalt. A Magyar Nemzeti Bank által indított, hitelezést és növekedést támogató programok (növekedési hitelprogram, piaci hitelprogram) a kkv-k kedvező hitelhez jutását segítik elő, ami a gazdasági növekedésre is jótékony hatással van. Az elmúlt évek gazdasági növekedésének közel fele köszönhető a jegybanki programoknak.
Az MNB számos olyan lépést is végrehajtott az elmúlt években, amely a pénzügyi stabilitás elérését és a pénzügyi piacok hatékony működését szolgálta. A lakossági devizahitelek teljes körű kivezetésére a Magyar Nemzeti Bank új vezetése alatt került sor. A jegybank által lehetővé tett és segített forintosítás 2014 őszén a lehető legjobb időzítéssel történt meg, ugyanis nem sokkal később a svájci jegybank feladta az addig érvényben lévő árfolyamküszöböt, amit a svájci frank jelentős felértékelődése követett. Ha ez a devizahitelek forintosítása előtt történt volna meg, ma akár 70 százalékkal is magasabb lenne az ügyfelek törlesztőrészlete. A forintosítás révén hazánk egyik legnagyobb pénzügyi kockázata szűnt meg, ami történelmi jelentőséggel bíró lépésnek számít.
A MAGYAR PÉLDÁT KÖVETIK
2013-tól a fegyelmezett, felelős költségvetési politika és az innovatív monetáris politika korábban nem látott összhangot teremtett a gazdaságpolitika két ága között, ez az együttműködés pedig megteremtette a növekedési fordulat lehetőségét. Az egyensúly vagy növekedés közötti választás már nem dilemma. A költségvetés egyensúlyba került, az egyenleg évek óta a maastrichti hiánycélnál is jobban alakul. Mindez a reálgazdaság növekedése mellett valósult meg: az elmúlt három évben a magyar gazdaság átlagosan 3 százalékot meghaladó ütemben növekedett. Idén a munkanélküliségi ráta 5 százalék alá süllyedt. A növekvő reálbérek következtében a belföldi forrásokra támaszkodó fogyasztás a reálgazdasági növekedés egyik fő hajtóereje lett.
A megteremtett egyensúly és a növekedési fordulat után a versenyképesség további erősítését kell előtérbe helyeznünk. Ehhez elengedhetetlen, hogy csökkentsük a versenyt korlátozó akadályokat a gazdaságban. Lengyelország jó példával szolgálhat hazánk számára, ők ugyanis akkor (a kétezres évek elején) valósították meg a szükséges versenyképességi reformokat, amikor Magyarországon megkezdődött az eladósodásra építő, fenntarthatatlan növekedési modell működése. A lengyel gazdaság visszaesés nélkül jutott túl a válságon, a gazdaság dinamikus bővülése pedig azóta is töretlen. A versenyképesség átfogó, több területre kiterjedő javulásával Magyarország is hasonló eredményeket érhet el. A tartós felzárkózás biztosításához azonban a gazdaság összes szereplőjére szükség van.
A szerző a Magyar Nemzeti Bank elnöke"
Elég sokan randalíroznak itt ma este ahogy látom. Különösen az R00 félék és az Exek. Nem értik a múltat se a jelent se a jövőt. Legalább a Konzum fordult ma.
Manci. Nem én reklámozom, csak elmondom.
Én abban is fogtam, amíg Te végig őrjöngted a topikot.
Fura, hogy te semmivel nem tudsz keresni. Elfuserált vagy
OTP is tizedelt 11.000-1200.
Most 8ezer.
Miért nem beszélünk a tizedeléséről, és hogy kiabálták OTP 600at és OTP csődöt, vegyük ki a pénzt a bankból?
Ágyudörgésben venni, lágy hárfaszóban adni.
Létrát hozzak, vagy tartsam még évekig?
Est Média duplázás
4000 Ft - 2 Ft
"Az Igazgatóság megkezdi a csődeljárás előkészítését, amelyhez szükséges három hónapnál nem régebbi mérleg becsatolása. Figyelemmel arra, hogy ez a mérleg a Társaság 2016. III. negyedéves mérlege lesz, a csődeljárás iránti kérelem várhatóan 2016 novemberének végén kerül előterjesztésre a Fővárosi Törvényszéken."
A kis papírok nem az enyémek. Engem az összes kis papír érdekel. Sokkal nagyobb potenciál van bennük, mint Bluekban.
Elmondtam, diverzifikáció. 2-2-2-2-2-2-2-2-2-2-2milla berakások részvényenként. Ami tízszerez abból 20millió kivehető. Egy 2milliós csődbe megy, akkor is 16milla a nyereség. Menjen a másik triplát, menjen megint egy csődbe, az már 18milla plusz, és így tovább, miközben 2cég már csődbe ment az elmélet szerint, és a maradék 2milliókról még nem is beszéltem!
"Visonka hétszerezés "
helyeesbben Visonka cs.a., ez a neve
fizetési moratórium lejárt pénteken,
vezető lemondott régebben
termelése sokadára esett vissza
csődegyezség nem lett bejelentve....
történelmi maximum:1120
idén max:77
ott ültetgettél be, most 41.....
persze kamuci
ehhez képest ki vette észre 2009-ben mikor fordult a piac elsőnek?
ki vette észre hogy Hun Mining Btel f.a. lesz stb....
ja, te ott azalatt vigan beültetgettél)))))))))))))9
Kedves részvényeseket mínuszoló, és papír nélkülieket plusszoló LIKEoló közönség!
Nyugodtan hallgassatok EXMNBSre, nyomjátok a sok pluszt neki.
Ettől mi részvényesek szépeket keresünk a kis pípr rallykban. Éljenek a kimaradók, lebeszélők, negatív emberek!
Én tudom, hogy ez van Magyarországon.
Az RTL, TV2 is csak a betörés, leszúrás, megölés, felrobbant sztorit nyomják.Egyszerűen erre vevő a Magyar nép!
Én más vagyok. Engem ezek pont nem érdekelnek.
MA mentem a Füredi úton, egy ember feküdt félmeztelen a földön, nyomkodták a mentők a mellkasát, újra élesztették mellettem, lezárták az egész Füredi útat. Nézzétek a TVben, ez kell Nektek! A vér, a csőd, a halál!
Figyelj, az a múlt. Azok a régi szaftos sztoriaid senkit nem érdekelnek. Nem tudom, hogyan tudnám megértetni veled, hogy full kullogsz az események után. Egyszerűen a múltat elemzed. Fingod nincs, hogy a tőzsdén a megújulásra spekulálunk. Észre nem veszed a papírok emelkedését. Reménytelen vagy
Felminősítés: Múlt pénteken a Moody's is felminősítette Magyarországot, vagyis mostanra mindhárom nagy hitelminősítőnél a befektetésre ajánlott kategóriában van Magyarország, ez pedig a befektetők figyelmét a magyar eszközökre, azon belül is a részvényekre irányítja.
Kamatcsökkentés: 3 éve még 7 százalék közelében állt a magyar alapkamat, most pedig 0,9 százalékon áll, ennek pozitív hatása a magyar részvénypiacra például az, hogy az alacsonyabb kockázatmentes hozam az elemzői modellekben magasabb vállalatértéket indikál, de pozitívum az is, hogy a csökkenő alapkamat mellett kialakuló alacsony állampapírhozamok mellett a magyar rézvények osztalékhozam alapon is vonzóbbak.
Általános fejlődő piaci rali: idén nagyot emelkedtek a fejlődő országok részvénypiacai, ebbe a sztoriba is beilleszthető a magyar rali.
Nemzetközi összevetésben is érdekes sztori: a fejlődők raliján túl átsúlyozás is történt ezeken a piacokon, a magas nyersanyagkitettségű országok részvénypiacairól más, védettebb piacok felé áramlott a tőke, ráadásul a régiónkon belül is volt átrendeződés, ezeknek a folyamatoknak is nagy nyertesei a magyar részvények.
Még mindig nem drága: a nagy rali ellenére a magyar részvénypiac még mindig nem drága (az OTP vagy a Richter azért már koránt sem olcsó), olcsóbb, mint a fejlődő vagy a fejlett piacok átlaga.
Egyre optimistábbak az elemzők a magyar részvényekre: az elmúlt hetekben magas célárakkal optimista hangvételű elemzések jelentek meg több blue chippel kapcsolatban is:
Az OTP-re több 8000 forint feletti célár érkezett, sőt, a JP Morgan 9570 forintos célárral jött ki (ez 21 százalékkal magasabb, mint a mostani árfolyam), jelenleg 7 elemző vételre, 9 tartásra, 3 eladásra ajánlja az OTP papírjait.
A Molt 9 elemző vételre, 4 tartásra ajánlja, nincs elemző, aki eladásra ajánlaná a papírokat. A legutóbbi célárak 20000 forint körül szóródnak, a csúcs a Wood 21720 forintos célára, amely 15 százalékkal magasabb, mint a mostani árfolyam.
A Richtert 7 elemző vételre, 5 tartásra, 1 eladásra ajánlja, a Jefferies 7000 forintos célára most a legmagasabb, ez 16 százalékkal magasabb, mint a mostani ár.
A Magyar Telekomot 8 elemző vételre, 2 tartásra, 2 eladásra ajánlja, az elmúlt hónapokban bőven érkeztek 500 forint feletti célárak, a Goldman 655 forintos célára most a csúcs, amely 45 százalékkal magasabb, mint a mostani árfolyam.
Vegyük már észre, az év egyik legnagyobb sztorija a magyar részvény
2016.11.07 14:16
Nagy Viktor
Tavaly 44, idén újabb 26 százalékot emelkedett a BUX, ezzel megvan az új csúcs
Nagy sztori a magyar részvény, egyre optimistábbak az elemzők is
Nagyot ment a magyar tőzsde
Tavaly 44 százalékot emelkedett a BUX, ekkora rali után sokan azt gondolták, hogy 2016-ban már csak óvatosan szabad a magyar részvényekből csipegetni, a nagy emelkedés után nagyobb korrekció jöhet. Ez egyelőre elmaradt, a magyar részvényindex idén újabb 26 százalékot emelkedett, az OTP és a Mol közel 32, a Telekom 19, a Richter pedig 10 százalékkal került feljebb, ezek azért brutális számok, ha ehhez hozzátesszük, hogy a 10 éves magyar állampapíron éves szinten 3 százalékot lehet keresni, a bankbetéten pedig még 1 százalékot sem.
Ha megnézzük a fontosabb eszközosztályok idei teljesítményét, kiderül, hogy nem sok termék árfolyama emelkedett többet, mint a BUX, jellemzően az agyoncsapott nyersanyagok ára pattant fel nagyobbat idén, jól teljesít a narancslé, a cukor, az ezüst vagy az olaj.
"TÖRTÉNELMI CSÚCSÁN ZÁRT A BUX INDEX
SAJTÓKÖZLEMÉNY – Budapest, 2016. november 7.
Kilenc év után megdöntötte eddigi csúcsát a BUX, miután 30 353 ponton zárt hétfőn. A mostani
rekordot egy több mint másféléves rali előzte meg, melynek során az index megduplázódott.
Tovább menetel a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, így a mai kereskedés során megdöntötte
2007. július 23-i rekordját (30 118) és 30 353 ponton zárt. A csúcsdöntésben sok tényező, így a jó
egyedi részvénysztorik, a nemzetközi likviditásbőség, Magyarország gazdasági teljesítményének
javulása, valamint az ezzel járó felminősítések egyaránt szerepet játszottak.
Kilenc évvel ezelőtti csúcsáról a BUX index 2007-ben, a hitelválság előszelének hatására kezdett
csökkenni, majd a 2008-ban kirobbant gazdasági válság miatt értékének csaknem 70 százalékát
elveszítve 2009. március 12-én 9461 ponton érte el mélypontját. Az óriási esést követően a BUX
index innen 2010 áprilisára 25 ezer pont magasságába korrigált, majd közel 5 évig 15-25 ezer pont
között mozgott. A máig tartó rali 15 756 pontról indult 2015 elején, és a másfél éves emelkedő trend
során az index értéke majdnem megduplázódott. Az emelkedésből a vezető részvények változó
mértékben vették ki részüket: a Richter még októberben beállította a történelmi csúcsát (6 049), 2015
eleje óta 69 százalékkal emelkedett az árfolyama, miközben a MOL 63, a Magyar Telekom 39 és az
OTP részvényeinek árfolyama 106 százalékkal került feljebb.
A BUX záróértékeinek alakulása az elmúlt 20 évben
(1996.11.06. - 2016.11.07.)
Budapesti Értéktőzsde Zrt.
A több mint másfél évszázados múltra visszatekintő, 1990-ben újraalapított Budapesti Értéktőzsde
(BÉT) legfontosabb feladata, hogy átlátható és likvid piacot biztosítson a hazai és külföldi értékpapírok
számára. Tevékenységén keresztül a Magyar Nemzeti Bank többségi tulajdonában álló BÉT kiemelt
célja, hogy a hazai vállalatok megfelelő forrásbevonási lehetőségekhez jussanak, és a gazdaságban
lévő megtakarítások minél nagyobb mértékben áramoljanak a beruházások felé. Amellett, hogy a BÉT
befektetési lehetőségeket biztosít a lakossági- és intézményi befektetőknek, a hazai pénz- és tőkepiac
központi szereplőjeként aktív szerepet vállal a lakossági, valamint a vállalati pénzügyi kultúra
fejlesztésében is."
Persze, kamus
Miért van az hogy egy csomo papír ezek közül nem is kereskedheto?
Amibe meg beültetnetek azt csak 1-2ember kereskedi?
Visonka cs. a.dal mi lesz?)))))
Nem kell sok ész az összefüggést megtalálni.
A chartok egyébként is mutatják.
Tudom Te nem érted.
Szerinted itt csőd, vég, zuhanás lesz.
Szokásos.
Egészségedre.
Az ingatlan piacopn sem értetted mire fog felmenni, meg Buxot sem a makrokra és nyugati csúcsokra pár éve.
Nincs ezzel baj.
Egyszerű a képlet, venni kell a felsorolt papírokat mert mennek tovább fel. Aki meglátja a lehetőséget és mer venni az szépen keres velük, ahogyan eddig is nagyon szépen lehetett keresni velük. Több cégbe komoly érték került, a többiek is növekedő pályára álltak. Gyümölcsöző időszak volt, van és lesz, kérdés ki száll fel a vonatra. Mi rajta vagyunk, leszünk Hathor kollégával!
Elnézést, valóban.
Nem, nem apennin.
Mindegy is, mert mind a 6ot szívesen venném.
Illetve vettem is, adtam is. De most csak egyik van, de nem kizárt, hogyha lemegy az usa elnök választás és közeledünk karácsony felé, esetleg mikulás rally felé, akkor lesz többől is megint. Általában ezekből 3ból mindig van. Most van csak éppen egyből ezek közül
Nem értem mi a kérdés?
Ugyanaz a 6chart, egyet sem emeltem ki, hogy konzum, opimus, nutex, vagy bármi..
Mi a kérdés ezzel az eggyel?
Ugyanúgy felfele áll és megy, mint a többi
Hihetetlen ez a pesszimizmusotok.
Probalom megerteni, de nem tudom.
Jovot nem latod, de ravagod egyik sem fog duplazni. Erre meg visszaterunk.
Istenem hanyszor hallottam ezt mar
Cig midcapes, igazabol azert nem lett idesorolva. Ciget egyebkent megbeszeltuk Tapasszal bux topiban. Ennek ellenere megnezhetjuk majd, de telon vagyok most.
Egyebkent a minden kis papir felbe az osszes papir belefer nekem, cig is.
elemzői,munkához hozzátartozik,csak olyan papirokat elemezgetünk és mutogatunk,ami már túl van az emelkedésen,csak eladás miatt vannak reklámozva. cig,pont olyan állapotban van,ami a jövő héten fog elszállni. egyedül ezen chartok közül nekem az appeninn tetszik,abban látok potenciált a többi,nálam felejtős....
Megnéztem havi bollingerrel is a chartokat. Nemhogy havi bollinger közép felett vannak, felső bollingerből kimentek fel, vagy tolják fel! Talán ez is mond valamit.
Nutex, Konzum, Csepel, Opimus, Futuraqua, OTT1 sorban
6db grafikon van a képen. HAVI felbontású charton. Azaz 1 gyertya egy hónapnyi mozgás.
Jól látszik, hogy 2014-2015ben az összes kis papír aljat fogott, és szép nagy lendületet vettek fel. Havi gyertyákról beszélünk. A fekete csökkenő trendvonalak törtek mindenben.
Hiába írják, vágynak kis papír esésekre. Ezek a papírok már törték a csökkenő trendet és emelkednek.
Nincs más hátra, mint előre. Lehet ellene tiltakozni, de felesleges időtöltés.
Aki ráér chatelni, az nem ér rá pénzt keresni, így elfecsérelt az élete.
Én neveztem meg egy céget sem.
A veszteséges cég jól jön egy jó vállalkozásban. Leírható a bevétel, nyereség.
Mindegy nem értesz semmihez, csak a trollsághoz. Szépen végignézted az utóbbi 1év 5-10szerezését, és fogod is. Közben ontod a troll negatívságot. De ide erre a fórumra hozzád hasonlók kellenek. Hajrá, toljátok a semmit, nulla bevételre, nulla kereskedésre, nulla haszonra
Kis papírok FEL!!
Én most semmiféle ajánlást nem teszek, nem mondok egy kis papírtsem most. Tőletek szeretném, ha összeszednétek kis papírokat a BÉTről, amik érdekesek lehetnek a jövőt tekintve. Igaz, hogy kockázatos eszközök ezen papírok, de extra nagy hozam lehetőség is van benne,mindazonáltal, hogy nagy veszteségetis elérhet az ember. JUó lenne megtalálni azon kis papírokat, amik a jövőben felfele mehetnek, rövid, vagy hosszútávon. Biztosan lesz több cég is ami túl van reorganizációs folyamatokon, új vezetőség jött, új tervek vannak. Gyüjtsük össze a lehetőségeket, ha mást is érdekel. Ha nem, akkor megy a topik a mélybe. Én remélem nem.