Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Magus_21
Magus_21 2021. 06. 17. 14:45
Előzmény: #2796  Törölt felhasználó
#2800
Szegény Dánok ki fognak kapni kettő góllal, így erre is jó lehet az 1:3 a Belga oroszlánoknak :)
Zsh9999 2021. 06. 17. 14:44
Előzmény: #2797  Törölt felhasználó
#2799
Észak korea szumozik nem focizik :)
Magus_21
Magus_21 2021. 06. 17. 14:43
Előzmény: #2795  Törölt felhasználó
#2798
Ukránok nyernek:
 3:1
Törölt felhasználó 2021. 06. 17. 14:18
#2797
Hollanda Ausztria Mecsre mit tippek?
Törölt felhasználó 2021. 06. 17. 14:17
#2796
Dánia Belgium mit tippeltek?
Törölt felhasználó 2021. 06. 17. 14:16
#2795
Ukrajna Macedónia Mecsre mit tippeltek?
Peterbond 2021. 06. 16. 23:43
Előzmény: #2788  szieszta
#2792
"Éppen Ronaldóról mondták, hogy a tehetsége mellett csak az elhivatottsága nagyobb. Azt mondták, első az edzésen és utoljára megy el, de otthon is sokat gyakorol."
.
Pontosan. Van az a közkeletű hitt hogy vannak a tehetségek akiknek minden könnyen megy meg a keményen dolgozó zongoracipelők akiknek meg kellett dolgozniuk érte hogy oda jussanak. De a valóságban Mindenki ( na jó majdnem mindenki ) keményen dolgozik már profi szinten. Messi, Mbappé, Halland mindd mind akármekkora tehetségük is van irtózatos munkát fektett bele. Ezzel nem Ronaldo érdemeit akarom elvenni. Ebben valószinűleg ő messze vezet így is.
WLM 2021. 06. 16. 19:32
Előzmény: #2790  PusztaPutyin
#2791
Tiszteletem Drága Vezér !! Viszont. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 16. 18:49
Előzmény: #2789  WLM
#2790
+1
WLM 2021. 06. 16. 18:13
#2789
Sziasztok, szia Peter ! Én kellemesen csalódtam a magyar válogatottban ,azt hittem csúnyán kiszopunk ,hát nem egészen  úgy lett. Több barátom kint volt a meccsen ,engem is hívtak, de végül nem mentem el. Nálunk néztük a meccset két másik barátommal és a barátnőmmel.Amikor berúgtuk a gólt amit végül nem adtak meg ,mindenki ordítva felugrott ,én tátott szájjal ülve maradtam és azt hittem tökön szúrom magam  azért, hogy hogyan lehettem akkora barom,hogy nem mentem ki a meccsre.A portugálok végül Ronaldo-val az élen (akit nagyon tisztelek nem csak a focitudása miatt)lehiggasztottak.Ennek ellenére úgy gondolom, hogy fejlődött a csapat fejlődött a magyar foci.Nem vagyok sportközgazdász,így nem tudom, hogy x milliárdért mennyi foci jár,de ha a közbeszerzésekből indulok ki nyilván több .Az viszont szerintem rossz út amit a szomszéd havercsótány anyukája mondott amikor kissé szomorkásan kimentem az udvarra és elújságoltam neki,hogy komoly küzdelemben vesztettünk. A válasza: juhhuuuu.
szieszta 2021. 06. 16. 17:20
Előzmény: #2786  Törölt felhasználó
#2788

Éppen Ronaldóról mondták, hogy a tehetsége mellett csak az elhivatottsága nagyobb. Azt mondták, első az edzésen és utoljára megy el, de otthon is sokat gyakorol. Állítólag egyszer partyt szervezett, de a nagy zabálás helyett egy kis egészséges kaja mellett erőnléti edzést tartott.
Az egyik edző ismerősöm mondta, hogy nem azért nem tudnak több meccset játszani, mert elfáradnak, hanem a sérüléseket kell kiheverni.
szieszta 2021. 06. 16. 17:11
Előzmény: #2783  raus
#2787

Én 10 éve  hagytam abba  a focit, csak egy falusi csapatban, "dzsungelligában" voltam kemény hátvéd.
Még mi is különböző figurákat gyakoroltunk, több kevesebb sikerrel.
Én azt gondolom, hogy az erőnlét, ezen a szinten már nem kérdéses, ezek a fiatalok ennek élnek. Ráadásul focistákkal  Dunát lehetne rekeszteni, így a gyengébbek hamar kipotyognak.
Itt most Európa legjobbjai fociznak (sőt, jó sok nem európai is honosítva van). Így egy 10 milliós nemzetnek fel kell kötni a gatyáját.
Törölt felhasználó 2021. 06. 16. 16:57
Előzmény: #2784  Peterbond
#2786
Ezzel egyetértek. és még hozzátenném a helyes táplálkozást is ami sokat számít. valamint a pszicihikai ellenállóképesség az akaraterő kialakítását, amit meg az állandó versenyhelyzet ad meg. 
Horvát szakember mondta,hogy náluk azt a gyereket választják ki és építik tovább, akinek a legerősebb az akarata, vagyis akit nem kell külön motíválni,mert magától a legjobbra törekszik, gyakorol. pld ha játék közben felrúgja valaki és reklamálás helyett rögtön pattan is fel és küzd tovább az a legjobb kiválasztási módszer.
Peterbond 2021. 06. 16. 16:21
Előzmény: #2783  raus
#2785
"Gera ilyen! Szoboszlai schön Schaffer talán még jobb lesz!!"
.
Reménykedni lehet de előbb legalább egy szezon játszanak végig egy top ligában és akkor beszéljünk róla. Még megértem ha Szoboszlaitól ezt várod de a másik kettőnél azért ez még nagyon korai mondani.
Peterbond 2021. 06. 16. 16:16
Előzmény: #2781  szieszta
#2784
Azért a foci még nem egyszerű gyorsfutás vagy magasugrás. Még rengeteg minden múlik az egyéni dolgokon, kreativitáson váratlan megmozdulásokon. Különben nem lennének Mbappék, Messik és Ronaldok és Ibrahimovicok a pályákon és a góllövőlisták élén. Az viszont tény hogy a sport sokkal profibb lett. Már nem lehet pocakkal 35 évesen BL döntőkben 3-4 gólokat rúgni. A képzés a fejlesztés a játékosok fizikai felépítése ( majdnem szó szorosan felépítése ) nagyon fontos lett. Rengeteget számít a taktikai fegyelmezettség is. A hgyengébb képességű csaptok is pont ilyenek miatt képesek meglepetés eredményekre. Ezekben sok esetben le vagyunk maradva DE.
.
Azt nem mondanám hogy bármelyik nép futball nemzet lenne vagy sem. Pont hogy bárki sázmára elérhető megfelelő képzéssel, munkával és persze megfelelő szakképesítésű segítséggel hogy jó futbalista legyen. Persze minél nagyobb tehetség annál nagyobb lehet belőle de nem csak a Messi szintű tehetségek elött van út és mint megannyi példán át látszik nem csak a brazilok, portugálok rendelkeznek tehetségekkel hanem lehet azt bárhol találni ( afrikától a hideg skandináviáig, az Usától Japánig ). Szóval nincs olyan hogy a magyar futball nemzet és a vérében van a foi és olyan sincs hogy a magyar alkalmatlan a modern focira szvsz. Mindenki ugyanolyan esélyel indul benne.
raus 2021. 06. 16. 15:34
Előzmény: #2781  szieszta
#2783
Persze van taktika de van sok tehetség gyakorlás erőnlét!! Erőnlét akarat sokat számít és ha van mellé tudás fineszeseg( pl kötény) akkor nagy lehet a játékos! 
Gera ilyen! Szoboszlai schön Schaffer talán még jobb lesz!!
szieszta 2021. 06. 16. 15:16
Előzmény: #2780  Peterbond
#2782
A futballba ölt milliárdok nagy része nem a fociban csapódik le, hanem a csókosok zsebében.
szieszta 2021. 06. 16. 15:13
#2781

Nem értek a focihoz, de azt gondolom, hogy a Magyar, nem focinemzet. Puskásék miatt azt hisszük, hogy a Magyar focipályára termett, de ez nem így van. Puskásék maradandót alkottak, de abban a korban, mikor még a grundon tanulták a "taktikát", inkább az akarás, szerencse és az összeszokottság hozta az eredményeket.
Most már a sport teljesen másról szól. A taktika került előtérbe, amikor nincs rögtönzés, hanem a betanult figurákat kell tökéletesen végrehajtani. Ezeket meg az edző találja ki és tanítja be, minden egyes ellenfelet kielemezve.
A sportot tudományos szintre emelték, ahol századok döntik el, hogy valaki bajnok lesz, vagy nem .
Peterbond 2021. 06. 16. 14:47
Előzmény: #2777  Dehogynincs
#2780
Akkor most tisztázzuk. Vissza lehet olvasni az összes korábbi hozzászólásom szóval tévedés ne essék. én nem a játékosok fejlődéséről, képzéséről beszéltem és sehol se beszéltem arról hogy ez a futballba ölt milliárdok eredménye. Oldalakon keresztül vitáztam arról hogy jelenleg messze gyengébb a játékos képzésünk és nincsenek vagy alig vannak magyar játékosok akik megütik a nemzetközi szintet akár csak a 2000-es évekkel összevetve is. A válogatotnál a keret ereje gyengült Szoboszlai és Orbán ittléte ellenére is és erz a játékosképzésünk eredménye. 
.
Szóval nem tudom min vitázunk? sehol se állítottam hogy ezek jók sőt. Azt írtam a válogatott taktikailag jobban fel van készítve. a Szövetségi kapitány jobban felméri a keret lehetőségeit és ahhoz igazítja a taktikát ( ez régen pl nem volt így ) és azt át is tudja adni a játékosok pedig követik is. Dárdai-val kezdődött ez de ő neki viszonylag gyorsan távoznia kellett, Storck pedig egy jó EB után azért képes volt beleszaladni egy Andorrai vereségbe is. Hozzájuk képest Rossi több időt is kapott de egyenlőre úgy néz ki él is vele.
jang 2021. 06. 16. 12:08
Előzmény: #2778  jang
#2779
Én köszönöm a srácoknak, hogy visszahozták nekem azt az élményt, ami 2016-ban megvolt a franci EB-n.A nemzetközi top foci sem köt le már különösebben (nem gondoltam volna korábban , a komolyabb tétmeccseket meg-megnézem de nem hoz különösebben lázba, a hazait még mindig inkább valami különös poénból követem :)), de ez most más érzés volt. Még a meccs előtt sem hittem benne...
jang 2021. 06. 16. 11:36
#2778
Sajnálom a fiókat, megérdemelték volna a pontszerzést összességében.
Extrát játszott Szalai Ádám, Gulácsi és Orbán. Szalai Ádi játszott úgy, ahogy egy EB meccsen kell, nála érződött a megalkuvás nélküli tenni akarás, hajtás, rafkósan tette amit éppen kellett, harapott színészkedett, veszekedett stb. és persze futballozott, már amennyire tudott és lhetett a képességbeli és tán képzettségbeli fölényben lévő portugálok között, erős pozitív példa volt a társak felé. Kár, h. néhány játékos  szemében félelem vagy kishitűség volt néha felfedezhető, főleg a középpályán, és ez a megmozdulásaikon is érződött, ez is főképp az 1. félidőben, a 2. félidőre megérkezett tán mindenki a meccsbe, hitték h. van keresnivalónk.
Orbán Willi jól szervezte a védelmet, a sors általában igazságtalanul oszt ilyenkor negatív szerepet az ilyen kulcsemberre. A védelem többi tagja is hozta amit kell. Gula extrát védett a kapuban.
A középpályán kellett volna talán egy kicsit más felfogásban játszani a pontszerzéshez, Kleiheisler Nagy Ádi adós maradt az extrával. Nego jól szállt be szerintem pluszt adott a csapatnak, a többi csere, hogy nem igazán sült el jól azt nehéz értékelni.Schön pl . gólt lőtt, igaz lesről lépett ki.
Inkább a 80. perc körül visszább kellett volna fogni az agyarakat, a rutintalan győzni akarást gyűrte le a sok-sok komoly, magas színvonalú tétmeccsen begyűjtött meccsvégi rutin (persze az egyéni és csapat képességbeli különbségek mellett), az uccsó 15 perc komolynak ígérkezett (80. perctől), és ez hamar igazolódott is sajna. Premier Ligában edződött ellenfelek, sokszor a hosszabbításban több minden történik, mint a rendes 90 percben...
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 16. 09:15
Előzmény: #2776  Peterbond
#2777
Rossi most nem edző, hanem szövetségi kapitány. Azokból épít csapatot, akik a klubjaikban edzenek. Az kétségtelen, hogy tegnap szinte mindent kihozott ebből a csapatból, ami kihozható volt.
Volt ilyen időszaka Dárdainak és Storcknak is.
Peterbond 2021. 06. 16. 09:07
Előzmény: #2774  Dehogynincs
#2776
Igen errol beszeltem is korabban. A magyar edzokepzes is gyenge. Elmult 8 ev magyar bajnoka mind kulfoldi volt. Rossi, Sousa, Rebrov, Thomas Doll, Carillo stb...
.
Ahogy az a par jo magyar edzo is mint Dardai vagy Low is nemetorszagban kepzodott.
.
Mint irtam az edzoi megjegyzesem csakis Rossira vonatkozott osszehasonlitva a korabbi valogatott edzokhoz kepest. Dardai es Storc iude kivetel ez alol. De a regebbi edzok egy sokkal jobb keretbol nem tudtak kihozni a potencialt ( na nem eb es vb ermekrol beszelunk mint mas sportjainkban ). Most egy kulfoldi megmutatja hogy szerenyebb keretbol is lehet kihozni tobbet is.
.
Es igen latom hogy pl a Fradinal is amikor pedzegettek hogy megy Rebrov a vezetesbe fel se merult hogy magyar edzot keressen.
Peterbond 2021. 06. 16. 09:01
Előzmény: #2773  sanka
#2775
En egyedul Rossirol beszeltem es a valogatottrol. Az altalanos magyar futtbalhelyzetrol es edzoinkrol megvan a velemenyem es ki is fejtettem. A megjegyzesem arrol szol hogy egy jelenleg sokkal gyengebb keretbol hozz ki tobbet mint anno varhidi, egervari, mathaus vagy a tobbiek a hajnal gera dardai kiraly juhasz dzsdzsak fele keretbol. ( mellesleg Dardait es Storck ot is jonak tartom ilyen teren ).
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 16. 08:20
Előzmény: #2772  Peterbond
#2774
Több jó edzőnk is van, de többnyire azok sem a mieink. A légiósok külföldön készülnek, de a honosított Nego Lajosnak is remek edzői voltak annak idején Franciaországban.
sanka 2021. 06. 16. 08:11
Előzmény: #2772  Peterbond
#2773
'A jelenlegi valogatott taktikailag jobban felkeszitett. Edzo szinten reg volt ilyen jo edzonk es szakmai stabunk.'
Ezt nem merném állítani, sehol nem vagyunk a bele őlt mlliárdokkal sem.
Ha pénzbe kerül, hogy a gyerek eljárjon focizni, az hozza magával, hogy a tehetségek elveszhetnek, biztos van más probléma is.
Peterbond 2021. 06. 15. 23:18
Előzmény: #2771  kupec
#2772
A jelenlegi valogatott taktikailag jobban felkeszitett. Edzo szinten reg volt ilyen jo edzonk es szakmai stabunk. Ez mindenkeppen elorelepes. A jatekos keret az viszobt sokat gyengult. Igy a jelenlegi keret erejet nezve tenyleg nem volt rossz a mecs jo resze. Csak az a kar hogy ugy kell nezzuk mint anno San marino ellenunk a 3-0 utan. Hogy ettol a kerettol nagy erdem hogy tobb mint egy felidoig partiban volt egy nala sokkal jobb kerettel szemben.
.
Ha keresunk remenykeltot akkor shaffer es schon ( tuti rosszul irom a nwvuket elnezest ) jateka lehet az. Szalai attila es sallai talan tartosan tudja hozni majd a jo szintjet. Es jovore nezve meg Szoboszlai ott van. De sajna rajta kivul sehol se latok Gera Dardai stb szintu jatekosokat a keret korul vagy olyat aki kinoheti oda magat. Ahogy sajna most is latszik hogy Szalai Adam meg 33 evesen is 85 perc utan hulla faradtan is jobb mint barmely mas alternativa amit Rossi lat.
kupec 2021. 06. 15. 23:10
Előzmény: #2769  Peterbond
#2771
Emlékszem, 10 éve pont itt tartott a csapat, csak más összetételben! Ez a fő probléma! Ismét egy taktikailag éretlen, erőnlétben gyenge csapatunk van - vagyis vsz semmit nem léptünk előre az elmúlt években. 
Peterbond 2021. 06. 15. 23:10
Előzmény: #2764  Heisenberg
#2770
"Ha szerencsénk lett volna - ahogy az elmúlt időben többször volt - meg lehetett volna a döntetlen."
.
Volt szerencsenk. Pl elso felido vegen Cr 5 meterrol lotte fole szemben a kapuval. Ahogy Gulavcsi is nagyszeruen vedett, talan legjobbja volt valogatott mecsen. A 3 golrol kb egyikrol se tehetet.
.
A mecs ertekeles szerint mi 0.2 koruli XG t ( helyzetek alapjan varhato gol ) a portugalok 3.4 XG t ertek el. Azaz a 3-0 csak ugy tunik hogy szerencsetlenul jott ossze, es igen eloben nehez is volt megelni hogy csak 6 percet kellett volna kihuzni. De ettol meg nem a szerencsen mult.
Peterbond 2021. 06. 15. 23:05
Előzmény: #2760  kupec
#2769
Eloszor is 9 perc alatt volt 3. 84, 87, 93 perc. Lewandoeskynak azthiszem pont ennyi alatt jott ossze 5 gol a Bundesligaban. Szoval van ilyen. De teny hogy a vegere nagyon elfogytunk mind fejben mind fizikailag. Ahogy szinten egy rutinosabb csapat lehet azt a 6 percet vegigolte volna es behuzza az ikszet.
kupec 2021. 06. 15. 23:02
Előzmény: #2765  PusztaPutyin
#2768
Maradjunk akkor a focinál, és magyarázd el nekem, kérlek, hogy mi abban a reménykeltő, hogy még mindig csak 80 percet bír a csapat, amikor a játékidő 90 perc? 10 éve pont itt tartottunk! 
Zsugabubi
Zsugabubi 2021. 06. 15. 22:43
Előzmény: #2766  Zsugabubi
#2767
 -nem de bár úgy lenne :D
Zsugabubi
Zsugabubi 2021. 06. 15. 22:41
Előzmény: #2765  PusztaPutyin
#2766
Le a kalappal a fiúk előtt, megtettek mindent! Ellenben a portugálok ha 45 percig tart a meccs nem lett volna 0-0 a félidő, és 2016ban is azért lett 3-3 mert összehoztuk mi is a 3gólt. Rohadt jó volt, én is euforikusan drukkoltam, elhittem... De.. ezzel csak azt akarom mondani, hogy a portugálok akkor rúgnak nekünk gólt amikor akarnak.. százból egyszer megverhetjük őket, vagy xelhetünk velük, de ha komolyan veszik a meccset, ők nem fognak nyerni. Igaz ez a franciák, és a németekre is. Sajnos!
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 22:19
Előzmény: #2763  kupec
#2765
Hát a tao ugyanilyen pénz mint amiről te beszélsz, hiszen eltérített költségvetési bevétel. És egyetértek, baromira másra kellett volna fordítani ezeket. Sőt, pénzzel nem csak fejleszteni de kárt okozni is lehet, ezt is összehozták az elmúlt években. De baszki, azt hittem hogy ebben a foci topicban lehet magáról a fociról beszélni. És a magyar csapat mai játéka igenis reménykeltő volt. Na mindegy, nem fogom erőltetni a sport részét, akkor hajrá, közelítsen a mai meccshez mindenki a politikai világnézete szerint. Mondjuk arra már voltak más kiváló topicok is.
Heisenberg
Heisenberg 2021. 06. 15. 22:04
#2764
Ha szerencsénk lett volna - ahogy az elmúlt időben többször volt - meg lehetett volna a döntetlen. A fiúk mindent megtettek, de ez sajnos sima realitás.... Mondjuk most örülök, hogy végül nem cseréltem el a portugál- francia jegyemet a mai napra, mert nagyon utálom az ilyen utolsó pillanatokban ideoda pattanó labdákkal elvesztett meccseket. Túl nagy reményt azért ne fűzünk a franciák ellen sem...
kupec 2021. 06. 15. 22:03
Előzmény: #2762  PusztaPutyin
#2763
Nem a tao-ra gondoltam, hanem arra a sok-sok milliárdra, amit pl. az egészségügyben vagy egyéb, számunkra sikeres sportágban, vagy egyszerűen csak a tömegsportban lehetett volna felhasználni - hisz a játékosok, még ha volt is fiatalítás a csapatban, változatlanul csupán 75-80 percig bírják a küzdelmet mind fizikailag, mind fejben, mind pedig taktikailag. Azaz nincs előrelépés hosszú évek óta! Ezért, vsz, tök felesleges kiemelt sportként kezelni a focit. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 21:53
Előzmény: #2760  kupec
#2762
Szerintem nincs nálam nagyobb ellenzője a maffiaállam tao lopásainak és a nemzeti focializmusnak. De ezt válasszuk már külön légyszi magától a mai meccstől. 
kupec 2021. 06. 15. 21:48
Előzmény: #2756  PusztaPutyin
#2761
Ja még valami: mi az, hogy "majdnem végig bírták". A játékidő 90 perc, plusz/mínusz néhány további perc. Évekkel ezelőtt is ez volt a probléma, mindig csak 80 percig bírták a fiúk.Hol van akkor a fejlődés, amiről mindenki annyit beszélt az elmúlt időszakban?
kupec 2021. 06. 15. 21:44
Előzmény: #2756  PusztaPutyin
#2760
De nem döntetlen lett, hanem 6 perc alatt 3 kapott gól! Gondolj bele: 3 percenként 1-1 gól. 3 perc alatt gól után középkezdésig is nehéz eljutni a labdával, nem hogy egy következő gólt kapni. Ez érthetetlen számomra. Ismét bebizonyosodott, hogy a focit gólra játsszák! Hát ennyit az EB-ről, érdemes volt néhány száz milliárdot fociban fektetni az elmúlt években. Aaahhh!
Zsugabubi
Zsugabubi 2021. 06. 15. 21:27
#2759
De legalább Orbán összehozott egy tizit :D
Peterbond 2021. 06. 15. 21:04
#2758
Hát így mecs után kavarognak az emberben az érzések. Mecs elött mondtam a realitás a 3-0. Ezt hoztuk is. De ahogy a mecs alakult volt időszak amikor már én is elhittem hogy meglehet az iksz, kiszurkolhatjuk érik egy baromi nagy meglepetés. A szurkolás és a hangulat fergeteges volt, már ezért megérte kint lenni. A srácokra egyáltalán nem tudok haragudni. Akartak, harcoltak és hozták magukból a 120%-ot. Volt szerencsénk is ( Ronaldó 5 méterről fölé lőt ) de egy szava nem lehetet volna a portugáloknak ha 84. perc után szétromboljuk a mecset, begyűjtünk 3-4 sárgát és behúzzuk az ikszet. Sajna nem lett.
.
A 3. gólért kár igazán, az fájt nagyon. Akkor nagyon látszott hogy elfáradtunk/ kihagytunk teljesen.
.
Mindenesetre felemelő volt a 60 ezres stadionban a végén a himnuszt halgatni. Ilyenek miatt érdemes mecsre járni.
Zsh9999 2021. 06. 15. 20:15
Előzmény: #2756  PusztaPutyin
#2757
Baromi sok helyzet volt az elso 84 percben, es mak volt hogy nem kaptunk golt beloluk...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 20:12
Előzmény: #2755  kupec
#2756
Azért előtte majdnem végig bírták. Sikerült bevinni egy utólag (jogosan) lesnek ítélt gólt, ezek után jött egy megpattanó védhetetlen 1-0, aztán egy felesleges taktikai szabálytalanságból egy 11-es, amire c már csak lazaságból bevarrta a harmadikat. De éppenséggel döntetlen is lehetett volna.
kupec 2021. 06. 15. 20:04
#2755
6 perc alatt 3 gólt kapni ezen a szinten, szerintem legalábbis, ciki.
Ez már majdnem olyan, mint a mexikói 6:0 a szovjetektől - már megint azt hittük, hogy csúcs csapatunk van, sajnos nem úgy tűnik. Már csak a franciák és a németek vannak hátra, akik szerintem a két továbbjutásra esélyes csapat a csoportban. Csodák persze vannak, csak az a baj, hogy mi a fociban mindig csodákban bízunk! 
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 19:57
Előzmény: #2753  Törölt felhasználó
#2754
"kibírni"
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 19:56
Előzmény: #2751  PusztaPutyin
#2753
Ez akkor elment amikor kifutottak a pályára, 3:0-t tippeltem vagy 4-1-et nem ide, 90 percet nem lehet így kibíni. Addig volt "izgalmas" ameddig az első gólt be nem rúgták, sokáig húztuk az tény.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 19:49
#2752
3 a magyar igazság
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 19:46
#2751
Hát nagy kár, elment ez a hajó bakker.
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 19:46
Előzmény: #2734  mereszZenesz
#2750
Ott van, kihúzták játék nélkül 80 percig, de az nem foci volt. Focizni nem tudnak, ennél csak többet fognak kapni a következő meccseken.
sanka 2021. 06. 15. 19:42
Előzmény: #2748  sanka
#2749
Igazából érett már a portugál gól, szerencsénk volt eddig.
sanka 2021. 06. 15. 19:40
#2748
Szerintem nem vagyunk jók viszont nagy szerencsénk van, a portugálok meg nem rúgnak gólt.
Zsh9999 2021. 06. 15. 19:30
#2747
Mindig a portugal kapus kezebe rugjak, igy nem lesz golb😁
Zsh9999 2021. 06. 15. 19:28
Előzmény: #2744  PusztaPutyin
#2746
Hat nem is tudom kik lottek tobbszor kapura es kiknek a terfelen jatszodik az egesz 😁 , en mindig a jobban teljesitonek szurkolok mert az erdemli meg 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 19:25
Előzmény: #2743  Zsh9999
#2745
most is a kezébe kapta, mi? akkorát repült a labdára mint pókember
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 19:23
Előzmény: #2743  Zsh9999
#2744
Az is előfordul. És? Nagyon be akarod bizonyítani hogy szarok, pedig nem azok.
Zsh9999 2021. 06. 15. 19:17
Előzmény: #2741  PusztaPutyin
#2743
Az elobb is kezbe kapta
Zsh9999 2021. 06. 15. 19:09
Előzmény: #2741  PusztaPutyin
#2742
A német: francia megy most nem?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 19:08
Előzmény: #2740  Zsh9999
#2741
szerintem te másik meccset nézel
Zsh9999 2021. 06. 15. 19:06
Előzmény: #2738  PusztaPutyin
#2740
Foleg ha a kezebe kapja 😁
Zsh9999 2021. 06. 15. 19:05
#2739
Kb vagy 5 gólt nem kaptunk eddig ami csak a veletlenen mult
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 19:05
Előzmény: #2737  Zsh9999
#2738
Azért szerintem a portugálok ellen kurvanagy szám amit eddig bemutattak. Gulácsi meg úgy véd mint egy isten.
Zsh9999 2021. 06. 15. 19:03
Előzmény: #2735  PusztaPutyin
#2737
Az egesz meccset eddig a kepernyo bal oldalánjatszottak 😁😁
Törölt felhasználó 2021. 06. 15. 19:00
Előzmény: #2734  mereszZenesz
#2736
Majd a meccs végén bemutatják Szalainak a labdát, talán megismerkedik vele akkor. Csak az első Portugál gólig lesz érdekes. Kinek verhető ez a Portugália ?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 18:44
Előzmény: #2734  mereszZenesz
#2735
nagyon elégedett vagyok a magyar footballdolgozóinqk eddigi teljesítményével
mereszZenesz 2021. 06. 15. 18:37
#2734
Ez a portugália most verhető 
mereszZenesz 2021. 06. 15. 18:36
Előzmény: #2732  PusztaPutyin
#2733
Sztm is
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 18:25
#2732
Eddig korrekt meló.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 15. 17:50
#2731
Na baromi kíváncsi vagyok, hogy mit tudunk ma felmutatni a pályán!
player1 2021. 06. 15. 17:37
#2730
Hajrá Magyarok!
Peterbond 2021. 06. 14. 01:16
Előzmény: #2727  jang
#2728
"Szalacsi Ádi, nemadja nikol a múlt, a kicsit befutott vagy be nem futott fiataloknak ellenben lehet kitörési lehetőség ez a majdnem futtballünnep."
.
ez rendben is volna. hidd el Rossi is ezt tenné. De ki lenne az a játékos? Senki se látja ki fogja majd váltani Szalait ( pontosabban már most váltania kéne ) a posztján és hozza minimum azt a teljesítményt amit Szalai 33 lassan 34 évesen.  Mert látnád bari mecseken vagy csereként beállni ha Rossi szerint volna ilyen játékos. De a válogatottunk egyik nagy hiányposztja lesz lassan Szalai helye sajna. Szóval kár ezért Rossit basztatni hogy Szalait játszatja.
.
"Nincs min taktikázni, nyílt bátor focit kell fullban nyomni."
.
A szurkoló biztos ezt szeretné. Majd a 6-1 után elküldi mindenhova az edzőt a játékosokat a szertárosokat. Egy ilyen világeseményen ( különösen ha a te kereted számít gyengébbnek ) az alap a szervezett védekezés, erős csapatmunka, kevés kockáztatás biztos labdajáték. Arra tudsz csak építkezni. Az ész nélkül kimegyünk és toljuk a "bátor" focit semmire se vezet, pont az olyat győzik le a szeervezett szerényebb képességű csapatok a legtöbbször. Nem fogunk és nem is szabad próbálnunk dominálni, versenyfutásba belemenni ezekkel a keretekkel szemben hogy ki bírja 90 perc rohanást tovább mert tragédia lesz a vége. A finnek pl jól mutatják hogy szerény kerettel és szervezett játékkal sokra lehet vinni. Görögöknek még egy EB is összejött bár nekik azért valamivel jobb keretük volt de semmiképp se dobogó essélyes anno.
jang 2021. 06. 13. 16:45
#2727
Ne legyen igazam, de az elmúlt évtizedek leghangulatlanabb foci világeseményét fogjuk látni. Pedig  már a ruszki vb is hangulatilag pocsék volt.  Jórészt a takarítók és a pályagondnokok vannak csak a lelátókon, pedig szinte mindegyik meccsen valamelyik csapat hazai pályán játszik. Nagy kár, hogy ezt nem sikerült a pandémia miatt normálisan megoldani. A hazai pályák miatt fullházaknak, tomboló lelátóknak, fergeteges hangulatnak kellene lennie már most a legelején. Kár hogy nem sikerült megoldani a normális lebonyolítást.
A színvonallal nincs gond, a ,"szokásos". A nagycsapatok hozni akarják a biztos továbbjutást a csoportjukból, a kisebbek pedig már a legelején is fullon pörögnek.
A magyar válogatott sajna pofozógép poziban a legerősebb csoportban. Esélytelenek vagyunk, nincs magunkhoz mérhető erősségű másik csapat a csoportunkban 2016-tal ellentétben. Nincs min taktikázni, nyílt bátor focit kell fullban nyomni. A fiataloknak lehetőség ez adni. Szalacsi Ádi, nemadja nikol a múlt, a kicsit befutott vagy be nem futott fiataloknak ellenben lehet kitörési lehetőség ez a majdnem futtballünnep.
Bognár Gyuri túladrenilezett, volt élsportolói, szakvezetői túlpörgetett megnyilvánulása volt a legegyenesebb  esemény eddig...  remélem a magyar játékosokban is lesz ehhez hasonló kurázsi
pantya100 2021. 06. 12. 19:40
Előzmény: #2725  Dehogynincs
#2726
Christian Eriksen összeesett a pályán,úja élesztették sikeresen!!Isten Adja,hogy közöttünk maradjon!
Dehogynincs
Dehogynincs 2021. 06. 09. 06:43
#2725
Magyarország - Írország 0:0.
A csapatok kifutottak a pályára és 90 percen át őrizték a végeredményt.
lukskypoker
lukskypoker 2021. 06. 08. 22:37
Előzmény: #2717  lukskypoker
#2724
Magyarország - Írország felkészülési meccsen 0:0.
Megmaradt a veretlenségi sorozat (11 meccses!) és kapott gól nélkül lehozták a fiúk a mérkőzést.
Schön Szabolcs is bemutatkozott végre.
Következik Portugália.
Hajrá, Magyarok!
raus 2021. 06. 08. 09:10
Előzmény: #2720  Törölt felhasználó
#2723
Persze tudom.Ez Viszont tetszik 
https://eb2020.24.hu/hirek/2021/06/08/foci-eb-magyar-valogatott-gyulolet-nem-terdel/ !!!
Ma írek kb egy x , 2 nem eros támadó focit játszó csapat!!
Peterbond 2021. 06. 05. 15:30
Előzmény: #2721  Peterbond
#2722
Es mielott erre is minuszt kapok itt most arra celoztam hogy az irek eleg rossz formaban vannak es nem eppen az eros tamadojatekukrol hiresek.
Peterbond 2021. 06. 05. 15:29
Előzmény: #2720  Törölt felhasználó
#2721
Itt lenyegeben a 2. Vonulunk kapott eselyt bizonyitani hogy bizonyos helyzetekben bevethetoek-e. Nem jatszott kb a fel varhato kezdonk a masik fele meg 1 felidot jatszott. Az irek elleni lehet kb az amivel tobbe kevesbe jatszani fogunk az EB n bar ott se tudom mennyire tudjuk tesztelni hogy hogyan birja a vedelmunk a folyamatos nyomast.

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek