Topiknyitó: Portfolio 2018. 01. 16. 15:58

Kiderült, milyenek lesznek a 3-as metró felújított állomásai  

Ugrás a cikkhez
Nyilvánosságra hozták a 3-as metró állomásainak látványterveit, melyekbõl kiderül, hogy a 4-es metró formabontó állomásainál visszafogottabb stílusra számíthatnak a leendõ utasok - írja az Index. Szokatlan, hogy a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
azember 2018. 01. 16. 21:15
Előzmény: #25  gambadoro
#27
Ah tenyleg vissza kell szokjak magyarul beszeltem.igazandibol egyet etterem veled. A tobbit igy altalanossab irtam mindenkinek. Latszik hogy van tapasztalatod es erted a dolgokat. Ezert irtam hogy latszik a regi nagysag Ami a kozepszerusegre Italy. A tobbit az nem neked szolt hanem csak ugy a Nagy altalanossagban.
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 21:02
Előzmény: #24  azember
#26
HA tényleg vissza akarsz költözni, érdemes lenne elkezdened magyarul tanulni.
gambadoro 2018. 01. 16. 21:00
Előzmény: #24  azember
#25
mit nem értek? 3 országban éltem hosszú ideig 2 fővárosban budapesten kívül
annyit írtam, hogy középszerű, avitt város unikális környezetben
túl van értékelve
2500-3000 eur/nm nagyívű helyeken kerül egy lepusztult lakás mint most budapesten, ne vicceljünk
azember 2018. 01. 16. 20:53
Előzmény: #21  gambadoro
#24
Ez a lenyeg! A szepseget megtalalni es a boldogsagot Budapesten igaz erezni a nagysagot a regi erot meg azt Amit talan itt is erezni hogy embernek kicsot elvesztettek ezt. Az elet nem ez. Mint amikor 90 es evekben mkndneki audit vett es nem volt penz benzinre de ott volt az auto.  Nem az a lenyegmost high a szomszednak megmutasad memorable kiraly vagy. Sokszor talalkoztunk okyanokkal akik azzal vettem a mallukrt hogy tudok ki vagyok en? Ha mar kerdezned kell akkor the nobody vagy... Ha meg valaki vagy akkor meg nem probables igy beszelni velem. Ha a Lamborghini t csak azert vetted nert ezzel akarsz menozni akkor nagyon rossz mert a Lambo az egy fajdalom vezetni igy nincs ertek mert mason szemben akarsz valaki lenni egy ilyen targyi dologgal.ha viszont t megteheted hogy vegyel es elvezed akkor meg nem szamit mid van hiszen a sebesseget vagy az elment szereted. Elment meg lehet setalni a kutyaval vagy naplemntet nezni a a hegytetorol. Vagy csak egy szep csaladi ebedet egy Jo kis etteremben. Ezeket nem ultra Luxus etteremben talalok meg hanem lehet jozsi bacsi vigadojaban. Amig ezt nem erted addig meg 20 evvel ezelott vagy az audidban...  Ebbol a szmepontbol Budapest lehet szep ahogy egy kis falu is. Amire majd talan rajossz ha vegjartad a vilagos. Mert mindnenhol van szep es rossz de legfontosabb az hogyte ki vagy. 
gambadoro 2018. 01. 16. 20:49
Előzmény: #22  loliense
#23
annyit, hogy ez a metro pontosan beleillik a budapesti nihilbe
loliense 2018. 01. 16. 20:43
Előzmény: #21  gambadoro
#22
nem értelek,mit akartál ezzel nekem írni
itt születtem,itt élek,-nem vidéki vagyok,sem túrista
gambadoro 2018. 01. 16. 20:36
Előzmény: #18  loliense
#21
nézd
budapest valóban nagyon szép város
a fekvése különleges
amiben hiányérzetem van, hogy mégis, valahogy avitt, szegényes
nem tudom miért
bécs a kendősökkel sokkal jobb helynek tűnik, holott messze nem ilyen látványos
most rómát, párizst hagyjuk mert teljesen más
fene tudja
a hegyen az otromba kockaházak
pesten a szűk utcák
szép város, 5 napra maga a tökéletesség
de lerí a középszer
loliense 2018. 01. 16. 20:32
Előzmény: #19  kimpaa
#20
és azt is putyinelvtárs mondta a segnyalóinak,hogy azt az 1300 titkos arabs telivért is budapestre kell importálni szerelvényekkel együtt,-mert így leszünk London moszkvája?
kimpaa
kimpaa 2018. 01. 16. 20:23
Előzmény: #18  loliense
#19
Putyin mondta hogy tőlük kell metró és tőlük lett. A birkák meg tapsolnak, kb ennyi történt :)
loliense 2018. 01. 16. 20:19
#18
Tényleg csodálatos lesz majd a XX.századi senkinek sem kellő,elavult drága szovjet fosadék szerelvényekkel együtt,de mozgáskorlátozottak,babakocsisok legalább nem élvezhetik a népnemzeti 3-mas metrót tarlóselvtárs elintézte nekik is az utazást
és valóban egyre élhetőbb a város,legalábbis a túristáknak,már van csuklós busz a reprérre oda és vissza,hungarikum hiéna taxisok,-viszont miénk,csak a miénk budapestieké a 10 méterenkénti 2 kátyú
abból a kb.40% GDP-ből, amit mi budapestiek fizetünk az államkasszába nem telik többre,mert kell a patkány vezénylőtábornokelvtársnak és féreg családjának és bandájának az összes pénzünk,mind ellopják tőlünk
és szinte London ez már nincs mese!-de megnézném mit szólnának a londoniak,ha ott is ilyen tetü módon mindent elrabolnának városuktól és gagyival basznák tele
oszt jó nagyot a népnemzeti városfejlesztőkbe is
gambadoro 2018. 01. 16. 19:54
Előzmény: #10  azember
#17
hát ja
macskát ettek
persze
potenciál az van, amíg a mocskos rohadó nyugat küldi a pénzt
te mivel foglalkozol egyébként?
utánna durva
libanont a franciák tolták a kaszinókkal bankokkal
norvégia az olajból gazdagodott meg
40 éve afrikai szinten spanyolország? 1300 dollár volt az osztrák 2000 körül mondjuk egyiptom 250 dollár
nincsen semmilyen körforgás
gambadoro 2018. 01. 16. 19:49
Előzmény: #13  azember
#16
bármi is lesz, érdemes lenne megtanulni helyesen írni
jaja vegyél 3 lakást római árakon, drágábban mint bécsben, ez tényleg jó ötlet
de, ismétlem
helyesen írni édes anyanyelvünk örökbecsü szavait
lessz
évessen
folyamatossan
kemény vagy
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 19:42
Előzmény: #13  azember
#15
Ha szerinted ennyivel jobb Magyarország, akkor miért mentél el?
azember 2018. 01. 16. 19:32
Előzmény: #11  _Bekre_Pal_
#14
Igen kicsit steril, meg nem valami nagy design oszinten. De legalabb egy masik szazad meg ugy nez ki hogy a valaki faradt hogy tenyleg legyen valami latszatja. New York-i metro az mondjuk tenyleg lemaradt az 1970-es evekben. Annyi csotanyt meg eletemben nem lattam mint ott. Moszkvaban meg rend van es tisztasag. (nehany sarlo meg kalapacs is de azt lehet hasznalni es buszkenek lenni. Most mar igy Budapesti metron is lehet a kulfoldi csaladtagokat utaztatni civilizaltan.
azember 2018. 01. 16. 19:22
Előzmény: #9  _Bekre_Pal_
#13
Romantikaban tlan kicsit igazad van mivel nekem meg magyar viszonylatrol van csak inkabb latogatoi kepem. De van itt a realitas is amikor merlegelem hogy tenyleg mi a fontos. Es most amikor gyerekek meg csalad tervezes van biztonsag peldaul felertekelodik. Azert olyan horrorsztorik amik itt vannak folyamatossan otthon azert nincsenek.  Amit viszont tavolrol latok hogy sokan panaszkodnak mar csak szokasbol is amikor nem mindig indnekinek jobb kinnt es nem lehet hogy rosszabb mindnekinek egy masik helyen. En peldaul mar a nyugalmat is ertekelem. Inkiabb legyen 3 lakas otthon mint egy Londonban igy az ember ajkar par evet akar nyugdijba is mjehet 30 valahany evessen nem pedig harcolni esz nelkul. Beszeltem egyik legnagyobb globalis ceg elnokevel aki mondta hogy parizs volt a vilag kozepe (Penzugy es bank) aztan tul sokra tartottak maguakt tul draga lett  nem volt jo a nnyira az uzletnek. London akkoriban szegenyebb volt 80-90 ben sok nemzetkozi ceg koltozott at. majd 2000 es evekban mar erezni lehetett a gondokat. Draga lett mar nem volt jo annyira az uzletnek. Most o athozta az operacio egy reszet kelet europaba. Azert en ilyenkor mindog megallaok egy percre es analizalok. Senki nem tudja a jovot biztosra de van nehany ember aki mar a holnapi ujsagot olvassa. Erdemese zen is gondolkodni. Lehet nem lessz itt csoda vilag de egy elheto orszag talan.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 16. 19:01
Előzmény: #10  azember
#12
nem bánnám, ha rajtunk múlna. lehet ebből jó kis város, nincs ellenvetésem, de mondjuk nem kell londonnal hasonlítani már csak jelleg/méret okoból se, az egy nagyváros, ez meg egy nagyonnemnagyváros.
.
aki budapesti nagyságrendre van belőve, az egy 9 milliós városban lehet, hogy akkor is megőrül, ha az a 9 milliós városok egyik legjobbika. hiába kurvajók a maguk nemében az olyan városok, mint los angeles, new york, isztambul vagy akár moszkva (ezek ny kivételével mind sokkal nagyobbak mint london), egy budapesti könnyen megroppan bennük és heves nosztalgia támad benne a falusiasan kedves kisváros, budapest iránt
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 16. 18:53
Előzmény: #2  azember
#11
a témához visszatérve, megnéztem a képeket, egy kis steril hangulatú burkolat- és álmennyezetfelújítást látok a látványterveken, pár új paddal. design szempontjából nagyjából a költségminimalizált fukcionalitás szintjén mozog, itt láthatóan nem volt cél az, hogy fantáziát vigyenek bele. szóltak a kisgyereknek, hogy dobja fel cad-ben ezeket a dolgokat és már meg is volt. nincs ezzel baj, csak nincs itt semmi látnivaló
azember 2018. 01. 16. 18:47
Előzmény: #5  _Bekre_Pal_
#10
Az orok korforgas... Roma regebben a vilag kozepe volt utanna jo darabig csak par birka pasztor meg otlvajok laktak (papa is azert menekult el onnet) London 1940 utan 1970 ig csokkent akkor kezdtek a a gyarmatokrol behozni az embereket meg a financializacio megnitotta az utat a fejlodes fele. Lebanon volt a kelet svajca, Norvegiban 60-100 eve meg a gyerekeket ettek mert annyira szegenyek voltak. I rorsag 30 eve csoro volt ma meg mar jobbak mind az angolok. Spanyolorszag 40 eve afrikai szinten volt 10 eve meg jobb volt mint nemetorszag.
1935 ben az olaszok meg a mcsakakat ettek 197-80 ra meg Dolca Vita lett.. A vilag mar csak ilyen. En csak azt mondom van potencial Budapestben is. Az hogy mit teszunk vele ratjunk mulik.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 16. 18:46
Előzmény: #8  azember
#9
ok, akkor ezt elvethetjük.
.
csak azért merült fel bennem, mert azt írtad, azért tartod élhetetlennek, mert etnikailag vegyes a lakosság, 48 éve IMF mentőcsomagra kényszerültek és drága az ingatlan. ja meg párizsban tekesek vannak jelen. ami szintén figyelemreméltó szempont.
.
nálam az élhetőség más dolgokhoz kötődik, biztos ezért képzelem azt, hogy london nem olyan kurvarossz. nem laktam ott 8 évig, sőt, egyig se, de sokszor voltam, nem tűnt borzasztónak. na meg kérdés, hogy miért london a második legnagyobb magyar város, ha olyan szar, ennyi tökhülye honfitársunk van, hogy odamentek kínozni magukat? vagy lehet, hogy te már megszoktad azokat a körülményeket és elszakadtál a magyar valóságtól és romantikusan felértékelt képed (vagy megszélült emléked) van budapest élhetőségéről?
azember 2018. 01. 16. 18:37
Előzmény: #7  _Bekre_Pal_
#8
8 ev utan szerintem ismerem kicsit a viszonyokat... ha a Londoni szamitassal is a top 10-20%ba tartoztam keresetileg akkor szerintem a mosogats is targytalan...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 16. 17:57
Előzmény: #6  azember
#7
Két dolgot tudok elképzelni. Az egyik hogy nemigen ismered, a másik hogy mosogató vagy valamelyik afgán vagy bangladesi városrészben...
azember 2018. 01. 16. 16:33
Előzmény: #5  _Bekre_Pal_
#6
London elhetetlen... Azert Budapesten nem hiszem gepfegyverrel kell a metroban allni folyamtossan mint parizsban... vagy az ember nem erzi magat Bollywood-i filmszereplokent a Londoni metron egyetlen sapadtarcukent... Amit fizetsz es amit kapsz azert kicsit jobb Budapesten. Meg meg mi jon! 1970 ben angliat az IMF mentette ki, itt hosszabb sorban allas volt kenyerert mint barhol a szovjetunioban. most meg a lufi kezdd kidurranni nem lehet 400-600 ezrest kezdo kislakasokat rasozni emberekre 20-30 ezres fizetesekkel. 30 eves hitelek is addig jok amig a lakasar folyamatossan megy fel...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 01. 16. 16:18
Előzmény: #2  azember
#5
Hát Londont aztán tényleg nagyon veri sok mindenben. Például a Gellérthegyek számában.
azember 2018. 01. 16. 16:10
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Haat akarmilyen is lessz legalabb 1970 bol 20xx be reppenunk :)
Törölt felhasználó 2018. 01. 16. 16:01
Előzmény: #2  azember
#3
Ja. Ahogy az úszóaréna is pont olyan lett, mint amilyenre eredetileg tervezték.
azember 2018. 01. 16. 15:58
Előzmény: #1  portfolio
#2
Jol nez ki!
Budapest szepen lassan szintet lep. tenyleg egyre elhetobb, es oszinten ver sok mindenben Londont is

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek