Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 14. 22:41

Kezdők (és nem kezdők) hibái!  

Olyan célzattla hoztam csak létre ezt a fórumot, hogy jóindulatú fórumtársaink, akik felelősséget éreznek a többi fórumozó iránt egy egy személyes rossz példa, vagy baklövés leírásával segíthessen ezeket másoknak elkerülni.



Kezdők mint pl. én sok sok hibát követnek el, gondolom mindenkinek van valamilyen akár fájdalmas (vagy az idő távlatából vicces) élménye, amelyet esetleg megosztana a nagyközönséggel, mégha ciki is, de talán segíthetünk vele egy rászorulón.



Szivesen olvasnám a "nagy öregek" régi régi botlásait, amelyek megismerése számomra legalábbis nem csorbítaná isteni mivoltukat, mégis apró reményt adna ,hogy még ők is hibáztak néha :D


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
werkaz 2006. 07. 18. 15:21
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#120
dokitomi bocs ha beleugatok de ha tényleg kezdőnek gondood magad, ismerkedési periódusban a hati merész jáccótér :)
prfecó 2006. 07. 18. 15:20
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#119
Kell a stop-loss , punktum.

De nem használom.

werkaz 2006. 07. 18. 15:19
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Susalinda !!! :))) Hogy mennyire vannak normális húzásaim azt inkább most nem ecsetelném... na csattos bambi ? Persze csak ha meghívsz :)))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 15:17
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
térjünk vissza a hibákhoz

MA CSAK 95 pontot sikerült megfogni a hatin. Bármilyen más balfassággal több lett volna.

:D

Ez egy eccerű tény, széllel szemben akartam hugyozni egész nap.
KÉSZ!

TE KEZDŐ, ne hagyj fel minden reménnyel. Próbáld látni hogy honnan fúj a szél.
Eccerű. Megszopod az ujjad, felteszed, és ahonnan hideg onnan fúj.
fas..om hogy béna az újjjjjjam.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 15:16
Előzmény: #115  werkaz
#116
akkor megnyugodtam,mégiscsak vannak normális húzásaid is :)
werkaz 2006. 07. 18. 15:14
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
próbáltam, januárban egyszerre volt humetem ecom és nabim, persze stop nélkül, igaz itt ültem reggeltől estig a képernyő előtt.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 15:08
Előzmény: #113  werkaz
#114
te csak azt hiszed,h alapból vitázom,nem ,tényleg azt gondolom,amit mondok,de arra már rájöttem,h utazásnál kell,h legyen stop,meg tökiáttétnél is kéne ,csak úgy nem olyan izgi,próbálj ki 1x egy humetrallyt stop nélkül ,csak kicsiben,meglátod,micsoda élvezet :)
werkaz 2006. 07. 18. 14:58
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Jó.. mostantól nem féltelek :))) Egyébként tudod Te hogy be kell azt rakni néha de jól esik annak a NŐ májadnak ha vitatkozhatsz ! :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 14:54
Előzmény: #110  werkaz
#112
az velem nem fordulhat elő,sokkal türelmetlenebb vagyok annál,már volt,h eladtam vastag bukóban papírt,és mással visszahoztam nem is sokára,de hogy évekig benne ülni ? az nem az én formám,most is a gazinak adok még 4-5 hetet és végeztem,600.!!!
annyiért adom,amit ér akkor,kit érdekel,de ülni nem fogok benne.szóval ne félts engem:)
werkaz 2006. 07. 18. 14:53
Előzmény: #110  werkaz
#111
Susalinda nem iszunk meg eccer egy csatos bambit ??? :)) mert ha élőben is így el tudunk vitatkozgatni a hawai dizsi napfény :)))
werkaz 2006. 07. 18. 14:51
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Susalinda ha Matyiban ülnél pár éve nem ezt mondanád :) (nem nem ülök benne :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 14:50
Előzmény: #107  werkaz
#109
A.K.aztán visszatornázta magát, a szept. események meg.: 2001-ben az úgy járt,ahogy én ,kiülte.na és akkor mi van ? az nem veszteség,amit nem realizálsz :)
werkaz 2006. 07. 18. 14:47
Előzmény: #107  werkaz
#108
Ja mellesleg visszanyitottam a longom OTP -ben, és egyenlőre nekem sincs bent stop... holnapig nem is lesz :))) ha meg pluszban leszek 0-ra teszem a stopot :) és akkor már veszteséget tutti kiküszöbölte. Aztán ha tovább emelkedünk feljebb húzom, és íyg tovább etc.. stb. tehát ha egy pzin már nyereség volt ezzel a módszerrel mindenképp nyereségben is zárod... ez is a stop loss taktika egyik eleme.. a stop loss nem állandó helyen van.
werkaz 2006. 07. 18. 14:45
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
A.K teljesen csődbe is ment 2*(0-ra... sőt minuszba)... csak neki már volt olyan kapcsolatrendszere hogy kapott kölcsön pár millót pár hétre(persze dollárban) na majd ha nekem is lesz ilyen kapcs rendszerem én sem használom :) Egyébként 1 napra is bőven elég ha nem tudsz figyelni.. ki gondolt bármire is 2001.09.11 -én... és akinek aznap nem volt stopja és közelben sem volt úgy járt :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 14:41
Előzmény: #105  werkaz
#106
jó,hát Werkaz, én nem olyan pihentagyú tőzsdésből indultam ki, aki vesz,és világkörüli útra megy:)
azért aki spekizik,felteszem,h van esze, figyel és értékeli a helyzetet ,persze ,ha akadályoztatva van,tegye be.De csomó ktgtől kíméli meg magát,ha kis rugalmasságot tanusít ( de szép is ez ):)
a sok kistoppolódás,az mind plusz ktg,jutalék,újravenni,ha nem meri meg elesik a későbbi nyereségtől.
A nyereséget meg hogy maximalizálod,ha beteszed a stoppot,azt mindenképp a csúcs alá kell nem ? akkor az már nem maximum :)
De én úgy tudom,h a profik nem használtak,persze lehet,h rosszul tudom (pl A.K. )
werkaz 2006. 07. 18. 14:31
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Susalinda pont a lényeget hagyod ki.. a veszteségek mértékét. Ha nem teszel stopot a veszteségek mértéke elérheti a 100 % -ot (vagy a majd 100-at lásd NABI) Pont erre a paradoxonra van a stop-loss.. lefordítva VESZTESÉGMINIMALIZÁLÁS!!! Merthogy kereskedés lényege, a veszteséget minimalizálni a nyereséget maximalizálni, mert lesz mindkettőből....
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 14:26
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
jó,hát akkor egy pofon egyszerű példán szemléltetem ,h kell -e stop .
Aki nem hiszi,járjon utána !
Azt mindenki elismeri,h nem mindig van szükség stopra,sztem 20-80 az arány %-ban,a kell és a nem kell között. De lehet ez 10-90 vagy 30-70 is ,lényegtelen.
Szóval tegyük fel,legyen nektek igazatok és minden üzletben stoppoljunk. Akkor az eredeti példánál maradva ( 20-80) 20 esetben megvéd a stoppom, 80-ban viszont felesleges volt ,tehát veszteséget csináltam.akárhogy is ,bőven mínuszom lett ,mert 20 kevesebb,mint 80.
Ha az én variációmat alkalmazzuk,soha nem stoppolunk ,akkor csináltam 20 mínuszt,mert 20 esetben kellett volna,viszont 80-ban megvédett.Így is jobban jártam.
A vak is láthatja,h jobban jár,aki nem stoppol,persze az ideális az lenne, megtalálni azt a 20 üzletet,ahol be kell rakni.
Krach,meg terror,meg háború esetére meg az ember legyen kéznél,és kézi stoppot tegyen be.sztem.De ha megy a papír,akkor meg azért tartom hülyeségnek berakni,mert ki hajlandó lemondani a nagy nyereségről ?
sztem mindenki kapzsi vmennyire,nahát sztem ha jót ment adjuk el és kész !
Há nem ? há de !!!
1 szó,mint száz,tök fölösleges ! sztem :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 13:49
Előzmény: #102  prfecó
#103
Oké, de ehhez infó kell vagy nagy tapasztalat, ami nekem egyik sincs :) még!
ma reggel pl. eszembe jutott megshortolni a molt, de nem mertem. erre nyitásban 600 pontot esett
prfecó 2006. 07. 18. 13:41
Előzmény: #101  werkaz
#102
Zárás előtti 10 percben lehet a holnapi 150-200 pontokat megalapozni, nem szabad lebecsülni 10k pozinyításokat, akárhol.
werkaz 2006. 07. 18. 13:35
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
vargaaz hhúúúú dehogynem :))) Erről tudna itt még rajtam kívül pár ember beszámolni.. akik csak nyitó gapekre vadásznak, ahhoz bizony zárás előtt kell venni, ha nem záró szakaszban :))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 13:32
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
Bizony kell az a stop! Sajnos én is saját káromon tanultam ezt tegnap és ma is.

