Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 09. 23. 17:25

JÖN A MEDVEPIAC?  

Az indikátorok alapján délelőttöl short pozíció felvétele a tanácsos (BUX).

.

+ a JÖVŐ (nincs benne új gondolat, csak összefoglaló a teljesség igénye nélkül)

.

.

- a FEDtől még idén várnak 0,25 %-os emelést ---> 4 % , magyar alapkamat 5,75 %. A reálhozam hol is magasabb?

.

- a magyar blúk értékelési szintja elérte, helyenként meghaladta ! a Nyugat-európai szektortársakét

.

- olajár tartósan magas ---> hatása előbb-utóbb / egyre inkább begyűrűzik a nemzetgazdaságokban (infláció, fogyasztói bizalom...)

.

- lengyel jobboldal győzelme, bizonytalan koalíció ----> zloty

.

- jön a kampány itthon is, egyre nagyobb a befektetőrémisztő demagógia

.

- ÁHT gondok, 2010-es euró bevezetés csúszásának elismerése kormányzat részéről

.

- kiújuló MNB - PM viták

.

.

.

Ha mégsem alakul ki a közeljövőben (mozgóátlagok törése!) trendforduló a BÉTen, akkor - mint a 2003 márciusban kezdődő bikapiacban 2 alkalommal is, amikor a rosszhírek csak ideiglenesen gátolták a tőkebeáramlást - ismét long pozíció felvétele lehet a nyerő, mert heves emelkedés kezdődhet újra.

.

.

marques
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prfecó 2005. 10. 07. 08:30
#80
Azért Amerika(Dow) is negyedik napja esik, és jöhet?? kamatemelés ott és nálunk is.Akkor mi lesz,vérmedve?
elemes
elemes 2005. 10. 07. 08:23
Előzmény: #76  dmz
#79
dmz,

A BOVESPA (sao paolo, magyar idő szerint valamikor éjféltájban zárt) mínusz 3%-on zárt, a nikkei mínusz 1%-on van. Ebből a bovespa áll hozzánk közelebb úgy is mint feltörekvő. A bovespa indexben szereplő 57 részvényből 54 esett.

Persze, bármi megtörténhet és bárminek az ellenkezője.

link

prfecó 2005. 10. 07. 07:54
#78
Sajnos kettő már napon belül lezártam ,ezért körte neje kocsijának a felét realizáltam, de van még nyitva.Ugy legyen a minusz ötszás és jöhet a telek.
Törölt felhasználó 2005. 10. 06. 23:27
Előzmény: #76  dmz
#77
Dmz, azert kene tenni si valamit :)) Mennyivel szallsz be az index emelkedeseert. Nem penzosszegre ertem, hanem %-os potencialt.
Tippeljen mar a.....
dmz 2005. 10. 06. 23:04
Előzmény: #75  elemes
#76
Én gyengébb kezdés után plusz kétszázat a nap végére.
elemes
elemes 2005. 10. 06. 22:35
#75
Lehet tippelni, én mínusz 500 pontot mondanék péntekre.
Törölt felhasználó 2005. 10. 06. 13:49
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
nagy volt a pozi, kellett egy kis tőke, autó kell a nejemnek! :)
Törölt felhasználó 2005. 10. 06. 12:13
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Hali, sztem még korai zárni - (sztem jön a figura - ebből bukni már nem lehet)
Törölt felhasználó 2005. 10. 06. 12:01
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Cam, cam : mondja a maci
Törölt felhasználó 2005. 10. 04. 22:06
Előzmény: #70  Knight Tyris
#71
Körte! az "utólag okosnak" lenni című teljesen irreleváns megjegyzésedre válaszul - ajánlom figyelmedbe a topicot = különös tekintettel a 09 26-i beírásokat.

üdv
Knight Tyris 2005. 10. 03. 10:04
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Mit ne mondjak elég cammogós hangulatban van. :o)
Törölt felhasználó 2005. 10. 03. 09:11
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#69
de nem késett sokat :)
Törölt felhasználó 2005. 09. 28. 20:45
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Hello Arp!
Epp most olvasom a remelem csak volt PM sajtotajekoztatos beszamolokat.Hat haver, csak elnezem mi mindent fognak ezek kenyszerprivatizalni , mar ha valahonnan tomkodni akarnak ; Mol pakett, FHB, Forras,most igy hirtelen tobb nem jut eszembe ami kozvetve a tozsdet illeti. Pedig a MOL szep lesz ha halak tisztabb vizben uszkalhatnak majd valamikor - MERT AZ OLAJ -, de nincs "mert az olaj" mivel mas tenyezok pofazhatnak bele. Az adokat mar ugy osszebasztak, hogy fogalmuk sincsen rola mi sulhet ki belole, semmi hasznos es erdemi annyi lehutonek fizeteskent kifizetett penzert, nem tudom milyen idoszinkrazias adokat vethetnek be meg ezek a veteran ostehetsegek....szoval ugy ahogy van nekem a magyar piacbol elegem van. Irany Romania; Ott legalabb kinyaljak a kulfodiek segget, es nem picsan rugnak mindenkit, pedig inkabb o rajuk jellemzo az ilyen. Lehet majd idovel ott is, az az itt is, de itt legalabb van a fold alatt is valami nem csak a sok duma a felszin folott.
Sok penzt!!
Törölt felhasználó 2005. 09. 28. 20:26
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
helo JP, ez már végre egy igazi tőzsde - szinte lubickolok és fickándozok benne, mint hal a vízben.

Végre otthon érzem magam: SENKINEK SEM LETT IGAZÁN IGAZA, A DUMÁBAN. Mert nem volt medve amikor kiálltották és nem lett bika sem a végére. Ez már valami az igazi életből apám. Itt most mindenki hazamegy és konzultál a pénztárcájával, meg a bankszámlájával, hogy igaza volt-e - mert ez dönti el.

Akik hétfőn a sávot mondták eddig azoknak áll a duma-egyenleg pozitívra - de hogy ez sáv marad-e, azt majd meglátjuk. Na hajrá papa !!!!!
Törölt felhasználó 2005. 09. 28. 20:13
Előzmény: #65  tko_
#66
En nem tudom ki-ki, hogy s mint fogja fol a dolgokat, de szvsz a Csanyi van olyan nagy valaki, hogy az OTP papirokat , most,meg csak veletlenul se erezzem olcsonak.
tko_ 2005. 09. 27. 10:59
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
Én inkább:
:-)))
Törölt felhasználó 2005. 09. 27. 10:59
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Ne keseredj el Marques, gyere levelezzél velünk - hidd el nagy teher a többiek elvárásának megfelelni - úgyértem ne érezd kötelezőnek a guru szerepet. Meglátod könnyebb lesz! :o)

Olvastam a t.forumos írásadat is, ott is szépen nyugodtan értkezel másokkal - gurumentes övezet ?-

Ez a portfolio átka kihozza az emberekből a gurukényszert - Üdv

u. i olvastam a phylaxiát - ez kell, egyenes beszéd.
Törölt felhasználó 2005. 09. 27. 10:49
#63
a medvére még várni kell :(
Törölt felhasználó 2005. 09. 27. 10:47
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
:D Azon biztos
Törölt felhasználó 2005. 09. 27. 10:46
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
október végére túl leszünk azon az elmozduládon, amit most ki-ki elvár.

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek