Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 14. 22:41

Kezdők (és nem kezdők) hibái!  

Olyan célzattla hoztam csak létre ezt a fórumot, hogy jóindulatú fórumtársaink, akik felelősséget éreznek a többi fórumozó iránt egy egy személyes rossz példa, vagy baklövés leírásával segíthessen ezeket másoknak elkerülni.



Kezdők mint pl. én sok sok hibát követnek el, gondolom mindenkinek van valamilyen akár fájdalmas (vagy az idő távlatából vicces) élménye, amelyet esetleg megosztana a nagyközönséggel, mégha ciki is, de talán segíthetünk vele egy rászorulón.



Szivesen olvasnám a "nagy öregek" régi régi botlásait, amelyek megismerése számomra legalábbis nem csorbítaná isteni mivoltukat, mégis apró reményt adna ,hogy még ők is hibáztak néha :D


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 23:07
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#80
mégsme, még annyit ,hogy igen közönséges vagyok, proli is vagyok, nem véletlenül járok éjszaka haza a munkából :) Nem vagyok intelligens és szép sem, ráadásul rtosszul tőzsdézek, nagyon kiugrok a sorból itten, dehát valakinek lúzernek is kell lenni akitől elnyerhetik a nagyok a pénzüket nem igaz ? :D
De szerencsére nem érzem kényszerét ,hogy ezt takargatnom kéne .
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 23:01
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#79
Lindus, sokadjára modnom, nem haragszom, örülnöm kell mégiscsak hízelgő, ha az én koromban nőnek nézik még nőként kezelik az embert :DDDDD

egyébként levél ment, többet nemtok mondani kéremkapcsojjaki!
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 22:59
Előzmény: #65  Tbarna
#78
Igen, igen, megint akartam írni egy durva hülyeséget, de végiggondoltam szerencsére, már értem, de ha a 2790 -en visszavett boci bezuhany akkor mikor én azt eladom akkor veszteségként fog megjelenni az ügyletek között , hiába tudom ,hogy még midnig nyerőben van, de akkor is veszteségként élem meg.
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 16:59
Előzmény: #76  bpmcwap
#77
.....30%-ot esik valamiféle piaci túlreagálás vagy világpolesemények miatt.
Ezt írtam.
A matáv akkor esett amikor megvették a németek.
Ez nem a fenti kategória ugye?
a synergon nekem nem játszik, mint ahogy a fotex sem max speki papírként anno keresett is nekem 110%-ot.
bpmcwap
bpmcwap 2006. 07. 17. 14:59
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
és hogy hoztak eddig a 3000ről 2000re szakadt matav papirjaid??? vagy a synergon??? sorry
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 14:28
#75
Én alapból a longban hiszek ha egy likvid erős cég papírja 30%-ot esik valamiféle piaci túlreagálás vagy világpolesemények miatt,akkor én beleveszek.Ha még mindig esik 10%-ot akkor ráveszek.
Bukó és nyereség is csak akkor van ha realizálod azt.
Hiba a kapkodás a túlreagálás.
A kapzsiság az kell ez adja a motivációt az átélt érzelmi hullámzást a high&low érzését.
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:53
Előzmény: #72  Tbarna
#74
jaj Bumbi,Bumbi !
ha hiszed,ha nem ,egész úton hazafelé azon gondolkodám,h most megbántottalak é?!
Dehogy akarnálak megharagítani ! inkább visszaszívok mindent ( bár így nem mindenki beszél ) ,de hidd el,énis produkáltam már itt olyanokat,amit aztán nagyon megbántam,dehát kitörölhetetlen sajna ! szóval vállalom,h én is az vagyok inkább,csak ne légy haragundi,okés ?
sorry nem akartalak megbántani :(
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:52
Előzmény: #65  Tbarna
#73
Ne eroltessetek mar a bumbit annyira arra a boci vissza vetelre. En meg mindig amondo vagyok, hogy :)), max esetleg.
Tbarna 2006. 07. 17. 13:43
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Ok.
Mi van Bumbi?!
Hova tűntél?
Mikor randizunk?:))))))))
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:36
Előzmény: #70  Tbarna
#71
kik voltak ott? vagy majd felteszem inkább mailben uezt a kérdést
Tbarna 2006. 07. 17. 13:31
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Mit tudom én miért!:))
Tartozol és kész..
Na mindegy tényleg sajnálom..
De Te is sajnálhatod!!!!:)))
Én nem bántam meg. Jól éreztem magam.
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:23
Előzmény: #68  Tbarna
#69
nem tudtam menni, sorry, a sört meg majd bepótoljuk, majd egyszer leballagunk a Paulanerba. de miért én tartozom vele? :))
Tbarna 2006. 07. 17. 13:21
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Szeva!:))

Sajnálom nagyon a szombatot.!
Jó lett volna....
Különben is X mennyiségű sörrel tartozol!:)))

Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:17
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
egyébként szia Barna. :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:16
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
nem jó szemlélettel közelitesz. ha egyszer úgy tekintesz rá, mintha nem adtad volna el, csak feljebb hozod a beker árat, akkor a 2620-ról nem tudsz sokkal nagyobbat esni, mint a 2590-ről.
Tbarna 2006. 07. 17. 13:09
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Bumbikám.
Ez már megint komoly hülyeség volt.:)))
Mondjuk kétszer 0,5%-al essel jobban pofára.
ez azért nem olyan nagy külöbnség.
Realizálni meg akkor fogsz, ha végképp eladod. Vagy mondjuk realizáltál volna valamennyit, ha alacsonnyab átlagon veszed vissza mint ahogy eladtad. Ez meg nyilván csak akkor lett volna igaz, ha annyival alacsonyabban vetted volna vissza mint amennyit az adás-vétel elvitt.
Ebben az estben a realizált hozam= (Eladás átlag-visszavét átlag+kötésktg)./db
Khm.A darabszámmal nem feltétlen kell elosztani..:)))
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 12:48
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
jaaaaaaaaaa ,hogy úgy tekintek rá :DDDDD

ez mindjárt más!

igen, ez igaz, még azt is mondhatnám ,hogy direkt volt realizáltam az eddigi nyerőt, hogy nehogy baj legyen, csak egyetlen dolog zavart ,hogy innen nagyobbat lehetne esni (pofára)

Értem már köszi! :)
Tbarna 2006. 07. 17. 12:48
Előzmény: #62  Tbarna
#63
Na jó Látom közben Lau is megkönyörült: Rajtad))))
Tbarna 2006. 07. 17. 12:47
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
És????
Mi történt??? (volna)Visszavetted.
Változott valami?? És ha igen mi?!
................

Na jó segítek: a költségeid Igy a beker. árad is valamelyest emelkedett.
Ennyi
.
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 12:45
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
úgy, hogy nem veszed figyelembe az eladást és a visszavételt, ill. csak annyiban, hogy az eredeti bekerárhoz hozzá adod a plussz költségeket.
jogilag 2790-es bocid lesz, de Te tudod, hogy még 2590-en vetted eredetileg, és úgy tekintesz rá, mintha még nem adtad volna el. (megjegyzem egy átkötés akár ajánlat, akár ánya esetén egyébként sem ártott volna.)

Topik gazda

bumbi
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek