Opus, 4ig, waberers, wallis, est és társai. A "kispapírok" zömében a kisbüfik veszteségben üldögélnek, de még sokan elhiszik, hogy ingyenebéd létezik. Józan gondolkodású topik szükséges, hogy ne csak a felbeszélőket olvassák.
Kulturált megnyilvánulás szükséges!
Neked van igazad, a kormány a betétekben parlagon heverő pénzhegyet akarja munkára fogni, miért fizetne külföldinek, azzal az ország szegényedik, facebookra tettem föl hétvégén: "Csaba KissJúnius 10., 9:54 · Többen kérték ki a véleményem az új állampapírral kapcsolatban, illetve fórumokon megy a vita, hogy mi jobb nála, van aki szerint minden, szerintem attól függ, aki Kenny Weish a tőzsdén annak biztosan, aki nem szerintem a legjobb pillanatnyilag.A vita tárgya az inflációkövetővel való összevetés, 1x nem lehet mind a kettőben egyforma hozam, ha az infláció magas/alacsony szélsőségét nézzük, magasnál veri a követő, de szerintem akkor sem sokkal az újat, alacsonynál a most bevezetett a tuti a sávosan emelkedő előre rögzített hozam miatt. A 10 éves bull a gazdaságokban kifulladni látszik, recesszióra még egyelőre nem számítok, csak az EU-ban, mint Németország, Anglia. Gazdasági visszaesés velejárója a defláció, bérinfláció nincs, sőt a munkanélküliség növekedése miatt még kevesebb munkabérért is találni jelentkezőket, ekkor a fix kamatozásút érzem jobbnak. A hazai infláci 3,8% volt 5%-os GDP növekedés mellett, germániában 1% növekedésre jutott 2% alatti infláció, ezt fejből írtam, pici eltérés lehet a ténylegessel. A másik lehetőség a befektetési alapokba történő befizetés, a hozamok harmatosak és itt már egyből a be/kilépési költség tetemes. Egyszerre nem lehet bennük az irány esés/emelkedésre játszás, mert akkor hozam sincs, mert a nyereség/veszteség kioltja egymást. 2008-ban volt 60%-os - is némelyiken. Paulson a híres shortoló először gazdaggá tette a befektetőit a jelzálogfedezetes értékpapírok elértéktelenedésén, utána túltolta 30% veszteségei voltak éves viszonylatban, az alapjából menekítette mindenki a pénzét. Alacsony pénzügyi ismeretekkel rendelkezőknél én nem látok jobbat, ez a téma idevág a 10 oldalas tőzsdei összefoglalóm záró bekezdésébe, sárgával kiemelve a lényeg. "
Felesleges beszélgetnünk,mivel ezek szerint te nem hiszel az inflációban. Ez a kulcsa az egésznek. Tudod amúgy a belinkelt dolgon kívül miért kell főleg hazai forrás?
Ezt megtehetné 4 %-on is. Pontosan tudják és eltervezték ezt. Nem jótékonyságból fizetnek ki plusz milliárdokat. Az infláció már most is velünk van. Nézd meg a grafikonokat. Azok beszédesek.
Jó meglátás, idáig senki nem jutott el. Valóban lehet kihatása, de ez még a jobbik eset, hogy nem hulladék részvényekbe teszik a pénzt. Abba persze ne menjünk bele, hogy ezzel magas inflációra készül a kormány.
Nem tudom előkerült -e, de a MÁK plusz szerintem jelentős szerepet játszik a gyengeségben. Egy hét alatt 500 milliárdot jegyeztek magyar magánszemélyek, vlószínűleg a tőzsdéről is jelentős - több tízmilliárdos - spekulatív tőke indult meg a biztos, és már szemmel látható hozam felé. Ha valaki csak pár tízmillióval kiszáll bármelyik kicsiből az már sok százalékos esés.
A kapitalista rendszer egy kizsákmányoló rendszer. Teljesen mindegy, hogy milyen formában történik meg, a munkást, vagy befektetőt kell kizsákmányolni. Mindent megtesznek, hogy a saját játszóterükre becsalják a méhecskéket ( azért nem írok birkákat, mert az egyesek szerint sértő) és elvegyék a mézüket. Azután cukorsziruppal megetetik őket, télen meg ne haljanak, azután kezdődik előről. Dolgozd hülyére magad, a pénzedet meg add ide nekünk! Megvolt a 7 év kánaán, kezdhetünk aggódni.
És ami rossz ómen pluszban, hogy a bux már nem tud menni fel érdemben fél éve. Elfogyott a kraft, pláne, ha kint borúsra fordul az idő. A Bubix-ból is látszik, hogy a lefelé menetben vagyunk. A kérdés, hogy hol.
Hanyatló kispapírok kora - Nagy összeomlás jöhet!
Kulturált megnyilvánulás szükséges!