A másik hiba (szerintem csak újoncoknál mint én, a profik talán jobbak): nyitás után ill. zárás előtt fél-egy órával nem szabad új pozit nyitni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 12:26
Előzmény: #98  werkaz
#99
teljesen igazad van!

a stop kell4
werkaz 2006. 07. 18. 12:14
Előzmény: #97  werkaz
#98
Ja ha már a cím.. kezdők legyakoribb hibája :)))) nem használnak stop-losst. Nem feltétlen egy napon belüli üzletről van szó amikor végigülöd, de ha magára hagyod a pozit, szvsz az életeddel játszol. (pláne mostanság egy longban, azt nézd meg ha véletlen lesz vmi komolyabb keleten... vagy nézd meg szept. 11 -két, vagy az orosz válságot.. hááát stop nélkül életveszély)
werkaz 2006. 07. 18. 12:05
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
bubmbi ez elégg önámítós dolog... vegyünk pár példát.. pl NABI, MATÁV, Humi, Eco.. csak hogy innen is onnan is legyen. Hiába nem realizálta pl ismerősöm az 1600 -as beker átlagú matáv bukóját... attól még bukó, szintúgy igaz ez fokozottan a pár évvel ezelőtti NABI hisztibe beragadtakkal. A stop pontosan ezektől a reménytelen beragadásoktól ment meg. Mert a beragadással lesz az ember spekiből befektető, befektetőből esetleg osztalékraváró.. abból meg szegény ember :)))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 11:56
Előzmény: #95  Tbarna
#96
NEm mondtam egy szóval sme ,hogy jó amit csinálok, egyszerűen kezdőként fontos az ,hogy , ha egy mód van rűá egy fillér veszteséget ne kelljen raláizálnom, a max profitról lemondani luxus, persze néha veszílyes helyzetben jó a felfelé stop.

Be vagyok ragadva több papírral is ,tehát ékes példája vagyok a stop nélküli kereskedelem hatékonytalanságának, mégsem izgulok, egy kollégát idézve " veszteséged és nyereséged is csak akkro van, ha realizálod azt"

Tbarna 2006. 07. 18. 11:09
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
Hát én ezt nem igazán értem.

Könyörgöm stoppot azért alkalmazol,mert ha elér egy bizony szintetet mindenképpen adsz, illetve veszel nem? Ha nem akarod, hogy kiüssék, hát ne rakdd be.
Ha a stoppot kiütik rohadtul nem azt jelenti, hogy rossz helyre raktad.Ellenkezőleg. Rossz irányba voltál. Ha pedig profitvédelemre használtad meg van a kívántos hozam.
Hol itt a probléma? Ne felejtsd , hogy profitvédelemnél már eldöntötted a hozamod. és ha kiütnek akkor a papír lefele indult. Másrészről mikor úgy döntöttél , hogy stoppal árulsz az adott napi maximumról egyszersmind le is mondtál.
Nem olyan régen kiüttek Molból az az adott napi minimumon. Ezt követően napon belül csak feljebb volt az árfolyam.
Akkor most hibáztam?
Nem igazán másnap lefordult és azóta se volt
a stopp szintem felett.
Na de ha ez nem így lett volna akkor se gondolnám, hogy súlyos hiba lett volna.
Akkor azon a szent napon az adott körülmények között nekem ennyit ért.
Másnap aznap bármikor vissza is lehet venni!
Nahát!:)))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 09:37
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#94
; )
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 09:09
Előzmény: #92  prfecó
#93
a rendszeres kistoppolódástól tartok csak, persze jó lenne biztonságban lenni, de ha túl magas stopszintet választok, még nyerőben akkor lemaradok mindei az igazán jó plusszos dolgokról, ha viszont túl alacsonyat, lenézhet odáig is az árfolyam bármikor, (kirázzák a stoposokat), és onnan pattan , egyrészt idegesítő a minusz, másrészt az ,hogy lemaradok.
eszem ágában nincs senkit lebeszélni a stop alkalmazásáról, fontos lenne használni, cskaé nen m értek hozzá, és magamnak inkább így csinálom.
prfecó 2006. 07. 18. 09:00
#92
Bumbi , akkor ne használd sto-.losst , ha anyagilag és idegileg elviseled , hogy egy nap alatt 2-3 milkát buk(hat)sz. Ezt tudod megelőzni a stop-loss használatával.

Tudod az inga mindig kileng és még nagyobbat visszaleng, stoppal az egyik oldalt megvéded.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:38
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#91
én midnig is szerettem volna stopot használni, a nagy problémám szintén, hogy nem tudom hova rakjam, és az a sok sok sok elrettentő hozzászólás, hogy na megint kivágott, meg ,hogy 1 forinton múlt, aztán megugrott felfelé, és én ezt nem akarom, egyszer akarok stopot használni, és azt is elrontottam a bocinál :)
Fontos lenne, szeretném az eszemmel, de mégsem, útálnám látni a pár forintos veszteségeket is.
Meg amúgy is csak játék :D
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:31
Előzmény: #88  werkaz
#90
Werkaz ,nem kell megnyugtatnod,tudod,h nem úgy irígyellek,ha kihagytál vmi lehetőséget ( boci ) az különben se bukta,a többivel szemben meg volt ezer jó húzás,sztem át kell lépni rajtuk.
Én még annyira nem is panaszkodhatok tulképp. volt egy humetes 1 millás mínuszom ( ami előbb plusz volt ,tehát nem a nettóból ment el ) de azon felül nagy veszteségem sose volt,pedig vakon kezdtem
és vakmerően :)
lényeg sztem a kezdőknek,h van idejük,tanuljanak,figyeljenek ,és ne csinálják élesben egy ideig ,meg fog térülni a befektetett energia :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:18
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
Óh Linda!

Nekem nem mijattad ez a véleményem a STOPról, hanem a tapasztalataim miatt. ami azt jelenti, hogy ojan hüje vagyok hogy nem toom hova kell tenni. mert azért basz ki.
Az meg más kérdés, hogy jönnek a stop-vadászok és ők basznak ki minket onnan. ezért nem rakom be, és engem nem is szednek ki. viszont fejben megvan a szint és lépek. kivéve a shortomnál, na ott nem léptem időben,
werkaz 2006. 07. 18. 08:10
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#88
Susalinda !

Hááát bár úgy lenne ahogy mondod, mindenesetre kevesebb a melléfogásom mint régen, de azért van ám :) Bőven. Pl. a bocit sem vettem vissza miután 2380-n eladtam. De csak azért hogy szerencsés lehessek másban, inkább mégsem veszteném el a tőzsdére elkülönített pízecském. Mondjuk ha nagy és ciki bukókról kellene mesélnem akkor úgy kezdődnének a mesék hogy amikor a mol 6500 körül volt, meg az otp 3200 körül. (Vagy az eco 100 fölött) de csak megnyugatatásképp közlöm hogy az fhb -ből is volt pár darab a nagy esés közepette, ma meg már nincs.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:06
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
Doki,nagyon fontos,nehogy azt szűrd le az én mondókámból,h a stop mindig sz@r húzás !
csak majdnem mindig,de vannak esetek,én úgy 20%-ra saccolom ,amikor bizony jól jött volna,pl. nem lennék most se beragadva gaziba,meg a múlt héten nem zakóztam volna egissel tökisen akkorát,ha stoppoltam volna,elismerem.Szóval aki nem ilyen fafejű,mint én,nyugodtan higgye el,h kell az is,csak tudni kell,mikor és hogy kell alkalmazni.
Az,h én így is meg akarom mutatni,az már az én fafejűségem,annak is megvan az oka,az én bajom,de nem akarok példát mutatni. !rossz példát.!
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 08:01
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
Werkaz,akkor mégiscsak veszítened kéne még,mégiscsak igaz lenne a mondás ?
de annyira nem veszed zokon hálisten :)
akkor viszont ne akarj tanulni a hibákból,bár sztem inkább szórakozni akarsz :)
én azért úgy vettem észre,h nagyon ügyesen csinálod :)) alig van melléfogásod,irígyellek
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 07:54
Előzmény: #84  werkaz
#85
én a múltkor szoptam a hati shortomat. picurral együtt izgultunk. aki olvasta a tippsarkot tudja.
fájt mint a picsa (megj.: fijú vagyok)

megtanultam.

2. Stop-loss, annak meg Linda a megmondhatója hogy mennyire egyet értek vele
werkaz 2006. 07. 18. 07:48
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Hello susalinda !

Hát minden csoda 3 napig tart, ez a fajta úgy látszik 3 hónapig :)). Egyébként annyira nem fontos az uccsó kérdésem, mert úgylátom végül is kiderült, de a nagy baklövéseket szivesen olvasnám...
Nekem is van persze, de miért én kezdjem el ??? :)))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 07:42
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Werkaz,de rég láttalak :)
boldogság megvan még ? szurkolok ! :)
egyébként ha a szakmai oldalt akarod erősíteni,mit érdekelnek ilyen mellékes dolgok,amiket kérdezel ?:)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 07:40
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#82
Bumbi,
fura egy szerzet vagy,annyi hótziher :)
( nem megsértődni! ) ,de megkönnyebbültem,mert este már épp kitaláltam a bűntetésem,amiért minden "csajjal " afférba kerülök ( ki tudja miért a neten, az életben nem szokásom )
de tegnap is úgy indult,h segíteni akartam neked,mind1 ,
szóval már épp vérezett a szívem magamért,alig bírtam elaludni ,de ma reggel jött a felmentő sereg :)
viszont haragszom rád,tessék helyrehozni : azt ígérted akkor,h azonnal kitörlöd a címem,tessék betartani ! elvárom !!!
werkaz 2006. 07. 18. 07:36
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
Bocs hogy itt belepofázok az 'elmélyült' csevejbe, de vhogy pont arról nem olvastam eddig amre a topik nyílt. Pedig egy-két tőlem öregebb róka mellényúlását én is szívesen olvasnám :) Egyébként kiderült már végleg h bumbi lány vagy nem ?? :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 23:07
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#80
mégsme, még annyit ,hogy igen közönséges vagyok, proli is vagyok, nem véletlenül járok éjszaka haza a munkából :) Nem vagyok intelligens és szép sem, ráadásul rtosszul tőzsdézek, nagyon kiugrok a sorból itten, dehát valakinek lúzernek is kell lenni akitől elnyerhetik a nagyok a pénzüket nem igaz ? :D
De szerencsére nem érzem kényszerét ,hogy ezt takargatnom kéne .
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 23:01
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#79
Lindus, sokadjára modnom, nem haragszom, örülnöm kell mégiscsak hízelgő, ha az én koromban nőnek nézik még nőként kezelik az embert :DDDDD

egyébként levél ment, többet nemtok mondani kéremkapcsojjaki!
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 22:59
Előzmény: #65  Tbarna
#78
Igen, igen, megint akartam írni egy durva hülyeséget, de végiggondoltam szerencsére, már értem, de ha a 2790 -en visszavett boci bezuhany akkor mikor én azt eladom akkor veszteségként fog megjelenni az ügyletek között , hiába tudom ,hogy még midnig nyerőben van, de akkor is veszteségként élem meg.
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 16:59
Előzmény: #76  bpmcwap
#77
.....30%-ot esik valamiféle piaci túlreagálás vagy világpolesemények miatt.
Ezt írtam.
A matáv akkor esett amikor megvették a németek.
Ez nem a fenti kategória ugye?
a synergon nekem nem játszik, mint ahogy a fotex sem max speki papírként anno keresett is nekem 110%-ot.
bpmcwap
bpmcwap 2006. 07. 17. 14:59
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
és hogy hoztak eddig a 3000ről 2000re szakadt matav papirjaid??? vagy a synergon??? sorry
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 14:28
#75
Én alapból a longban hiszek ha egy likvid erős cég papírja 30%-ot esik valamiféle piaci túlreagálás vagy világpolesemények miatt,akkor én beleveszek.Ha még mindig esik 10%-ot akkor ráveszek.
Bukó és nyereség is csak akkor van ha realizálod azt.
Hiba a kapkodás a túlreagálás.
A kapzsiság az kell ez adja a motivációt az átélt érzelmi hullámzást a high&low érzését.
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:53
Előzmény: #72  Tbarna
#74
jaj Bumbi,Bumbi !
ha hiszed,ha nem ,egész úton hazafelé azon gondolkodám,h most megbántottalak é?!
Dehogy akarnálak megharagítani ! inkább visszaszívok mindent ( bár így nem mindenki beszél ) ,de hidd el,énis produkáltam már itt olyanokat,amit aztán nagyon megbántam,dehát kitörölhetetlen sajna ! szóval vállalom,h én is az vagyok inkább,csak ne légy haragundi,okés ?
sorry nem akartalak megbántani :(
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:52
Előzmény: #65  Tbarna
#73
Ne eroltessetek mar a bumbit annyira arra a boci vissza vetelre. En meg mindig amondo vagyok, hogy :)), max esetleg.
Tbarna 2006. 07. 17. 13:43
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Ok.
Mi van Bumbi?!
Hova tűntél?
Mikor randizunk?:))))))))
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:36
Előzmény: #70  Tbarna
#71
kik voltak ott? vagy majd felteszem inkább mailben uezt a kérdést
Tbarna 2006. 07. 17. 13:31
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Mit tudom én miért!:))
Tartozol és kész..
Na mindegy tényleg sajnálom..
De Te is sajnálhatod!!!!:)))
Én nem bántam meg. Jól éreztem magam.
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:23
Előzmény: #68  Tbarna
#69
nem tudtam menni, sorry, a sört meg majd bepótoljuk, majd egyszer leballagunk a Paulanerba. de miért én tartozom vele? :))
Tbarna 2006. 07. 17. 13:21
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Szeva!:))

Sajnálom nagyon a szombatot.!
Jó lett volna....
Különben is X mennyiségű sörrel tartozol!:)))

Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:17
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
egyébként szia Barna. :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 13:16
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
nem jó szemlélettel közelitesz. ha egyszer úgy tekintesz rá, mintha nem adtad volna el, csak feljebb hozod a beker árat, akkor a 2620-ról nem tudsz sokkal nagyobbat esni, mint a 2590-ről.
Tbarna 2006. 07. 17. 13:09
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Bumbikám.
Ez már megint komoly hülyeség volt.:)))
Mondjuk kétszer 0,5%-al essel jobban pofára.
ez azért nem olyan nagy külöbnség.
Realizálni meg akkor fogsz, ha végképp eladod. Vagy mondjuk realizáltál volna valamennyit, ha alacsonnyab átlagon veszed vissza mint ahogy eladtad. Ez meg nyilván csak akkor lett volna igaz, ha annyival alacsonyabban vetted volna vissza mint amennyit az adás-vétel elvitt.
Ebben az estben a realizált hozam= (Eladás átlag-visszavét átlag+kötésktg)./db
Khm.A darabszámmal nem feltétlen kell elosztani..:)))
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 12:48
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
jaaaaaaaaaa ,hogy úgy tekintek rá :DDDDD

ez mindjárt más!

igen, ez igaz, még azt is mondhatnám ,hogy direkt volt realizáltam az eddigi nyerőt, hogy nehogy baj legyen, csak egyetlen dolog zavart ,hogy innen nagyobbat lehetne esni (pofára)

Értem már köszi! :)
Tbarna 2006. 07. 17. 12:48
Előzmény: #62  Tbarna
#63
Na jó Látom közben Lau is megkönyörült: Rajtad))))
Tbarna 2006. 07. 17. 12:47
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
És????
Mi történt??? (volna)Visszavetted.
Változott valami?? És ha igen mi?!
................

Na jó segítek: a költségeid Igy a beker. árad is valamelyest emelkedett.
Ennyi
.
Törölt felhasználó 2006. 07. 17. 12:45
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
úgy, hogy nem veszed figyelembe az eladást és a visszavételt, ill. csak annyiban, hogy az eredeti bekerárhoz hozzá adod a plussz költségeket.
jogilag 2790-es bocid lesz, de Te tudod, hogy még 2590-en vetted eredetileg, és úgy tekintesz rá, mintha még nem adtad volna el. (megjegyzem egy átkötés akár ajánlat, akár ánya esetén egyébként sem ártott volna.)

Topik gazda

bumbi
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek