Topiknyitó: Portfolio 2017. 02. 23. 13:13

Kezdődik a háború Magyarország új ellensége, a cukor ellen  

Ugrás a cikkhez
Az elhízás és a cukorbetegség egyre látványosabb terjedése új intézkedések megtételére ösztönzi az országokat. A kormányok meg akarják akadályozni polgáraik elhízását és ennek érdekében adózási eszközöket vetnek be - írja átfogó anyagában a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=244517
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 02. 23. 14:42
Előzmény: #8  szarvasvadasz
#10
Azt egyébként tudom, hogy nem fanyalgásnak szántad :)

De tényleg magyarországon nagyon elterjedt (a felnőtt lakosság kb 70%-ára jellemző) hogy ami nem ideális és nem tökéletes, az szar, és amit én nem értek, annak semmi értelme.
elemes
elemes 2017. 02. 23. 14:39
Előzmény: #8  szarvasvadasz
#9
"melyik a hatékony megoldás: törvényt hozni és betiltani a forgalmazását is vagy adót emelni és "nemzeti dohánybolt" programot hirdetni?"

Ebből a kettőből egyértelműen az utóbbi.

A betiltás nem is tudom hogy jutott eszedbe.

Ha szarkasztikusnak tekintem a "nemzet legfőbb védelmezője" kitételt, akkor természetesen a betiltás: felépítem a feketekereskedelmi láncot, majd betiltom és a feketepiaci árakon degeszre keresem magam.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 02. 23. 14:33
Előzmény: #7  elemes
#8
Ez nem fanyalgás, de akkor sarkítom: ha pl. egészségtelen és káros a bagó és a nemzet legfőbb védelmezőjeként fel akarok lépni ellene, melyik a hatékony megoldás: törvényt hozni és betiltani a forgalmazását is vagy adót emelni és "nemzeti dohánybolt" programot hirdetni?
elemes
elemes 2017. 02. 23. 14:22
Előzmény: #5  szarvasvadasz
#7
tipikus magyarosch fanyalgásch
elemes
elemes 2017. 02. 23. 14:21
Előzmény: #3  plumoza
#6
nehéz elhinni, de a dohányzás elleni leghatékonyabb eszköz is a fokozatos ár (adó) emelés.

a második leghatékonyabb a vásárlási lehetőségek számának csökkentése.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2017. 02. 23. 14:12
Előzmény: #3  plumoza
#5
Pontosan, álságos minden adóemelésbe csomagolt "népjóléti" program, "nem baj, ha egészségtelen, amíg pénz van belőle" jeligére. A nevelés meg az otthon látott mintával kezdődik...
andare 2017. 02. 23. 14:06
Törölt hozzászólás
#4
plumoza 2017. 02. 23. 13:58
Előzmény: #1  portfolio
#3
Félek hogy megint az adóztatás lesz a lényeg ,nem pedig az egészségesebb táplálkozással való nevelés.
lzoli41 2017. 02. 23. 13:52
Előzmény: #1  portfolio
#2
Lehet, hogy az élelmiszergyártó alapanyagát kellene adóztatni. Az adó arra is jó lenne, hogy a szegény emberek egészségügyi ellátását fedezzék belőle, mert ők úgysem tudnak biztosítást fizetni.

Európa legnagyobb lehetősége abban állna, ha az agrártámogatásokat úgy csatornáznák, hogy azzal az egészséges élelmiszerek előállítási költségét csökkentenék, mert a szegény ember azt veszi ami olcsó, de abból sokat. Az USA-ban azért több az elhízott, mert azon termékeket szubvencionálják, és teszik így olcsóvá, ami elhízással jár.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek