Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wantuu 2023. 05. 18. 18:54
Előzmény: #1196  jocinet
#1200

Ja nekem futures nem volt, csak options és warrants, gondolom ez a különbség oka.
A Profit & Loss from Derivative Trading színes fejlécében le is írják ezt ahogy látom:
Note: Profit/loss from financial instruments (such as futures) that have a variation margin settlement mechanism is calculated as the sum of the daily variation margin debits/credits.
Megjegyzés: a változó fedezetelszámolási mechanizmussal rendelkező pénzügyi instrumentumokból (pl. határidős ügyletek) származó nyereség/veszteség kiszámítása a fedezeti terhelések/jóváírások napi változásainak összege alapján történik.
lo5o_ 2023. 05. 18. 18:40
Előzmény: #1194  qwe012
#1199
Passz, kérdezd meg tőlük. Én csak belinkeltem azt az infót, amiről én tudok.
lo5o_ 2023. 05. 18. 18:28
Előzmény: #1196  jocinet
#1198
Nálam is ez van a határidős kötéseknél. És nálam is több százezer forint a különbség. Látszólag úgy számoltak, hogy minden egyes nap a napi elszámolóáron "lezárták" a pozíciót, kiszámolták az aznapi HUF-os eredményt, aztán másnap újra "megnyitották". És ezt minden napra eljátszották, amíg nyitva volt a kötés. Végül összeadták az összes HUF-os eredményt. Elég fura, az biztos, mert az activity report-ból ezt nem is lehet kiszámolni a napi elszámolóárak hiányában.
lo5o_ 2023. 05. 18. 18:21
Előzmény: #1195  ier6w7i
#1197
Ebben a "tőzsde számít, nem a bróker" dologban nem értek egyet. Mi a helyzet például a forex CFD-vel? Azok is ETÜ-k az IB-nél, de hol van hozzá a tőzsde?
jocinet 2023. 05. 18. 17:55
Előzmény: #1193  wantuu
#1196
Nekem CSAK a Profit & Loss from Equity, Bond, & Commodity Trading alatt van az a 4 dátum, amit írsz!
De a Profit & Loss from Derivative Trading alatt nálam egyetlen instrumentumra sincs egyetlen dátum sem odaírva (üres végig mind a 4 dátum helye), se a jobb se a bal oldalon! Csak az eredmény van odaírva instrumentumonként!
Az eSZJA-ban látható a NAV-nak általuk mráciusban lejelentett eredmény és az ebben a riportjukban lévő eredmény között többszázezer Ft a különbség! Szóval ez nagyon gáz! Ez a ma/tegnap kiadott adóriportjuk van nagyon elcseszve, az ebben lévő számok teljesen rosszak második ránézésre is!
ier6w7i 2023. 05. 18. 17:25
Előzmény: #1172  Tazsomaru
#1195
Sajnos én úgy tudom nem így működik, hogy ha az IBCE-t az MNB felügyeli, akkor ETÜ lesz minden amit ott kötsz. Ugyanis a tőzsdén kötsz (nem a brókercégnél, ő csak közvetítő), ha amerikai részvényt vásárolsz akkor pl a Nasdaq-on és mivel meg fog szűnni a kettős adóztatás egyezmény, ezért a Nasdaq nem lesz ETÜ (ezt kapd ki, a Nasdaq nem Ellenőrzött Tőkepiac a magyar szabályozás szerint !!!) és ennek megfelelően van az adózása (mindkét helyen adózhatsz, veszteséged nem számolhatod el stb.). 
Ha amerikai részvényt (apple, msft stb) vagy amerikai eszközbe fektető de Európában jegyzett etf veszel pl. Londonban az LSE tranzakció és az ETÜ. Vagyis ha amerikai eszközöd van akkor év végéig realizáld a nyer/veszt (ha akarod vedd vissza és hagyd ott, de az adózásra figyelj), de lehet jobb ha áthelyezel mindent NYSE/Nasdaq-on kívülre.
Legalábbis nekem ezt mondta a tanácsadóm, ha valaki jobbat tud vagy olvas NAV állásfoglalást kérem szóljon.
Én nem IBCE hanem IBIE számlát vezetek (az én brókerem felügyeletei szerve ne az MNB legyen - lásd BudaCash...), nekem ők szóban ezt megerősítették, hogy ti. hiába ők IE attól még a tőzsde számít ahol adom-veszem. 
qwe012 2023. 05. 18. 17:23
Előzmény: #1185  lo5o_
#1194
A 1083 1082-es hsz-ekben nem arról beszéltetetek, hogy cash számlán nem lehet daytradelni, mert az elszámolást meg kell várni? kösz 
 (IBCE cash számla PRO: Nálam a Vásárlóerő, Készpénz, Elszámolt készpénz, Elérhető pénzösszegek, mind a ma eladott részvények árával megegyező összeget mutatnak. Ha nem lehet az elszámolásig (T+3 nap)adni-venni, akkor miért nem 0-t mutat ezekre?)
wantuu 2023. 05. 18. 17:16
Előzmény: #1190  jocinet
#1193

Hmm?
Nekem 4 dátum is van minden sorban a derivatív táblázatban.
- Záró ügylet transaction
- Záró ügylet settlement
- Nyitó ügylet transaction
- Nyitó ügylet settlement
ier6w7i 2023. 05. 18. 17:13
Előzmény: #1175  tigus7313
#1192
Bocs, az előbb rossz helyre ment a válasz
'Vigyázzunk ezzel a 'Beva?' 'KBC belföldi?'  'Nem baj, legalább EGT tag és az elég' válasszal.
A KBC belga, de valószínűleg a kérdés a KBC Equitas-nál vezetett számlára vonatkozik. Tudjatok róla, hogy a KBC Equitas az az anyavállalat magyarországi fióktelepe így rájuk a belga Beva vonatkozik, ami nem 100e hanem csak 20e eur. 
ier6w7i 2023. 05. 18. 17:11
Előzmény: #1176  Kri
#1191
'Vigyázzunk ezzel a Beva? "KBC belföldi?'  'Nem baj, legalább EGZ tag és az elég' válasszal.
A KBC belga, de a kérdés valószínűleg a kérdés a KBC Equitas-nál vezetett számlára vonatkozik. Tudjatok róla, hogy a KBC Equitas az az anyavállalat magyarországi fióktelepe így rájuk a belga Beva vonatkozik, ami nem 100e hanem csak 20e eur. 
jocinet 2023. 05. 18. 17:11
Előzmény: #1189  wantuu
#1190
"Kézzel kell javítani az SZJA tervezetet is, mert bár az IBCE beküldte az új számokat a NAV fele, az SZJA tervezet már nem fog magától frissülni."
Ez egy vicc! Nem sikerült felnőniük a magyar adóbevalláshoz! Első ránézésre hibás az adókimutatásuk.
Derivatív kimutatásnál egyetlen nyitás-zárás napot nem tudtak rátenni az adókimutatásra csak egy nyereség/veszteséget instrumentumonként, úgyhogy majd vakarhatja a fejét a NAV-os kolléga, hogy IBCE ezeket a számokat miből rakta össze.
wantuu 2023. 05. 18. 16:37
#1189
Felkerült az IBKR Tax Reportsba a 2022-es évi Hungarian Tax Statement.
Érdemes odafigyelni az alábbiakra. Figyelem, ezek csak az én értelmezésem az eddigi információim és IBKR support válaszai alapján. Felelősséget nem vállalok!
1. Hungarian Tax Statementben javított számok vannak, eltérhetnek az SZJA tervezetben lévőtől. Kézzel kell javítani az SZJA tervezetet is, mert bár az IBCE beküldte az új számokat a NAV fele, az SZJA tervezet már nem fog magától frissülni.
2. Hungarian Tax Statementben (legalább) két táblázat van, külön egy a részvény/kötvény/commodity, külön egy az opció/warrant stb-re.
A. Profit & Loss from Equity, Bond, & Commodity Trading
B. Profit & Loss from Derivative Trading
Mindkettőre külön számolják a Total-t a táblázatok végén, ezeket neked kell összeadni.
3. Income paid by IBKR táblázatban szereplő jövedelmek nem ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek, hanem osztaléknak számítanak. Erről már kaptál M30 igazolást korábban, és abban benne van hogy az IBCE mennyi adót fizetett be erre helyetted. ("Levont adó")
lo5o_ 2023. 05. 18. 10:47
Előzmény: #1187  Zöldbéla
#1188
Tudtommal Erste certikkel nem lehet kereskedni az IB-nél. De helyette vannak német illetve francia tőzsdéken 10000 számra egyéb kibocsátóktól certik, jóval kedvezőbb feltételekkel (kisebb spread, kisebb jutalék, hosszabb és jobb árjegyzés).
Zöldbéla
Zöldbéla 2023. 05. 18. 10:22
#1187
Sziasztok!
Lehet, hogy már volt, de vátás előtt mégis megkérdezem:
Az Erste certijeit valós időben mutatja az IB?
Előre is köszönöm! :)
kruksz 2023. 05. 17. 17:23
#1186
Sziasztok! Nálam a Tax formban vannak olyan osztalékos tételek, aminek a kifizetése 2023-ban történt és ennek ellenére bekerültek (gondolom, hogy a record date miatt?). Ezekkel mit lehet kezdeni? Szedjem ki a saját nyilvántartásomból vagy ez a helyes elszámolás (fura lenne, mert a pénzmozgás a fontos tudtommal).
lo5o_ 2023. 05. 15. 14:11
Előzmény: #1184  Luna1110
#1185
Tudtommal a PDT szabályozás egyáltalán nem vonatkozik semmilyen EU-s brókerre.
Luna1110 2023. 05. 15. 12:48
Előzmény: #1183  lo5o_
#1184
Köszönöm szépen a választ. Nekem készpénzes számlám van. Az IKBR margin számlákra sem vonatkozik ez a szabály, vagy arra már igen?
lo5o_ 2023. 05. 11. 14:52
Előzmény: #1182  Luna1110
#1183
Nem vonatkozik az IBCE-re a PDT szabályozás.
Luna1110 2023. 05. 11. 12:58
#1182
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a Nasdaq-on pre market időben megvett részvény rendes kereskedési időben történő zárására is vonatkozik a 25K szabály, hogy csak 3 lehet 5 napon belül? Ez is daytrade-nek számít?
Másrészt ezt az 5 napos periódust hogyan számolják? Hétfőtől péntekig tart az időszak, vagy a legelső ilyen zárástól számít az 5 nap?
Sajnos nincs 25K tőkém.
Amman 2023. 05. 11. 09:27
Előzmény: #1180  TitusPullo
#1181
Usd-nél sajnos ennyi idő,míg befektethetővé válik.Isten tudja miért.Elég dühítő.
TitusPullo
TitusPullo 2023. 05. 11. 09:20
#1180
Sziasztok! tegnap utaltam be usd-t, meglepetésre 1 nap alatt ott volt, swift ellenére, de kaptam infót hogy a jóváírás csak 6 nap múlva lesz elérhető. vki tud erről infót hogy miért, mert ez még T+2-nél is több. ez azért jó kis kamat tud lenni nagy tételben.
jocinet 2023. 05. 10. 13:22
#1179
Mai infó IBCE-től:
"
Vételi ár forintban: megvásárolt részvények száma * végrehajtáskori részvényárfolyam a denomináció devizájában * elszámoláskori devizaárfolyamEladási ár forintban: eladott részvények száma * végrehajtáskori részvényárfolyam a denomináció devizájában * elszámoláskori devizaárfolyamRealizált nyereség vagy veszteség: eladási ár forintban – vételi ár forintban – jutalék (commission) és egyéb kereskedéssel kapcsolatos költségek
A nyereségeket és veszteséget tartalmazó részletes kimutatás készítése folyamatban van, azonban probléma adódott bizonyos adatok megjelenítésével az opciós, a marginon lévő pozíciók, illetve a Futures pozíciók kapcsán, melynek elhárításán kollégáink jelenleg is dolgoznak, jelenlegi információink alapján a dokumentum a héten kerül megküldésre az érintett Ügyfelek részére (természetesen az adóbevallás határidejéről tájékoztattuk az illetékes kollégákat).
A dokumentum a Performance & Reports --> Tax Documents fül alá fog feltöltésre kerülni, a feltöltésről rendszerünk egy automata e-mailt fog küldeni.
"
vnorbi 2023. 05. 08. 12:06
Előzmény: #1176  Kri
#1177
Nincs IB számlám (még), és Tesla részvényt sem tartok, de másik brókernél az volt a magyarázat, hogy a harmadolás idején rekord gyenge volt a forint, és az eladásnál hiába számolták el bekerülési árfolyamon a régi részvényeket (azaz USD-ben nullás az ügylet zárása), a forintosított összegen már jókora nyereség mutatkozott, amire jön az adó. Cserébe a visszavásárolt (harmadolt) részvények bekerülési forintosított árfolyamát is ilyen magasan kellett rögzíteni, így majd lehet olyan, hogy eladáskor USD-ben nyereséges lesz az ügylet, forintban meg veszteséges, és majd nem kell adót fizetni.
Kri 2023. 05. 08. 11:55
#1176
Sziasztok!                                                                                                                                                                            Ha valaki kereskedik Tesla részvénnyel, nem járt úgy mint én? Szerintem teljesen hibásan vezették át a 2022.08.24-i részvényharmadolást. Elszámolták úgy, hogy vétel -eladás közt kb 12x-es különbség jött ki.
Mintha pont ellenkező irányba számolták volna. Ezért van nálam irreálisan nagy nyereség elszámolva. És most irány a NAV-kormányablak, ők mit ajánlanak ez esetben.
tigus7313 2023. 05. 07. 15:02
Előzmény: #1174  boxika
#1175
biztos, hogy EGT állambeli, annyi elég:)
boxika 2023. 05. 07. 13:18
Előzmény: #1171  tigus7313
#1174
KBC belföldi? Mert nem a BEVA alá tartozik.
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 07. 11:25
Előzmény: #1172  Tazsomaru
#1173
Függetlenül attól, hogy hol kötik, azaz, hogy melyik ország tőzsdéjén hajtja végre a megbízásomat.
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 07. 11:21
Előzmény: #1171  tigus7313
#1172
Én sem látom a logikát a tőzsde helyszinénén való rúgózáson. Ha a tranzakció ellenőrizhető, akkor ellenőrzött az ügylet. Márpedig IBCE-t, az MNB felügyli, így minden ügylet ellenőrizhető, független attól, hogy hol kötik. De ha ilyen kétségek vannak erről, reagálni fog a NAV és IBCE is fog nyilatkozni erről előbb vagy utóbb.
tigus7313 2023. 05. 07. 10:55
Előzmény: #1168  tigus7313
#1171
kis kutatás után szerintem ez egyértelművé vált:
idézet a K86-os kitöltési útmutatóból:
(K86-A kifizetőnek minősülő befektetési szolgáltató adatszolgáltatása a magánszemély (ideértve az Szja tv. szerint a társasházat is) részére az adóévben megvalósult ellenőrzött tőkepiaci ügyletről kiállított bizonylat tartalmáról)
"Az előzőekben meghatározott ügyletek közül is csak az minősülhet ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek, mely a belföldi befektetési szolgáltatóval vagy befektetési szolgáltató közreműködésével kötött ügylet esetén a pénzügyi közvetítőrendszer felügyeletét ellátó szerv (a továbbiakban: Felügyelet) által felügyelt tevékenység tárgyát képezi, ide nem értve az olyan ügyletet, amelynek teljesítése a befektetési szolgáltatót megbízó, és/vagy az általa képviselt felek által meghatározott – a szokásos piaci értéktől eltérő – ár alkalmazásával történik. 
Külföldi befektetési szolgáltatóval kötött ügylet esetén pedig az ügylet csak abban az esetben minősül ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek, ha - a befektetési szolgáltató bármely EGT-államban vagy egyébként olyan államban működő pénzpiacon folytat tevékenységet, amely állammal Magyarországnak van a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezménye, és - az adott állam hatáskörrel rendelkező felügyeleti hatósága az adott tevékenységet felügyeli, és - ha adott állam nem EGT-állam, akkor az említett felügyeleti hatóság és a Felügyelet közötti információcsere biztosított. A külföldi befektetési szolgáltatóval kötött ügylet elismerésének további feltétele, hogy a magánszemély rendelkezzen az adókötelezettség megállapításához szükséges, az adóévben megkötött valamennyi ügylet minden adatát tartalmazó, a befektetési szolgáltató által a nevére kiállított igazolással."
Vagyis belföld-külföld a döntő, azaz a brókercég "székhelye".
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 06. 21:55
Előzmény: #1167  ppw
#1170
Valóban, ebben a beszélgetésben nem biztosak az ETÜ meghatározásában, azt mondják amit te is írtál, de olvastam olyan adószakértőt, aki egyértelműnek látja, hogy a befektetési szolgáltató székhelye ami számít.  Ezenkívül az opciógurus NAV tájékoztató level is befektetési szolgáltató felől közeliti az ETÜ-t.  Hamarosan úgy is meg fogjuk tudni.
tigus7313 2023. 05. 06. 21:37
Előzmény: #1163  ppw
#1169
Nem vetném el az e) pontot.
67. § (1) Árfolyamnyereségből származó jövedelem az értékpapír átruházása (ide nem értve a kölcsönbe adást) ellenében megszerzett bevételnek az a része, amely meghaladja az értékpapír megszerzésére fordított érték és az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségek együttes összegét.
Azonban nem minősül árfolyamnyereségnek az ETÜ eredménye (amit a 67/A§ szabályoz), ami érdekes helyzetet teremt, mert a törvény ezzel kvázi kiveszi többek közt a tőzsdei részvényeket az értékpapír átruházása fogalomból (így a d) bekezdést sem kell alkalmazni rá!?), és egy külön kategóriába helyezi ezzel, amibe más pénzügyi termékek is beletartoznak. Az ETÜ lényege, hogy a keletkező nyereségek és veszteségek összevonhatóak (ellentétben a 67.§ árfolyamnyereség esetével, ahol nem!), sőt ebben az esetben a részvények, más pénzügyi termékek (opciók, stb.) eredményével is összevonhatóak, és e tekintetben a vonatkozó szabályozás kategorikusan az ügylet fogalmat használja (az e) bekezdésben alkalmazott fogalmat)
Az eredménymegállapítása az alábbiak szerint, kell, hogy történjen:
(3b) Értékpapírügylet és más, nem pénzügyi elszámolással lezárt (lejárt) ügylet esetén az ügylet eredménye (nyereség, veszteség) megegyezik az eladási árfolyamérték járulékos költségekkel csökkentett összegének (ügylet bevétele) a vételi árfolyamérték annak járulékos költségeivel növelt összegével (ügyleti ráfordítás) csökkentett értékével.  
(3c) Pénzügyi elszámolással lezárt ügylet esetén az ügylet eredménye (nyereség, veszteség) megegyezik a lezárt pozíció eredményének az ügyletkötéshez közvetlenül kapcsolódó költséggel csökkentett értékével.
És itt van azaz érdekes megfogalmazás, ami miatt az e) bekezdésből nem lehet kategorikusan kizárni az ETÜ-t: árfolyamértékekről van itt szó, már pedig ezek az adott (külföldi) devizában értendők (hiszen abban történik a kereskedés), és ha ez így van, akkor az eladási árfolyamértékből le kell vonni a vételi árfolyamértéket, és ez adja az ügylet eredményét. 
Az eredmény külföldi devizában képződik, melynek átszámolása így az e) alapján végezhető csak el.
tigus7313 2023. 05. 06. 21:23
Előzmény: #1149  ppw
#1168
Ezt mondjuk a NAV-nak elég könnyű lesz tisztába rakni (egy iránymutatás és nincs kérdés).
A megfogalmazás jelenleg inkább a brókercégre helyezi a hangsúlyt (A szabályozottság és információcsere miatt inkább ez a valószínűbb). ( Az IBCE egyébként szerintem nem folytat tevékenységet az USA-ban, az anyavállalaton keresztül, mint elszámolóház "kereskedik").
Ha ezt írták volna, akkor már egyértelműbb lenne a helyzet:
amelyet bármely EGT-államban vagy egyébként olyan államban működő pénzpiacon kötöttek (befektetési szolgáltatóval, vagy befektetési szolgáltató közreműködésével) amely állammal Magyarországnak van a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezménye.
de persze még így sem egyértelmű, hiszen ha EGT tőzsdére bevezetésre került USA részvény, akkor ??
Szóval szerintem ezt a NAV tisztázni fogja (illetve kellene is).
ppw
ppw 2023. 05. 06. 20:22
Előzmény: #1166  Tazsomaru
#1167
lesz szó
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 05. 06. 20:07
Előzmény: #1161  ppw
#1166
Csak hogy ne kelljen feleslegesen végighallgatnom ezt a közel 1 órás beszélgetést. Te már végig hallgattad? Lesz benne szó ETÜ-ről? A leírásban "az Egyesült Államokból származó kamatot, jogdíjat és osztalékot" említenek. 
unidentified user 2023. 05. 06. 19:52
Előzmény: #1158  tigus7313
#1165

Ha nyaralás előtt váltasz EUR-t készpénzben, vagy Revoluton, és hazaérkezés után visszaváltod a maradékot HUF-ra, az nem adóköteles.
Viszont úgy tudom, hogy ha az oda-vissza váltás értékpapírszámlán történik, az már itt üzletszerűnek számít - hiszen nem az a cél, hogy nyaralás alatt elköltsd a devizát, hanem hogy nyereséget érjél el a befektetett tőkén.
Adótörvény viszotn nem ismer bázisdevizát, az csak az IB házi kimutatása, ami még a váltás nélkül be-ki utalt HUF-ra is P&L-t számol. De egy HUF-USD váltás is egy nyitott pozíció csak, a zárásáig nem értelmezhető adóalap.
ppw
ppw 2023. 05. 06. 19:51
Előzmény: #1163  ppw
#1164
És egyébként őszintén szólva semmit nem jelent, hogy a NAV támogatói eljárásban nem kifogásoltak.
1. Legtöbb NAV munkatársnak fingja sincs a tőzsdéről, még a részvényeket fel tudják fogni, de az ennél bonyolultabb eszközöket nem. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom: nekem kellett elmagyarázni, hogy mi az a CFD, opció stb.
3. Ha adtál nekik egy többezer tételes listát, xls táblát ami vegyesen tartalmazott részvényeket és opciókat, akkor bizonyára nem fognak nekiállni tételenként vizsgálni a helyességet, hanem 1-2 sort szúrópróbából.
ppw
ppw 2023. 05. 06. 19:46
Előzmény: #1156  Tazsomaru
#1163
Ez megint helytelen lehet.
A részvény ugyanis nevesítve van (mint értékpapír) az SZJA trv-ben. Vétel és eladás napján külön-külön kell forintosítani, nem elég csak az eladáskor!
Viszont a többi kereskedés tehát pl. opció, CFD, forex, futures esetén csak a lezárás napján kell forintosítani, mert ezek nincsenek nevesítve, egyéb kategóriába tartoznak
d) értékpapír átruházása esetén a szerzési érték tekintetében az értékpapír tulajdonjogának megszerzése, a dematerializált értékpapír értékpapírszámlán történő jóváírása napján,
e) a d) pontban nem említett pénzügyi eszközre kötött ügylet esetén - az a)-b) pont rendelkezésétől függetlenül - az ügylet teljesítésének (lezárásának) időpontjában,
Amman 2023. 05. 06. 19:24
Előzmény: #1156  Tazsomaru
#1162
Köszi szépen!

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek