Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 14. 22:41

Kezdők (és nem kezdők) hibái!  

Olyan célzattla hoztam csak létre ezt a fórumot, hogy jóindulatú fórumtársaink, akik felelősséget éreznek a többi fórumozó iránt egy egy személyes rossz példa, vagy baklövés leírásával segíthessen ezeket másoknak elkerülni.



Kezdők mint pl. én sok sok hibát követnek el, gondolom mindenkinek van valamilyen akár fájdalmas (vagy az idő távlatából vicces) élménye, amelyet esetleg megosztana a nagyközönséggel, mégha ciki is, de talán segíthetünk vele egy rászorulón.



Szivesen olvasnám a "nagy öregek" régi régi botlásait, amelyek megismerése számomra legalábbis nem csorbítaná isteni mivoltukat, mégis apró reményt adna ,hogy még ők is hibáztak néha :D


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 13:32
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Bizony kell az a stop! Sajnos én is saját káromon tanultam ezt tegnap és ma is.

A másik hiba (szerintem csak újoncoknál mint én, a profik talán jobbak): nyitás után ill. zárás előtt fél-egy órával nem szabad új pozit nyitni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 12:26
Előzmény: #98  werkaz
#99
teljesen igazad van!

a stop kell4
werkaz 2006. 07. 18. 12:14
Előzmény: #97  werkaz
#98
Ja ha már a cím.. kezdők legyakoribb hibája :)))) nem használnak stop-losst. Nem feltétlen egy napon belüli üzletről van szó amikor végigülöd, de ha magára hagyod a pozit, szvsz az életeddel játszol. (pláne mostanság egy longban, azt nézd meg ha véletlen lesz vmi komolyabb keleten... vagy nézd meg szept. 11 -két, vagy az orosz válságot.. hááát stop nélkül életveszély)
werkaz 2006. 07. 18. 12:05
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
bubmbi ez elégg önámítós dolog... vegyünk pár példát.. pl NABI, MATÁV, Humi, Eco.. csak hogy innen is onnan is legyen. Hiába nem realizálta pl ismerősöm az 1600 -as beker átlagú matáv bukóját... attól még bukó, szintúgy igaz ez fokozottan a pár évvel ezelőtti NABI hisztibe beragadtakkal. A stop pontosan ezektől a reménytelen beragadásoktól ment meg. Mert a beragadással lesz az ember spekiből befektető, befektetőből esetleg osztalékraváró.. abból meg szegény ember :)))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 11:56
Előzmény: #95  Tbarna
#96
NEm mondtam egy szóval sme ,hogy jó amit csinálok, egyszerűen kezdőként fontos az ,hogy , ha egy mód van rűá egy fillér veszteséget ne kelljen raláizálnom, a max profitról lemondani luxus, persze néha veszílyes helyzetben jó a felfelé stop.

Be vagyok ragadva több papírral is ,tehát ékes példája vagyok a stop nélküli kereskedelem hatékonytalanságának, mégsem izgulok, egy kollégát idézve " veszteséged és nyereséged is csak akkro van, ha realizálod azt"

Tbarna 2006. 07. 18. 11:09
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
Hát én ezt nem igazán értem.

Könyörgöm stoppot azért alkalmazol,mert ha elér egy bizony szintetet mindenképpen adsz, illetve veszel nem? Ha nem akarod, hogy kiüssék, hát ne rakdd be.
Ha a stoppot kiütik rohadtul nem azt jelenti, hogy rossz helyre raktad.Ellenkezőleg. Rossz irányba voltál. Ha pedig profitvédelemre használtad meg van a kívántos hozam.
Hol itt a probléma? Ne felejtsd , hogy profitvédelemnél már eldöntötted a hozamod. és ha kiütnek akkor a papír lefele indult. Másrészről mikor úgy döntöttél , hogy stoppal árulsz az adott napi maximumról egyszersmind le is mondtál.
Nem olyan régen kiüttek Molból az az adott napi minimumon. Ezt követően napon belül csak feljebb volt az árfolyam.
Akkor most hibáztam?
Nem igazán másnap lefordult és azóta se volt
a stopp szintem felett.
Na de ha ez nem így lett volna akkor se gondolnám, hogy súlyos hiba lett volna.
Akkor azon a szent napon az adott körülmények között nekem ennyit ért.
Másnap aznap bármikor vissza is lehet venni!
Nahát!:)))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 09:37
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#94
; )
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 09:09
Előzmény: #92  prfecó
#93
a rendszeres kistoppolódástól tartok csak, persze jó lenne biztonságban lenni, de ha túl magas stopszintet választok, még nyerőben akkor lemaradok mindei az igazán jó plusszos dolgokról, ha viszont túl alacsonyat, lenézhet odáig is az árfolyam bármikor, (kirázzák a stoposokat), és onnan pattan , egyrészt idegesítő a minusz, másrészt az ,hogy lemaradok.
eszem ágában nincs senkit lebeszélni a stop alkalmazásáról, fontos lenne használni, cskaé nen m értek hozzá, és magamnak inkább így csinálom.
prfecó 2006. 07. 18. 09:00
#92
Bumbi , akkor ne használd sto-.losst , ha anyagilag és idegileg elviseled , hogy egy nap alatt 2-3 milkát buk(hat)sz. Ezt tudod megelőzni a stop-loss használatával.

Tudod az inga mindig kileng és még nagyobbat visszaleng, stoppal az egyik oldalt megvéded.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:38
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
én midnig is szerettem volna stopot használni, a nagy problémám szintén, hogy nem tudom hova rakjam, és az a sok sok sok elrettentő hozzászólás, hogy na megint kivágott, meg ,hogy 1 forinton múlt, aztán megugrott felfelé, és én ezt nem akarom, egyszer akarok stopot használni, és azt is elrontottam a bocinál :)
Fontos lenne, szeretném az eszemmel, de mégsem, útálnám látni a pár forintos veszteségeket is.
Meg amúgy is csak játék :D
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:31
Előzmény: #88  werkaz
#90
Werkaz ,nem kell megnyugtatnod,tudod,h nem úgy irígyellek,ha kihagytál vmi lehetőséget ( boci ) az különben se bukta,a többivel szemben meg volt ezer jó húzás,sztem át kell lépni rajtuk.
Én még annyira nem is panaszkodhatok tulképp. volt egy humetes 1 millás mínuszom ( ami előbb plusz volt ,tehát nem a nettóból ment el ) de azon felül nagy veszteségem sose volt,pedig vakon kezdtem
és vakmerően :)
lényeg sztem a kezdőknek,h van idejük,tanuljanak,figyeljenek ,és ne csinálják élesben egy ideig ,meg fog térülni a befektetett energia :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:18
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
Óh Linda!

Nekem nem mijattad ez a véleményem a STOPról, hanem a tapasztalataim miatt. ami azt jelenti, hogy ojan hüje vagyok hogy nem toom hova kell tenni. mert azért basz ki.
Az meg más kérdés, hogy jönnek a stop-vadászok és ők basznak ki minket onnan. ezért nem rakom be, és engem nem is szednek ki. viszont fejben megvan a szint és lépek. kivéve a shortomnál, na ott nem léptem időben,
werkaz 2006. 07. 18. 08:10
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#88
Susalinda !

Hááát bár úgy lenne ahogy mondod, mindenesetre kevesebb a melléfogásom mint régen, de azért van ám :) Bőven. Pl. a bocit sem vettem vissza miután 2380-n eladtam. De csak azért hogy szerencsés lehessek másban, inkább mégsem veszteném el a tőzsdére elkülönített pízecském. Mondjuk ha nagy és ciki bukókról kellene mesélnem akkor úgy kezdődnének a mesék hogy amikor a mol 6500 körül volt, meg az otp 3200 körül. (Vagy az eco 100 fölött) de csak megnyugatatásképp közlöm hogy az fhb -ből is volt pár darab a nagy esés közepette, ma meg már nincs.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:06
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
Doki,nagyon fontos,nehogy azt szűrd le az én mondókámból,h a stop mindig sz@r húzás !
csak majdnem mindig,de vannak esetek,én úgy 20%-ra saccolom ,amikor bizony jól jött volna,pl. nem lennék most se beragadva gaziba,meg a múlt héten nem zakóztam volna egissel tökisen akkorát,ha stoppoltam volna,elismerem.Szóval aki nem ilyen fafejű,mint én,nyugodtan higgye el,h kell az is,csak tudni kell,mikor és hogy kell alkalmazni.
Az,h én így is meg akarom mutatni,az már az én fafejűségem,annak is megvan az oka,az én bajom,de nem akarok példát mutatni. !rossz példát.!
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:01
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Werkaz,akkor mégiscsak veszítened kéne még,mégiscsak igaz lenne a mondás ?
de annyira nem veszed zokon hálisten :)
akkor viszont ne akarj tanulni a hibákból,bár sztem inkább szórakozni akarsz :)
én azért úgy vettem észre,h nagyon ügyesen csinálod :)) alig van melléfogásod,irígyellek
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 07:54
Előzmény: #84  werkaz
#85
én a múltkor szoptam a hati shortomat. picurral együtt izgultunk. aki olvasta a tippsarkot tudja.
fájt mint a picsa (megj.: fijú vagyok)

megtanultam.

2. Stop-loss, annak meg Linda a megmondhatója hogy mennyire egyet értek vele
werkaz 2006. 07. 18. 07:48
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Hello susalinda !

Hát minden csoda 3 napig tart, ez a fajta úgy látszik 3 hónapig :)). Egyébként annyira nem fontos az uccsó kérdésem, mert úgylátom végül is kiderült, de a nagy baklövéseket szivesen olvasnám...
Nekem is van persze, de miért én kezdjem el ??? :)))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 07:42
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Werkaz,de rég láttalak :)
boldogság megvan még ? szurkolok ! :)
egyébként ha a szakmai oldalt akarod erősíteni,mit érdekelnek ilyen mellékes dolgok,amiket kérdezel ?:)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 07:40
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Bumbi,
fura egy szerzet vagy,annyi hótziher :)
( nem megsértődni! ) ,de megkönnyebbültem,mert este már épp kitaláltam a bűntetésem,amiért minden "csajjal " afférba kerülök ( ki tudja miért a neten, az életben nem szokásom )
de tegnap is úgy indult,h segíteni akartam neked,mind1 ,
szóval már épp vérezett a szívem magamért,alig bírtam elaludni ,de ma reggel jött a felmentő sereg :)
viszont haragszom rád,tessék helyrehozni : azt ígérted akkor,h azonnal kitörlöd a címem,tessék betartani ! elvárom !!!
werkaz 2006. 07. 18. 07:36
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Bocs hogy itt belepofázok az 'elmélyült' csevejbe, de vhogy pont arról nem olvastam eddig amre a topik nyílt. Pedig egy-két tőlem öregebb róka mellényúlását én is szívesen olvasnám :) Egyébként kiderült már végleg h bumbi lány vagy nem ?? :)

Topik gazda

bumbi
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek