Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shareholder 2020. 04. 06. 23:20
Előzmény: #3397  jvgb
#3400
Én arra gyanakszom, hogy tudatos átstrukturálás zajlik, így építik le a lakossági ügyfélállományt. Korábban el akarták adni de visszaléptek. Valamiért jobb nekik ha a lakossági kisbefektetők szolgáltatót váltanak, akik többnyire át is mennek a Random Capitalhoz. Nem biztos, hogy a BÉT legnagyobb forgalmat lebonyoító tőzsdetag díjra gyúrnak. Lehetséges, hogy többet nyernek ha egy csökkentett számú, ám stabil ügyfélállomány (pl. k&h bankszámlával rendelkező prémium ügyfelek) megfizeti a havidíjat, minthogy magas kötésszámmal operáljanak. Kb. azt a sémát követik, amit az OTP, CIB és a hasonló banki hátterű brókerek: fapados kereskedési felület, magas havidíj és jutalékok. Én már úgy vagyok vele, hogy a komolyabb, hosszabb távú vételeimet külföldi brókernél bonyolítom, a magyaroszági brókercégeknél csak rövid távon kereskedem. A Randomnál is nyitottam számlát, a kereskedési felület ott is fapados, jóllehet többeknek jobban bejön a RANDI, mint a Webbroker Pro, viszont nincs számlavezetési díj.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 22:51
#3399
Segítséget szeretnék kérni. Mac Book-on hogyan tudom a Randi-t használni, lehet egyáltalán?
Beerman
Beerman 2020. 04. 06. 22:44
Előzmény: #3397  jvgb
#3398

Leveleztem már velük erről, de sértésnek vették :)
Amilyen csicsás lett, annyira drága is, mit fognak csinálni, amikor tudatukra ébrednek és jönnek majd a nagyok... na meg a filléres szarok már itt vannak etoro, revolut...
Én amondó vagyok, amilyen az ügyfélkezelés, olyan a cég. Amennyire csicsa a felület, olyan romlott az ügyfélszolgálat, a randomnál, amilyen fapados a felület, olyan gyors és segítőkész az ügyfélszolgálat... 
Mondom mindezt úgy, hogy mindkét cégnél van számlám.
jvgb
jvgb 2020. 04. 06. 22:05
#3397

https://www.bet.hu/oldalak/adatletoltes
https://www.bet.hu/Kereskedesi-adatok/Adatletoltes/Forgalmi-Statisztika
Itt lehet követni a brókercég lecsúszását!
Mikor térnek már észhez?
A döntéshozók az utóbbi években sorra rossz döntéseket hoznak!
Elgondolkozhatnának hogy miért lett a Randomnak a forgalma kétszer annyi mint a KBC-nek!
Én a magam részéről a legnagyobb hibának a PETI kereskedési rendszerének a megszüntetését tartom.
A WEBBROKER-rel lehetetlen olyan forgalmat generálni trédeléssel, mint lehetett a PETI-vel.
A forgalom csökkenése rákényszeríti a KBC-t, hogy egyre gyakrabban emelje a díjakat.
Az ügyfelek sorra mondják fel a számlájukat, mennek át a RANDOM-hoz.
El kellene gondolkozniuk végre, hogy miért is van ez?
Én is csak az év végéig maradok, ha addig nem változik semmi.
Akkor lejár a TBSZ számlám és elviszem a pénzem máshová.
Shareholder 2020. 03. 25. 20:57
Előzmény: #3395  Invest8
#3396
Valóban, a grafikonrajzoló professzionális, azért szépen lassan csak sikerül testre szabni a saját igényeim szerint. Nem értem, hogy minek a grafikon és a charting a felületre ha az utóbbi profi és talán még kis fejlesztéssel kereskedni is lehetne rajta, a grafikon felesleges lenne. No, nem panaszkodom többet, jó lesz arra, amire én használni szeretném :-)
Köszönöm. 
Invest8 2020. 03. 25. 20:41
Előzmény: #3394  Shareholder
#3395
A grafikonkeszítő profi, összehasonlító chart is van tehát akár több részvény egy charton.
Shareholder 2020. 03. 25. 20:39
Előzmény: #3383  -bubu-
#3394
Nem értem, hogy miért nincs Magyarországon olyan brókercég, amelynek legalább a platformja professzionális lenne. Körülnéztem a magyar piacon de hiába a banki háttér, pl. OTP, CIB, a jutalék nagyon magas, a kereskedési platform pedig fapados és instabil, az ERSTE rendszeréről sem hallani sok pozitív véleményt, a KBC-ről ne is beszéljünk. A Cipruson vagy Máltán bejegyzett bucket shop-ok egy hét alatt egész jó platformokat tudnak összekalapálni; egyszerűen érthetetlen, hogy a nagy, banki háttérrel rendelkező Magyarországon működő cégeknek miért olyan nehéz egy profi platformot fejleszteni és üzemeltetni. A németeknél a COMDIRECT bank platformját nézegettem, egyszerű, szofisztikált és átlátható, és nem utolsó sorban a jutalékok is meglepően alacsonyak. Az IB platformja is elég jól kikupálódott és csináltak egy egész jó client webes felületet is. Érthetetlen, hogy egy ilyet egy OTP, KBC vagy CIB miért nem tud produkálni, hiszen az ember azt várná, hogy a magas jutalékokért cserébe az ember egy jól működő rendszert kap, de nem. Az előzőekhez képest a Randi egész jó kis platform, de sajnos nemzetközi összehasonlításban nem sorolnám a professzionális kategóriába, viszont itt nem számítanak fel számlavezetési díjat és olcsók a jutalékok, szemben a banki háttérrel rendelkező magyarországi társaival.
Shareholder 2020. 03. 25. 20:21
Előzmény: #3390  X9Z5
#3393
Ma megnyitottam a számlámat a Randomnál de a KBC-t is meghagyom egyelőre. Az első benyomás mindenképpen pozitív, közel 1 órán belül sikerült a számlanyitás online ügyintézéssel de a platformtól, ami gyakorlatilag a 10 évvel ezelőtti PETI, többet vártam volna. Kissé fapadosnak tűnik a RANDI, bár lehet azért mert inkább külföldi brókercégek kereskedési felületeihez vagyok hozzászokva. Az instrumentumokat úgy kell kikeresni listából, ez nagyon idegesítő, legalábbis én böngészőt nem találtam, ahol be lehetne gépelni az instrumentum nevét vagy a tickert, és az értékpapírok kijelölése is elég lassan történik meg. A terméklistában olyan értékpapírok szerepelnek, amelyeket már régen kivezettek a tőzsdéről, nem értem miért nem törölték őket. A grafikonokon mintha javítottak volna a PETI-hez képest de nem eléggé kifinomult, ha jól látom, a grafikonon történő kereskedés nem lehetséges. A design alig fejlődött valamit. A célnak mindenesetre meg fog felelni mert BÉT, BÉTA részvények illetve certifikátok kereskedésre fogom használni a számlámat elsősorban, viszont osztalékportfoliót nem építenék rajta (erre is alkalmas lehet, de nekem nem eléggé széles hozzá a termékpaletta, pl. LSE-n ha jól látom nem lehet kereskedni) és kifinomult daytrade stratégia alkalmazására, ahol minden elmozdulásnak jelentősége van, sem ideális a rendszer. A vélemények és az első benyomások alapján a cég korrektek tűnik, ezzel nem lesz probléma meglátásom szerint. Remélem,  előbb-utóbb azért lesz a platform még jobb is.
Törölt felhasználó 2020. 03. 25. 16:13
Előzmény: #3388  X9Z5
#3392
pénz a bankban van,nem tudom mellikben részvény a kellernél,broker nem érdekes
X9Z5 2020. 03. 25. 16:04
Előzmény: #3389  kispangit
#3391
Nem számít a banki háttér, sőt hátrány, hiszen ők azért nem fejlesztenek mert nem ebből jön a bevétel jelentős része. Saxo Bank és Interactive Brokers közül melyik korrektebb az ügyféllel, gondolom vágod h az IB, hiába a Saxo banki háttér, az IB saját tőkéje 10mrd $! 
A Random egy transzparens cég, 2021-ben már tőzsdén lesz, a személyi kérdések miatt megbízható.
Az OTP Alapkezelő elnöke is tulaj, aki korábban a KBC Equitast vezette, majd a Random Capitalt, volt oka váltani, hiszen Brüsszelből diktáltak a belgák, nem volt mozgástér, szóval nézz utána ki Dr Tóth Nándor!
X9Z5 2020. 03. 25. 16:00
Előzmény: #3389  kispangit
#3390
Már 10 éve ügyfél vagyok a Randomnál, amelynek forgalma már több mint 5 éve jóval magasabb a BÉT-en mint a kbc-é, mostanában már triplája, a 4. legnagyobb forgalmú brókercég amely tőzsdére készül, ez bizonyítja h itt minden nyílt, az IPO pedig aukciós lesz, tehát ajánlati könyven keresztül megy majd, a cég az eladói oldalon lesz, a saját tőke így még inkább bővül majd. A főrészvényes Petykó Zoltán, aki egy kiváló ember, ahogy Virág Ferenc és Tóth Nándor, utóbbi az 1. vezérigazgató, akinek továbbra is 8%-a van a cégben, ő az OTP Alapkezelő elnöke, a Bank közgyűlésén is részt vett.
kispangit 2020. 03. 25. 12:52
Előzmény: #3388  X9Z5
#3389
Ne legyen igazam, majd 1x annó..jelentgess, akinek akarsz, láttunk már brókercégeket felszívódni..
X9Z5 2020. 03. 25. 12:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#3388
Az MNB honlapon ellenőrizzük és minden értékpapírunk megvan, szűklátókörű vagy!
X9Z5 2020. 03. 25. 12:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#3387
Jelentettelek a moderátornak rosszindulatú rémhír terjesztése miatt, amelyek szándékosan kárt akarsz okozni!!!!!! Amit állítasz az hazugság!
kispangit 2020. 03. 25. 12:23
Törölt hozzászólás
#3386
-bubu-
-bubu- 2020. 03. 25. 11:36
Előzmény: #3384  _Macika_
#3385
tudtam, hogy így jön át pedig tudod hogy nem.
_Macika_
_Macika_ 2020. 03. 25. 11:31
Előzmény: #3383  -bubu-
#3384
nyalizós
))))
-bubu-
-bubu- 2020. 03. 25. 11:29
Előzmény: #3382  MARYENN
#3383
vagyok én is még ott meg már 
mióta nincs P E T I azóta kalap szar a KBC ki kell mondani napi trédelésre a webes felület alkalmatlan 
RANDOM R A N D I -ja tökéletes és áraiban is sokkal kedvezőbb.........
Nincs a piacon mégegy ilyen tulajdonos vezető mint Virág Ferenc aki ennyire szorosan követi az ügyfelei megnyilvánulásait akár itt a portfólió topikon keresztül is .....
Mondom ezt úgy, hogy 25 évig a quaestronál voltam a kezdetektől 
MARYENN
MARYENN 2020. 03. 25. 11:05
Előzmény: #3381  -bubu-
#3382
Tudom, tudom... Igazad van. 
Csak a megszokás, hogy itt vagyok még, de előbb utóbb váltok én is. 
-bubu-
-bubu- 2020. 03. 25. 10:50
Előzmény: #3380  MARYENN
#3381
Mondanám, hogy írány a RANDOm de olyan unalmas már.........
MARYENN
MARYENN 2020. 03. 25. 10:47
Előzmény: #3379  -bubu-
#3380
Megbízás visszavonása 15 perc volt.
Elnézést kérnek!? Kellemetlenség?! 
Ez nekünk pénzt jelent. 
Telefonvonalak zsúfoltak, 10 percig tartottam de nem vették fel... Szép kis nap 😏
-bubu-
-bubu- 2020. 03. 25. 10:35
#3379
Közlemény technikai hibáról 2020.03.25.Ezúton tájékoztatjuk ügyfeleinket, hogy a mai napon, 2020. március 25-én, körülbelül 9:00-től technikai hiba miatt lassulás tapasztalható a kereskedési rendszerben.Az okozott kellemetlenségekért szíves elnézésüket kérjük.Budapest, 2020. március 25.
Szemafor 2020. 03. 24. 14:41
Előzmény: #3377  Shareholder
#3378
Sehogy. A KBC-nél a béta piacon nem lehet kereskedni. Kizárólag, ha régről-még a korlátozás előttről- van béta piacos papírod, azt eladhatod bármeddig, de venni nem lehet. Ergo aki a korlátozás után nyitott számlát az nem tud ezekkel a papírokkal kereskedni.
Shareholder 2020. 03. 24. 14:21
#3377
Megírná valaki, hogy a BÉTA piacon szereplő papírokat hogyan találom meg a WebBrokerben vagy miként lehet ezen a piacon kereskedni? Beírom a vállalat nevét vagy a tickert de nem ad találatot a BÉTA piacra.
Köszönöm előre is a segítséget.
Invest8 2020. 03. 23. 10:10
Előzmény: #3375  poreci
#3376
Most látom h 350 a min megbízási díj, méregdrága, ez még az Erstenél is magasabb díj, jó döntés volt Randomra váltani. http://www.randomcapital.hu
poreci 2020. 03. 23. 10:05
Előzmény: #3374  Spotlight
#3375
mekkora fos ez a kbc Webbroker...!
kereskedés határidő esetén egyből a vételt hozza deafult-ként, és ha az ember elfelejti átállítani, akkor short helyett longolom a piacot...
Már másodszor jártam így...
Spotlight 2020. 03. 20. 16:52
Előzmény: #3369  -bubu-
#3374
Ez tényleg egy baromság, ha sokan nézik a weboldalt, akkor tegyenek alá erősebb szervert. Valószínűleg ha sokan nézik a weboldalt, akkor a bevételük is több, tehát lenne miből. Vagy ha emiatt nem tudnak új ügyfeleket szerezni, akkor valamit rosszul csinálnak.
Invest8 2020. 03. 20. 07:53
Előzmény: #3372  Törölt felhasználó
#3373
A Degiro és a Random a legjobb brókercégek, mind2 már bizonyított, stabil társaság, a személyi kérdések miatt különösen megbízhatóak.
Törölt felhasználó 2020. 03. 20. 01:57
Előzmény: #3367  kerge
#3372

Kösz a felmondási papírt. Még a héten elhozok tőlük mindent.
Nem írom le most még hogy miért, hátha olvassák és rájönnek, de utolsó csepp is megvolt a pohárban ma délután.
A régi tbsz számlámat megpróbálom átvezetni máshova, tudom, hogy az egy tortúra lesz, de szerencsére csak egy nagyon kevés kp van rajta meg mtel, az csak 2 tétel. Az idén nyitott TBSZ-el kapcsolatban azt tudja esetleg valaki, ha megszüntetem a gyűjtési évben, akkor milyen retorziók érhetnek?
Törölt felhasználó 2020. 03. 19. 18:45
Előzmény: #3370  Peti84
#3371
Na még szerencse hogy tegnap kiutaltam az összes létező pénzemet tőlük... az is fél napba telt... kib@szott majmok. Mi a faxért tiltjál le a TDT-t. Egy hét alatt 1.4 millát adtam nekik TDT jutalékban. Aztán egy qrva e-mail értesítés nélkül letiltanak... nálam is megérne egy pert... ez szerződésszegés, nem???
Peti84
Peti84 2020. 03. 19. 13:48
Előzmény: #3369  -bubu-
#3370
Na, ezek is találtak egy jó ürügyet, tanulnak a politikusoktól. Az utóbbi időben nagyon sokszor egy kalap szar volt a KBC, nem kell a koronára fogni.
-bubu-
-bubu- 2020. 03. 19. 13:46
#3369
Tisztelt Ügyfelünk!
 
A koronavírussal összefüggésben hozott intézkedések és a tőzsdei kereskedés iránt megnövekedett érdeklődés miatt weboldalunkra a korábbinál nagyobb terhelés nehezedik.
A fentiek következtében előfordulhat, hogy a megszokott bejelentkezés nagymértékben lelassul, vagy extrém esetben elérhetetlenné válik.
A kereskedési felületünk zavartalan elérése érdekében úgy döntöttünk, hogy Ügyfeleink számára elérhetővé teszünk egy másodlagos bejelentkezési módot.
Amennyiben weblapunkon nem sikerülne bejelentkeznie, kérjük, a következő oldalon keresztül próbálkozzon: 
MÁSODLAGOS BEJELENTKEZÉS
A weboldal címét hozzáadhatja a kedvencekhez, hogy bármikor kényelmesen és gyorsan el tudja érni. 
2mad
2mad 2020. 03. 18. 11:25
Előzmény: #3365  Törölt felhasználó
#3368
Mennyi idő alatt írták jóvá végül, ha megkérdezhetem? Én is nagyon várnám a beutalást..
Törölt felhasználó 2020. 03. 17. 12:08
Előzmény: #3365  Törölt felhasználó
#3366
El kell jonni toluk, tanuljak meg ok is hogy a piac diktal!
Törölt felhasználó 2020. 03. 17. 12:06
Előzmény: #3364  Törölt felhasználó
#3365

Nekem mondjuk jobban b.ssza az agyam, hogy reggel korán indított transzfert még mindig nem írták jóvá.
Nem tudom komolyan mondom, de hogy ebben a qrva országban miért nincs valami jól műkődő rendszer, ami nem áll le azonnal és normális idő alatt érkezteti a pénzt.
Díjat emelni természetesen nem felejtenek el minden év elején, ahhoz van eszük.
Törölt felhasználó 2020. 03. 17. 12:04
Előzmény: #3363  Törölt felhasználó
#3364
Örülj neki, hogy beengedett a rendszer, megveheted tőlük a részvényeket :)
Törölt felhasználó 2020. 03. 17. 12:01
#3363
Ezek a ....ek a piacok csucsan gond nelkul engedtek a befektetesi hitelt, itt az aljan nem engedik, nincs meg egy ilyen szemet tarsasag, de kapnak egy pert a nyakukba az biztos.
Spotlight 2020. 03. 17. 11:52
#3362
KBC-nél engem legjobban a MIFID II óta bevezetett új végrehajtási politika idegesít:
"A Fióktelep anyavállalatán keresztül minden Részvény vonatkozásában meghatározza a volumen piacot, azaz azt a szabályozott piacot, amin az adott részvényben a legnagyobb forgalom jelentkezik. Minél nagyobb a forgalom annál nagyobb a likviditás. A likviditás nagyobb megbízás-végrehajtási valószínűséget eredményez és hozzájárul az adott pénzügyi eszköz valós árának kialakulásához. Amennyiben több szabályozott piac közel azonos likviditással rendelkezik az adott Részvény vonatkozásában, a volumen piac meghatározásához a Fióktelep az alábbi tényezőket veszi figyelembe: a) pénznem és a kapcsolódó devizakockázat b) tranzakciós költség"
Ebben az értelemben nálunk a Részvény alatt értendő: részvények és részvényekhez hasonló jellemzőkkel rendelkező értékpapírok: certifikátok, ETN, ETF, REITS, ADR, GDR
Én ETF-ekkel kereskedek, de hogy miért sorolják az ETF-eket a részvényekhez, azt nem értem. Ezt valaki olyan írhatta, aki nem tudja, mi az hogy ETF. A részvény és az ETF között van egy nagy különbség: részvény esetén nem biztos, hogy van árjegyző, ETF-nél viszont mindig van árjegyző. Mivel ETF-nél van árjegyző, ezért az ETF mindig likvid, és mindig lehet adni-venni. Tehát teljesen értelmetlen kijelölni önkényesen egy volumen piacot az ETF-hez, mert az árjegyző miatt minden tőzsdén pontosan ugyanakkora eséllyel (100%) fog teljesülni a megbízás.
ehhez képest a KBC egyik ETF-et a francia tőzsdén, másik ETF-et német tőzsdén, megint harmadikat pedig egy harmadik tőzsdén tesz elérhetővé, de hogy mi alapján, az rejtély. Ez azért szívás, mert így pl. más szolgáltatóhoz transzferálni adott ETF-et nem lehet, ha a másik szolgáltató meg pont csak másik tőzsdén tette elérhetővé ugyanazt az ETF-et. Meg az is baj, ha valaki előtte más tőzsdén vett az ETF-ből, akkor a MIFID II óta a KBC-nél azon a tőzsdén már nem biztos, hogy elérhető az ETF. Így viszont feleslegesen lesz több papír a portfólióban, hacsak el nem adom a régebben vett ETF-et, aztán megveszem újra egy másik tőzsdén, de így máris elvesztek legalább 1%-ot a tőkéből.
Nem értem, hogyha adott ETF elérhető több tőzsdén is ráadásul több pénznemben, akkor mért nem teszik elérhetővé az összes verzióját (régebben így volt). Vagy ha ezt nem lehet, akkor legyen valami egységes irány, hogy pl. mondjuk minden menjen a német tőzsdén.
Megnéztem adott ETF-et, és a Random Capitálnál az ETF csak a német tőzsdén érhető el, KBC-nél pedig ugyanaz az ETF csak a francia tőzsdén érhető el. (ETF-nek többféle tickere van, és több tőzsdén is megvehető). Akkor ezt nem értem, valaki ezek szerint rosszul értelmezi a MIFID II-t.
_Macika_
_Macika_ 2020. 03. 17. 11:48
#3361
nekem jó reggeltől
most is az
100 fő felett nix gyülekezés )))

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek