Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 14. 22:41

Kezdők (és nem kezdők) hibái!  

Olyan célzattla hoztam csak létre ezt a fórumot, hogy jóindulatú fórumtársaink, akik felelősséget éreznek a többi fórumozó iránt egy egy személyes rossz példa, vagy baklövés leírásával segíthessen ezeket másoknak elkerülni.



Kezdők mint pl. én sok sok hibát követnek el, gondolom mindenkinek van valamilyen akár fájdalmas (vagy az idő távlatából vicces) élménye, amelyet esetleg megosztana a nagyközönséggel, mégha ciki is, de talán segíthetünk vele egy rászorulón.



Szivesen olvasnám a "nagy öregek" régi régi botlásait, amelyek megismerése számomra legalábbis nem csorbítaná isteni mivoltukat, mégis apró reményt adna ,hogy még ők is hibáztak néha :D


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 10. 07:48
Törölt hozzászólás
#195
Zsimo
Zsimo 2020. 03. 21. 14:38
Előzmény: #193  Spotlight
#194
Amit eddig megtanultam az első belépő pakk mindig kicsi legyen. Hiába tűnik úgy hogy megfogtad az Isten lábát és elcsípsz egy aljat nagyon pórul lehet járni. Sávos vételek kellenek meghatározott szinteken. És mindig legyen STOP szint! Ami alá megy azonnali pakk eladás! Majd pihenő!pl 
5-10% bukó után dobás így nagy többségben elkerülhető súlyos beragadás. 
Spotlight 2020. 03. 21. 12:19
#193
https://kiszamolo.hu/mi-lesz-ebbol/
"úszni nem tudó, gyakorlatilag nincstelen tömegek akarnak azonnal a tomboló tornádók közepette az óceán közepébe beúszni."
Mielőtt minden pénzünket átváltanánk részvényre, előtte kicsit tájékozódjunk, olvassunk könyveket, mérjük fel a kockázatvállalási hajlandóságunkat.
-bubu-
-bubu- 2020. 03. 21. 11:02
#192
.
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 10:44
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
az Equitas-nál tudom.

A kötés 0,25 DT estén 0,15 .
VIszont amit még midnenképp érdemes figyelembe venni, az az ,hogy menniy a minimum limit, ugyanis ez az Equitasnál 150 Ft, ami akkro igen előnyös tud lenni, hogyha csak kis pénzért akarsz valamit venni eladni.
A Havi real 5 ársávos 2500, és ha nem kérsz havi összesítőt levélben más költséged nincsen.

Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 10:26
#190
Sziasztok,

Ha már kezdőknél tartunk, mi az ebrokert használjuk, a brokerdíj 0,4 százalék vételre és eladásra is felszámolják. Ha napon belül eladjuk akkor felezik a díjat. Ez olcsó vagy drága? A CIB 0,9ért csinálná meg, és az ebrokernél kapunk real time árfolyamot ingyen az év végéig.
Máshol mennyi a díj?
Kármen
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 09:57
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#189
tisztelet!
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 09:45
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#188
te jól kezdted Bumbi,ügyes vagy !
azért a mai kezdőknek sokkal könnyebb,a neten több az infó ,minden elérhető,én még a tv-n néztem a késleltetettet és semit nem tudtam,de lehet,h ez se jó,mert a maiak elkényelmesednek ,nem tudnak úgy megedződni és hosszútávon az nem kifizetődő :)
83-as humim nekem is van ,na és ? vmire büszke is lehetek,nem ??? :)))
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 09:32
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
van fotim 825-ről tudod :D

Hogy jobbat mondjak van 83-as humetem

és 1480-as FHB ,amikkel azért parázhattam volna összességében, de msotmár közel 0-n vagyok, és lassan jön a mikulás, aki meghozza amit köll :D
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 09:27
Előzmény: #185  Törölt felhasználó
#186
a játékszabályokat nem te választod,a krachot ,ha lesz nem tudod kivédeni ( max. stoppal )
a kezdők meg általában mohók és kapzsik ,sokan közülük sokat tesznek egy papírba (nem feltétlen áttéttel ),pl humet,vagy itt van a foti ,csak gondolj a 840-410-re nemrégen,szóval valszleg neked is meglesz a krízised,de hogy inkább ne legyen,ezért is írtam,vagy legalábbis légy felkészültebb rá. :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 09:01
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
Értem, ilyen még valóban nem volt, de Ez csak vagy általános tőzsdekrach esetén, vagy akkro fordulhat elő, hogyha minden pénzed mondjuk tökeáttéttel egyetlen papírba teszed, az én szememben ez is felelőtlenség, csak 100% -ig biztos befektetésnél jó eljátszani, oylan meg ugye nem nagyon van.
Törölt felhasználó 2006. 08. 01. 08:20
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
nem Bumbi,ez nem krízishelyzet volt ,a 30 % mínusz,főleg kiülhető papírban távolról se az hidd el. Én vmi olyanra gondoltam,mint az idén volt pl a humettel,aki beszállt 140-en,megrészegedve az előző hatalmas emelkedésétől és mondjuk nem kis téttel beszállva, az átélt vmi hasonlót,mikor zuhanni kezdett lmittel. Csak a csodában bízhatott,hogy megáll az esés ,és 50-ig,vagy mittudomén meddig tűrt,az lehet,hogy az infarktust környékezte ...Most meg vagy bízik egy szélhámosban ,hogy megint lesz vmi húzása ,vagy halllva Gazdagodó 16 Ft-os riogatását ,meg látva,hogy kitörés előtt több mint egy évig 20-nál szüttyögött a papír,jó bukóba eladta. Ilyesmit értek krízishelyzeten,mikor min. feleződik a pénzed,és reményed se biztos,h visszajön.
Törölt felhasználó 2006. 07. 31. 23:12
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
ez a krízishelyzet furcsa, amikor beragadtma 3 papírral is és kb. 30 % minuszban (teljes tőkére) üldögéltem, akkor az jutott eszembe ,hogy stopot fogok használni :D
De valahol a lelkem mélyén úgy éreztem ,hogy minek parázni ,szépen minden visszajön majd , és lassan igazolja a döntésemet az idő.
Szóval minden rossz ellenére, ez nem volt annyira nagyon veszélyes krízis számomra, nemtom mi kell még ,hogy megszeppenjek tényleg.
Törölt felhasználó 2006. 07. 31. 13:16
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#182
Ebbe a topicba írok,mert a másikban kicsit elvesztek a részletekben ,jutalékok,brokicégek...pedig úgy még senki se gazdagodott meg sztem,hogy többet spórolt .Többet kell keresni !
Sztem a kezdőnek először is el kell döntenie,mit akar,sodródni,vagy bele akar tanulni és egyszer eljutni odáig,hogy meg is tudjon élni belőle.De előbb tudnia kell,hogy a szakmai beletanuláson túl kell egy jó adag stressztűrő képesség,és jó adag önbizalom.Nagyon veszélyes sztem,ha vki vmiféle csalódás(pl állásvesztés után ) kezd bele,mert akkor már megtépázott az önbizalma,és az nagyon veszélyes.Előbb vissza kell vhogy szerezni,és csak aztán belefogni.Sokan úgy veszem észre,mások véleményére alapoztok,ami nagy marhaság,mert a régi motoros se tévedhetetlen,másrészt,ha bejön sincs sikerélményed,mert nem a te döntésedet léped meg,ha vesztesz,akkor meg megcsappan az önbizalmad.Ezt nevezem sodródásnak,mert független attól,hogy vastagabbb,vagy keskenyebb lesz a buxád ( kit érdekel ???) a fő cél érdekében nem tettél semmit,csak az időt pazaroltad.Ha viszont saját döntést hozol,ha bejön okés,ha nem,akkor meg szerzel egy tapasztalatot,nő a rutinod,több tapasztalat,több streszhelyzet átélése növeli az önbizalmat,mert csak tanulsz a hibáidból! nagyobb önbizalom meg egyenes út a sikerhez.Én nem akarok papolni,csak pár dologra akarom,h figyeljetek:
1.fontos a saját döntés
2.az önbizalom növelésére jó lehet a stop alkalmazása,mert vastag bukótól menthet meg,de akkor helyén kell értékelni a dolgokat,és nem felidegelni magad minden piszlicsáré kistoppolódáson
3.lehet,h durván hangzik,de sztem célravezetőbb lehet beleszaladni 1-2 jobbhorogba,balegyenesbe ,ez nem vicc,saját tapasztalat,mert a krízishelyzetekből lehet legtöbbet tanulni.
4.az önbizalom megtartása érdekében fontos lenne a nagy kockázatú dolgok kerülése ( hati,tőkeáttét,dt,TDT,spekipapírok )persze tudom,a kezdő speki mindent akar egyszerre,csak azt látja,hogy a humettel 18-148 között lehetett kaszálni,ecoval 50-130,azt már nem látja,hogy ez visszafelé is elsűlhet,nem beszélve a beragadtakról,akik már egy éve ecoban ülnek 75 fölöttről,pedig az idén mollal majdnem duplázni lehetett,ricsivel több ,mint duplázni,ha a fő mozgásokat kihasználta az ember.
Ezek a hülyeségek jutottak eszembe,csak azért írtam,mert saját tapasztalat.hátha segít vkinek,kicsit hosszú lett,nem akartam terjengős lenni,bocs.
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 19:29
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#181
Egy kis fogalomzavart el szeretnék oszlatni, a veszélyes DT az a TDT mikor tőkeáttéttel nyomod, viszont, lehet promt ügyleteket kötni napon belül, hitel nélkül, iylenkor ,nincs gond cége válogatja ogndolom, de ahol vagyok, a sima DT ügyletek, ha nem zárod le őket nap végén egyszerűen átlényegülnek normál ügyletté amit napon túl akármikor lezárhatsz, így lehet egy DT-ből akár több hónapos középtávú befektetés is.
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 18:09
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
Kössz a segítséget.
Akkor összefoglalva óvakodjak a day-trade és a határidős részvényügyletektől és inkább hosszú távon részvényeket vegyek. És mit érdemes most megvenni?
Ja és azt szeretném mkérdezni mert ez még nem tiszta hogy a határidős az BUX0612-vekl is olyan veszélyes mint részvényekkel?
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 17:38
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#179
szevee
persze, a részvények hosszútávra, de minimálisan középtávra való befektetések. Mit gondolsz miért gazdagodtak meg annyira Warren Buffet és a hozzá hasonlók? nem ugrálgattak ki-be, ki-be, megvették a részvényeket, vagy a cégeket és megvárták, míg pár éven belül felment az értékük többszörösére. Utána meg megváltak tőle.
Otiról is megvagyok győződve, hogy 1-1,5 éven belül több lesz, mint 10K valamikor. Majdnem a mostani érték duplája! Az szar árfolyam, nem? Ahhoz képest, hogy az éves ráta a bankban 5-6-7%, vagy az állampapír mondjuk 7,7.
Én nem hatizom! Megfogadtam, hogy amíg nem hozom vissza az összes elbukott pénzemet, szigorú fegyelemre intem magam, és kész. Semmilyen tőkeáttétes pozi nem érdekel! A tökiáttétes cuccok vérprofiknak valók, én kicsi vagyok még ehhez. Jó nekem az a pár száz K forint haszon is eccerre. A lényeg, hogy az tuti legyen.
BZJ sok okosságot ír neked a másik topikban. Mielőtt beszállsz, sokat olvass hozzá. Pl. mondjuk Helmut Hornstein Tőzsdepszichológia befektetőknek. Ugyanis a tőzsde az egy szerencsejáték, olyan mint a póker. Itt mindenki blöfföl, aztán vagy elhiszed vagy nem. Tiszta pszicho az egész téma itt. Az agyilag gyengéket, " remegőkezűeket " itt azonnal kinyírják.
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 17:26
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#178
kössz ezt értem ezek szerint akkor részvényekkel kereskedni hosszú távon ha jól értem sokkal biztonságosabb. de mondták nekem hogy a day-trade ott is nagyon veszélyes.
Aztán a többszörös bukásnál ugye arra gondolsz hogy például határidősben 1k BUX0612 nek csak a 10-ed részét kell letétbe helyeznem ezáltal sokkal többet veszíthetek ha nagyot esik vagy csökken ugye?
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 17:22
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#177
Prompt ügyletek az úgynevezett azonnali ügyletek. Egyszerű ügyletek. Veszel mondjuk 100 db OTI részvényt az adott pillanatban 6150-en. Kifizeted a brokidíjat a vásárlásért és kész. PETI-ben ez az ügylet 0,025%-a / vásárlás vagy eladás. Nincs tőkeáttét. Tehát a veszteséged és a nyereséged és csak annyi, amennyit lemegy vagy felmegy a részvényed ára. A tőkeáttétnél a veszteség vagy nyereség többször akkora, ez részvényenként változó.

Felejtsd el a demot, az egy játék. A különbség az, mikor élesben vagy és zuhan lefelé a részvényed ára, a gatyád barna, izzadsz, mint állat, a torkod kiszárad, a vérnyomásod pedig 250/380.
... persze csak akkor ha nem shortolsz véletlen... :-)))))))))))
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 17:18
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#176
A határidőset még csak DEMO-ban próbáltam. És csak BUX0612-vel kereskedtem.
EZ is ugyanolyan veszélyes?
Ja és a demo me az éles között ok különbség van?
És te mit ajánlassz a tőkeáttételes helyett mivel írtad hogy ez nem jó.
Köszi
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 17:14
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#175
Tőkeáttétes ügyletnél HITELBŐL TŐZSDÉZEL!!!!!!!!!! Itt csak a brokicéged járhat jól, egy tapasztalatlan ember halálra van ítélve. Csak nézd meg az OTI mai intraday chartját. Gondolj bele, hogy mit tettél volna ma pl. ha élesben vagy egy oti longgal reggeltől.
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 17:13
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#174
Köszi.
De akkor itt jönne be az új kérdés mik azok a prompt ügyletek? Erről szeretnék egy kicsit többet tudni a mostani semminél.:-)
Eddig a derivatívat csak DEMO-ban játszottam amúgy sok különbség van a DEMO meg a valódi határidős között?
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 17:09
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#173
Szia szevee!
ha longolsz, az azt jelenti, hogy többszörös tőkeáttéttel arra játszol, hogy az x áron megvett részvényed ára felmegy.
Ha shortolsz, akkor tőkeáttéttel előbb eladod a részvényt, arra játszva, hogy lentebb jóval olcsóbban visszaveheted.
Kezdő lévén, kérlek ne válaszd ezt a módszert. Én magam is belefutottam ebbe a játékba, természetesen írtózatos bukó lett az eredménye, nem kívánom senkinek. Most győzöm aprólékosan visszaszedegetni a bukómat. Kezdd el kicsiben, prompt ügyletekkel, amikor nincs mögötte tőkeáttét. Így legalább kitapasztalsz szépen mindent, hogy mi merre hány méter. Ha buksz, kicsit buksz, ha nyersz, akkor kicsit nyersz, de rengeteget tanulsz.
Törölt felhasználó 2006. 07. 26. 17:02
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#172
Kössz a segítséget .
Még az lenne hogy longol az mit jelent akkormit csinál?
Meg volt még a short de azt értem hogy derivatívnál shortra azaz csökkenésre játszik.
Törölt felhasználó 2006. 07. 25. 22:59
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
Szia Szevee!

Amiket kérdeztél TDT Technikai Day Trade, na akkor msot magyarázok, DAy Trade az amikor adott napon belül kereskedsz veszel és adsz el, a TDT ha jól tudom tőkeáttételes kereskedést jelenet, amikor a brókercég hitelez neked lóvét, ha bejön nagyobb pénzzel, nagyobbat kaszálsz ,de ha nem az elszúrt pozidért nagy árat fizethetsz, mert ha a többi paírod elég fedezet szó nélkül lezárják a pozikat, akár veszteségesen is (leszarják), vagy kp-ban követelik a lét :D

A hatizás határidős kereskedés, röviden nagy lóvé nagy kockázat nagy nyereség (így mondják) kezdőként elég ha ennyit tudsz róla, veszílyes egy dolog mint a TDT.

Magam is kezdő lévén, sem a hatival ,sem TDT-vel nem próbálkozom, vad dolgokat csinálok, de ez már a hülyeség határát kimerítené.

A satöbbi nem tudom mire gondolsz, ha megkérdezed szivesen válaszolok, ha tudok, persze sokmidnenre nem tudok biztos.

Üdv

Tőzsde ABC talá negy két dolgot tanulhatsz belőle:
link
Törölt felhasználó 2006. 07. 25. 11:22
#170
Azt szeretném kérdezni tőletek hogy ezek a rövidítésak amiket használtok(TDT, Hatizás, stb..) mit jelentenek?
És ne nevessetek ezen:-)
Előre is kössz mert még kezdő vok csak demoval próbálkozgatom.
Azt szeretném kérdezni hogy mi ennek a legnagyobb buktatói vagyis a határidősnak ha foglalkozik vele valaki?

Kössz
Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 23:06
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
erre é nis kiváűncsi lennék!

szinte mindenki szerint bll nap lesz ez a lényeg. :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 09:19
Előzmény: #167  werkaz
#168
sziasztok!

egy kezdő kérdés: mi lesz, ha a jegybank emel 25 pontot, amennyi a várakozás? megnyugszik akkor elvileg a piac? és ha nem igy tesz? mondjuk többet emel, ami mondjuk nem valószinű, vagy marad a jelenlegi szint, akkor mi történik?

Ezt valaki el tudná magyarázni, hogy általános esetben hogyan működnek ezek a dolgok, nagyon megköszönönném
werkaz 2006. 07. 24. 07:41
Előzmény: #166  werkaz
#167
a pfész pszáf akart lenni :)) csak a géppuska ujjaim :))
werkaz 2006. 07. 24. 07:40
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
Ahogy olvatam a tanácsokat eszembe jutott hogy talán a leglényegesebb kimaradt :) Készülj fel hogy veszteni márpedig fogsz. Nagyot is. Mert amíg a saját károdon meg nem tanulod az óvatosságot, pláne ha eleinte jól mennek a dolgok, addig azt gondolod megy ez ... Mondjuk most épp nem a törtető bika idejét éljük amikor mindegy mit és hogy csak vegyél és nyersz, ezért egy idő után azt gondolod megy ez neked nem kell itt okosodni...
Most pont kell a hidegvér a biztos kéz és a tapsztalat...

Az utolsó kérdésedre meg ajánlom fiygelmedbe az econet grafikonjának tanulmányozását. Sajnos már nem tudom megmondani mikor volt, de megtörtén hogy 20 misivel húztak rajta 5 forintot, a spekinép ugrott, majd 10 ft emelkedés után beborították az egészet. Az volt az egyik egy napos rallyja. Ennek nagyon gonosz ellenkezője történt nemrég a globusban, amikor majd 200 forintig visszaborították az árfolyamot, vettek egy kazal részvényt majd bejeklentették a felvásárlást... Mondjuk utóbbi ügyben pfész vizsgálódik.. de sajnos ennek eredményei senkit nem risztanak el (1-2 misi bírság maximum :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 23. 23:31
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#165
Akkor viszont ezt fordítva is meg lehet tenni nem? Tehát ha valaki magasabban akar eladni egy kis részvényt és sok lóvéja van és előtte vesz vesz, és felmegy az ár és elad.
Vagy rosszul gondolom?
Törölt felhasználó 2006. 07. 23. 09:41
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#164
Az én példámban szereplő stop, talán nem is vadászat volt, nem is beszéletün kvalószínű ennyire illikvid papírnál ilyenről, egyszerűen csak annyi ,hogy valaki megunta, és bedobta a papírjait, a legjobb vevőnek aki éppen akkor volt 371-en, ami ugye alatta volt az én stopomnak, és ha már előugropttak a sdemmiből az én eladásaim a stopo miatt a szépen felszippantották mint minden tételt egy ideje 400 alatt.
Törölt felhasználó 2006. 07. 23. 08:26
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
A stoppokat természetesen nem látja senki sem. Azokat csak sejteni lehet akkor, amikor egy támasz szintet törve ráöntenek a piacra egy nagyobb adagot és abban a pillanatban újabb eladások érkeznek. Nyilván a tőzsdén minden lehetséges, de szerintem nem ritka az, hogy egy nagyobb befektető, amelyik vásárolni szeretne előbb elad, hogy utána olcsóbban vásárolhassa vissza a részvényeit. Persze egy kisspeki ezt nem tudja megtenni, esetleg valami illikvid papírral...
Törölt felhasználó 2006. 07. 23. 00:23
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#162
Sziasztok!

Sajnos én még nem jutottam el a kezdő szintre. Csak kóstolgatom a részvényeket, meg ők is engem. Már sikerült egy kis veszteséget csinálni magamnak.
Viszont, nagyon érdekes, és izgalmas dolognak találom ezt az egészet.
Bár még keveset értek belőle.
Megkérlek benneteket magyarázza el nekem valaki, hogy miért érdeke az másoknak, hogy a stopposokat kiüsse. Van ebből neki valami haszna?
Lehet, hogy ezen a kérdésen most valaki nevettek, de én még ezt sem értem.
Meg hogy honnét látja azt valaki, hogy hol vannak ezek a stoppok. Azt nem csak az tudja, aki beteszi?

Üdv mindenkinek.
Törölt felhasználó 2006. 07. 22. 22:45
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
nem tudok mit felhozni mentségemre még saját magam előtt sem, ez van mikor az ember szembekerül a saját elképzeléseivel, stratégiájával (csak jól hangzik nincs ilyenem :) És mindennel amit érez, ez egy hatalmas hülyeség volt.

összeomlottam.

Na nem lelkileg, vagy a történtek miatt, hanem mikor betettem a stopot, ellenkezve mindazzal amit eddig gondoltam.

Nevetni fogsz lindus, de azt élreztem ,hogy novot érdemes lenen venni, de végülis mindegy, talán nem baj ,hogy így történt ,mint a véletlen a bocival, valaki nagyon vogyázhat rám :D

(mellesleg bociban volt még egy kis kraft, és lehet is)

beégettem magam ismét mindenki előtt, de saját magam előtt leginkább, de ha akár egyetlen ember is tanul belőle, már jó, sose válts hirtelen irányt, mert hallassz valamit ,tarts ki az elhatározásaid mellett, ha úgy érzed jók, persze váltani tudni kell , méghozzá gyorsan, de nem ész nélkül.
Törölt felhasználó 2006. 07. 22. 13:49
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#160
Bumbi,Bumbi !
nagy hibát követtél el !
ha már elég flúgosnak érzed magad ahhoz,hogy ilyen barom papírral foglalkozol,mint a novotrade ( ami miatt mellesleg felnézek rád ) ,mért teszed tönkre azzal,hogy kistoppolódsz ?
ilyen papírokat ki kell élvezni,ha van rá időd,és pénzed és rászánod,akkor az egész hiábavaló,ha ilyen földhözragadt módszereket használsz! vedd már észre,hogy méltatlan !
és egy fiú ne legyen házias ! sztem ! ne stoppolgasson folyton !
Prfecó tanácsát meg nehogy megfogadd !
ő biztos nem úgy értette,hogy a bux hati jó megoldás egy kezdő számára,hanem csak olyan szempontból jó,hogy nehezebb kistoppolódni. sztem jól teszed ha a hatizást egy ideig kerülöd,majd,ha belejössz ,esetleg :).
Törölt felhasználó 2006. 07. 22. 10:44
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#159
A stop loss megbízást nem illikvid smallcapek tradelésére találták ki, ahhoz nagyjából használhatatlan. Ha smallcappel kereskedsz, kénytelen vagy vállalni a szokásosnál sokkal nagyobb kockázatot is. És dönthetsz úgy is, hogy nem kereskedsz smallcappel. Rendes, likvid papíroknál viszont sokkal több a haszna a stopnak, mint amennyi bajt okoz. Ja, és meg kell tanulni a használatát, ezt nem lehet megspórolni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 23:31
Előzmény: #157  prfecó
#158
Sajnos a vadászattal tisztában vagyok, ezért vagypok ennyire barom ,hogy mésig beraktam. a hatitól parázok ahhoz nagyon kezdő vagyok, majd talán egyszer és ahhoz több pénz is kell.

prfecó 2006. 07. 21. 23:19
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
Figyuzz, vannak akik direkt a stoppokat keresik.

Ráadásul ilyen illikvid részvényben életveszélyes.Egy Ricsi, OTP csak nagy lével lehet megmozgatni.Egy Humettel 5 milkával bárki, bármikor , bármilyen irányban megmozgathatja és ez a Novotradehez képest erős papír.
A legjobb a határidős BUX , ott csak nagylével tudják a valós folyamatot eltéríteni , nagy vola , nagykockázat, nagy nyereség.DE legyen cash , amit a fedezetre betudsz tolni , ha rossz az irány.
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 22:59
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
Megint megint bebizonyosodott számomra ,hogy a stop lehet ohgy életet ment ,de amennyivel több bosszúságot okoz éveket vesz el az ember életéből.
jobban idegesít a hülye kistoppolódás mint egy nagyarányú veszteség komolyan.

utóbbi időben kétszer próbáltam meg stopot használni mindkétszer rosszul sült el, semmitől nem mentett meg viszont egyszerűen jól megszivattam magam.

A mai napon 405 ft-n vásárolt novotrade-re stopot raktam be 375 -ös limittel és elmentem dolgozni mire jövök haza, hogy kicsivel zárás előtt a novo 371-en járt ,és az utolsó 3 kötés az én 375 Ft-s novoim voltak.

Ha lejjebb teszem talán nem ütik ki, de így is jót bukta mvele, ha egyátlalán nem használom akkor vígan meglenne a cucc, kivárhatnám a jövő hetet, és akkor nekiállhatnék pánikolni ha lezuhan, de neeeeeem nekem stopot kell berakni, és temnészetesen miért ne aktiválódna hogyha már van.
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 22:27
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
Nem sürgős, de nem szeretnék hetekig ülni egy pozícióban. Csak felmerült, hogy akkor most eladjam és vegyek lejjebb, de akkor már mínuszban vagyok...
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 22:04
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
Igy utolag konnyu azt mondani mindenkinek hogy varnod kellett volna par napot,de ne izgulj hosszura jo lesz,persze kerdes hogy mennyinel akarsz hasznot realizalni.
Törölt felhasználó 2006. 07. 21. 21:55
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
Valószínűleg ez is kezdő hiba.
Amikor láttam hogy az am indexek Bernake után felmentek vettem OTP-t. Most amikor lementek, nem adtam el. Nem is tudom most mi várható. Hosszúra gondolom jó lesz.
Lehet, hogy várni kellett volna még pár napot?
Mi a véleményetek?
Törölt felhasználó 2006. 07. 20. 21:45
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
A PETI használható regisztráció nélkül is, le kell tölteni, feinstallálni elindítani, és aikor kiadja az ablakot ahol be kell jelentkezni,ott azt nyomod ,hogy MÉGSE a program elindul csak nem tudsz megbízást adni illetvenem az áldalad beállított oldalszerkezetet kapod.

Ismerkedni iígy is nagyonjól lehet vele.

Üdv

bumbi
Törölt felhasználó 2006. 07. 20. 21:30
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
Még nem shortoltam soha, de ma bejött volna. OTP, MOl.
Ha beüzemelem a Petit, ami még nem történt meg, akkor kipróbálom kicsiben a dologot.
Szívesen kipróbálnék valami demo verziót.
Ha nem regisztráltattam magam, addig ez nem megy ugye?
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 23:41
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#150
Srácok ti, nem ismerlek benneteket, nem tudom menniyre vagytok kezdők, de TDT-ztek? Kicsit ingoványos terep.

Szintén hiba lehet kezdőknél, a nem megfelelő kereskedési forma megválasztása, értem ezalatt, pl. a hatizás, tdt-zés ,de az elején ide helyezném a shortot is, pár helyen ,csak napon belül lehet shortolni, és ez megfelelő rutin nélkül ugyanoylan életveszély, mint az előbb említettek.
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 22:49
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#149
Szerintem a kettő együtt jó. Vagy legalább is szórakoztatóbb:)
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 16:43
Előzmény: #146  akibaci
#148
ugyanugy voltam vele ma én is, csak én 6006ról longoltam. Amikor beadtam a megbízást, akkor kezdett lefele csurogni. A végén meg bakit követtem el, mert 6070 helyett 6170et irtam be eladásnak, ami persze nem teljesült, igy 6020on zártak kényszerből (TDT). Igy enyhe minuszom lett brokidijjal, a tanulság megvan azért és szerencsére nem kellett érte sokat fizetni :)
na tartalmas estét mindenkinek
akibaci 2006. 07. 19. 16:40
Előzmény: #146  akibaci
#147
Na jól van, nap végére azért más a helyzet, a zárót tekintve jól tettem, hogy eladtam, ki tudja, hogy az automatikus zárás milyen árfolyammal jött volna létre.

Egy kérdés, amit nem értek: a záró ajánlatgyűjtés és a záró ügyletkötés hogy működik?? 16:30-ig lehet kereskedni, utána 16:30 - és 16:35 között telerakni a könyvet ajánlatokkal, amit 16:35-kor automatikusan végrehajt a rendszer??
akibaci 2006. 07. 19. 16:15
#146
A reggel 5990-en nyitott longomat végigültem egész nap mínuszban. Nem adtam el, mert a múltkor ugyanilyen szituban gyorsan eladtam, aztán persze az ár visszajött.
Na most nem adtam el, az árfolyam meg szépen jött vissza. Amikor már nullában voltam (brokidíjjal együtt), akkor beadtam megbízást, mert nem szerettem volna látni, hogy visszamegy. Megbízás teljesült, az árfolyam azóta szépen mászik felfelé. :-)
Realizáltam 150 huf nyereséget :). Persze egész nap -10e körül voltam, most meg lassacskán +10e-ben lennék.
Nem tudom, hogy mi a tanulság. A napot tekintve eltaláltam az irányt, tehát jó, hogy nem szálltam ki. Viszont ha már kivártam az egész napot mínuszban, akkor maradni kellett volna poziban. Na mindegy...
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 15:48
#145
sziasztok!
Rob123-hoz.én csak dicsérni tudom a RObi programot,nagy segítséget tud nyújtani a tőzsdézni vágyóknak.könyvvel kapcsolatosan a Tőzsde pszihológia nagyon fontos olvasmány!!!mint tudjuk a tőzsde a pszihénken múlik!!!ezt majd megtanulod.
Papesz
segítség kell írj!
werkaz 2006. 07. 19. 14:33
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
nekem ver 1.1.0.25 van
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 14:30
Előzmény: #142  werkaz
#143
Werkaz és többiek!

Melyik verziót érdemes letölteni?
Van egy PETI Béta és egy ezt megelőző verzió.
werkaz 2006. 07. 19. 14:16
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Rob123 ! Nyugodtan töltsd le a petit, regisztráció nélkül is működik 15 perces késleltetett adatokkal. Amikor indul kattants a mégse gombra aztán próbálgathatod mi hogy megy.
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 14:02
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#141
Gentlemanus és Bumi!

Megnéztem a Petivel kapcsolatos oldalt.
Kicsit elbizonytalanít, hogy ismeretlen talajra lépek. Remélem nem bonyolult a program használata. Nem vagyok nagy számítogép kedvelő. Beláttam, hogy másképp viszont nem megy a dolog túl nagyok a veszteségek az átváltás és a késedelmes kereskedés miatt. Hát ez is egy kezdő hiba.

Különben én is így jártam Otíliával, hogy megvettem múlkor lefele 6000-en és nem vártam ki míg felment végül vagy 800-at ehhez képest. Láttam hogy szöszöl 5500- már két hete, és gyorsan eladtam gondoltam addig másba teszem. Már aznap megindult fel. Szóval a kezdő kapkod csapkod, megijed, bizonytalan. Nem érdemes sietni. Ha biztosak vagyunk benne, hogy jó áron vettük de alámegy, érdemes várni egy-két hetet. Vissza fog menni. Hozzá teszem ez csak egy zöldfülű véleménye.

Ma vajon merre lesz a menet?

Üdv mindenkinek.
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 09:50
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
köszi
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 09:48
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
kezdésként market wizards 1-2, utána pl livermore, mamis, raschke, rob hanna írásai. nagyon sok könyv létezik tradingről keress rá amazonon
sziasztok
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 09:43
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
milyen könyveket javasolsz?
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 01:23
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
ha tanulni akarsz ne fórumot olvass hanem könyveket
Törölt felhasználó 2006. 07. 19. 00:04
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
A STOP nagyon megosztja a "tömeget" , nem véletlenül...
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 23:27
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
ROB Hello! A PETI tényleg nagyon jó, nem jelenbt semmit ,de én meg vagyok elégedve vele.

Egy kis szösszenet még a kezdők hibáihoz

NE pánikolj minden kis szir szar hírre, elemzésre, mert nem akarok senkit megsérteni ,de sok magát szakembernek valló elemző mondott már olyan vad dolgokat maiknek az ellenkezője teljesült, tehát mérlegelni azt lehet ,de nem kell midnent elhinni.

pl 2. kereskedési napomon vesztettem az econ, mert vettem 70 Ft-n aztán olvastma róla valamit, lement 69 -re bepánikoltam és eladtam, 10 perc múlva visszament 71 -re :D

Hát ez is egy irtózatos hülyeség volt.

És srácok leginkább lindus és werkaz, köszönöm minden tnaulnivágyó nevében is a vitáitokból, ha hiszitek, ha nem én sok hasznos dolgot leszűrök és ezzel tlaán más is így van, csak így tovább!
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 22:14
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Suzalinda és Gentlemanus nagyon köszönöm a jó tanácsokat.
Eddig Otpt, Molt, Egist és Fotexet is vettem.
Most csak OTP-m van.
Egyébként én is ezen gondolkodtam, hogy miért nem megy fel a Mol mikor az olaj ára egyre feljebb megy. Néhány napja ment egy elemzés, hogy a Molt javasolják eladásra. Szerintem ez is befolyásolta alaposan a piacot.
Az Egis szerintem is jó lesz ma gondolkodtam, hogy vegyek- csak épp akkorra ment feljebb pár százat.
A Fotexet meg nem tudom kiismerni.
Csak azt látom, hogy néha liftezik, de azt gyorsan.
Még egyszer köszi.
Kíváncsi vagyok merre lesz a menet holnap le vagy fel.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 21:28
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
Igen jó a Mol is, de én valahogy nem értem ezt a peppert soha meg. Olajospapír létére esküszöm úgy viselkedik, mint aminek az ég világon semmi köze sem lenne az olajhoz, az égben lévő olajárhoz. Majdnem 80 dolcsi az olaj, ez a hülye molly meg csak megy lefelé, ki érti ezt?

Egis-t kifelejtettem, bocs, igen jó az is, főleg, ha 26K-t nem töri be holnap. Bőven segíti a gyenge forint is.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 21:20
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Ezektől már csak a mol,egis ,foti lehet jobb,persze nem mind1 milyen időtávon.
ez most az én triumvirátusom :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 21:16
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
Az OTP az jó vásárlás volt, különösen akkor ha nem kell hamar eladnod. Ennyi sikeres akvizícióval a háta mögött nem aggódok érte. Nagyon nagy potenciált látok benne 1-1,5 éves távlatban. Érdekes lehet a Richter, Rába, Synergon. Jövő héten megkezdődnek a gyorsjelentési szezonok, aug. 14-ig tartanak, sok múlik rajtuk. Szeptember 1-től kamatadó van, az aug 31-ig vásárolt részvények mentesek az adó alól, mégha szept. 1. után adod el, akkor is. Tehát nagy fel-le játékok lehetnek még addig... hogy lehessen egy kis zsét keresni adómentesen.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 20:54
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
Kösz a jótanácsot.
Ma OTP-t vettem 6 ezren remélem hamarosan képződik rajtan némi haszon, mégha először talán lefele is veszi az irányt.
Mit érdemes egy ilyen legzöldebb zöldfülűnek venni?
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 20:38
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
Szivesen.
Járjál szerencsével, de nagyon vigyázz, mert mostanában pengeélen táncolnak a részvénypiacok.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 20:34
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
Kösz Gentlemanus!

Ez méltó cselekedet volt a nevedhez.
Megjegyezve.
Lecsekkolom.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 20:05
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Mármint Equitas a cég, és PETI az online kereskedési rendszere.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 20:04
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
Rob,

egy jó céget tudok ajánlani az online kerhez, a PETI-t.
A többiekhez képest sokkal olcsóbb és viszonylag megbízhatóan működő profi rendszer.

link
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 19:57
#125
Túl sokat szaladgáltam az utóbbi időben.
Mellesleg az OTP kicsit drágán vált.
Foltokban meg lemaradok erről arról.
Kérlek, benneteket segítsetek, milyen online kereskedési lehetőségek vannak.
Mi lenne a legpraktikusabb: váltás, gyorsaság, megbízhatóság, kezelhetőség...
Hálás lennék, ha útba igazítanátok.
És ha majd dől a lé. Gondolok rátok is.
Szóval mit csináljak merre menjek?
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 16:18
Előzmény: #123  werkaz
#124
Fijúkák lánykák!

akit koporsóba tesznek a pízét nem viszi magával. de nem mindegy hogy milyen életet hagysz magad mögött és az sem mindegy hogy emlékszenek rád.
Én bárkit meghívok egy traubira, de ha uncsi partner vagy evverlek. :)
werkaz 2006. 07. 18. 15:29
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
Bakker :))) Ennyi vigyorgással a végén komolyra vnni :)) na szép... Samúgy NEM VAGYOK SMUCIG :)))))) csak sajnálom a píííízt :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 15:27
Előzmény: #118  werkaz
#122
Werkaz,sose hívok meg senkit,utálom a smucig alakokat :)))

prfeco,ez a beszéd !:)
werkaz 2006. 07. 18. 15:23
Előzmény: #120  werkaz
#121
na Lányok-Fiúk én 5 perc múlva zárok szal yo8 by mindenkinek...
werkaz 2006. 07. 18. 15:21
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#120
dokitomi bocs ha beleugatok de ha tényleg kezdőnek gondood magad, ismerkedési periódusban a hati merész jáccótér :)
prfecó 2006. 07. 18. 15:20
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#119
Kell a stop-loss , punktum.

De nem használom.

werkaz 2006. 07. 18. 15:19
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Susalinda !!! :))) Hogy mennyire vannak normális húzásaim azt inkább most nem ecsetelném... na csattos bambi ? Persze csak ha meghívsz :)))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 15:17
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
térjünk vissza a hibákhoz

MA CSAK 95 pontot sikerült megfogni a hatin. Bármilyen más balfassággal több lett volna.

:D

Ez egy eccerű tény, széllel szemben akartam hugyozni egész nap.
KÉSZ!

TE KEZDŐ, ne hagyj fel minden reménnyel. Próbáld látni hogy honnan fúj a szél.
Eccerű. Megszopod az ujjad, felteszed, és ahonnan hideg onnan fúj.
fas..om hogy béna az újjjjjjam.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 15:16
Előzmény: #115  werkaz
#116
akkor megnyugodtam,mégiscsak vannak normális húzásaid is :)
werkaz 2006. 07. 18. 15:14
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
próbáltam, januárban egyszerre volt humetem ecom és nabim, persze stop nélkül, igaz itt ültem reggeltől estig a képernyő előtt.
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 15:08
Előzmény: #113  werkaz
#114
te csak azt hiszed,h alapból vitázom,nem ,tényleg azt gondolom,amit mondok,de arra már rájöttem,h utazásnál kell,h legyen stop,meg tökiáttétnél is kéne ,csak úgy nem olyan izgi,próbálj ki 1x egy humetrallyt stop nélkül ,csak kicsiben,meglátod,micsoda élvezet :)
werkaz 2006. 07. 18. 14:58
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Jó.. mostantól nem féltelek :))) Egyébként tudod Te hogy be kell azt rakni néha de jól esik annak a NŐ májadnak ha vitatkozhatsz ! :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 14:54
Előzmény: #110  werkaz
#112
az velem nem fordulhat elő,sokkal türelmetlenebb vagyok annál,már volt,h eladtam vastag bukóban papírt,és mással visszahoztam nem is sokára,de hogy évekig benne ülni ? az nem az én formám,most is a gazinak adok még 4-5 hetet és végeztem,600.!!!
annyiért adom,amit ér akkor,kit érdekel,de ülni nem fogok benne.szóval ne félts engem:)
werkaz 2006. 07. 18. 14:53
Előzmény: #110  werkaz
#111
Susalinda nem iszunk meg eccer egy csatos bambit ??? :)) mert ha élőben is így el tudunk vitatkozgatni a hawai dizsi napfény :)))
werkaz 2006. 07. 18. 14:51
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Susalinda ha Matyiban ülnél pár éve nem ezt mondanád :) (nem nem ülök benne :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 14:50
Előzmény: #107  werkaz
#109
A.K.aztán visszatornázta magát, a szept. események meg.: 2001-ben az úgy járt,ahogy én ,kiülte.na és akkor mi van ? az nem veszteség,amit nem realizálsz :)
werkaz 2006. 07. 18. 14:47
Előzmény: #107  werkaz
#108
Ja mellesleg visszanyitottam a longom OTP -ben, és egyenlőre nekem sincs bent stop... holnapig nem is lesz :))) ha meg pluszban leszek 0-ra teszem a stopot :) és akkor már veszteséget tutti kiküszöbölte. Aztán ha tovább emelkedünk feljebb húzom, és íyg tovább etc.. stb. tehát ha egy pzin már nyereség volt ezzel a módszerrel mindenképp nyereségben is zárod... ez is a stop loss taktika egyik eleme.. a stop loss nem állandó helyen van.
werkaz 2006. 07. 18. 14:45
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
A.K teljesen csődbe is ment 2*(0-ra... sőt minuszba)... csak neki már volt olyan kapcsolatrendszere hogy kapott kölcsön pár millót pár hétre(persze dollárban) na majd ha nekem is lesz ilyen kapcs rendszerem én sem használom :) Egyébként 1 napra is bőven elég ha nem tudsz figyelni.. ki gondolt bármire is 2001.09.11 -én... és akinek aznap nem volt stopja és közelben sem volt úgy járt :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 14:41
Előzmény: #105  werkaz
#106
jó,hát Werkaz, én nem olyan pihentagyú tőzsdésből indultam ki, aki vesz,és világkörüli útra megy:)
azért aki spekizik,felteszem,h van esze, figyel és értékeli a helyzetet ,persze ,ha akadályoztatva van,tegye be.De csomó ktgtől kíméli meg magát,ha kis rugalmasságot tanusít ( de szép is ez ):)
a sok kistoppolódás,az mind plusz ktg,jutalék,újravenni,ha nem meri meg elesik a későbbi nyereségtől.
A nyereséget meg hogy maximalizálod,ha beteszed a stoppot,azt mindenképp a csúcs alá kell nem ? akkor az már nem maximum :)
De én úgy tudom,h a profik nem használtak,persze lehet,h rosszul tudom (pl A.K. )
werkaz 2006. 07. 18. 14:31
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Susalinda pont a lényeget hagyod ki.. a veszteségek mértékét. Ha nem teszel stopot a veszteségek mértéke elérheti a 100 % -ot (vagy a majd 100-at lásd NABI) Pont erre a paradoxonra van a stop-loss.. lefordítva VESZTESÉGMINIMALIZÁLÁS!!! Merthogy kereskedés lényege, a veszteséget minimalizálni a nyereséget maximalizálni, mert lesz mindkettőből....
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 14:26
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
jó,hát akkor egy pofon egyszerű példán szemléltetem ,h kell -e stop .
Aki nem hiszi,járjon utána !
Azt mindenki elismeri,h nem mindig van szükség stopra,sztem 20-80 az arány %-ban,a kell és a nem kell között. De lehet ez 10-90 vagy 30-70 is ,lényegtelen.
Szóval tegyük fel,legyen nektek igazatok és minden üzletben stoppoljunk. Akkor az eredeti példánál maradva ( 20-80) 20 esetben megvéd a stoppom, 80-ban viszont felesleges volt ,tehát veszteséget csináltam.akárhogy is ,bőven mínuszom lett ,mert 20 kevesebb,mint 80.
Ha az én variációmat alkalmazzuk,soha nem stoppolunk ,akkor csináltam 20 mínuszt,mert 20 esetben kellett volna,viszont 80-ban megvédett.Így is jobban jártam.
A vak is láthatja,h jobban jár,aki nem stoppol,persze az ideális az lenne, megtalálni azt a 20 üzletet,ahol be kell rakni.
Krach,meg terror,meg háború esetére meg az ember legyen kéznél,és kézi stoppot tegyen be.sztem.De ha megy a papír,akkor meg azért tartom hülyeségnek berakni,mert ki hajlandó lemondani a nagy nyereségről ?
sztem mindenki kapzsi vmennyire,nahát sztem ha jót ment adjuk el és kész !
Há nem ? há de !!!
1 szó,mint száz,tök fölösleges ! sztem :)
Törölt felhasználó 2006. 07. 18. 13:49
Előzmény: #102  prfecó
#103
Oké, de ehhez infó kell vagy nagy tapasztalat, ami nekem egyik sincs :) még!
ma reggel pl. eszembe jutott megshortolni a molt, de nem mertem. erre nyitásban 600 pontot esett
prfecó 2006. 07. 18. 13:41
Előzmény: #101  werkaz
#102
Zárás előtti 10 percben lehet a holnapi 150-200 pontokat megalapozni, nem szabad lebecsülni 10k pozinyításokat, akárhol.
werkaz 2006. 07. 18. 13:35
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
vargaaz hhúúúú dehogynem :))) Erről tudna itt még rajtam kívül pár ember beszámolni.. akik csak nyitó gapekre vadásznak, ahhoz bizony zárás előtt kell venni, ha nem záró szakaszban :))

Topik gazda

bumbi
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek