Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2021. 01. 05. 07:27
Előzmény: #117  Spotlight
#121
A kolléga a bedölést olyan összefüggésben értette, hogy a magyar ügyfelek tömegei fognak átmenni az IB-hez, ha lesz TBSZ és magyar ügyfélszolgálat. Itt nem csak a költségek számítanak, hanem hogy az IB-nél milyen széleskörű tőkepiaci instrumentumhoz lehet hozzáférni. Egyes helyen egy részvény, vagy ETF felvétele kivitelezhetetlen nehézség, ami röhejes. Jó példa a Random Capital, akitől kértem karácsony előtt az Ethereum felvételét, közölte nem tudja kivitelezni. Holott a szóbanforgó szolgáltató szintén az IB ügyfele és adtam javaslatot Nekik, hogy mely IB terméket vegyék fel. Közben az Ethereum közel duplázott, ki fogja megfizetni az elszalasztott profitomat?!
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2021. 01. 05. 07:38
Előzmény: #120  Franky
#122
A magyar szolgáltatók jó részénél is van rendszeres költség a jutalékon felül! (Pl. számlavezetési díj stb.) Sok magyarországi szolgáltatónál a minimumdíj eleve 10 dollár amerikai ügyleteknél, ezért nagyon meglepő, amit a kolléga felvet. Azoknak a tradereknek, akik aktív portfólió kezelést hajtanak végre különösen megéri az IB.
Az egyik legolcsóbb magyar szolgáltatónál a Randomnál, ha eu részvényt veszek a minimumdíj 6,5 euró, ezért nem igazán értem a kolléga kritikáját. (Az IB-nél, ha eu CFD veszek 3 euró a díj kevesebb, mint a fele.)
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 07:42
Előzmény: #122  Sapadtarcuharcos
#123
A randomot nem ismeritek alaposan, ezért ne is ajánljátok mások számára. (ezt jó tanácsnak vegyétek)
totoro
totoro 2021. 01. 05. 08:09
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Ha már így idevetettél egy ilyen lejárató mondatot, legalább némi konkrétumot is illett volna felhozni.
Boole 2021. 01. 05. 08:10
Előzmény: #122  Sapadtarcuharcos
#125
és ha okosan csinálod a vételeket és 1000 USD értékben vásárolod mindig a részvénycsomagokat, akkor 1 USD a költség és nekem a kötések feléért, mivel elértem a havi díj mértékét, már nem is kell fizetni. Nem beszélve arról, hogy ha nyilatkozol, akkor az IB az általad megvásárolt részvények után a shortolásra kölcsönadás után, nekem pl. 2020-ra fizetett 152 USD-t. A részvényeket természetesen bármikor eladhatod, ebben sem korlátoznak. A kínálati paletta meg óriási. Ami nincs náluk, azt nem is érdemes megvenni.  
Törölt felhasználó 2021. 01. 05. 08:19
Előzmény: #124  totoro
#126
Max privátban tenném.
totoro
totoro 2021. 01. 05. 08:58
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Már kiengedtet a szellemet a palackból. Mi a bajod a Randommal?
Spotlight 2021. 01. 05. 10:23
#128
Az Interactive Brokers-nél lehet olyat, hogyha egy adott UCITS ETF (európai kibocsátású) elérhető több különböző tőzsdén is különböző pénznemekben, akkor mindegyik tőzsdén meg lehet venni az ETF-et, tehát tudok választani, hogy hol, milyen pénznemben veszem meg? A Mifid II szabályozás engedi ezt?
Pl. van egy ETF ami elérhető EUR-ban a Deutsche Börse-n, EUR-ban a párizsi tőzsdén és USD-ben is elérhető a London Stock Exchange-n. Akkor az Interactive Brokers elérhetőve teszi mind a három verziót, vagy csak az egyiket? És az IB-nél USD-ben is lehet venni európai bejegyzésű ETF-et (London Stock Exchange-n), vagy csak EUR-ban?
Van olyan bróker, aki a Mifid II-re hivatkozva egy adott ETF-et mindig csak 1 db tőzsdén tesz elérhetővé, de nem tudom, hogy tényleg így kell-e értelmezni a Mifid II-t. Az árjegyzők miatt egy ETF mindig likvid, tehát a volumen piaca az összes piac egyszerre, hiszen mindegyik tőzsdén teljesen likvid az árjegyzők miatt.
Shareholder 2021. 01. 05. 10:52
Előzmény: #128  Spotlight
#129
Lehet választani, hogy melyik tőzsdén veszed meg. IUKD ETF-et vettem és van pozícióm a londoni és a milánói tőzsdéről is de a svájcin is meg lehet venni az IB-nél.
kozi723
kozi723 2021. 01. 05. 11:11
#130
üdv Mindenki. Honnan derül ki, hogy sikeresen áttranszferáltak? Kaptatok bármilyen értesítést róla? Mert nálam egyelőre látszólag semmi nem történt a nyilatkozattételem óta. 
Boole 2021. 01. 05. 12:44
Előzmény: #130  kozi723
#131
Még nem kaptam semmit sem. 30 nap az átállás. 
geroooo 2021. 01. 05. 13:04
#132
Van/lesz magyar irodajuk, ahol szemelesen tudnak fogadni, mint az RC-nel?
Wally_Karue
Wally_Karue 2021. 01. 05. 14:45
Előzmény: #128  Spotlight
#133
londoni tőzsdén USD-ben nem vehetsz, legalábbis nekem nem engedte, kiírta, hogy nem vagyok jogosult a vételre, az EUR-os tőzsdén bármelyiken meg tudod venni
Mongol30 2021. 01. 05. 18:54
Előzmény: #116  Franky
#134

Magyar IB TBSZ:
"Egyelőre sajnos nincsen tervben ennek a bevezetése."
Spotlight 2021. 01. 05. 20:24
Előzmény: #134  Mongol30
#135
Az szomorú, akkor marad a Random Capital.
levi52 2021. 01. 05. 21:40
Előzmény: #130  kozi723
#136
Én is erre várok, de még nem történt semmi. Onnan fogod tudni, hogy megtörtént a transzfer, hogy megváltozik az ügyfélszámod és kapsz egy értesítést/ügyfél tájékoztatást az IBCE-től. Ezeket olvastam a honlapjukon. A kereskedési felület és a belépési neved/jelszavad nem fog elvileg változni.
Spotlight 2021. 01. 05. 21:50
Előzmény: #135  Spotlight
#137
Esetleg akkor a B-terv: minden fórumozó kezdje el őket bombázni kérésekkel, hogy vezessék be a TBSZ-t! :)
Sapadtarcuharcos
Sapadtarcuharcos 2021. 01. 05. 22:17
Előzmény: #136  levi52
#138
Remélhetőleg a kódkártya nem változik meg az új ügyfélszámmal.
Spotlight 2021. 01. 06. 11:57
#139
A másik, Random Capital topikban előkerült a kérdés, hogy elvileg a Random által felszámolt 0,3% devizaváltási díj a tranzakciós illeték miatt van. Akkor vajon a magyar IB-nél is 0,3% lesz a devizaváltás díja? Vagy nem?
Törölt felhasználó 2021. 01. 07. 07:29
#140
December vegen nyitottam egy vadiuj szamlat az IBKR-nel. A regisztracio soran beleegyeztem, hogy a szamla az IB CE-hoz keruljon. A szamla megnyitasa utan a belso levelezesi rendszerukben feltettem a kerdest, hogy lehet-e TBSZ szamlat nyitni ill. a most megynitott szamlat lehet-e TBSZ szamlakent kezelni, amire tegnap a kovetkezo valaszt kaptam a IB CE-tol: "Currently it is not possible to open a TBSZ account with IB CE or transfer one also to us because only financial institutions with a bank license can support this kind of accounts."  Ket kerdesem lenne a forumozokhoz: 1: valaki be tudna linkelni konkret jogszabalyt(konkret paragrafus szamokkal), ahol le van specifikalva, hogy hol lehet TBSZ szamlat nyitni?  2: sikerult barkinek TBSZ szamlat nyitni olyan magyar penzugyi szolgaltatonal, amelyik nem bank(pl. Equilor vagy Random)? vagy hogyan forditanatok magyarra a "financial institutions with a bank license" kifejezest?  

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek