Topiknyitó: Portfolio 2018. 04. 20. 20:29

Kiderült, hogy mennyien vándoroltak ki Magyarországról - Itt a hatalmas meglepetés!  

Ugrás a cikkhez
Csökkent a kivándorlók száma tavaly az elõzõ évhez képest. A KSH friss adatai alapján több mint 25 ezren hagyták itt az országot, 15%-kal kevesebben, mint egy évvel korábban. Noha a kivándorlók száma két éve csökken, továbbra is
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 22:11
#21
Az a legnagyobb probléma, hogy ezt a témát is csúfosan kisajátította a politika és ennek a kárát azok a fiatalok isszák meg, akik elhiszik, hogy kimennek és rövid időn belül minden olyan lesz, amit hazudnak nekik ezzel kapcsolatosan. Amikor pedig kint szembesülnek a valósággal, akkor irány haza és kudarcként élik meg az egészet. Én egy tíz fős társasággal éltem külföldön, akik közül én voltam az egyedüli, aki "csak" egy évre terveztem, hogy külföldön maradok, a többiek óriási célokkal, letelepedési szándékkal stb. mentek ki. Amikor én hazajöttem, akkor a tíz főből már csak három volt kint. Ami számomra riasztó volt, hogy rengeteg 18év körüli fiatal választja ezt a lehetőséget a továbbtanulás helyett... Akiknek ténylegesen használható tudás van a birtokába (pl. orvos, informatikus) simán lehet, hogy elérik a céljaikat, de azt is látni kell, hogy sokan külföldön sem lesznek sikeresek. Viszont ezt szerintem nem szabad kudarcként megélni...
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:48
Előzmény: #13  Pajtika
#20
A kettős állampolgárság magyarnak is és az adott másik állampolgárságnak is számíthat. Mivel pl. Román állampolgárok egy idegig sokkal egyszerűbben dolgozhattak például Angliában, így ők sokszor a magyar útlevelüket használva jutottak ki. (közöttük olyanok is voltak, akik ezért szereztek csak Magyar útlevelet, de ez már egy másik téma...) Csak azért említettem meg ezeket, mert a statisztikai adatok eltérésének a megértéséhez fontos ezt is figyelembe venni.
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:41
Előzmény: #15  hellforceone
#19
A mai világban szerintem is megoldható lenne, hogy ezzel kapcsolatban pontos adatok legyenek. Az EU is készíthetne erről statisztikát...
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:38
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
De legközelebb természetesen megpróbálok majd érthetőbben fogalmazni. ;-)
hellforceone 2018. 04. 20. 21:37
Előzmény: #15  hellforceone
#17
Amúgy meg nem a statisztikának kell hinni, hanem mindenkinek szét kell(ene) néznie a közvetlen környezetében. Az én esetemben alig van olyan család, ahonnan nincs kint 1-2 ember külföldön... arról nem is beszélve, hogy ha megkérdezik a fiatalságot, akkor óriási hányaduk akar elmenni. Csinálhat itt Viktor programot, hogy minden nőnek 6-ot kell lassan szülnie, ha aztán nem akarnak egy korrupt és igazságtalan országban élni... lehet ezt tagadni, de attól még így van!
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:36
Előzmény: #14  Pajtika
#16
Azért írtam így,mert az is jellemző, hogy valaki, aki már kivándorolt (tehát "nem Magyarországon elő magyar állampolgár") Angliában is szerepelhet több ország statisztikájában. Hiszen dönthet úgy, hogy továbbáll Angliából Hollandiába és szerepelhet emiatt több ország statisztikájában is, míg a hazai statisztikában csak egyszer. Illetve a szomszédos országokban elő (tehát "nem Magyarországon elő magyar állampolgár") is szerepelhet a külföldi statisztikában, de értelemszerűen a hazaiban nem. Mivel több csoportról írtam ezért használtam a "nem Magyarországon elő magyar állampolgár" kifejezést, mint gyűjtőfogalmat. Sajnálom, ha nem sikerült értelmezned. Nem szégyen kérdezni, ha nem értesz valamit... ;-)
hellforceone 2018. 04. 20. 21:32
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#15
Ebben igazad van, de ezen is lehetne segíteni, ha a magyar állam annyira ki akarná deríteni, hogy ténylegesen mennyien hagyták el az országot, de persze ez nem áll érdekükben.... egyszerűen annyit kellene bekérniük, hogy a magyar útlevéllel bejelentettek közül hány olyan van, aki nem Magyarországon született. Se nevek, semmi nem kellene, csak egy szám... akik Szerbiában vagy Romániában születettek, azokról tudnák rögtön, hogy határon túli magyarok. Ezt a számot kellene az össz magyar útlevéllel bejelentettből levonni és kész is van a dolog...Persze időközben Romániából már amúgy is mehetnek, de az anyaországból származók külföldön élők számát meghatározni így könnyű lehetne...
Pajtika 2018. 04. 20. 21:25
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Ezt írtad: rengeteg nem Magyarországon elő magyar állampolgár is élhet például Németországban. Fogalmazzál rendesebben!
Pajtika 2018. 04. 20. 21:24
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
A kettős állampolgárság is magyarnak számít? Mert akkor sokkal sokkal nagyobb a kivándorlók száma.
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:23
Előzmény: #7  Pajtika
#12
Mielőtt ilyet írsz valakiről, célszerű lenne megérteni, amit írt...
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:21
Előzmény: #9  hellforceone
#11
Sajnos igen.
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:20
Előzmény: #7  Pajtika
#10
Számtalan olyan magyar fiatal van, aki nem Magyarország területéről vándorolt ki, hanem a szomszédos országokból. Ők a hazai statisztikában nyilvánvalóan nem szerepelnek, viszont a külföldi statisztikában már az állampolgárságuk vagy útlevelük alapján igen. Ezzel persze nem azt állítom, hogy a statisztikai adatoknak hiszek. Hiszen Mark Twain óta közismert, hogy 3 féle hazugság létezik: a kegyes, a szemenszedett és a statisztika...
hellforceone 2018. 04. 20. 21:17
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Az, hogy nem az anyaországba mentek mutat azért egy-két dolgot... inkább nem írom le, mire gondolok, mert ki lesz moderálva és van pár elvakult, aki elkezdene nagyon anyázni.... 
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:15
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
A korábbi tapasztalataim alapján például az Angliában elő magyarok jelentős része Erdélyből vándorolt ki. (Mondjuk én azt külön sajnálom, hogy nem az "anyaországba" jöttek...)
Pajtika 2018. 04. 20. 21:15
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
A kivándorlók nem adják fel a magyar állampolgárságukat! Kevered a tényeket!
hellforceone 2018. 04. 20. 21:12
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Éppen ezért kellene mindenkinek - bármennyire is rohadtul ellenemre van és igazságtalannak találom - otthon teljesen feladnia a címét és akkor még szavazhatna is. Tehát végre kiderülne, hogy tényleg mennyien jöttek el és utána még Viktorka ellen is lehetne levélben szavazni... el kell rajta gondolkodni, különben sosem szabadulunk meg a mini diktátortól :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:11
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Azt is érdemes figyelembe venni, hogy rengeteg nem Magyarországon elő magyar állampolgár is élhet például Németországban.
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 21:10
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
"Keresztellenőrzésen" tükörstatisztikát értve, ezt találtam 2012-ig.
Lehet, hogy azóta a KSH csak azt teszi közzé, aki "tartós külföldi letelepedés szándékával hagyja el Magyarországot, és ezt a Belügyminisztériumban be is jelenti." ? (KSH definíció)
http://demografia.hu/hu/tudastar/fogalomtar/73-tukorstatisztika
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 04. 20. 20:52
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
hosszan írtad le, röviden összefoglalva valószínűleg hamis a statisztika
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 20:29
Előzmény: #1  portfolio
#2
Nezzuk a keresztellenorzest: 
A nemet lakossagnyilvantartas szerint 2017ben 207ezer magyar elt Nemetorszagban, ami 14685 fos novekedes 2016hoz kepest.
Es ez csak Nemetorszag, azaz ha felszorozzuk 3-al, akkor kb 45ezren hagytak el az orszagot, es kb. 6-800ezren laknak kulfoldon mar. 
Kicsit ferditik a statisztikat. Pl engem is visszajelentettek magyar allando lakcimre, miutan eltoroltek tavalyelott az ideiglenes kulfoldre tavozott statuszt :)
A statisztikanak is megvannak a szepitesi modszerei...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek