Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bodegue 2023. 06. 04. 23:58
#1221
Üdv
Valaki mondja meg legyen kedves, hogy mennyi a számlavezetési díjuk? 
Láttam már 10usd t is, meg 0 usd t is. 
Amman 2023. 06. 05. 08:12
Előzmény: #1221  Bodegue
#1222
ingyenes
Amman 2023. 06. 05. 08:19
Előzmény: #1221  Bodegue
#1223
Ha még nem kezdted el a regisztrációt ,akkor itt egy ajánlói link.
Ezen keresztül regisztrálva bónuszt kaphatunk mindketten!
https://ibkr.com/referral/tamas942
Az akció leírása:
https://www.interactivebrokers.com/lib/cstools/faq/#/content/121296038?articleId=32663939
Thx!
TothTam
TothTam 2023. 06. 05. 11:19
Előzmény: #1223  Amman
#1224
Csak akkor várd a jóváírást ha a másik 10.000 USD utal a számlájára 30 napon belül.
Bodegue 2023. 06. 05. 23:04
Előzmény: #1222  Amman
#1225
Köszi! 
baly2u2000 2023. 06. 06. 22:22
#1226
Sziasztok!
IBCE, USD számlaegyenleg kivonása magyar banknál vezetett HUF számlára hogyan praktikus? Gondolok itt elsősorban az USD->HUF konverzió részére a folyamatnak.
HUF->USD váltás miatt kellett korábban margin accountra váltanom (konverzió csak a negatív egyenleg zárására megengedett), ezt visszafelé nem tudom eljátszani. Visszafelé enged konvertálni és simán kiutalom pl egy K&H-s számlaszámra?
Van Revolutom de nagyobb összegről van szó és sok rémtörténetet olvastam a szokatlan pénzmozgás miatti zárolásokról, így ezt nem kockáztatnám meg.
Előre is köszönöm!
wantuu 2023. 06. 07. 08:39
Előzmény: #1226  baly2u2000
#1227

Kiutaláskor nem szükséges váltani, simán beállítasz egy forint kiutalást és az IBKR megcsinálja hozzá a váltást. Jó az árfolyam, nem érdemes Revolutot beiktatni. Pl. most épp megnéztem, es Revolut fél forinttal kevesebbet adott az EUR-ért. Üsd be EUR.HUF és USD.HUF tickereket az IBKR appban mint egy részvényt, így ponttal elválasztva, látni fogod az aktuális piaci vételi és eladási árfolyamot.
Manuális váltáskor van commission költség (2 EUR körüli költség), kiutaláshoz kapcsolódó automatikus váltásnál viszont nincs. Ezért is jobb simán a kiutalásra bízni az automatikus váltást.
Margin account esetében kifejezetten nem ajánlom az előre váltást. Nekem volt, hogy előre leváltottam, aztán kiutaláskor nem ezt az egyenleget használta fel a rendszer, hanem mégegyszer váltott egy másik pénznemből, abban negatív egyenleget generálva. Aztán azt javíthattam ki még egy kézi váltással. Kiderült, hogy az egész azért volt, mert T+2 napos a manuális váltás, tehát manuális váltás és kiutalás között kellett volna várnom 2 napot, hogy lekönyvelődjön, és csak utána tudtam volna a váltott egyenleget kiutalásra használni. (Elvileg tervben volt, hogy ilyen esetekben a kiutalás rendszere ezt észlelje és várja ki a 2 napot, de nem tudom megcsinálták-e.)
Kiutalásnál történő automatikus váltás esetén T+1 napot számolnak a váltásra. Egy hátránya viszont van a kiutaláskor rendszerre bízni a váltást - nem tudod pontosan időzíteni, hogy mikor és milyen árfolyamon váltsa le a pénzedet.
wantuu 2023. 06. 07. 09:04
Előzmény: #1226  baly2u2000
#1228

Másik részére a válasz: valóban, ha neked USD az alapdeviza, akkor HUF irányba nem is tudsz csak úgy váltani. Tehát vagy bűvészkedsz egy köztes tranzakcióval (plusz költség), vagy megváltoztatod a base currency-t. Vagy pedig használod a kiutalás funkciót simán és arra bízod az automatikus váltást. (Szerintem amúgy is ez a legjobb megoldás, mint leírtam az előző hozzászólásban.)
baly2u2000 2023. 06. 07. 20:33
Előzmény: #1228  wantuu
#1229
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Maci 2023. 06. 08. 19:55
#1230
Sziasztok!
Volt Randomosként váltottam IBKR-re. Volna 1-2 kérdésem, lenne olyan tapasztaltabb aki adott esetben nagyon egyszerű kérdésre is válaszolna?
boxika 2023. 06. 14. 14:55
Előzmény: #1230  Maci
#1231
Kérdezem, hogy kérdezhetnék-e. 
Kérdezz nyugodtan.
Kezdo11 2023. 06. 15. 10:31
#1232

Szeretnék nyitni számlát az IB-nél. A játszós pénz menne át rá az ERTSE-től.
A kérdésem, hogy van ez az alapdeviza dolog?
Most 3 devizában szórakozom: HUF, USD, EUR. Melyiket kell megnyitáskor választani és miként fogok a másik devizában számolt rv-vel kereskedni?
Miben utalom be az induló pénzt?
Köszönettel: FF
wantuu 2023. 06. 15. 11:12
Előzmény: #1232  Kezdo11
#1233
Kiutalni és beutalni is fogsz tudni mindhárom pénznemben, attól függetlenül hogy mit választasz bázis devizának.
Én azt választanám bázisdevizának, amiben alapvetően akarod tartani az egyenlegedet IB-nél. Szabadon csak a bázisdeviza irányába tudsz váltani. (Kiutaláskor viszont a rendszer automatikusan vált neked a kívánt devizába, függetlenül a bázisdevizádtól.)
Adó szempontjából lényegtelen mit választasz. Úgyis forintban számolják ki az éves adóalapodat, és küldik be az SZJA bevallás tervezetedbe.
Ezek a releváns részletek:
https://www.interactivebrokers.com/lib/cstools/faq/#/content/370340641
https://gdcdyn.interactivebrokers.com/Universal/servlet/Registration_v2.formSampleView?formdb=4518
wantuu 2023. 06. 15. 11:25
Előzmény: #1233  wantuu
#1234

Válasz a másik kérdésedre: ha más pénznemben vásárolnál részvényt mint amiben egyenleged van, semmi probléma. Szabadon engedélyezett a deviza váltás ami ilyen befektetési jellegű tranzakciókhoz kapcsolódik.
Cash account esetén szerintem automatikusan váltanak neked.
Margin account esetén nem történik meg automatikusan a váltás. Részvény vásárláskor az egyik deviza egyenleged fedezetére hitelt kapsz a másik devizában. Aztán utána rögtön csinálhatsz egy manuális váltást, lezárva a hitelt, hogy ne fizess hitel kamatot. De ha mondjuk egy rövid távű vétel-eladás traderől van szó, akkor nem feltétlenül érdemes oda-vissza váltogatni, hiszen eladáskor a hitelt is automatikusan visszafizeted.
riskmanagementisnice 2023. 06. 16. 12:22
Előzmény: #1233  wantuu
#1235
Ez nagyon hasznos volt, pont most nyitottam én is számlát. Egy kérdésem maradt:'
  • Conversion to other currencies not connected to withdrawing funds is not allowed.
  • Client can convert USD proceeds to EUR (one of the two Major currencies) or home currency upon withdrawal.

Tehát ha egyszer vettem mondjuk egy USD részvényt, eladom, akkor abból a pénzből már nem fogok tudni újra HUF részvényt venni, csak akkor válthatom vissza HUF-ra, ha kiszedem a pénzt teljesen az IB-ből?
wantuu 2023. 06. 16. 12:40
Előzmény: #1235  riskmanagementisnice
#1236
Befektetési szolgátatáshoz kapcsolódó váltást bármikor lehet csinálni, bármilyen pénznem irányába. Tehát bármikor bármilyen pénznemben tudsz részvényt venni. Ehhez a kapcsolódó váltást magával a részvény vásárlással kezdeményezed.
"Clients are permitted to do FX spot transactions if they are in connection with an investment service.FX spot transactions that are purely speculative in nature and are not connected to a prior investment service transaction are disallowed."
Tehát "előre váltani" csak a bázisdeviza irányába tudsz. Egyéb devizát csak úgy vehetsz ha mondjuk részvényt veszel adott devizában vagy kiutalsz külső bankszámlára.
combo 2023. 06. 16. 12:40
Előzmény: #1233  wantuu
#1237
"Szabadon csak a bázisdeviza irányába tudsz váltani."
Ez tavaly október (?) óta nem így van, szabadon váltani nem lehet sehogy. De szólj, ha neked működik.
wantuu 2023. 06. 16. 12:45
Előzmény: #1237  combo
#1238

Bocs, erről a változásról lemaradtam, akkor elnézést kérek a pontatlanságért!
Duzzface 2023. 06. 16. 12:50
Előzmény: #1237  combo
#1239
Bármikor ha beutalok HUF-ot, és USD a bázisdevizám, tudok konvertálni aktuális USD/HUF spot árfolyamon. Engedi, többször is csináltam én is. 
Pont tegnap próbáltam ki USD egyenlegből EUR devizaszámlára utalni, és másnap délelőtt, amikor az utalást jóváhagyták, egy automatikus konverzió volt az akkori EUR/USD spot árfolyamon.
lo5o_ 2023. 06. 16. 12:54
Előzmény: #1237  combo
#1240
Nekem most simán elfogadta a EURHUF vételt EUR bázisdevizához.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek