Ez semmi. A legjobb, amikor valaki államháztartáson belül pozíciót cserél, és közben kap 6 havi végkielégítést. Ma már ez sem számít pofátlannak, pedig ez valójában bicskanyitogató.
Mekkora pofajuk volt 12 éve a pofátlan - értsd 2 mFt fölötti - végkielégítések miatt. Most meg havi fizetés ...
Törölt felhasználó2022. 07. 17. 19:37
#70
"havonta bruttó 1 979 400 forintot kaptak a miniszterek a munkájukért. Május 25-től viszont 2 632 800 forintra nőtt a fizetésük." . "Orbán Viktor döntése alapján az államtitkárok fizetését is megemelték, 1,75 milllió forintról 1,9 millióra." . Nekik sajnos nem sikerül 50000 Ft-ot megspórolni, muszáj segíteni.
segítségre főleg azok szorulnak, akik nem képesek saját magukon (önhibájukon kívül) segíteni. Megoldást is főleg az ő számukra kell keresni. Nekem pl. nem kell segítség a KATA megszüntetése miatt, mert én a nyertesei között leszek, ennek ellenére tiltakozok ellene, mert tudom hogy sok ember helyzetet nagyon megnehezíti.
"A nyugdijasok zöme fityisz szavazó. Nekik kellene a saját szemükbe nézniük. Tükörrel.." . Így igaz. aki a Fideszre szavazott az most nyugodtan nézzen a tükörbe. De ha valaki olyan megoldással próbálja leplezni, ami nem a rászorulókon segít, szerintem az is a tükörbe nézhet. A topic lényege, a megoldás hogy mindenki takarékoskodjon (már ha tud), a rendszeren nem kell változtatni.
Tudom hogy ennyi a nyugdíj. Arról hogy 115000 Ft a sokak nyugdíja az nagyon is nagy probléma. De egy átlagos magyar 20-65 év között én szerintem így tudna spórolni Pl amit előbb írtam a napi kalória bevitelre is oda lehet figyelni. Csak még kell nézni mennyi elhízott ember van itthon. Azzal is sokat tudnál pénzt megtakarítani
Nem érteted meg a lényeget. Elsősorban nem azoknak kell megoldást találni, akik 50000 Ft-ot tudnak spórolni, hanem azoknak akiknek megélhetési gondjuk van/lesz. (Nézz utána tényleg 11000 Ft körül kapnak a legtöbben nyugdíjat) Azokkal nem foglalkozol. Olyan megoldás kell, ami rajtuk is segít. A Te megoldáson nem ilyen. De hogy a topic témájához is hozzászóljak. Minden családba csak egy kocsi kell és máris többet lehet megtakarítani. Szerinted ilyen megoldásokra van szükség az országban?
Törölt felhasználó2022. 07. 17. 13:15
#62
Néha azért bűnözők egy picit. Hozzá adott cukor nélküli kakaós csigát vettem az imént. De már a második nem fér bele. Na nem a pénz miatt mert tullepnem a napi max kalória fogyasztást De fogalmazhatnank úgy is a figyelsz a napi kalória bevitelre 1 nem fogsz elhizni 2 pénzt takarítás meg
Egy újabb spórolási tipp Azt kell tudni hogy amatőr sportoló vagyok. El is kezdtem pár hónapja számolni a napi kalória bevitelt nemrég.amit megettem egy nap. Kicsit túl lőttem a bevitelen.
A topikgazda jó úton jàr, mert felismerte a megtakarítás fontosságát. Ez annál fontosabb, minnél szegényebb valaki. Ha nincs megtakarításod, akkor befektetési célú tőkéd sincs, illetve totálisan ki vagy szolgáltatva az égvilágon mindennek.
Ne haragudj de ez a topik nem erről szol 3dolgot írtam le. Vagy 4 ami igazán mellozheto Amit a idős szulokrol írtál tudd rólam amíg én élek soha nem fogom hagyni hogy az anyám ehezzen. Inkabb akkor én nem fogok enni. Felesleges autózás a városokban - Napi 4-10km kérdem én Minek? Cigaretta. Napi egy doboz
Magyarország egy elöregedő ország. A nyugdíjasok legtöbbje 110 ezer Ft körüli nyugdíjat kap. Komolyan gondolod, hogy ebből meg lehet spórolni 50 ezer Ft-ot? Vagy ők nem érdekelnek Téged? Fő hogy a Fidesz maradjon. Akkor hogy tudsz a szüleid szemébe nézni?
1956-ban elsődlegesen nem az oroszok ellen volt a forradalom. Az csak egy következmény volt
Törölt felhasználó2022. 07. 17. 07:16
#51
Én tudom hogy lehet TÖBB mint 50000 Ft-ot spórolni havonta. Olyan kormányt kell választani, ahol nem 420 Ft. egy euró.A forint még a hrivnyával sem képes tartani a lépést. https://cdn.portfolio.hu/articles/images-o/h/u/f/hufuah220309-519111.png . Persze nekik könnyű, ott nem háborús helyzet, hanem csak háború van. 300 Ft-os eurónál nem 50000 Ft-ot spórolnánk havonta.
Azért mert Jaltan a nagyhatalmak USA és Churchill odadobtak minket Sztalin nak 1956 ban forradalom volt az oroszok ellen. Nagyhatalmi játszma áldozatai voltunk akkor is..
Eu ide, Usa oda, az elmúlt 12 évben fel lehetett volna készülni. Nem ez történt. :( Elpazaroltak értékes éveket. Sokan kitudjuk fizetni a rezsit, akik előre látóak, te meg rizsát eszel, könyvtárból wifizel, én meg steaket eszek, ha úgy szottyan kedvem, meg annyit telefonálok, amennyit akarok... Sajnálom, akik elhitték, hogy a rezsicsökkentés kitart a végtelenségig. Erre azt tudom mondani, Jó reggelt!!!
Néztem a gáz tőzsdei árát. Tavaly szeptemberi árfolyam emelkedés megvan? Egész EU ban ez van. Ennek semmi köze Orbán hoz. De bocs ez nem politikai topik. Pár ötletet írtam a sporolasra.
ha attól boldogabb vagy orbán elcseszéseit az eu-ra, az usára és az ukránokra fogod, akkor tegyed. putyinra még talán ráfoghatnád egy részét, de a forintgyengítést, amitől minden energiahordozó ára megnőtt, az orbánnak köszönheted.
mi már az ukránok nélkül is szarul álltunk. Ne kend légyszíves az ukránokra... Szerintem te se néznéd jó szemmel ,ha az országot megtámadnák,harcolnál ugye ?? vagy mindent odaadnál az orosz elvtársaknak szó nélkül amit kérnek??
Nem akartam itt politizalni de akkor ezt ne csak Orbán Viktornak köszönd meg hanem a hihetetlenul okos Usanak EU nak és Putyinnnak és nem utolsó sorban az ukrán politikai vezetőknek. Gratulálok nekik Köszi
Jaaaa, így már értem :)) Ha nem kapcsol lámpát, akkor áramot se kell fizetni, gyertya olcsóbb, de ha lakás, vagy albérlet sincs, akkor azt se kell fizetni, utca, erdő, ingyen van... :))
"Majd a miniszter úgy fogalmazott, hogy az infláció leszorítása és a szankciós politika lényegében betolja Európa gazdaságát egy mesterséges recessziós környezetbe. Akkor úgy fogalmazott, hogy ha a gazdaság lassul – márpedig lassulni fog –, akkor azt maximum fél évvel követi a munkaerőpiac visszaesése is. Ez pedig azt eredményezi, hogy a munkaerőpiacokon válság fog kialakulni, és ebből végül politikai értelemben is probléma keletkezik."
Példát veszek a Chilei diaktol Megbeszélttuk hogy mit evett mi volt az ebedje tegnap. Rizs, zabkása.. Internetje csak a könyvtárban van.... .. Hát mit is mondjak elég szegényesem el a srác itt. . Én meg hozzá képest dözsölök. Ezen elgondolkoztam... Fizetni akart nekem a tanításért valamit, én csak egy üveg vizet kértem tőle.. Ha találkozol egy nálad szegénnyebb sorsú emberrel én special el gondolkozok azon hogy hogyan tudnék kicsit visszafogottabban élni.
Abszolút. Szarásig. Csak meg kell nézni a KATA tüntetésen az egy négyzetméterre jutó NIKE csukák számát. :) . A jegybankár bűnözők a 2010-es években indítottak egy olyan programot, hogy "minden proli lábára NIKE csukát". Ennek jegyében nyakra-főre nyomtatták a dollárt, aztán a zseni MArio Draghi lekövette az ECB-ben őket. Matolcsy+ vitya meg aztán még pár lapáttal rádobott, és akkora buborékot hozott össze a magyar gazdaságban, hogy én még olvasni sem olvastam ekkoráról a világban. . Na, most ez "a minden proli lábára NIKE csukát" program bedőlt. Infláció lett belőle, meg adóssághegyek, amik maga a alá fogják a világgazdaságot temetni. A magyar gazdaságot meg 40 évvel fogja visszavetni.
Törölt felhasználó2022. 07. 16. 20:40
#28
Ma is 3voltunk. 3latogato. Ott voltam 12tol este 6ig. Egy néger srác egy öreg úr és én voltam. Pedig sok szolgáltatás nyújt. Főleg a mai kor emberének ingyen WiFi
Az elszabadult energia árak miatt írtam pár ötletet. Ahogy olvastam kB 50000ft fognak nőni a havi kiadások.. Ha az ország GDP nézzük biztos nem ezt a 3.vagy 4 dolog fogja húzni a nemzet gazdaságot Direkt nem írtam azt hogy ne menjünk a Balatonhoz.
De miért akarsz spórolni? Inkább költs többet ennyivel, segítesz a gazdaságnak is.
Törölt felhasználó2022. 07. 16. 15:10
#23
Én pl úgy fogok augusztustol spórolni hogy pont akkor fog lejarni a husegido a telefonon. Atvaltok feltolto kártyára. Egy évre 2000ft tal Messengeren tudok komunkilalni. Az internet meg a könyvtárban ingyenes. EZ pl 50000 vagy 60000ft per év
Onlyfanset lemondod és máris spóroltál 50e-et XD Biztosítás újrakötéssel 1-10e ft fogható. Netflix és társaival ugyancsak 2-20e ft között (attól függ, ki hány szolgáltatásra fizetett elő). Amit első hsz-ben is említésre került, cigi + alkohol mellőzés. Kevesebb bulika, kajarendelés stb... :)
Ezt a három dolgot írtam le.ami tényleg nem olyan fontos. A barátnőm is megdicsert hogy mióta nem eszek kenyeret egyre jobban megy le a hasam és nincsen már pocakom...
Sot, hamarosan magasabb lesz az amortizacio allo autora is, ha elesednek a magasabb rezsi majd muzemanyagarak mindenki szorna majd ki a kocsikat, de nem veszi majd a qtya se meg toluk.
Ja és közben nem ömlik a víz a zuhany rozsabol épp csak folyik.
Törölt felhasználó2022. 07. 16. 10:51
#8
Egy újabb spórolási tipp jutott eszembe Egy példa Vissza járó vendég vagyok a Bűkkfennsíkon egy turista házban. Ott a legfontosabb kincs az ivóvíz mert 800meter magasan van. Nála csak úgy lehet zuhanyozni, hogy egy 200ft érmét bedobok és 2percig jön a meleg víz... Felnőtt embereknek gyorsan hoza lehet szokni. Nem is gondolnátok hogy 2perc alatt is le tudok zuhanyozni meleg vízzel.
Sok kicsi sokra megy,igazad van.Az amortizáció nincs összefüggésben a futásteljesítménnyel.Akkor is működik,ha áll a szgk.Nekem km költségem több év és különböző kocsi típusok esetében 80-150Ft/km között mozgott.Nem volt 0 km-es kocsi,6-10 évet használtam egyet-egyet,évi 12-25 ezer km futással. Az éves költség 65%-a az üzemanyag költség.Karambolom nem volt.Vadi új kocsinál más a helyzet.
Első tanácsom Felesleges városi kocsikázást mellőzzük Pozitív hatások Tisztább városi levegő, vastagabb pénztárca Ha gyalog megyünk bevasarolni vagy a munakehelyre meg az egészségre is pozitív hatással lesz. Egy átlag magyar autós mennyit költ uzemanyag rá havonta.?(A kocsi amortizációs költsége csökken) 20000ft? Ha mostantól csak fele annyit használnak? 1pont :10000ft Cigaretta Ha a családban 2cigiznek és naponta elszivnak t egy dobozzal kB 1500ft Mivel ez teljesen rossz szokás ki is lehet húzni a mindennapokbol 2.pont 30*1500ft =45000ft 3pont a kenyér elhagyása vagy mérsékelt fogyasztasa-szinten jót tesz az egészsegnek 3.pont :5000ft ha nem több havinta Ki is jön az 50000ft
Hogyan spóroljunk 50000ft havonta