Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stock33
stock33 2011. 06. 18. 14:43
Előzmény: #961  Törölt felhasználó
#1001
készletértékelés: én is vezetem a táblázatot, már csak ellenőrzés végett is

nade: év elején az előző évi tőzsdei mutatványomról kapok egy összegzőt a brókercégtől. ahogy más brókercégeknél is, a kbc-nél az igazolás feketén fehéren tartalmazza a nyereséget/veszteséget. még egyszer: igazolásról van szó.

nekem is volt már szja ellenőrzésem, mivel véletlenül kimaradt egy tízezres nagyságrendű tétel. a beadás után észre is vettem, de ugyebár május 20 előtt nem lehet önellenőrizni, így nem tudtam javítani. fura, de 4-5 nappal a leadás után már ott figyelt a postaládában az apeh idézés. bizony, egyből kiszúrták a 10 milliós nagyságrendű bevallásban, hogy hibádzik a 10e-es tétel. az apeh mindenről tud, minden le van jelentve... ahogy valszeg a brókercégek is megküldik azt az igazolást, amit én megkaptam, benne a kimutatott nyereséggel / veszteséggel.

kérdés: ha nem az igazolásokban lévő adatokat vallom be, hanem a saját excel táblámban vezetett valamit (ami mondjuk a saját készletértékelés miatt eltér 3-4 millióval az apehhoz leadottól), akkor hány nap alatt rángatnak be az apeh-hoz?

hát ezért figyelek én oda a készletértékelésre, és inkább szívom a fogam, ha rosszat adtam el, de nem piszkálom, és írom át sajátra.

Te lehet, hogy úgy kereskedsz, hogy egyszerre eladsz mindent, de ezzel nem mindenki van így. Nekem pl. év végén több tízmilliónyi részvényem volt, miközben az év közbeni kereskedésemkor össze-vissza (lifo, fifo) adtam el őket. pl. még most is van 2009-es otp-, miközben idén volt már egy rakás 2011-es vételem, eladásom, pár százalékos nagyságrendű nyereséggel, veszteséggel.
copa 2011. 06. 18. 17:20
Előzmény: #982  Törölt felhasználó
#1002
Ferenc86

A NYESZ számla más befektetési szolgáltatóhoz átvihető. De a feltételeit nem tudom.
csirkecomb
csirkecomb 2011. 06. 18. 18:51
Előzmény: #1002  copa
#1003
"Abban az esetben, ha az előtakarékoskodó több nyugdíj-előtakarékossági számla esetében tett "NYESZ-R" jelölést, akkor az időben elsőként tett nyilatkozathoz kapcsolódó számla minősül az előtakarékoskodó nyugdíj-előtakarékossági számlájának, és a nyugdíj-előtakarékossági számlához kapcsolódó kedvezményeket csak ehhez a számlához veheti igénybe."
Ezek után nem tudom, hogy átvihető-e?
Johnny178 2011. 06. 18. 20:39
Előzmény: #1003  csirkecomb
#1004
Helló, megmondaná valaki hogy a start és a profi csomag között mi a különbség.
Mármint egyértelmű hogy a profi a kedvezőbb így mindenki azt fogja választani?
Johnny178 2011. 06. 18. 20:45
Előzmény: #1004  Johnny178
#1005
Ja meg is van: a számlavezetési díj sokkal alacsonyabb a startban, de mocskok :)
ttis 2011. 06. 18. 20:58
Előzmény: #1003  csirkecomb
#1006
Igen átvihető. Én 2009 végén vittem át az UNICREDIT-től a KBC-hez a kedvező(bb) feltételek miatt
Most keresek másikat, és majd átvisezem oda.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 21:15
Előzmény: #1001  stock33
#1007
Stock: te is olvass figyelmesebben:) Pont ezt írom az eleje óta, hogy adóhatása van a dolognak. Itt egyesek azt vitatták, hogy ezen túl se mindegy, hogy mit adsz el. Az adóhatás olyan speki esetében, aki inkább hosszútávra játszik és lépcsős pozícióépítéssel száll be ill. ki, ott eséllyel van évforduló 2 kiszálló között, neki lehet ez szempont. Egy rövid-/középtávra játszó speki, vagy egy kisebb tőkéjű speki számára (aki egyszerre, vagy 2-3 lépésben rövidebb idő alatt lép ki/be poziba) annak mindegy. Én ezt mondom.
csirkecomb
csirkecomb 2011. 06. 18. 21:28
Előzmény: #1006  ttis
#1008
ttis
Majd írd meg hová vitted, mert engem is érdekel!
Sony123 2011. 06. 18. 22:02
Előzmény: #1008  csirkecomb
#1009
Szia korábban azt csináltam, hogy megnéztem legalább 10-15 brokit és összehasonlítottam őket...és végül ezért döntöttem a kbc mellet!:-))

De most, hogy ennyit változtattak minden tekintetben megint készítek valami táblicskut magamnak én megnézem a díjszabásokat és szolgáltatásokat! Ha elkészültem vele majd szólok és leírom...és mindenki úgy dönt, ahogy neki jól esik!:-))

Egyébként meg szép estét mindenkinek!:-))
copa 2011. 06. 18. 22:28
Előzmény: #1009  Sony123
#1010
Azt meg tudod mondani, hogy kell átvinni úgy, hogy ne vesszenek el az adókedvezmények?
A naptári évre vonatkozó 2000Ft számlavezetési díjat, mind a két szolgáltató leveszi az átvitel évében?
ttis 2011. 06. 19. 12:18
Előzmény: #1010  copa
#1011
Bementem a UNICREDIT-be és mondtam, hogy átakarom vinni a NYESZ-t máshova. Mondták, semmi gond, nyissak máshol NYESZ számlát és áttranszferálnak mindent.
KBC - számlanyitás és 5000 Ft minimum befizetés, vissza UNICREDIT - megadtam az új KBC számlaszámot, pár papírt aláírattak. Egy héten belül minden az új számlámon volt (részvény + kp) és megszűnt az UNICREDIT NYESZ számla is.
A korábbi adóvisszatérítések nem szűntek meg, de a számlavezetési díj mindkét szolgáltatónál levonásra került.
Ha valami kell még, akkor szólj.
copa 2011. 06. 19. 17:54
Előzmény: #1011  ttis
#1012
Köszi. Azzal őrjítenek meg, hogy NYESZ-R-ből csak egy lehet. De hogy mikor éppen melyik a NYESZ-R, azt nem bírták sehol értelmesen leírni a törvény kitalálói. Nem szeretném elk.rni.
pioca
pioca 2011. 06. 19. 18:40
Előzmény: #1012  copa
#1013
Ma délelőtt megkötöttem a Randommal a szerződést!!!
És láss csodát, hiába, hogy hétvége van, aktiválták a felhasználói fiókomat.
CMOTDilbert 2011. 06. 19. 19:37
#1014
Mottó: kétfajta emberrel nem szeretek tárgyalni. A hülyével... és aki engem néz annak.

Árakat emelni lehet, persze, nem haragszom érte. (Hacsak nem kartellszerűen történik, mint pár éve a hati esetében.) Csak nem szertem, ha megmagyarázzák, hogy mi ez az én érdekem, és az én véleményemet nem veszik figyelembe. Jogom van távozni, tervben is volt részlegesen, csak időm nem volt még rá. Mint említették páran, NYESZ, TBSZ miatt ez nem egyszerű. A transzferdíjak emelése miatt megpróbálom viszonylag gyorsan átgondolni a lehetőségeim.

NYESZ-díjak emelésétől a készletértékelésig sok problémát felvetettetek. Utóbbiban az az érdekes, hogy az év elején kiállított igazolás nem tartalmazza ezt az adatot, enélkül meg nem tudom felhasználni az adóbevalláshoz szükséges nyilvántartásomban.

Ami engem eddig a legjobban zavart, az a biztonság. Pár év alatt többször kértem, hogy lehessen a Webbrókerben jelszót változtatni. Nem lehetett. Aztán jött a kötelező digipass. Több családtag, több digpass. Ez van. Nagyon büszkék rá. Nem kellene. Írtam nekik: ám legyen digipass, DE... tegyék csak szépen vissza a https oldalra a belépés lehetőségét a Webbrókerbe (link Nyilván ezt nem érti egy ügyfélszolgálatos, ezért kértem, hogy továbbítsa a biztonságért felelős szakember(ek)nek. Hónapok óta nem javították ki ezt a hibát, így a jelenlegi belépés digipass-szal sokkal kevésbé biztonságos, sokkal inkább támadható (MITM), mint a jelszavas volt.

Amikor szerződtem, az Equitasnak volt egy családias hangulatú fóruma. Ilyen régóta nincs. Van helyette olyan nagyvállalati arrogencia, amivel nem tudok megbékülni. Hagytam már ott olyan pénzintézetet, akik szinte minden hibajelentésre "technikai okok"-ra hivatkoztak, hibajavítás, fejlesztés helyett. Ennek ellénre kívánok nekik sok sikert. Nemcsak üzletit, de elégedett ügyfeleket.

Végül szeretném megemlíteni, hogy néhány kellemetlen élmény (pl. zrt-s részvények elhajtása) ellenére volt olyan lépésük, ami összhangban állt a kérésemmel: nem kell a TBSZ miatt évente bemenni, el lehet intézni postai úton. Bár az államkincstár is lehetővé tenné. :)

Remélem, a "gazdaságos" versenytárssal minden rendben van, és nem történt jogtalan adatkezelés a Figyelő-akcióban.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 19:46
Előzmény: #1014  CMOTDilbert
#1015
sziasztok!
a korábbi hozzászólóhoz hasonlóan én is készítettem pár hete egy piackutatást, mert nem voltam elégedett az otp brokival. a kbc mellett döntöttem, annak ellenére, hogy a random árai valamivel kedvezőbbek voltak (fő a biztos háttér jeligével). megnéztem az online felületeket, elérhetőségeket, stb. az equitas számlámat múlt kedden megnyitottam, otp-ből egyenlőre nem tettem át a részvényeimet.
a változások bizonyára sok mindenkit érzékenyen érintenek (500ft havidíj, +50ft kötésdíj, stb.), de ha valaki nem tízezresével vásárol, akkor ez nem jelenthet nagy problémát.
két unszimpatikus dolga van az equitasnak:
1) digipass (állandóan vinnem kell, mintha inzulin lenne...)
2) nincs normális mobilbróker megoldásuk, igaz, hogy a webes felületre be tudok lépni mobilon keresztül is

kérjek írjátok majd a tapasztalataitokat az átlépésekről, maradásokról, stb., egyenlőre nem viszem át pár hétig a pénzemet equitashoz.

köszönöm,
üdv.,
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 19:48
Előzmény: #1015  Törölt felhasználó
#1016
még egy dolog nem tetszik kbc-ben, de ahogy néztem a random progit ott sincs normális grafikon rajzoló... otp ebben jobb.
üdv.,
copa 2011. 06. 19. 20:45
Előzmény: #1011  ttis
#1017
A NYESZ-ről még az jutott eszembe, hogy amikor nyitottam NYESZ számlát, kötelező volt nyitni mellé egy normál számlát is. Hiába mondtam, hogy nem kell, nem volt nekem abba belepofázási lehetőségem. A normál számlán soha nem volt semmi forgalom, és nem is lesz, de most még arra is fizessek havi számlavezetési díjat, miközben a NYESZ számlának is van külön számlavezetési díja.
Knight Tyris 2011. 06. 19. 21:39
Előzmény: #989  wyl
#1018
Szia Wyl,

A forintosított adóalappal kapcsolatban 1 kérdésem lenne, mert idéntől engem is érinteni fog.

A hivatalos MNB HUF középárfolyam esetében, mindig az adott napi ZÁRÓ HUF árfolyamot társítod ahhoz az ügylethez amit adott nap lezártál és nyesreséged vagy veszteséged keletkezett rajt?

Azért is kérdem, mert felmerült bennem, hogy esetleg a december 31.-ei záró HUF árfolyamot igényelné az APECH mint váltási árfolyamot.

Azt még tedd meg lszíves, hogy belinkeled, ahonnét a HUF adatokat szoktad leszedni

Köszi!

kislajos 2011. 06. 20. 08:24
Előzmény: #1017  copa
#1019
Ez a számlapáros az Ersténél van?
Mert ha igen, akkor ott akkor kellett csak a normál számlára számlavezetési díjat fizetni, ha volt rajta bárminemű egyenleg.
wyl 2011. 06. 20. 08:52
Előzmény: #1018  Knight Tyris
#1020
Szia!
Mindig a nyereség/veszteség létrejöttének napján kell az adóalapot forintosítani.
link
bronz 2011. 06. 20. 08:53
Előzmény: #1019  kislajos
#1021
"Tisztelt Ügyfelünk!

Július 1-től a KBC a PETI és Webbróker kereskedési rendszeren keresztül számos külföldi tőzsde részvényeit teszi elérhetővé ügyfelei számára, hihetetlenül kedvező díjak mellett!"

Hihetetlenül kedvező???
LOL :DDDD
Még a BÉT díjak is rohadt drágák lesznek immár, nemhogy a külföldi tőzsdék kereskedési díjai.
Ezt a parasztvakítást, amit ezek csinálnak. Nemhogy tanulnának a kritikákból és gyorsan lépnének, kijönnének egy 4. díjcsomaggal az ügyfélvesztés minimalizálása érdekében, helyette tovább megy a PR és a magyarázkodás, hogy ez majd milyen jó is lesz nekem.
wyl 2011. 06. 20. 09:08
Előzmény: #1021  bronz
#1022
rosszul értelmezed az információt...
Hihetetlenül kedvező???

Igen, hihettelenül kedvező!!! Nekik :-)
bronz 2011. 06. 20. 09:21
Előzmény: #1022  wyl
#1023
Gondoltam, hogy bennem van a hiba. :)

Ha nem veszik észre, hogy mennyi "pozitív visszacsatolás" jött az ügyfelektől a Facebookon, itt vagy a Stocklandyardon, akkor kijönnek egy új csomaggal menteni a menthetőt. Ha meg nem, akkor a Random Capitalnek piszok jó hónapja lesz. :)
copa 2011. 06. 20. 09:48
Előzmény: #1019  kislajos
#1024
KBC Equitas-ról beszélek. Ott van a NYESZ-normál számlapáros. Eddig nem bosszantott, csak annyiban, hogy külön kell a kettőre belépni a kütyüvel.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 10:24
Törölt hozzászólás
#1025
watson
watson 2011. 06. 20. 11:01
Előzmény: #1001  stock33
#1026
"kérdés: ha nem az igazolásokban lévő adatokat vallom be, hanem a saját excel táblámban vezetett valamit (ami mondjuk a saját készletértékelés miatt eltér 3-4 millióval az apehhoz leadottól), akkor hány nap alatt rángatnak be az apeh-hoz? "

A brókercég készletértékelése csak tájékoztató jellegű, nem vagy köteles azt figyelembe venni!

Webbróker kimutatás: "Az itt látható adatok tájékoztató jellegűek. A tőzsdei ügyletből származó jövedelem után számított árfolyam-nyereségadót az SZJA. 1995. CXVII. törvény 67/A.§-a szerint kell meghatározni. "

"67/A.§ (5) A jövedelmet és az adót a jövedelmet szerző magánszemély az ellenőrzött tőkepiaci ügylet(ek)ről a befektetési szolgáltató által kiállított bizonylatok (teljesítés-igazolások), illetőleg saját nyilvántartása alapján – az árfolyamnyereségre irányadó szabályokat is értelemszerűen figyelembe véve – állapítja meg, az adóévről benyújtandó bevallásában vallja be, valamint az adót a bevallás benyújtására előírt határidőig fizeti meg."

kiemelném: "saját nyilvántartása alapján"
watson
watson 2011. 06. 20. 11:10
Előzmény: #1012  copa
#1027
"Azzal őrjítenek meg, hogy NYESZ-R-ből csak egy lehet. De hogy mikor éppen melyik a NYESZ-R, azt nem bírták sehol értelmesen leírni a törvény kitalálói."

ttist csak megerősíteni tudom, én is vittem Unicredittől KBC-hez NYESZ-R számlát ;)

A törvény egyértelmű, amíg 2 számla van NYESZ-R-nek megnyitva addig csak az elsőként nyitotton végzett műveletekre vonatkozik a kedvezmény. Amint becsuktad a régit onnantól az új, a fennállók közül elsőként (vagy egyetlenként ;) megnyitotton veheted igénybe a továbbiakban a NYESZ-R kedvezményt.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 11:22
Előzmény: #1026  watson
#1028
kedves KBC_Equitas!

csatlakoznék Ferenc86 és pár további hozzászóló kérdéséhez, azaz hogy egy hosszú távú, elvileg akár 30-40 évre szóló számlatípusnál hogy lehet ilyen drasztikus mértékű jutalék emelést végrehajtani, amivel a legkedvezményezettebb számlatípusból egy csapással a legkedvezőtlenebbé válik a NYESZ számla.

Jó, tudom, hogy a jogbiztonság Magyarországon kezd értelmezhetetlen fogalommá változni, de ennek ellenére motoszkál bennem egy homályos kósza emlék, érzés, egyfajta jogérzet, hogy ha én 40 évre elkötelezem magam valami mellett, akkor 3 év múlva ne lehessen azon úgy egyoldalúan, önkényesen változtatni a káromra, hogy abból 37 évig menekülni sem tudok jelentős adófizetési kötelezettség nélkül.

Megtisztelne válaszával, hogy Önök mennyire tartják korrektnek az eljárásukat.

Köszönettel,

copa 2011. 06. 20. 11:32
Előzmény: #1027  watson
#1029
Például attól tartok, hogy amíg, 1-2 napig a második NYESZ számlán parkolnak a részvények, belekötnek abba, hogy 1-2 napig ez a NYESZ számla nem volt NYESZ-R, ezért pl ujra indul a három év, vagy valami hátrányt kitalálnak, amire majd csak utólag döbbenek rá.

Néhány éve kérdeztem Equitas ügyfélszolgálatot NYESZ ügyben, azt mondták forduljak adótanácsadóhoz, mert ők nem tudnak válaszolni.
pioca
pioca 2011. 06. 20. 11:38
Előzmény: #1029  copa
#1030
A költöztetés menete: Felhívod a kbc ügyfélszolgálatot, a menüben kiválasztod a transzfert. Az ügyintéző azonosít, majd elmondod, hogy transzferálni szeretnél, és miből mennyit. Megadod neki a célállomás keller számát (esetemben a randomé 483/M, a többit ők intézik. 1000Ft/értékpapírfajta.
A pénz utalása 144-el kezdődő számlára (közvetlen számlaszámom a brókercégnél, és ingyen utalják oda)ugyanaz a telefonos eljárás mint a transzfernél
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 11:47
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1031
Az alább kérdést tettem fel emailben a KBC Equitasnak.
"A NYESZ számlán nincs Daytrade megbízái lehetőség csak normál!"

Válaszuk:
"Valóban nincs feltüntetve, elnézését kérjük, javítani fogjuk. Köszönjük, hogy szólt!
Tehát a Daytrade megbízás díja ugyanannyi, mintha a normál, vagy TBSZ számlán tenné."
copa 2011. 06. 20. 11:47
Előzmény: #1030  pioca
#1032
Akkor ezek szerint telefonos eljárás esetén nem kell előtte bankszámlaszámot aktiválnod KBC-hez odautalással.
copa 2011. 06. 20. 11:49
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1033
Na erre kíváncsi leszek.
pioca
pioca 2011. 06. 20. 11:52
Előzmény: #1032  copa
#1034
Úgy van, legalábbis az ügyintéző ezt mondta. A transzfer már meg is történt, azt mondták lehet, hogy már ma átér de legkésőbb holnap. A pénzt egyenlőre nem utalom, mert szerdán jön rá a nyomda osztaléka meg egy 20000Ft os pakkot el akarok adni és csak ha fizikailag a számlán lesz a lé akkor lehet utalni.
copa 2011. 06. 20. 11:57
Előzmény: #1034  pioca
#1035
Azt tudod, hogy jul 1. után megszűnik a brókercégekhez való ingyen pénzutalási lehetőség.
watson
watson 2011. 06. 20. 12:12
Előzmény: #1029  copa
#1036
"Például attól tartok, hogy amíg, 1-2 napig a második NYESZ számlán parkolnak a részvények, belekötnek abba, hogy 1-2 napig ez a NYESZ számla nem volt NYESZ-R, ezért pl ujra indul a három év, vagy valami hátrányt kitalálnak, amire majd csak utólag döbbenek rá."

A részvényparkolás irreleváns az adókedvezmény szempontjából. A kedvezményre jogosító műveletnek (nyereség realizálás) kell az aktuálisan élő számlák közül az elsőként megnyitotton lenni, azaz a régi bezárását követően jogosít az újon köttött ügylet kedvezményre.

A 3 év az jó kérdés, de szerintem a jogfolytonosság a lényeg, és nem kezdődik újra a 3 év.

számlacsomagok: nem világos még minden momentum a számomra sem, de én úgy látom hogy a 2. csomaggal minden változatlan marad, a havi 500Ft-os szla vezetés és a 150-ről 200Ft-osra emelt minimumdij mellett, vagy tévedek?
Gyakori kérdések közt találtam: link
"2011. július 1-én a KBC Equitas Zrt. anyavállalatával, a KBC Securities N.V.-vel egyesül."
"Mind a számlanyitás, mind a számlavezetés ingyenes." :DD
míg a kondíciós listában link 499 áll...

NYESZ-R esetén viszont törvényileg 2000Ft az évi szla vezetés ha jól emléxem ;)
copa 2011. 06. 20. 12:28
Előzmény: #1036  watson
#1037
A 2-es csomaggal a jutalékok változatlanok, de azon kívül minden változik:
számlavezetés 0-ról 500-ra
minimumdíj 150-ről 200-ra
transzfer 1000-ről 5000-re
pénzutalás bankba 0,02%-ról 0,05%-ra
pénzutalás brókercéghez 0-ról 0,05%-ra

Hírtelen ennyi jutott eszembe, és ki tudja később még milyen meglepetéssel örvendeztetnek meg.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 12:30
Előzmény: #1034  pioca
#1038
Érdeklődnék, h. mi van akkor ha osztalékra vagyok jogosult (pl. nutex), nem tudom mikor kapom meg (eddig nem jött meg, a kifizetés kezdődátuma elméletileg júni 15.), időközben eladtam a rv-t, és most megszüntetem az értékpapírszámlát is (amin a rv. tranzakciókat lefolytattam) az equitas-nál?
Az osztalékom hogy kapom meg?
copa 2011. 06. 20. 12:32
Előzmény: #1037  copa
#1039
A NYESZ-nél a jutalék is változik, pl 2-es csomagban normál kötésnél 0,1%-ról 0,25%-ra.
copa 2011. 06. 20. 12:38
Előzmény: #1036  watson
#1040
"Gyakori kérdések közt találtam: link
"2011. július 1-én a KBC Equitas Zrt. anyavállalatával, a KBC Securities N.V.-vel egyesül."
"Mind a számlanyitás, mind a számlavezetés ingyenes." :DD
míg a kondíciós listában link 499 áll... "

Az első link a jelenlegi árakat tartalmazza, a második a jul 1-utáni árakat.

NYESZ-nél a 2000Ft számlavezetés marad, de tartozik hozzá egy kötelező normál számla, amire most jön a számlavezetési díj, hiába nincs rajta semmi.
watson
watson 2011. 06. 20. 12:44
Előzmény: #1037  copa
#1041
Ebből a transzfer egy kicsit gáz.
Amúgy nem az lenne a tisztességes ha a részvényeit ingyen a rendelkezésére bocsátanák a tulajdonosainak?

A NYESZre megerősítik: "a NYESZ számla éves számlavezetési díja 2000 Ft." link
watson
watson 2011. 06. 20. 12:48
Előzmény: #1040  copa
#1042
Azt írják, hogy most összevezetik, és a számlaszáma is új lesz mindenkinek.
copa 2011. 06. 20. 12:51
Előzmény: #1041  watson
#1043
Én úgy látom, hogy ez az akció nem a tisztességről szól.
kispangit 2011. 06. 20. 12:51
Előzmény: #1037  copa
#1044
Nem vagyok KBC-s, OTP brókernél vagyok (meg vagyok elégedve vele), de valahogy úgy látom, hogy ezt a sok brokicéget hanyagolni kell, és banknál kell tőzsdézni. Az ilyen sztorik csak ismételgetni fogják magukat, ilyen lesz majd a random is 1x.
copa 2011. 06. 20. 12:53
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1045
gerzion

Mondanám, hogy hivd fel KBC ügyfélszolgálatot, de nem mondom, mert nem veszik fel a telefont.
Azért lehet próbálkozni türelmes embereknek.
copa 2011. 06. 20. 12:56
Előzmény: #1044  kispangit
#1046
A KBC az bank. Pont az a baj vele. Magasbb díjakkal dolgozik mint egy brókercég.
watson
watson 2011. 06. 20. 12:57
Előzmény: #1044  kispangit
#1047
OTP még nagyobb lehúzás, kb. 10szeres díjért kereskedhetsz és az egyéb költségek sem alacsonyak.

A KBC (+K&H) pedig egy nem kis bank, és még emelés után is töredék díjakkal az OTP-hez képest. ;)

A Random valóban jónak tűnik díjak tekintetében és ha jól olvasom, akkor az Equitas felépítőiből is vannak benne, de valóban nem áll mögöttük tulajdonos aki garantálna.

Szóval Random Capitalnál szigorúan figyelembe kell venni az OBA határt. Remélem jól mondom hogy az OBA garantál ebben az esetben is.

copa 2011. 06. 20. 13:03
Előzmény: #1047  watson
#1048
Rosszul gondolod, nem az OBA garantál, hanem a BEVA. :-)
6 millió Ft-ig. bva.hu
copa 2011. 06. 20. 13:08
Előzmény: #1026  watson
#1049
watson

Ha KBC-hez transzferálsz értékpapírt,"A papíroknak bekerülési igazolással együtt kell átérkeznie."

De mihez kell nekik a bekerülési ár?
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:10
Előzmény: #1049  copa
#1050
Az adóigazolás kiállításához!
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:16
Törölt hozzászólás
#1051
copa 2011. 06. 20. 13:17
Előzmény: #1050  Törölt felhasználó
#1052
Igen, de pont azt magyarázták itt a fórumon többen is, hogy a brókercégek nem küldenek a NAV-nak nyereség-veszteség adatokat.
copa 2011. 06. 20. 13:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#1053
Kedves asomi!

Mivel a telefont nem veszitek fel (3 perc alatt sem), meg tudnád súgni, hogy lehet titeket elérni?

Üdvözlettel:
copa
watson
watson 2011. 06. 20. 13:22
Előzmény: #1052  copa
#1054
nem küldik el, de neked kiszámítanak egy defaultot, hogy ne kelljen gondolkoznod ha nem akarsz :))
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:23
#1055
Most voltam bent a feleségemnek is számlát nyitni a randomnal, egy őszes hajú férfi és egy fiatalabb hölgy beszélgetett a pultnál arról, hogy max 2 héten belül lesz NYESZ és júliusban meglesz a készletértékelés variálása is!!  Na ennyit rólad KBC!!
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:23
Törölt hozzászólás
#1056
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:24
#1057
Kedves Assur-nasir-apli!

A NYESZ-hez kapcsolódó kereskedési jutalékok valóban megemelkedtek, de a erőteljes relatív változásban az is közrejátszott, hogy a korábbi díjaink igen alacsonyak voltak mindenféle összevetésben. Az új díjstruktúrában egységessé váltak a jutalékok az egyes számlatípusok között (azonos díjcsomagon belül persze), így tehát nem válik kedvezőtlenebbé a NYESZ a többi megoldáshoz képest sem, miközben az állami kedvezmények továbbra is érvényesek. Az új jutalékok ráadásul egyáltalán nem lógnak ki felfelé a hazai mezőnyből, e tekintetben sem veszítette el tehát a versenyképességét a NYESZ.

Sajnos az sem reális elvárás, hogy egy szolgáltató harminc-negyven éven keresztül pontosan ugyanazon az áron nyújtson szolgáltatást (bármennyire is örülnénk, ha őszintén vállalkozhatnánk ilyesmire), kénytelenek vagyunk időről időre változtatni a díjszabáson, ahogy minden iparágban erre kényszerülnek néha a szereplők. A díjak emelkedését viszont ellensúlyozni kívánjuk a szolgáltatások bővítésével, például az elemzési termékek terén (ne csak a most elérhető termékekre gondoljon, a bővebb terveinkről itt olvashat: link ), amivel még sikeresebbé szeretnénk tenni a kereskedést az ügyfeleink számára, akár rövid, akár a NYESZ-szel természetszerűleg együtt járó hosszabb távról van szó.

Üdvözlettel:
A KBC Equitas csapata
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:24
#1058
A KBC valóban bank Belgiumban, de a KBC Securities, amellyel a KBC Equitas július 1-jén egyesül, egy nemzetközi brókercég, amely nagyfokú önállóságot élvez a cégcsoporton belül, egészen elkülönült vállalati struktúrával és arculattal. A KBC Securities magyarországi fióktelepe is független vállalkozás a K&H Banktól, a két cég között nincs alá-fölérendeltségi viszony, csak partneri együttműködés sok területen, és kiváló munkaviszony, ami sok mindent egyszerűbbé tesz nemcsak nekünk, hanem az ügyfeleink számára is.

Állításoddal ellentétben pedig a hazai brókercégek többségénél nem magasabb az új árszabás sem.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:27
Előzmény: #1053  copa
#1059
Az info@kbcequitas.hu emailcímen biztosan elérhető az ügyfélszolgálat, és a telefonnal sem szokott gond lenni. Elképzelhető, hogy most nagyobb a forgalma a kollégáknak, mint általában, de biztosan el fogod tudni érni őket.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:27
Előzmény: #1055  Törölt felhasználó
#1060
Húú ez nagyon jó!! Akkor nem kell megszüntetnem a NYESZ-t, hanem csak simán átviszem a Randomhoz, ott így sokkal jobbak a jutalékok! Éljen Random Capital! KBC-nél meg szüntetek mindent, jól átvertek.
copa 2011. 06. 20. 13:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#1061

"Állításoddal ellentétben pedig a hazai brókercégek többségénél nem magasabb az új árszabás sem."

Hol állítottam én ezt???????????

Vagy csak tévedésből címezted nekem?
Knight Tyris 2011. 06. 20. 13:34
Előzmény: #1020  wyl
#1062
Köszi szépen!
watson
watson 2011. 06. 20. 13:34
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1063
Kedves KBC_Equitas!

Az alábbiakban cáfolnám az itt leírtakat:

1.) "az sem reális elvárás, hogy egy szolgáltató harminc-negyven éven keresztül pontosan ugyanazon az áron nyújtson szolgáltatást"

Ez a tipikus politikusi hazugság amikor egy százalékos díj vagy adó mértékét emelik.

Miután mindennek az ára emelkedik ugyanaz a százalékos díj pontosan ugyanakkora mértékben fog emelkedni, mint amire kivetik. Tehát a százalék emelését az árak emelkedésére fogni hazugság, egyszerűen többet akarnak keresni az ügyfeleken. Nem lenne egyszerűbb és tisztességesebb erre és a különadókra fogni?

2.) "nincs alá-fölérendeltségi viszony"

Rosszul gondolom, hogy a KBC Securities tulajdonosa a KBC Bank?

Tehát ha bukta vagy csőd esetén garantálni kell a betéteket a BEVA határ fölött, akkor igenis van tulajdonosi kötelezettség, vagy ha úgy tetszik fölérendeltség, és a Banknak helyt kell állnia.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 13:38
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1064
továbbra is az érdekelne, mikor és hogyan bővül a kereskedhető instrumentumok köre. elsősorban a dax határidőre vagyok kíváncsi.
copa 2011. 06. 20. 13:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#1065
"Állításoddal ellentétben pedig a hazai brókercégek többségénél nem magasabb az új árszabás sem."

Jó, akkor úgy írom, hogy a bankok általában magasabb díjakkal dolgoznak, mint a brókercégek.
copa 2011. 06. 20. 13:44
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1066
Kicsöng, és nem veszik fel. Tehát nem foglaltat jelez, és nem is azt mondja be egy hang, hogy kérem várjon a kezelő jelenkezéséig, trallala kellemes zene, hanem csak kicsöng, ami azt jelenti, hogy éppen nem beszél senki a vonalon.
Knight Tyris 2011. 06. 20. 13:50
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1067
Kedves KBC_Equitas,

azért az mégis csak kiszúrás lesz a NYESZ számlásokkal (a "többiekhez" képest), hogy a NYESZ saját számlavezetési díján kívül, majd fizethetik a normál szémlavezetési díjat is még akkor is, ha a normál számlán nem is kereskednek.

Mert a nyesz egy normál számlához van csatolva kötve)

Nem érzik ezt visszásnak? Hisz az ügyfél csak a nyeszt használja a "felesleges" számlára elvileg nem lenne szüksége.
pioca
pioca 2011. 06. 20. 13:58
Előzmény: #1035  copa
#1068
Addigra "köd előttem, köd utánnam"
pioca
pioca 2011. 06. 20. 14:00
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1069
Szerintem az ügyfélszolgálat többet tu erről mondani. Találgatni nem akarok.
Amúgy 5 évig jogosult vagy követelni az osztalékot.
stock33
stock33 2011. 06. 20. 14:17
Előzmény: #1026  watson
#1070
"kiemelném: "saját nyilvántartása alapján""

mint írtam, én is vezetem... eddig OK???

kérdésem az volt: ha az apeh-nak a brókercég által megküldött IGAZOLÁSban mondjuk van 3,5M nyereség, én meg bevallok 200e-et, mert máshogy tartom nyilván, akkor vajon hány nap alatt érkezik meg hozzám az apeh idézés? attól függetlenül, hogy jogosan jártam el, mehetek apeh-ba, vihetem az 100db A4-es oldalnyi kötéslistám, és kezdhetem magyarázni, hogy itt most azt adtam el, amit ott vettem, majd utána ezt adtam el, stb...

jó kis nyári program, balekoknak.
wyl 2011. 06. 20. 14:28
Előzmény: #1070  stock33
#1071
Pontosan így van, ahogy írod...aki még nem volt ebbe a mókuskerékbe, annak hiába magyarázod.
Ez a készletértékesítési rendszer lényege, h ne kelljen plusz manuál munkát végezni, s alkalomadtán még magyarázkodni a hatóságnak, mi merre és mennyi, főleg egy olyannak, akinek esetleg halvány lila gőze nincs az egészről. Jobb célokra is tudnám fordítíni mint az időmet, mint energiámat...
1 azaz 1 elfogadható indokot/magyarázatot mondana legalább a T.KBC, amiért ezt meg akarja szüntetni.
Nem fér el a platfomon, többletmunkát ad nekik? Egyszerűen nem értem miért kell szétbarmolni azt a mi egyszer már (JÓL) működött, megfosztani a készletértékesítési lehetőséget. Haladás a visszafejlődés útján....
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 14:38
Előzmény: #1067  Knight Tyris
#1072
A főszámla díját kell csak fizetni szerintem, mert a nyesz az ennek alszámlája. Gondolom itt is az van, ami a tbsz-nál, nekem erre ezt írták.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 14:38
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1073
Kedves KBC_Equitas!

Pár megjegyzésem lenne csak a válaszához!
A még jelenleg is honlapon fent levő 2011. júl 1-től hatályos kondíciós lista szerint a NYESZ számla kereskedési díja 0,2-0,35% csomagtól függően, más adat nincs róla. Az egyik hozzászóló alább azt írta (ezúton is köszönet az infóért), hogy csak tévedésből nem szerepel a NYESZ számla a day trade-es sorban is, bár még mindig nincs kijavítva, de tegyük fel, hogy így lesz.

A probléma a következő:
eddig a jutalék 0,1% volt napon belül és napon túlra is. A legjobb esetben is ez úgy változik, hogy 0,15% napon belül, és a duplája, ha napon túl, hacsak nem csinál jelentősebb forgalmat valaki (a mai BÉT forgalmát nézve TDT nélkül elég combos nyesz számlával kellene ez esetben rendelkezni).
Tehát napon túlra az emelés 3-szoros! 300%! Miért?

A NYESZ-számla nyitásakor Önök egészen más kondíciókat ajánlottak (hogy mást nem mondjak, konkrétan nulla százalék volt eredetileg, de elfogadható volt az emelés, amíg még így is a legkedvezőbb számla maradt). 30-40 évre előre tekintve ez egy lassú, hosszú távú felhalmozó számla, a brókercég a jövedelem termelő képességét nyilván nem építhette ezekre, tehát nem nagyon adódhat olyan kényszerű helyzet, ami miatt ennél a számla típusnál a kondíciókon rontani kellene. Sietek most, de kifejthetem majd bővebben is, ha gondolja.

Másrészt engem teljesen hidegen hagy, hogy kivel versenyképes egy felemelt ár, mert amikor a számlát nyitottam (ismétlem, rendkívül hosszú időre), akkor Önök nem ilyen kondíciókat kínáltak. Amennyiben a nyesz-számlát is ugyanúgy gond nélkül el lehet Önöktől vinni, mint a normált, akkor persze kisebb horderejű a kérdés, de ha nincs hasonló kondíciót kínáló cég (szerencsére van!) mint amit Önök eredetileg, akkor Önök beugrattak engem egy nagy adag lekötött pénzmennyiségbe, amihez majd csak x hosszú év múlva férek hozzá, forgatni azonban már nem tudom az eredeti feltételekkel, tehát ad abszurdum ez a pénzem 35 évig fog porosodni egy nyesz számlán.
Mindezt mindenféle indoklás nélkül, önkényesen, és Ön ezt korrektnek tartja?
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 14:40
Előzmény: #1066  copa
#1074
emailben gyorsan válaszolnak info@kbcequitas.hu
kispangit 2011. 06. 20. 14:47
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1075
Magyarázhatsz te ezeknek...meg a többinek is.
wyl 2011. 06. 20. 14:48
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1076
No meg, ha már lehetőséget biztosítják a szerintem nemigazán olcsó külföldi rv. kereskedelem irányába, akkor nem ártana egy tájékoztatást adni arról is, hogy milyen árfolyamon történik a konverzió más devizára.
Ahogy nézegettem a KBC honlapját, ott 2 féle devizaárfolyam is létezik
van olyan ahol a régiós devizák PLN, CZK adás/vétel közötti spread-je 6%, azaz hat százalék!!! Ebben a kategóriában a EUR spread-je sem sokkal jobb az 4%-ot kóstál...
Persze az is lehet, hogy a deviza középen váltanak oda/vissza és így nem áll fenn konverziós költség.
Azért erről sem ártana egy objektív tájékoztatás.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 14:49
Előzmény: #1076  wyl
#1077
v lehet-e eurót, dollárt, stb. betenni, így mentesülni a konverzió alól. más cégeknél ez természetes.
wyl 2011. 06. 20. 14:54
Előzmény: #1076  wyl
#1078
Helyesbítek nem KBC honlapján, hanem a K&H honlapján lévő devizaárfolyam spreadek-ről
link
wyl 2011. 06. 20. 14:56
Előzmény: #1077  Törölt felhasználó
#1079
Ok, ez tiszta sor, de az Ő átváltásukról nem láttam semmilyen infót, csak a szankciókat, hogy mire költheted, mire nem :))
CMOTDilbert 2011. 06. 20. 15:16
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1080
Azt hiszem, a tegnapi mottóm továbbra is érvényben marad: felesleges olyannak érvelned, akinek minden állítasa csúsztatás. Mai kedvencem ez a "ne búsulj, ha több pénzt veszünk el tőled, mert még így is kaphatsz állami támogatást". Valami hasonlót írt a nyugdíjpénztáram is, amikor hatalmas veszteséget produkált, és ilyen a lakászkasszák érve is a 0% közeli kamatjukra. Az állami támogatás egyébként százalékosan szintén jelentősen csökkent (30->20), ennyit a hosszú távú elkötelezettségekről. Szerencsére még van kiskapu: NYESZ-ből TBSZ, csak figyeljünk a december 31-i törvénymódosításokra.
kata311
kata311 2011. 06. 20. 16:22
Előzmény: #1071  wyl
#1081
pláne........
link
copa 2011. 06. 20. 16:24
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1082

"A főszámla díját kell csak fizetni szerintem, mert a nyesz az ennek alszámlája. Gondolom itt is az van, ami a tbsz-nál, nekem erre ezt írták."

Nem, mert a KBC Equitas honlapján szerepel, hogy a NYESZ számla számlavezetési díja nem változik, jul 1 után is 2000Ft/év.
A főszámla és a TBSZ számlavezetési díja pedig úgy lesz, hogy a két számlán lévő összes papír értékét összeadják és ennek x%-a a számlavezetési díj.
copa 2011. 06. 20. 16:48
#1083
Nem tudom megnézni a jul 1 utáni Üzletszabályzatot sem, mert amikor a honlapon lévő pdf-et megnyitnám, kis ablakban azt írja: A fájl sérült és nem sikerült megjavítani.

Nálatok is ilyen? Vagy ti látjátok az Üzletszabályzatot? Esetleg nincs meg valakinek HTML-ben?
watson
watson 2011. 06. 20. 16:50
Előzmény: #1070  stock33
#1084
"a brókercég által megküldött IGAZOLÁSban mondjuk van 3,5M nyereség"
Szerintem nem küld nyereségről adatot (ahogy az ingatlaneladásnál egy ügyvéd sem küld nyereségről adatot) csak az eladás tényéről és áráról.

Így nemtom miért kéne magyarázkodni?

Szerintem az önellenőrzéssel verhetted ki a biztosítékot ha jól értettelek.

wyl, igen visszalép a KBC hogy a nagy mamlasz tulajdonos ostobaságát (csak FIFO) ráhúzza az Equitasos elszámolására ;)
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 16:55
Előzmény: #1082  copa
#1085
Izgatottan várom, holnap visszahívnak a randomtól, mert holnapra lesz meg a nyesz számlájuk konstrukciója, kíváncsi leszek majad az ottani nyesz díjakra, de már most látatlanba gonodlom, hogy jobb lesz mint az Equitasnál:)
watson
watson 2011. 06. 20. 17:02
Előzmény: #1084  watson
#1086
de ha nem önellenőriztél is bekerülhettél egy ellenőrzési szórásba.
Én mondhatom neked hogy volt akinek néhány ezres forgalmát véletlenül be sem vallottuk és nem lett belőle semmi, rá sem néztek.

Szerintem ezen szolgáltatnak adatot:
"10K90 Befektetési szolgáltató adatszolgáltatása értékpapír átruházásról" link
Commodore64
Commodore64 2011. 06. 20. 17:24
Előzmény: #1086  watson
#1087
A teljes bizalomvesztés tönkre tehet egy céget. Így lépésre kényszerülök.
Le tudja valaki írni pontosan, hogy működik az értékpapírtranszfer? Mármint el az Equitastól? Meg kell jelenni személyesen, vagy esetleg megy telefonon is? Ha valakinek már volt benne része kérem ossza meg velünk a teljes folyamatot érthetően! Köszönöm.
copa 2011. 06. 20. 17:29
Előzmény: #1087  Commodore64
#1088

link

Itt leírja.
stock33
stock33 2011. 06. 20. 17:32
Előzmény: #1084  watson
#1089
a brókercégek nekem részletes kimutatást küldtek a forgalmamról, és a végén kimutatták a nyereséget/veszteséget. az ERSTE-s számlámnál pl. még azt is leírják az igazolásban, hogy az adóbevallás melyik sorába, melyik oszlopába kell beírnom az általuk kimutatott nyereséget. tulajdonképp egy jövedelemigazolás szerűséget kaptam tőlük. nem tudom, hogy az apeh-nek mit küld a brókercég, de meglepődnék, ha nem a nekem küldött IGAZOLÁST kapnák meg ők is.


apek szja ellenőrzésem: épp hogy nem tudtam önellenőrizni, még előtte rángattak be. valamikor május elején beadtam a bevallást, és a papírok elpakolásakor, rendezésekor találtam rá még egy jövedelemigazolásra, amit kihagytam.
gondoltam nem baj, önellenőrzök, de mint kiderült, május 20-ig erre nincs törvényi lehetőség, azaz ha elrontok valamit, akkor izgulhatok (azóta május 20 előtt 1-2 nappal adom csak le a bevallásom). ez persze nem tul szerencsés, és külön ki is hangsúlyoztam ezt a későbbiekben (az állampolgár nem hibázhat, mert ha hibázik, akkor azt nem javíthatja... a földön nincs még ilyen hülye szabályozás)
egy hét se telt el, jött az ajánlott levél, és hívtak otthonról, hogy szja ellenőrzésre rendeltek be... én meg egyből hívtam az apeh-hos ügyintézőt, magyarázkodni. szerencsére normálisak voltak, és nem büntettek meg a párezer Ft-nyi be nem vallott adó miatt. még a vizsgálat is lezárult május 20-a előtt, annyi feltétellel, hogy 21-én küldjem be az önellenőrzést és hívjam fel utána az ügyintézőt, hogy ő ezt ellenőrizhesse.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 19:41
Előzmény: #1082  copa
#1090
"A főszámla és a TBSZ számlavezetési díja pedig úgy lesz, hogy a két számlán lévő összes papír értékét összeadják és ennek x%-a a számlavezetési díj."
Ezt honnan veszed?
watson
watson 2011. 06. 20. 19:43
Előzmény: #1089  stock33
#1091
"meglepődnék, ha nem a nekem küldött IGAZOLÁST kapnák meg ők is. "

Elhiszem hogy kapsz részletes kimutatást, de én inkább azon lepődnék meg ha különböző tartalmú bevallást küldenének a cégek, vagy maguktól találnák ki a bevallani valót, vagy nem lenne elérhető a bevallási űrlapjuk az APEH oldaláról.
Az APEH oldalán minden bevallást feltesznek, és én ezt találtam ami erre szolgál: 10K90. Ebben pedig logikusan a papír és az ár, azaz a jövedelem van benne, és nincs nyereség vagy veszteség.
Törölt felhasználó 2011. 06. 20. 20:24
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1092
lesz naluk nyesz?!? Na végre, akkor mar a hazai dolgaimat szinte 1 cegnel tudom intezni.
copa 2011. 06. 20. 20:57
Előzmény: #1083  copa
#1093
Közben rájöttem, régi volt az Acrobat, de a Foxit Reader megnyitotta.
copa 2011. 06. 20. 21:12
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1094

link

Itt van, az új kondíciós listában, első oldal lap alján az apró betűs részben a 2-es számhoz tartozó szövegben.

Micsoda trükkös! :-)
A nagybetűs részben szerepel, hogy a TBSZ számlavezetés ingyenes, majd az apróbetűsben leírja, hogy a TBSZ számlán lévő értékpapírok után, a normál számlán fizeted a számlavezetési díjat, ami az értékpapírok értékének 0,01%-a/hó.
Vajon kitől lehet ilyen "zseniális" trükköket ellesni?
copa 2011. 06. 20. 21:30
Előzmény: #1067  Knight Tyris
#1095
Úgy látom pofozgatják a kondíciós listát, mert a régebbi változathoz képest már az is belekerült, hogy:
"Amennyiben a normál és TBSZ számla összesített egyenlege nulla, úgy számlavezetési díjat nem számítunk fel."

Ha például valakinek a NYESZ számla mellett van egy kényszerből nyitott normál számla, de nincs rajta semmi, nem kell a normál számla után számlavezetési díjat fizetni, csak a NYESZ után az eddigi díjat.

A NYESZ daytrade-et viszont még nem tették bele a kondíciós listába, ahogy igérték.
Knight Tyris 2011. 06. 21. 01:11
Előzmény: #1095  copa
#1096
Na ezzel má csak az a baj, hogy a real-time adatokat meg nem lehet a NyESZ-ről fizetni, tehát, a társ normál számlán kell lennie némi összegnek, ahonnét levonhatják. (mert a nyesz-ről csak és kizárólag a számlavezetési díj "emelhető le")

Kíváncsi leszek a végére
Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 08:41
#1097
Tisztelt Equitas,

miyen árfolyamon fog történni a deviza konverzió? Ehhez be tudné ezt linkelni?

Köszönöm!

Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 10:15
Előzmény: #1091  watson
#1098
Egész pontosan a K86-os bevallás az (tavalyi évre értelemszerűen a 10K86):
"A kifizetőnek minősülő befektetési szolgáltató adatszolgáltatása a magánszemély részére a 2010. évben megvalósult ellenőrzött tőkepiaci ügyletről kiállított bizonylat tartalmáról"
De ebben csak a bevételeket lehet feltüntetni, a kiadásokat (vásárlásokat) nem. Csak azt nem értem az APEH ez alapján hogy tud nyereséget számolni?! Szerintem sehogy.
Törölt felhasználó 2011. 06. 21. 10:19
Előzmény: #1098  Törölt felhasználó
#1099
Szeretném megkérdezni, van olyan KBC-s, aki megkapta már az OTP osztalékot?
McLain 2011. 06. 21. 10:21
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#1100
hkr, köszönöm a válaszodat!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek