Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 06. 11:35
Előzmény: #1139  Tazsomaru
#1140
"A fentiek okán megállapítható, hogy az ellenőrzött tőkepiaci ügylet fogalma felöleli gyakorlatilag az összes elképzelhető befektetési formát. Így a legfontosabb kérdés egy adott ügylet minősítése szempontjából az, hogy mely szervezetek minősülnek befektetési szolgáltatónak, illetve hitelintézetnek."
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 06. 11:34
Előzmény: #1136  ppw
#1139
Végig befektetési szolgáltatóról írsz te is. Hol van itt a tőzsde helyének jelentősége. De mivel lenetebb a NAV állásfoglalását hiányolod, linkelek olyat is.
https://www.opcioguru.com/video/tastyworks/NAV_allasfoglalas.pdf
Franky 2023. 05. 06. 09:01
#1138
Talán van, aki követi az IBCE folyton változó devizaváltási szabályait. Elméleti kérdés. Ha a számlára nagyobb HUF összeg kerül (10+M), azt most ott át lehet váltani USD, EUR-ra? Ha igen, hogyan? Ha nem, mi a legköltséghatékonyabb út? Kiutalás ingyen havonta 1x, aztán Wise, Revolut és vissza? 
Azt tudom a base currency-t 3 havonta 1x lehet csak módosítani.
Köszönöm.
ppw
ppw 2023. 05. 06. 03:10
Előzmény: #1135  Tazsomaru
#1137
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99500117.tv
67/A. §
Az egész vonatkozó bekezdést együtt kell értelmezni, nem pedig kiragadott részleteket.
ppw
ppw 2023. 05. 06. 03:05
Előzmény: #1135  Tazsomaru
#1136
"Így kezdődik az egész." Pont ez az. Így kezdődik, viszont ahogy folytatódik ...
A te mondatod csak szimplán azt jelenti, hogy brókercégen keresztül kell kötni ,nem pedig magánszemélyek egymás közt.
Viszont az ETÜ ügylet egyik ismérve:
"b) *  amelyet bármely EGT-államban vagy egyébként olyan államban működő pénzpiacon tevékenységet folytató befektetési szolgáltatóval, vagy befektetési szolgáltató közreműködésével kötöttek, amely állammal Magyarországnak van a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezménye, és..."
Próbáld meg értelmezni ezt a bekezdést az SZJA törvényből.
Ez arról szól, hogy az ügyletnek hol kell létrejönni: "amelyet bármely EGT-államban vagy egyébként olyan államban működő pénzpiacon".  Újra, a többi csak azt jelenti, hogy brókeren keresztül kell kötni. 
De a hosszú vesszős tagolt mondat szerkezet miatt lehet úgy is értelemezni, hogy a brókernek hol kell működnie. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 05. 19:41
Előzmény: #1134  ppw
#1135
Te tudsz olyan törvényt linkelni, ahol tőzsdéről írnak és nem befektetési szolgáltatóról? Már egy ideje vadászom, de még nem találtam. A törvény egyértelműen fogalmaz. 
"E törvény alkalmazásában ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek minősül a BEFEKTETÉSI SZOLGÁLTATÓVAL, vagy BEFEKTETÉSI SZOLGÁLTATÓ közreműködésével..."
Így kezdődik az egész. Hol és min oszlanak m,eg a vélemények? Hol írnak a törvényben a tőzsde helyéről?
ppw
ppw 2023. 05. 05. 17:10
Előzmény: #1132  wantuu
#1134
Azért azt nem árt tudni, hogy az adószakértők között is megoszlanak a vélemények az SZJA törvény értelmelmezéséről és várják a NAV állásfoglalást.
1. a szolgáltató helye határozza meg mi az ETÜ
2. a tőzsde helye, ahol kötöd az ügyletet,határozza meg mi az ETÜ
Koránt sem 100%, hogy az első értelmezés az érvényes.
wantuu 2023. 05. 03. 10:04
Előzmény: #1110  MMDD
#1133

Mi az IB magyar adó kimutatás neve?
Én még nem kaptam ilyet.
Van már M30, meg FX Income Worksheet, de ezek egyike sem az adókimutatás még.
wantuu 2023. 05. 03. 09:22
Előzmény: #1131  Tazsomaru
#1132
Egyetértek, opció kereskedés szerintem is sima ETÜ mint a részvény kereskedés, ha a szolgáltató megfelel a követelményeknek.
Ő is ETÜ-ként kezeli évek óta:
https://www.opcioguru.com/blog/opcios-kereskedes/1640-usa-adoegyezmeny-hianyanak-hatasai
A törvény jelenlegi verziója ugyanis nem termékkör alapján határozza meg, hogy mi lehet ETÜ, hanem szolgáltató oldalról. Ezek alapján röviden kétféle esetben minősülhet valami ETÜ-nek:
  • ha adott brókercég az EGT térségben található (kvázi EU), vagy
  • a brókercég hazájával létezik kettős adóztatást elkerülő egyezmény.
Fentiek alapján mivel megszűnt az adóegyezmény, így már csak abban az esetben lesz az amerikai részvényekkel és opciókkal történő kereskedés ETÜ, ha azt EGT-n belüli brókercégen keresztül végzi valaki.
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 03. 09:00
Előzmény: #1130  boxika
#1131
Szerintem, ha a brókered megfelel az SZJA 67/A feltételeinek, minden pozíciód ETÜ-nek minősül, így nincs jelentősége a pénzügyi terméknek.
boxika 2023. 05. 03. 08:49
Előzmény: #1128  wantuu
#1130
A részvény opciós ügyleteket melyik módszerrel számolod?
wantuu 2023. 05. 03. 08:24
Előzmény: #1128  wantuu
#1129
(* 2. módszernél nyilván minden pozíció zárás egyenkénti P/L MNB forintosításról van szó)
wantuu 2023. 05. 03. 08:20
#1128

Szerintem azért fogadja el a NAV mindkét számítási módot (1. pozíció zárás MNB forintosítás MÍNUSZ pozíció nyitás MNB forintosítás 2. devizában kifejezett nyereség/veszteség MNB forintosítása egy lépésben) mert a törvény nem mondja ki egyértelműen hogyan kell.
A magyar brókerek az első módszert használják (az IBCE is mióta magyar SZJA tervezetbe adatot küld).
Külföldi bróker esetén sokszor igen körülményes vagy akár lehetetlen lenne az első módszert alkalmazni. Ha valaki nem csak egyben ad el pakkokat néhanapján, akkor az első módszer esetén értékpapír készletet kell követni. Pl. AAPL veszek 10 részvényt, eladok 2 részvényt, veszek 5-öt, eladok 3-at, stb, nyilván kéne tartani az aktuális készletet, és minden egyes részvény bekerülési értékét. Nagyobb mennyiségű vétel és eladás esetén ehhez mindenképp pontos nyers adatok kellenek (hogy minden egyes tranzakcióhoz MNB árfolyamot tudjunk rendelni) és egy szoftver ami ezeket fel tudja dolgozni. Ez sok esetben egyszerűen nem megvalósítható.
Valaki mintha azt sugalta volna, hogy ő egy 3. módszert alkalmaz, simán veszteségként könyveli el rögtön már a pozíció nyitást - tehát lezáratlan, unrealized veszteséget is beletesz a bevallásban. Ilyenről még nem hallottam azelőtt, ez a módszer nem hiszem hogy helyes.
tigus7313 2023. 05. 03. 07:08
Előzmény: #1119  Tazsomaru
#1127
közben olvastam ezt a bejegyzésed.
érdekes a helyzet.
Az értékpapírból származó jövedelmet a 67.§ szabályozza (ebbe értendők a Kft, Bt, részvények, kötvények stb. kategóriája összefoglalva értékpapírok), de a tv. valóban külön szabályozza az ETÜ-et a 67/A§-ban, ezzel leszűkítve a 67-est a tőzsdén nem kereskedhető értékpapírokra.
Ez alapján akár védhető az is, hogy az ETÜ valóban nem tartozik a d) bekezdés hatálya alá:)
szuper!!
tigus7313 2023. 05. 03. 06:50
Előzmény: #1104  Tazsomaru
#1126
de alapvetően opciózol nem?
mert arra valóban így kell megállapítani.
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 02. 23:42
Előzmény: #1114  boxika
#1125
Szerintem jogos a meglátásod az "a" és "b" bekezdésekkel, de ne vétel és eladásban gondolkodj, hanem pozíció nyitás és zárásban. Így mindkettő értelmezhető pozíció zárásnak. Az "a" esetben profitot realizálsz, bevételed keletkezik a pozi zárásával, a bevétel szerzés időpontja a zárás, ekkor forintosítod. A "b" esetben veszteséget realizálsz, kiadásod keletkezik a pozi zárásával, a teljesítés időpontja a zárás, ekkor forintosítod. Mindkét esetben záráskor forintosítasz. Vagy?
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 02. 23:07
Előzmény: #1118  Törölt felhasználó
#1124
Ebben a cikkben valóban úgy írják, ahogy te is írtad. Ezen igazodjon ki valaki.
Törölt felhasználó 2023. 05. 02. 23:06
Előzmény: #1122  Tazsomaru
#1123
Mióta már Magyar lett az IB nincs jelentősége, hogy margin vagy cash. Régebben mikor még angol volt akkor annyiban volt jelentősége, most csak elszámolás tekintetében, hogy a margin az prompt elszámolás volt a cash meg T+2. Most viszont mióta magyar lett már minden T+2 napos lett legalább is a mai megküldött alapján.
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 02. 23:01
Előzmény: #1121  Tazsomaru
#1122
Az viszont lehet hogy nem mindegy, hogy margin, vagy cash a számla. De mint már írtam, nem vagyok jogász, se könyvelő, viszont 2 támógatói eljáráson is így jó volt a NAV-nak.
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 02. 22:58
Előzmény: #1116  lo5o_
#1121
Szerintem, ha ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek számít, akkor mindegy, mi a termék.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek