Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 14:20

Ki hazudik?  

Egyszer volt holnemvolt, volt egyszer egy ország, ahol két király felváltva igazgatta a népet.



Sokban különböztek egymástól, ám egyben hasonlítottak: amikor megjelentek a nép előtt, mindkét királyon a mesebeli Szabó által varrt új ruha volt a láthatatlan cérnából. A királyok tudták ugyan, hogy a láthatatlan cérnából készült ruha pőrén hagyja testüket, mivel azonban képesek voltak arra, hogy kisugárzásukkal kábítsák a népet, ez nem zavarta őket. A nép pedig az istenadta nép mindkét királyt felváltva éljenezte ilyenkor, hiszen a királyok okosak voltak és sokat ígértek a népnek.



Egyszer azonban az egyik király belefáradt abba, hogy alakoskodjon a nép előtt, ezért kiállt és bevallotta, hogy rajta bizony nincs ruha.



A nép pedig az istenadta nép mélységesen felháborodott és a király elzavarását indítványozta. Az elzavarást követelők élére természetesen a másik király állt, aki nagyon félt attól, hogy a nép, az istenadta nép észreveszi az ő mesztelenségét is. Ám a másik király azonnal gondoskodott arról, hogy e mesztelenséget újabb ígéretekkel eltakarja.



A mesének sajnos még nincs vége.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 11:42
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#82
Neked nem sértő?

Akkor sem, ha mondjuk édesanyádra használnák ezt a jelzőt?

(Erre most kivételesen nem várok választ...)
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 21:15
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
...lemaradt a dátum: 2006. június 9.
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 21:14
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
valamelyik topicban előjött az eskü szövegének kérdése, tessék:

link

"PODOLÁK GYÖRGY jegyző: (Felolvassa az eskü szövegét, amit Gyurcsány Ferenc felállva ismétel meg.) Én, Gyurcsány Ferenc, esküszöm, hogy hazámhoz, a Magyar Köztársasághoz és annak népéhez hű leszek. Az alkotmányt és a jogszabályokat megtartom és megtartatom. A tudomásomra jutott titkot megőrzöm, miniszterelnöki feladataimat a Magyar Köztársaság fejlődésének előmozdítása és az alkotmány érvényesülése érdekében lelkiismeretesen teljesítem. "
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 19:21
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#79
Greenspam!

Ez nem (csak morális kérdés) ez alapvető érdekek kérdése.
Ha hirtelen rátörne mindenkire az erkölcs jócskán begyorsúlna az infláció is. Mert csak akkor lenne hajlandó erkölcsösebben csinálni ha min nem jár sokkal rosszabbúl.

Tehát a nőgyógyász, fodrász, taxis stb. az erkölcs nevében nem lesz hajlandó az életszinvonalát csökkenteni, max árat emelni.

Ennek feloldására jó az adócsökkentés, csak a bibi ott van, hogy aki eddig 50-t nem fizetett az a 30-t is sokalni fogja.

Iszonyú kemény büntető jogszabályokkal lehetne ezt felszámolni.

És mi lenne ennek a politikai vetüle?. Aki idehaza elfogható adóeltitkolásokból él, az többnyire kis és alsó közepes vállalkozó. A nagy már nem tudja ezt annyira csinálni, ahhoz túlzottan szem előtt van, amit meg tud csinálni az magyar jogszabályokkal megfoghatatlan.

Tehát egy ilyen keménykedő politika hirtelen legalább 1,5 millió ember husába vágna, a Gy csomagnál sokkal dúrvábban. Politikai öngyilkosság (arról nem beszélve, hogy az összes haver - mindkét oldalon - ezt csinálja)
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 16:44
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#78
én nem értek ezzel egyet, nem lenne elég... sőt mivel elég irreális feltételezés a morál növekedése, inkább a léhűtőket kellene megszívatni. aki nem képes tovább tanulni, süllyesztőbe vele (mármint állami szektorban)
lenne BŐVEN feladat, amit élőmunkával kellene ellátni, pl. felnőttképzés. ja, ahhoz normális érzék kellene a realitásokhoz meg az idő szavához...
sztem az alulképzettség nagy probléma - nagyon sok helyen nagyon sok alulképzett léhűtő húzza meg magát. az országunk felett eljárt az idő - ha nem lépünk, a lemaradás katasztrofális lesz (most "csak" vészes)
ezzel párhuzamosan meg ott a sok "túlképzett" bölcsész, stb.
nagyon torz egy szerkezet, alaposan elszabták...
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 16:19
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#77
vityának volt valaha is gazdasági racionalitással értékelhető beszéde? ...pedig ez a kraemer gyerek már egy ideje figyeli az itteni dolgokat, ő tudhatná :)
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 15:54
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
Speciel reggel a Csaba László a ferkó csomagjával kapcsolatban hasonlót mondott.
"Nem lehet látni, hogy mitől érjük el a célt."
zolee 2006. 09. 26. 15:47
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75

link

egyébként egyetértek Green-nel. nincs alternatív ember, és megoldás se, de ha lenne is nincs x hónap a pXcsXlésre.
sajna ennek mi isszuk meg a levét. mindenképpen.
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 15:41
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
Moritz Kraemer, a Standard & Poor’s szuverén besorolásokért felelős ügyvezető igazgatója interjút adott Friderikusz Sándornak, az ATV riporterének, melyben kifejtette, hogy a magyar ellenzék semmiféle alkotmányos eszközzel nem rendelkezik a miniszterelnök elmozdítására, így Gyurcsány mindaddig székében maradhat, amíg élvezi a kormánypártok támogatását.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kraemer nem lát lehetőséget semmiféle adócsökkentésre és szerinte a Fidesznek részleteiben kellene ismertetnie alternatív megoldástervezetét, az eddig napvilágot látott részletek ugyanis nem értékelhetőek.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 15:27
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#73
Az öszödi beszéde nem volt nyilvános beszéd. A haverod csak nekünk hazudik.

Te egyébként nem vagy osztó. Én meg csak arról beszéltem, hogy rögtön homokba dugod a fejed, ha valamire nem tudsz reagálni, de amúgy meg beszélsz mindent össze-vissza. Ez nem basztatás, csak felhívtam a figyelmed pár hibádra.
matgab 2006. 09. 26. 15:17
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
Persze, hogy nem igaz, mert nem csináltak semmit, hanem mindent elb@sztak...
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 15:10
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
ja. lehet még annál is rosszabb a helyzet...
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 15:04
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Jut eszembe:
Ha Gyurcsány mindig hazudik, akkor valszeg az öszödi beszédje sem igaz. Igaz?
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 14:15
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#69
"A reálbérek alakulására vonatkozó Ecostat-előrejelzés még a kormány által vártnál is kedvezőbb. A gazdaságelemzők ugyanis 6 százalékos nominális béremelésre, így mindössze 0,3 százalékos reálkereset-csökkenésre számítanak. A munkanélküliségi mutató az ideivel megegyező, 7,6 százalékos szinten marad."

Akkor most miről beszélünk?

Megszorítás??

Már megint egyesek túllihegték.
Törölt felhasználó 2006. 09. 26. 08:57
Előzmény: #66  tokos.
#68
ezért erősítik meg az APE(C)H-ot...el kéne olvasni a teljes programot... . amúgy szvsz már minden le van írva itt a fórumokon...el kell olvasni, mérlegelni...és dönteni.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 22:27
Előzmény: #66  tokos.
#67
Gyurcsány Ferenc : "A megszorítás politikája, miközben a jövőbe fektetünk be, a jövő eltékozlásának politikája. A megszorítás politikája a szociális elszegényítés politikája, és én ezt a politikát az ellenzék kérésére sem, a jegybankelnök ostorozására sem és Brüsszel figyelmeztetésére sem fogom bevezetni." (Az MSZP platformjainak vitafóruma, 2005. november 18.)
tokos. 2006. 09. 25. 22:17
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Viszont azzal, hogy megemelik az adókat, nem a feketegazdaságtól veszik el a pénzt, hanem azoktól, akik eddig is fizettek. A feketegazdaság esetleg még erősödhet is.

Na jó, jön egy kis plussz a minimálbéren bejelentettektől azért bejön, de ezt sem értem, hogy miért ilyen világtalanul kellett csinálniuk, jöhetett volna egy kis minimálbér emelés is, gyakorlatilag ugyanez történt volna, csak nem érte volna meg a bejelentettnek táppénzre mennie, ha valóban minimálbéres votl.
Ráadásul a valódi minimálbéresekkel jót is tettek volna. Láthatták volna, hogy ezek szocik.
Na mindegy.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 22:09
Előzmény: #64  tokos.
#65
tudom tokos :)) azert irom.
tokos. 2006. 09. 25. 22:08
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
"Amúgy itt sokban elég lenne, ha MINDENKI befizetné azt ami kell,"

Ebben amúgy tök igazad van, a GDP kb 50%-át szedik be, és 60-at költenek el, vagyis a bevétel 120%-át.
A feketegazdaság is minimum ilyen 20-30%-al kökné meg a bevételeket.
tokos. 2006. 09. 25. 22:04
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
A munkanélkülit olcsóbb eltartani, mint a közalkalmazottat.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 22:02
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
Nem kekeckedésként kérdeztem, valóban nem értem, hogy feri csomagjából, hogy lesz énekes halott.
Ha jól emlékszem a bokros csomagban is volt járulékcsökkentés.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 22:01
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
malev,
kit szorítson meg akkor? megszorítás = elvonás = kiadáscsökkentés/bevételnövelés...a közszférában köztudott a hatékonytalanság nem? vesd össze az országok átlagával.... .

Amúgy itt sokban elég lenne, ha MINDENKI befizetné azt ami kell, és nem még be is dől, és küldözgeti a "ne fizessük be a.." emaileket... .

Szóval itt tényleg egy MORÁLIS rendszereváltás kell, tudom, tolvaj szájából (akik hazudtak) ez furán hangzik. de kinek hiszünk? higgyünk e vkiknek akik a "kánaánt" ígérik (aócsökkentés, ingyengyogyó...). Persze erre könnyebben hajlunk (többség, én nem) nem? Ezért is tette ezt akkor a maszop a választásokkor... . Vagy válasszuk a nehezebb utat mely sokaknak fáj (morálisan: átvágtak + anyagiakban).. . Rohadt nehéz menni egy vezető után, aki beismeri nyíltan (nem is a szemedbe, hanem a hátad mögött) hogy átvágott. Ez itt a bibi. Amúgy még oksi lenne. Ezt kell feldolgozni és elemezni mindenkinek magában.

Amúgy tudásom alapján hiszem,hogy a fideszes adócsökk. program a mostani szituban nem válna be...sajnos.
EMBEREK más nem kell csak:
1.) MINDENKI (kicsi, nagy) befizesse amit kell (adó, TB...)
2.) ne legyen hamis számla, feketézés.
Ha ez megszűnne, hiszem hogy a megszorítás is SOKKAL kisebb lenne. Persze lehet, ez is naiv...itthon . DE Svédországban EZ a NORMÁLIS. pl... .

Az elvonások arra jók, hogy a 10%-tevigyük és időt nyerjünk egy ÁTFOGÓ REFORM kidolgozására. Mármint remélem így gondolják....ha nem akkor legkésőbb 4év után mennek majd... .

Jó éjt és töprengést.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 21:39
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
Greenspam,

ov azt is mondja, hogy a kiadást csökkenteni kell

de én a gyurcsány program alapkoncepcióját sem értem:
1. megszorítani vállalkozót, magánembert...
2. leépítés közszférában
Követk.: több munkanélkülit kell eltartani.
még kevesebb ember fog még többet eltartani.
ez mitől jó? mi a cél?
Üdv
mezuska
mezuska 2006. 09. 25. 21:27
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Greeni

mint egy rv elemzés Ta és fundamentálisan, végre korrekten köszi,
én pesszimista vagyok szerintem igy vagy ugy érik a banáköztársaság sajna
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 21:16
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
na megnéztem. jót mosolyogtam. lehet úgy tűnhet hogy sváby maszopos volt, delehet csak azoknak akik a hír tv-s beszélgetésekhz szoktak ahol ov-nek nem megütött labdákat hanem lányos feladásokat kell leütni. de tény a megütött labdákat is jól bírta itt.

Azt azért tisztázni kéne hogy adócsökkentésre nem lehet kemény költségvetési politikát építeni (amit OV is beismert hogy kell). ez tény, és ebben OV nem mondott így igazat, de sváby már össze volt zavarva hogy ezen egfogja őt.

A szakértői kormány (kérdés milyen szakértők..) programja nem hiszem hogy bevételcsökkentésre épülne, hacsak nem Mekk Elek vezetné.. . Ha bevételt csökkentek (adó, tandíj...) é kiadást növelek (pl. ingyenes gyógyszer etc) akkor abból a gap,a ktgvetési deficit hogy lesz kisebb? Sajnos most nincs idő próbálkozni, hogy Mo-on is érvényesülne e a Laffer-görbe.. . Ilyen morál mellett nem. Amikor kisebb volt az adó azt is elcsalták, akkor miértfizetnének most ha csökkenne???? OV szép szeméért? Naív.

Tüz van, amit el kell oltani,hogy építkezni lehessen...OV megpróbálja az égő házat renválni... .Az nem megy legalábbis egy OV féle populista programmal nem. Ha lenne más, mé érdekelne is és egy valós alternatíva lenne. De eddig csak ilyet hallunk tőle...sajnos.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 21:01
#57
na megnézzem az esti mesét!

a svábry videot!

de egyébként a svábry is kint volt a börtönlázadásnál!!

tudod ahol barnultak az egő kocsinál!!!

na ne hogy már ne tud!!!
hát ahol demszky most kampányol!!!
(a lánchidon a combinoval!):)))))
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 20:56
#56
na amig egymást tépitek addig nem fog a csotány lemondani!!!:)))

nem hogy a ringbe összezárnánk mind a 2 töt!!!:))

oszt amelyik győz az nyer!!!

de az a nagy kurva igazság hogy a szurkolo tábor nem férne be a népstadionba!!!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 20:42
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#55
Mi van conquistator, kezd elpattanni a húr? :-)
csuloktata 2006. 09. 25. 20:30
Előzmény: #53  csuloktata
#54
Meg is lepődtünk.
csuloktata 2006. 09. 25. 20:29
Előzmény: #52  tgytoki
#53
igen, Svábi nagyon kemény volt.
mint a fiskális szigor 2005- 2006- ban.
tgytoki 2006. 09. 25. 20:15
Előzmény: #51  tgytoki
#52
elnézést,de miért akarja orbi belénk súlykolni,hogy ez a választás egyben népszavazás is? mi lesz ha váletlen pofára esik? roppant kiváncsi leszek
tgytoki 2006. 09. 25. 20:12
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
megnéztem az interjút orbi majdnem infartust kapott.még szerencse hogy vége lett a műsornak
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 19:28
Előzmény: #49  mezuska
#50
www.orbanviktor.hu
Itt megtalálható Sváby makogása.
mezuska
mezuska 2006. 09. 25. 19:25
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
szégyelhetnétek magatokat, lent és fent csak az acsarkodás megy meg is érdemeljük ,
hogy ---banánköztársaság legyünk...---elöbb
vagy utobb egyre megy!!!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 19:16
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Téged meg ki a franc kérdezett? Vagy szólt hozzád. Majd ha lapot osztok, akkor b@sztathastsz.
Törölt felhasználó 2006. 09. 25. 18:25
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
konkvisztátos, kezdesz a szememben nevetséges lenni. Tudod mit jelent a kommunikáció szó? És tudod, hogy kell kommunikálni? Olyan vagy mint a Gyurcsány: Mennyi az idő? - Szép napos.
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 23:05
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Neked Te Kedves Narancsos Barátom, milyen konkrét károd vagy hátrányod származott a felsorolt hazugságokból?
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 22:44
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#45
miért is? Azért mert tényleg sokat és alapvető dolgokban hazudott, elhallgatta az áht hiány nagyságát, elhalasztottatta a publikálást (április elején a választás utánra), megpróbálta egyes nagykiadásokat kihagyni és ki sis hagyatta büdzséből (több ezer Mrd Ft értékben), azt állította nem volt fogalkma ahiány nagyságáról (volt, ha nem akkor nem tudja mi folyika háznál, az még nagyobb gáz lett volna), idézebb lárifári pártelnök úr csak nem azt akarja mondani azzal győzni hogyha mi nyerünk (m@szop) akkor vizitdíj lesz? és mit is mondott a nagy franció kis akció ülésén hazdutunk reggel, éjjel éseste?

akkor mit is tett?

HA-ZU-DOTT!!!!!!!!!!!

aki maga fletócska beszédét sem ismeri, amiben bevallja h hazudott, és azt állítja hogy nem az egy elvakult

nevedből fakadóan te is az vagy csak milyen őpslakosokat akarsz lenyomni?
tokos. 2006. 09. 24. 22:42
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#44
Nem olyan rossz az a mese.

Akkor ezek szerint a kettő között az legnagyobb különbség, hogy mindkettő miniszterelnöksége előtt lopott?
Ez nem sok.
tokos. 2006. 09. 24. 22:40
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Nem tényleg Gyurcsány nem hazudott.
Meg Orbán sem.
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 22:36
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Egy hete mást sem hallok, csak azt, hogy a Gyurcsány hazudott.
- Honnan lehet tudni? - kérdem.
- Maga mondta -jön a válasz.
- Miben hazudott egész pontosan?
- Mindenben.
- Konkrétan?
Törölt felhasználó 2006. 09. 24. 22:30
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
geepoint

Demagóg és erőltetett a mese.

1./ Gyurcsány nem lopott semmit, főként nem az alatt, amíg miniszterelnök volt, azaz az ország kormányzása (tyúkól) rá volt bízva. Ha van ellenkező bizonyítékod, hozd elő.
Kétségtelen, hogy megelőző korszakában kihasználta mindazokat a lehetőségeket, amelyeket bárki más kihasznált volna, ha ő van jó helyen és jó időben.

2./ Ezzel szemben OV már akkor amikor még hatalom közelében sem volt összejátszott az MDF-fel és székházat privatizált. Mondhatod persze, hogy azt a párt tette, ám ahogy elnézem, a párt ő maga: az történik minden szinten, amit ő akar. A pénz, ami az eladásból befolyt, azóta sincs meg.
A Fidesz szintén hozzá köthető "cég-eltüntető" ügyeit a pártpénztáros Simicska APEH vezérré történő kinevezésével próbálta "orvosolni".
Nyilvánvalóan és bizonyíthatóan segített feleségének és felesége cégtársának Tokajban szőlőterületet privatizálni.
Ezek csak az ismertebb és napvilágra került ügyek.

Topik gazda

conquistator
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek