Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 20. 18:52

Jön a 92 ezer forintos minimálbér és az átlagbér feletti adó  

Ugrás a cikkhez
A kormány 92 ezer forintos minimálbérre valamint 108 000 forintos garantált minimálbérre tesz majd ajánlást, a versenyszférában 5 százalékos béremelést ajánl, továbbá a szociális partnerekkel közösen elfogadott béremelési ajánlás feletti béremelés...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155657
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gazmber 2011. 09. 21. 09:25
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#180
valóban nem volt 2/3-ad amivel lebonthatták volna a jogállamot, és önkényesen azt tettek volna ami tettszik, akkor még mindenért tüntettek a fidesznyikek, a vasutasok, a szakszervezetek, mindent megvétózott az AB... ma már ilyen nincs a főfülkés azt csinál amit akar a kis-fülkései meg bodogan tapsikolnak... szvsz
stock33
stock33 2011. 09. 21. 09:22
Előzmény: #175  tokos.
#179
miért jönnének? itt nincs meló nekik.
ezt a kérdést majd akkor tedd fel, ha a magyar gazdaság tud a németeknek is munkát adni. azoknak a németeknek, akiknél 1 millió betöltetlen állás van, és szinte csak az munkanélküli, aki nem is akar dolgozni.
stock33
stock33 2011. 09. 21. 09:21
Előzmény: #172  tokos.
#178
nem, nem minden német költözik el. ahogy a lakástulajdon is ismert fogalom a magánszemélyek között is. az arány viszont totál más.

de mondok új példát: a cég, ahol a leghosszabb időt lehúztam, a ottlétem utolsó hetében költözött, mivel egy új nagy megrendelést kaptak, és a cég vezetőségénél alap volt az, hogy a megrendelő mellé költöznek. annak ellenére, hogy dolgoztam még másik 100 cégnek is, kisebb projekteken.

én nem tapasztaltam dugókat, akkor még "bkv"-ztam. :) és a szállásom is a cég közelében volt.

"Szerintem abszolút eltérően vontuk a logikai párhuzamot"
mert te magyarosan gondolkodol. ha a német angliába megy (igen, ott nekik is van munka...), akkor nem fog e miatt többet keresni. biztos van, aki erre inkább felmond, de messze nem olyan elutasítóak, mint a magyarok, hogy ha kaposvár helyett ózdon kellene dolgozni. a kaposvári magyar inkább elmegy munkanélkülinek, de ki nem mozdulna....
mielőtt belekötnél: igen, van olyan kaposvári, aki elmegy ózdra is dolgozni.... csak tudod, az arányok....
trendelek 2011. 09. 21. 09:19
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#177
fáj az igazság? persze ti azzal is harcban álltok...de hagylak mert még felmegy a vérnyomásod...-:)
Törölt felhasználó 2011. 09. 21. 09:19
Előzmény: #167  watson
#176
minden kocsma? nem. meg vannak a sztenderd helyeim...
tokos. 2011. 09. 21. 09:14
Előzmény: #173  stock33
#175
És a németek mennyire gyakran szoktak hozzátok jönni külszolgálatra?
Törölt felhasználó 2011. 09. 21. 09:11
Előzmény: #171  gazmber
#174
na, ez a még a másik kedvencetek.
b+, a vörösök voltak többségben! ilyen alapon csak 2/3dal lehetne kormányozni, és akkor az elmúlt 20 évből csak 4ben lehetett volna! ez csak alibiduma!!!
ahogy tudtatok pl sz*r vizitdíjat csinálni, úgy csinálhattatok volna jót is! mint ahogy a 13. havi nyögdíj eltörlésénél jól csinálta bajnai, meg ő más egyebeknél is. de ti állandóan csak az ellenzékkel foglalkoztatok kormányon is, ahelyett, hogy kormányoztatok volna. de legalább arra ez is jó volt, hogy a szadesz kimúlt, csak egy kis elempé maradt belőle...
stock33
stock33 2011. 09. 21. 09:10
Előzmény: #161  stock33
#173
megnéztem, jelenleg két németországi kollegám keres legjobban a cégnél, és a lázári ötletelés előtt, 270-es euró körül az egyik, alapvetően itthon dolgozó kollegám nagyon közel állt hozzájuk (263-as eurónál már ő vezetne).
a bérek is szórtak, nem ugyanannyit keres mindenki, a legmagasabb majd duplája a legalacsonyabbnak (mondjuk ő kezdő, idei eresztés, viszont Németországban van külszolgálatban, de fél évig mi is csak a normál órabér 2/3-át kapjuk utána).
tokos. 2011. 09. 21. 09:07
Előzmény: #161  stock33
#172
"igen, a németeknél alap, hogy mobilisak. ha máshol van a munka, akár városon belül, akkor költöznek. ezt te nem bírod felfogni, továbbra is magyar ésszel gondolkodol, hiába is próbálná valaki veled megértetni. "

Ez tényleg egyedi példa, a nagybátyám leélte az életét ugyanabban a német kisvárosban. Nem ment sehová. A gyerekei sem költöznek túl gyakran, egyik ott lakik, ahol felnőtt, a másik két várossal arrébb költözött, mert ott talált jó állást, a harmadik keveredett egy kicsit távolabb, az kb. 200 km-re lakik tőlük, de ő is kb. 1-szer költözött.

A példa egyébként arról szólt hogy a kollégád egy héten belül költözik Stittgartba.

Szerintem abszolút eltérően vontuk a logikai párhuzamot, mert neked ezzel ekvivalens az, hogy a német kolléga is elköltözik Stuttgartba, nekem pedig ez nem logikus párhuzam, hanem mondjuk Stutgartból költözik Orosházára, hogy ne ragadjunk le Büssünél.

Egyébként, ha valóban az lenne, amit mondtál, nem lennének reggeli, meg esti dugók németországban, mert mindenki 2 sarokra lakna a munkahelyétől.

Mese.

gazmber 2011. 09. 21. 09:06
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#171
"...akkor csináltak volna valamit, amikor lehetőségük volt rá. erről ennyit."
a főfülkéseid folyamatosan "tengelyt akasztottak"!! mert a 'nagyon magyarja' akaszthat mindenkinek! csak neki nem lehet...-:(
Törölt felhasználó 2011. 09. 21. 09:06
Előzmény: #167  watson
#170
Jah, h a pannon puma, meg egész Európa minket csodál, meg a 4%-os hiány azt a kocsmában mondták a választás előtt...
Törölt felhasználó 2011. 09. 21. 09:03
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#169
az elmúlt 20 év politikai elitjei mögött is a hátérhatalom állt ugyan az aki előtte
ők határozzák meg hogy mi legyen ennek a népnek a sorsa évtizedekre van egy szűk mozgástér amivel vagy élnek a politikai vezetőink vagy nem
salom
gazmber 2011. 09. 21. 09:03
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#168
bocs, persze a fülkéseket nem szabad, csak nekik lehet koncsizni, szoc-libsizni, hazaárulózni, stb...(idióták?)..-:)
watson
watson 2011. 09. 21. 09:02
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#167
Te minden kocsma elé ki szoktál menni ha hülyeségeket beszélnek?

Ha viszont a képedbe hazudnak (eltőzsdézés, adócsökkentés, manyup megmentés, államadósság csökkentés ...) és mellette azonnal a hátadba döfik a kést (27% áfa, manyup kirablása, MOL OTP több 100mrd-os bukta, 150%-os költségvetési hiány ...) az azért teljesen más, a közelébe nem jön annak hogy valaki felismer valamit egy 'kocsmában'.
Törölt felhasználó 2011. 09. 21. 09:01
Előzmény: #163  gazmber
#166
hát, egyáltalán nem az.
csak kicsit viccesnek hangzik a kommerek által szívesen hangoztatott "ő legalább bevallotta" duma. arról nem is beszélve, hogy miután elkerültek a kormánytól olyan okosak lettek hirtelen, mintha megtalálátk volna a bölcsek kövét. ahelyett, hogy akkor csináltak volna valamit, amikor lehetőségük volt rá. erről ennyit.
Törölt felhasználó 2011. 09. 21. 09:00
Előzmény: #163  gazmber
#165
Sokaknak meg Orbán bánya, meg Orbán démon, aki mindenért felelős, még az elmúlt 8 évért is.
Nem mindenki tud azonosulni az MSZP/LMP/SZDSZ hármassal, ezt el kell fogadni, nem leidiótázni őket.
watson
watson 2011. 09. 21. 08:58
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#164
honnan veszed hogy nem 1% ;)
valahol ez szivárgott, de lehet persze más is.

de mondom 4,3% alatt minden jobb az ideinél, 16%*1,27 helyett 16% lesz az szja kulcsod.

gazmber 2011. 09. 21. 08:55
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#163
sztem téged, ha álmodból felébresztenek akkor is az az első amit mondssz, hogy: "...öszödi beszéd"... sajnálatos... ez a 'túlzott agymosásos szindróma', minnél gyorsabban fordulj orvosodhoz, gyógyszerészedhez...-:)
Törölt felhasználó 2011. 09. 21. 08:48
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#162
az. a libsi kutyák szerint...
stock33
stock33 2011. 09. 21. 08:46
Előzmény: #147  tokos.
#161
az egészet azzal kezdtem, hogy nem ismered a németek gondolkodását. még akkor se, ha félig német származású vagy.
igen, a németeknél alap, hogy mobilisak. ha máshol van a munka, akár városon belül, akkor költöznek. ezt te nem bírod felfogni, továbbra is magyar ésszel gondolkodol, hiába is próbálná valaki veled megértetni. számodra ez hihetetlen. én meg párszor már megéltem, ott voltam jó pár ilyen búcsúztatón. anya, apa, gyerek. a gyerek ezt már gyerekkorában megszokja, felnőtt fejjel is így gondolkodik. ezért se hajszolják a lakástulajdont a németek, helyette bérelnek, miközben a lakás értéke alig magasabb, mint Magyarországon, viszont a bérleti díj minimum duplája...

ha majd elkezded felfogni a leírtakat, akkor azt is elkezded megérteni, hogy miért tartanak ott, ahol tartanak. és miért kell baromira megküzdeni azért, hogy eloszlassuk a tévhitet, miszerint minden magyar olyan, mint akiket a balatoni nyaralásukkor látnak nap mint nap.
nem hetente változik a munkahelyük. de sokkal gyakoribb, és elfogadott, mint Magyarországon, hogy arrébb kell költözni 460 km-rel. ezáltal nagyobb a verseny mind munkavállaló, mind munkaadó részéről. és mindez, amit leírtam benne van a bérükben. nem kell újra és újra magasabb pénzt adni, mert tovább kell állni.
nálam pedig a külszolgálatos is annyit keres, mint az itthon dolgozó. és 1, azaz egy itthon dolgozó sincs az irodába beragasztva a székébe. ha jön egy megrendelés, akkor másnap utazik.
igen, ezért jár a német bér. az elvárás is annak megfelelő. eleve csak ilyen embert veszünk fel. aki a magyar álmot hajszolja, az számunkra nem érdekes. csak pár "kivételezett" van, akik évente max 1-2 hónapot töltenek külföldön, de belföldön ők is mobilisak. ők is családosak, gyerekekkel.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek