Topikgazda: oszlopos 2004. 09. 16. 13:59

Kárpótlási jegy: Most mennyi is az annyi?  

Ugrás a cikkhez
A kárpótlási jegyek ügyében az utóbbi időben igen aktívnak mutatkozó ügyvéd, dr. Varga Tamás keresetet adott be a Fővárosi Bíróságra, amelyben kérte a bíróságot, hogy a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. Törvény 21. § (1) és (7) bekezdése alapján határozatában kötelezze a Központi Kárrendezési Irodát (KKI), valamint Pénzügyminisztert, a kárpótlási jegyek kibocsátójának képviselőjét, mint adatkezelő szerveket a kárpótlási jegyekkel kapcsolatos kérdéseik pontos(!) megválaszolására.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=45509
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
r76 2016. 01. 11. 12:05
Előzmény: #4539  totoro
#4540
olcsó a jegy, nagy lehet benne a prémium ..egyszer..
totoro
totoro 2016. 01. 11. 11:58
Előzmény: #4538  zeli39
#4539
Ma is szépen pörög, igaz épp veszi valaki. Fene igazodik ki ezen.
zeli39 2016. 01. 07. 16:19
Előzmény: #4537  totoro
#4538
Már a virtuális fenekem is kárpótlási jeggyel törlöm ,,sajnos nincs pénzem venni pedig vennék az összes megtakarításomat elviszik Orbán állami földjei,,de az tuti ha ez az egész egyszer lezárul 1 hónapra elutazom Ázsiába és csak lazulni fogok,,,
totoro
totoro 2016. 01. 07. 15:39
Előzmény: #4536  zeli39
#4537
Van még 715-ön ha kell :)
zeli39 2016. 01. 07. 15:32
Előzmény: #4535  totoro
#4536
Szerintem Watson még az írásos indoklást sem kapta meg a bíróságnak 60 napja van,hogy megküldje ez szerintem jövőhéten telik le,,,én ma is folyamatosan nézem a könyvet sem a vételi sem az eladói oldalon semmi újat nem láttam egy picit nem figyeltem és pár perc alatt meg is történt az üzletkötés :-)
totoro
totoro 2016. 01. 07. 15:15
#4535
Na, ma lehetett venni egy keveset aki még akart.

Lehet már tudni következő dátumokat perügyben?
banyaiz 2015. 12. 29. 11:41
Előzmény: #4530  zeli39
#4534
Azért ez se kockázatmentes mert mi van ha következő 10 évben se történik semmi. :) Akkor szopás van rendesen.

De azért ennek az esélye nem túl nagy szerintem.
banyaiz 2015. 12. 29. 11:40
Előzmény: #4530  zeli39
#4533
Más szemszögből nincs is kiszállás belőle ha akarnál se, ha megunnád se. :)

Hogyan? Jó biztos el lehetne adogatni pár 100 db-onként is mennyiséget mondjuk 600-700-on biztos.

De jönne egy hirtelen döntésed kiszállsz gyorsan, ilyen nincs ebben a papírban.

Személy szerint én ha olyan árfolyamon látom ami tetszik csipegetek aztán elfér tbsz-en.

banyaiz 2015. 12. 29. 11:34
Előzmény: #4531  banyaiz
#4532
Ha 10% körüli banki kamatok lennének mint 2008-9 környékén előtte is többször. Évente veszítenél 10% kock mentes hozamot.

Az néhány év alatt már komoly bukta úgy a másik oldalon egy bizonytalan időpontban lebeg egy lezárás, vagy felhasználási stb.

De 0-hoz tartó kamatoknál? Elhelyeznéd tbsz-en egy állampapírba kapnál mondjuk 3-4% hozamot egy bankbetétben lassan 0-hoz tartó hozamot 1-2%-ot.

Ezzel szemben itt van egy opciód több lehetőséggel jelenlegi árfolyamon 100% hozamra.

Nem beszélve ha esetleg EU-ba kerül az ügy és ott azt mondják, hogy az állam bűnözött 1742+ kártérítés.

Így látom én nagyjából.

banyaiz 2015. 12. 29. 11:18
Előzmény: #4530  zeli39
#4531
Kedvez ez az alacsony kamatkörnyezet a jegyben való ücsörgésnek.

Eleve nincs mennyiség a tőzsdén. 200 k db számoljuk 140-160 millió Ft 700-800 árfolyamon.

Az gyakorlatilag 0-hoz közelít.

Venni addig tudsz ebből amíg nem jön hír vagy a perben, vagy felhasználási.

Képzeld el azt a szitut mondjuk Szerencsejátékot és kárpótért jegyezhetnél? Hány db-ot és milyen árfolyamon tudnál venni? :) Lehet ha nagyon gyors vagy kapnál 1000-en 100 db-ot. :)

Perben is azért megy előre az ügy.

Nem látok rá okot miért kellene eladni mit tudom én 500-600 Ft-on.

Ahogy mondtam neked múltkor is én inkább azon csodálkozom nem 1000 Ft felett megy vele a kereskedés és ott is hasonló módon mint itt. Havonta 1 kötés 200 db-ra kb.
zeli39 2015. 12. 29. 09:15
Előzmény: #4529  banyaiz
#4530
Én azt nem értem miért nem szakad még mélyebbre az árfolyam semmi nem indokolja 700-800 közti árfolyamot és eladó totál nincs ,,,???Igaz vevő sem nagyon,,
banyaiz 2015. 12. 28. 11:51
Előzmény: #4511  watson
#4529
Pl a trafikügyben ahol kártérítést ítéltek Eu bíróság ott mi lehetett első és másodfokon magyar bíróságon?

Vszínűleg vmi maszat nesze semmi. Ki az a bíró aki ebben a rendszerben első fokon utolsó kis porszem a gépezetben azt meri mondani a trafikot jogtalanul vették el , kártérítés. :) Szerintem lesápadt attól, hogy rábíztak egy ilyen ügyet. Mit kamuzzak, hogy ítéljek is valamit. :)

Ne félj Usában lenne ez a per már egy rakás kártérítésen ülnél nem tudnád mire költsd. :) Csak nem ott van így még eltart egy darabig.

A másik szál is kecsegtető állami cégek tőzsdére hozatala, ott még lehet vmi vsz a közeljövőben.
banyaiz 2015. 12. 28. 11:40
Előzmény: #4511  watson
#4528
Kúria elé kerül az ügy itt egy konkrét eset a közelmúltból Otp részvény eladás. Konkrét felhasználási igénnyel amit visszadobtak.

De én azt sem írom alá, hogy akkor ad felhasználásit amikor akar. Ez abban az esetben lenne elfogadható egy jogállamban ha a jegy kamatozna, vagy azért lenne egy tól-ig időtartam amíg le kell zárni.

Vagy 94 után is emelkedik a névértéke tovább inflációval jegybanki felével stb, vagy egy felső korlát mit tudom én 1997-ig le kell zárni .

Mivel ezek nincsenek baromira nem jogállami, hogy akkor ad felhasználásit amikor akar és hasonlók. Így 100 mrd-os értékpapír állományt kiadni. Ez minden csak nem jogszerű.

Persze ezzel mit tud kezdeni egy bíró első fokon az egy másik kérdés. Kb annyit mint a dev hiteles témával. Vmit maszatol. :) Kb ezt láthattuk vsz.

Kúria, vagy EU, de inkább EU.
banyaiz 2015. 12. 28. 11:27
Előzmény: #4511  watson
#4527
Nem tudom konkrétan ezt le merte e írni a bíró elsőfokon, hogy eddig állami részről minden jogszerű volt. De amit ítélt azzal tulajdonképpen nem is annyira burkoltan ezt mondta.

Ez felháborító szerintem. Tisztességestől elég messze van. :) A nagy felelősség alól kibújt egy ilyen nesze semmi fogd meg jól dumával a bíró. Beidézte a törvény szövegét nagyjából. Így látom én a dolgot.
banyaiz 2015. 12. 28. 11:24
Előzmény: #4511  watson
#4526
Elsőfokon tulképpen ezzel az ítélettel azt mondta ki szerinte az állam jogszerűen járt el eddig. Majd a jövőben pedig ha vmit elad kell adjon felhasználásit.

De Watson , hogy a fenébe lehet olyan ítéletet hozni, hogy ez a 2x éves folyamat alatt amíg jegy elinflálódott 0-ra tényleg már vagy szinte 0-ra az állam mindent jogszerűen csinált?

Ezt az ítéletet nem lehet elfogadni mert egy vicc vsz. :) Komolytalan, egy jogállamban másfél év vizsgálódás után.
banyaiz 2015. 12. 28. 11:19
Előzmény: #4511  watson
#4525
Elsőfok oké kimondta, hogy ha eladnak valamit felhasználásit kell adni.

De mennyi mindent adtak el felhasználási nélkül?

Az érdemi állásfoglalás vsz ott kezdődik jogszerű volt e az állam magatartása elmúlt évtizedekben. Szerintem nem.
Milyen kártérítés vagy azonnali helytállás mint következmény.

Elsőfok maszat maszat elmondta tulajdonképpen a törvényt . Azt tudtuk magunktól is. :) Arról szól a törvény hol használható fel a jegy. Ezt elmondta.

De azt mintha nem is vizsgálta volna ezt be is tartották e. Pedig ezért pereltél. :)

Egy ilyen koncepciós ítélethez nekem elég 1 nap is. Nem kell 1,5 év. :)

Szóval ez a bajom elsőfokkal . A másodfok az teljes homály, mintha magát a témát se sikerült volna értelmezniük, hogy mi is van itt. Mondjuk első fokon se nagyon.
banyaiz 2015. 12. 28. 11:12
Előzmény: #4520  Láma
#4524
Ha valami hulladékot hoznának be értelme nem sok, de annyi lenne, hogy jegyen tudnánk venni aztán első nap eladni. :)

Szerencsejáték kell a tőzsdére ennyi. Jó lenne 16 elkezdenék ezt a témát pedzegetni.

Mkb sajnos az kuka kárpót szempontból úgy nézem.
banyaiz 2015. 12. 28. 11:03
Előzmény: #4520  Láma
#4523
Igaz nekünk elég a Szerencsejáték Zrt is behoznák tőzsdére, jó áron.

Az még olyan cég is lenne , hogy kárpóton vett részvényeket megtartani is érdemes lenne ha normál áron hozzák be. Jó kis osztalékfizető papírt lehetne belőle csinálni.

Fejleszteni akarják a bétet első cég amit behoznék. Ha nem csak mesélnek a témáról.
banyaiz 2015. 12. 28. 11:00
Előzmény: #4520  Láma
#4522
Megvették a bétet és állami cégek tőzsdére hozataláról beszélnek.

Elvileg ez vszínűnek tűnik nagy kérdés mikor és melyik cég jöhet egyáltalán szóba.

Olyan hű de nagyon sok állami cég amit tőzsdén el tudnék képzelni nincsen. Illetve van csak jelenlegi állapotában nincs.

Ami kínálja magát a megvett bankok (ebből mkb úgy néz ki kiesett gyors értékesítési szándék miatt) és Szerencsejáték.

Ezen kívül mi lehet még Mvm pl mint érdemi cég.

Kínálná magát Máv csak hát az egy csődtömeg nem tudom hogyan lehetne tőzsdére hozni. :)

Más nagyon nem tudom mi lehet még állami tőzsdeképes cég.
banyaiz 2015. 12. 28. 10:55
Előzmény: #4520  Láma
#4521
Akkor van esély ha itt a "tőzsdefejlesztés" alatt több állami céget tőzsdére hoznak.

Mkb nem abba az irányba halad, hogy tőzsdén adják el. + Szanálási mókával kivették az állami vagyon köréből nem is az államhoz folyik be a bevétel belőle.

Topik gazda

oszlopos
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek