Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ingcapa 2008. 06. 06. 13:10
Előzmény: #26759  Törölt felhasználó
#26760
Én értem döme
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 13:00
Előzmény: #26758  Törölt felhasználó
#26759
pénznyelő,

nem érted!
1. vki lejegyez 6ft-n
2.eladja tőzsdén kívül 10ft-ért
3.4 ft nyereség után befizeti 25% nyereségadót
4.új tulajdonos vagy eladja, vagy nem 70 ft-ért a tőzsdén
a. eladja, befizeti nyereségadót
b. nem adja el, nincs nyereség, nincs nyerségadó...

Egyszerű, nem értem mit nem értesz....
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:40
Előzmény: #26756  Törölt felhasználó
#26758
Bazzeg, értem én. Amit te leírtál azt is. Te nem értesz engem. Szerintem ennél jogilag ügyesebben kell, hogy csinálják, mert így túl könnyen támadható lenne, ennyit írtam.

"azért nem lehet büntetni senkit, hogy eladja 10 Ft-ért azt amit a piacon amúgy 70-ért lehetne".
Már hogyne lehetne? Én sem adhatom el papíron 5 millióért a 30-ért vett lakásomat, hogy ne adózzak utána, ha a piaci ára 30-40 misi. Felbecsülik és csengethetem be a különbözet után az adót...
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:40
Előzmény: #26756  Törölt felhasználó
#26757
Civin Úr!

Sok sikert a cégéhez és a filléres játszadozáshoz. Nekem eljátszotta a bizalmam ezekkel a pult alatti mutyizós sztorikkal, s jogilag is kétes üzleteivel.

Egyenlőre én tartózkodom a humet rv. vételtől. Volt pár ilyen dolog az életemben és szerencsére be is tudom tartani, ha egyszer megfogadok valamit.

Még egyszer sok szerencsét a céghez és sok szerencsét a (hitegetett) kisbefektetőknek.

Bár nekik nem szerencse kéne, hanem az hogy végleg elfelejtsék ahogy én fogom tenni.

Tisztelettel: Vad László
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:32
Előzmény: #26755  Törölt felhasználó
#26756
pénznyelő,

pont beírásod alapján látszik, hogy még mindig nem érted a folyamatot.

Értsd:
A részvények adásvétele Baráti kezek és REANALIS között nem a hivatalos tranzakció része. Azt két magánszemély köti, és senki nem írja le hogy a tranzakció része! Abban nincs kockázat, azért nem lehet büntetni senkit, hogy eladja 10 Ft-ért azt amit a piacon amúgy 70-ért lehetne. A story ettől szép: hiszen a baráti kéz is adót fizet 4 Ft után!

Döme
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:18
Előzmény: #26749  Törölt felhasználó
#26755
A 6-os pont pl. adózásilag elég necces, egy szerződésben 10Ft-os áron beszámítani egy tőzsdei forgalomban 75Ft-os papírt... Hát nem tudom, egy ilyen szerződéssel szvsz elég könnyen meg lehet bukni: "c. Azaz, REANALIS KFT tulajdonosa, bár papíron csak 9 millió Ft-ot kapott cégéért, eközben a kapott KP és részvények piaci értéke 35 millió Ft!!!"

A leírt folyamat, hogy miként működik a 6Ft-os részvényekért akvizíció játék eddig is pontosan világos volt szerintem a legtöbbünk számára. Ami nem, az pont az a néhány jogilag is érdekes kérdés, amit egy ideje feszegetünk itt. Sajnos, amikor ezeket a kérdéseket feltesszük, Civin úgy csinál, mintha a folyamatot nem értenénk és azt magyarázza állandóan. Pedig az világos. (legalábbis számomra régóta az volt)
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:16
Előzmény: #26749  Törölt felhasználó
#26754
Jó János,

még mielőtt rossznéven vennéd, a KONKLÚZIÓ - rövidtávon részben írtak az eddigi történések, fórumból kilvashatók összefoglalása, nem értékítélet!

D
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:10
Előzmény: #26750  Törölt felhasználó
#26753
Tisztelt Civin Úr!

Köszönöm a válaszát,- én már eldöntöttem még tavaly a NYESZEN marad a humi, lesz ami lesz!
A másik számlámon, pedig mozgatom az immár kevés számú rv.m, ahogy az élet hozza, - ahogy kell a pénz vagy sem.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:10
Előzmény: #26750  Törölt felhasználó
#26752
Tisztelt Civin Úr!

Köszönöm a válaszát,- én már eldöntöttem még tavaly a NYESZEN marad a humi, lesz ami lesz!
A másik számlámon, pedig mozgatom az immár kevés számú rv.m, ahogy az élet hozza, - ahogy kell a pénz vagy sem.
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 12:03
Előzmény: #26749  Törölt felhasználó
#26751
Ebben van valami !!

Poziból , természetesen most jelen pillanatban méretes bukóval !! :-((

De lesz ez még így se !!
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 11:59
Előzmény: #26749  Törölt felhasználó
#26750
Jó Döme!

Told be a házad is!
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 11:52
Előzmény: #26747  ingcapa
#26749
Jó Civin, Drága kétkedők, anyázók (sic.)!

Nem gyakran írok ide, de mint aki már a 90-es
évek óta nyomon követi a Humetet és Civint, engedtessék meg, hogy elméletet leírjak ide, ha már Civin nem írhat mindent le. Hátha beletalálok abba ami Civin mesteri (ha így van akkor tényleg az!) technikája a cégvásárlásokra. Hátha, ezzel kevesebb pánikoló lesz, persze nem biztos hogy az elmélet valós.

Nos, akkor az elmélet, röviden, egy egyszerű példán:

1. A HUMET kibocsát 1 millió részvényt, névértéken, azaz 6 forinton (piaci ár 70 Ft).
a. A HUMET saját tökéje 3 millió forint
b. A HUMET kasszájába befolyik 6 millió forint

2. Közben
a. A részvények a „baráti kezeknél parkolnak”, nem adják el, a részvényeket egy felvásárlásra tartogatják a HUMET érdekében
b. A HUMET keresi a potenciális felvásárlási célpontot

3. A HUMET megtalálja a felvásárlási célpontot

4. A célpont: REANALIS KFT
a. A REANALIS KFT saját tőkéje: 1 millió forint

5. Jó Civin, megegyezik a REANALIS KFT tulajdonosával, hogy megveszi a cég 51%-át
a. A REANALIS KFT 51%-nak vételára: 35 millió Ft

6. A tranzakció, azaz a vételár kifizetése az alábbiak szerint történik meg.
a. HUMET ad 5 millió forint készpénzt
b. Baráti kezek átadnak REANALIS KFT tulajdonosának 400.000 db részvényt (piaci ár 75 Ft), azaz 400.000x75=30 millió Ft
i. A részvények adásvételi szerződésben szereplő vételára 10 Ft/részvény, azaz 400.000x10=4 millió Ft
c. Azaz, REANALIS KFT tulajdonosa, bár papíron csak 9 millió Ft-ot kapott cégéért, eközben a kapott KP és részvények piaci értéke 35 millió Ft!!!

7. Kinek miért jó ez?????
a. Ha a tőzsdén realizálja REANALIS KFT tulajdonosa részvények nyereségét, az kedvezőbben adózik, szemben, ha 35 millió KP-ért adta volna el a céget, akkor annak sokkal kedvezőtlenebb az adózása
b. „Baráti kezek”-nek, akik cserébe a HUMET-nek tett szívességéért csinálnak 4 Ft/részvényenkénti nyereséget – nyereségadó (Nem rossz, még ebben az esetben 66%! – adó)
c. HUMET saját tőkéje növekszik, HUMET egy részvényre jutó cégértéke növekszik-stb.
d. Rsézvényesi érték növekszik

8. Kinek nem jó ez?
a. Államháztartásnak: REANALIS KFT tulajdonosa kevesebb adót fizet…..
b. Kisrészvényeseknek: hiszen nem értik mi van, azt hiszik ki lettek semmizve, hiszen ők nem vehettek 6 forintért részvényt, értsd nem hígíthattak.
c. Transzparenciának: hiszen nem tipikus tőzsdei manőver alapján lett megvéve REANALIS KFT.

KONKLÚZIÓ - rövidtávon:
o Civin lop (sic!)
o Kisrészvényesek egymást hergelik, buknak
o Civin próbál magyarázni cégértéket, amivel kisrészvényesek nem foglalkoznak, csak a hígítással foglalkoznak.
o Civin tovább magyarázkodik (nem valós okokról)
o Részvényár tovább esik
o Civin megjegyzi: jah, van olyan részlet is amiről nem beszélhetek (lásd 1-től 6. pontig)

Középtávon:
o Ismét jó hírek, eredmények, stb.
o Kisbefektetők, spekulánsok megveszik 20%-kal feljebb a részvényeket mint ahol kidobálták…..
o Az APEH, PSZÁF, ki tudja talál-e megfoghatót az 1-től 6. pontban olvasható konstrukcióban.

SZUMMA:
A fenti persze csak egy verzió, ennek többféle variációja lehet. És persze csak a képzelet szülte……

János, mit gondolsz? No comment???

Üdv,

Döme

Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 11:51
Előzmény: #26745  Törölt felhasználó
#26748
Műterem! Egy kicsike öszkomfortos műterem!
Eladó! Még nem hirdettem, mert egy kicsit fel kell újítani. Amit a szoba rész ki lesz festve, parketta stb. akkor kezdem hirdetni, fszoba és a konyha fel lesz-é újitva vagy úgy ahogy van elviszik , nem tudom. Remélem lesz rajta 1v. 1,5M haszon.
Így felújitatlanul azért nem hirdetem, mert ha most rögtön eladnám, -úgy érzem másnap már a pénz javarésze ismét az EQ-ban lenne.
Ez a tözsde kezd szenvedélybetegséggé válni nálam.

ingcapa 2008. 06. 06. 11:47
Előzmény: #26746  kurazsi-mama
#26747
Civin úr!
Mi van a phyl akvizícióval?
Esetleg a ceva per végéig kivár?
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2008. 06. 06. 11:34
#26746
Na! Ismét gyarapítottam a csomagomat. Bízom Önben Civin ÚR!
Hajrá!
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 11:18
Előzmény: #26743  Törölt felhasználó
#26745
Lakás vagy telek?
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 11:18
#26744
Jó Kiscsacsi,

Nem nyugtathatom meg, ha nem akarja. A számok magukért beszélnek, ennél többet nem tehetek, tehát nem is teszek. Legyen elég annyi, hogy a HUMET® jó befektetés, mert a papírnak fundamentális alapja van és komoly részvényesi érték teremtődött. Ma irreálisan alacsony áron forognak a papírok, mindegy miért.

Az jut az eszembe, hogy annak idején – mint talán Ön is emlékszik – a csődben 29 forint követelésért adtunk egy kibocsátású részvényt és sokan, hosszú ideig a fülük botját sem mozgatták, nem adták meg az értékpapír-számlájuk számát, hiába könyörögtem. Aztán az árfolyam hirtelen emelkedni kezdett és napokig nem csináltam mást, mint transzferutasításokat adtam, annyira fontos lett mindenkinek a telefonszámom meg az email címem. Nem hitték sokan, hogy a HUMET® filléreknél többet érni fog… és no lám; egyszerre kapkodtak érte.
A másik sztori egy újságíró és köztem esett meg, aki azt kérdezte az első 1998-as első alaptőke-emelésemet követően – Mondd János, hogy lehet egy ilyen cégbe pénzt betenni? – és én nem adtam választ, csak annyit – „próba szerencse”. Na ez az újságíró hívott fel 2000 tavaszán, hogy most már érti – én meg nem értettem miről beszél, aztán leesett nekem is a tantusz: egy másfél évvel előtti kérdésére megkapta a választ…
Ne felejtse el, hogy a tőzsde az a hely, ahol a tárgyak lefelé esnek; az eladó úgy véli drágább már nem lesz, a vevő meg azt gondolja, ennél olcsóbb nem lesz. Tegye fel magának az adekvát kérdést (ha még nem adott el, de erre készül): a HUMET® már soha nem lesz drágább?

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 11:15
Előzmény: #26741  Törölt felhasználó
#26743
Azt be is fektettem egy ingatlanba,- az nem a nyeszen volt - így szerencsére ki tudtam vonni a tőzsdéről. Perzse mondanom sem kell, hogy azon is volt rendesen bukó!
Örülök, hogy legalább az a mani nem részvényekben van, mert az elmúlt félév
nekem nagyon keserves volt itt.
kissherceg 2008. 06. 06. 11:14
Törölt hozzászólás
#26742
Törölt felhasználó 2008. 06. 06. 11:07
Előzmény: #26740  Törölt felhasználó
#26741
Kiscsacsi, örülj inkább, hogy azt a 2,5 milló forintnyi humetet eladtad, mikor 2-3 hete mondtad, hogy a csomagod kisebbik elhanyagolható részét értékesítened kell. így legalább az a rész megúszta az esést!

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek