Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 06. 12. 08:55

Gyurcsány: inkább növekedjünk lassabban, csak ne nyúljunk a szociális rendszerhez.  

Pont ahhoz kéne hozzá nyúlni, mert ez így feltarthatatlan rövid és hosszú távon is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
togyozo 2008. 06. 13. 21:39
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Topkaiser+

1 kis pontosítás:

Az államadósságot nem nominálisan érdemes nézni, hanem a jövedelmedhez viszonyítva (magyarul: GDP arányában). Igaz, hogy az Orbán időszak alatt is 50%-kal nőtt, de az alatt az idő alatt a (nominális) GDP sokkal gyorsabban nőtt, mint 2002-2006 között. Ha GDP arányosan nézzük az államadósságot, akkor a 2002-2006 közötti folyamatok sokkal lehangolóbbak.
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 21:29
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#139
Imádom az ilyen 5 csiliárddal nőtt az államadósság típusú sztorikat

"Államadósság növ. kb. 5 év alatt (2002 től) kb. 5ezer Mrd Ft !!! Szokásos szisztéma: Építsünk országot hitelből, aztán utánunk a vízözön ..."

Mámondom, csak megnézem ki mit alkotott.
Államháztartás kötelezettségei (MNB adatok)
98Q1vége: 6 ezer milliárd HUF
2002Q1v: 9,2
Ez barátok közöttt 50%os adósságnövekedés
Ez volt Viktor

Nézzük Ferit:
2004 szeptemberétől jött tehát
2004Q3: 10,6
2007Q4 (utolsó adat): 16,2
Ez szintúgy 50% adósságnövekedés.

Elkúrta? El. De azér már nehogy a nyúl vigye a puskát...
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 21:05
#138
én azt javaslom minden kedves fórumtársnak, pártpreferenciától és oldalszimpátiától függetlenül, hogy az alant minősíthetetllenül beszóló bérbeírót (a nevét nem írnám le) a továbbiakban ignorálja.
A tahóságára még az sem magyarázat, hogy csökkentették a fizetését.

köszönettel
psimon
tokos. 2008. 06. 13. 21:01
#137
Az enyém kicsit többet tud, mint a sebességhatár 3-szorosa, és a büntetés se tart vissza, mi az a 300 rugó? A verda ára mellett aprópénz - se.

link
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 20:52
Előzmény: #135  tokos.
#136
psimon és számháborús

Az a baj vazze, hogy csak jár a pofátok és még mindig itthon vagytok. Menjetek, amerre a fű zöldebb és a politika kevésbé vörös. Ki a franc tart vissza benneteket szarrágók?
Titeket kellene beengedni egy melegfelvonulás résztvevői közé, aztán ami belefér. Sikosítót vigyetek, mert különben fájni fog!
tokos. 2008. 06. 13. 20:45
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#135
Ausztria nekem is nagyon teccik. Télen csak kimegy az ember, aztán dönget egyet a havas lejtőkön.

Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 18:04
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#134
620829, egy kérdés, megtisztelsz vele, ha őszintén válaszolsz: adózol a 18 éve nyereséges vállalkozásod után?
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 17:19
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
nem darázs :-))
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 17:16
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#132
Látom, azért kényesen kerülöd a 2002-es évvel kapcsolatos élményeidet, hogy akkor mi is történt és ki volt akkor. Egyszerűen nem vagy képben, de értelmes vitát akarsz indítani.
Orbán Viktor nem fogja megváltani a világot, mert ilyen mélységekből visszahozni egy normális szintre, már az is csoda lesz. De én úgy tapasztaltam, összehasonlítva azzal amit "ezek" műveltek, hogy erkölcsileg, államadósságilag, költségvetési hiány tekintetében, nagy Bp.-i balhék tekintetében, stb...... lényegesen jobban álltunk, mint mostanában. Ha te nem így érzed, akkor valamelyikünk rossz információs csatornákkal rendelkezik.
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 17:15
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#131
jót röhögtem, darázs, kösz (vagy fehér, angolszász és protestáns?)

Ezt a Vágót pár éve én is néztem, újszerű volt a műsor. Már akkor zavart a látszólag visszafogott "ki-ha-én-nem" nagyképűsége. Most meg vén korára beállt köcsögnek kúrcsányiékhoz. Szomorú. Igaz, túl van fizetve, talán ez is benne van a szerződésében.

psimon
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 17:01
#130
Én a semlegesség mellett állok ki. Értsd már meg, hogy nem Gyurcsányt "szeretem", hanem zavar, hogy bíztok valakiben, aki már szintén leszerepelt. Célom csupán annyi a hszekkel, hogy ellenpontozok a fiataloknál túlburjánzó jobboldaliságnak és elvakult Orbán imádatnak.
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 17:01
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#129
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 16:59
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#128
Ha egyszer Gyurcsány megmonta B.öszödön az igazságot, akkor nehogy elkezdjük már utólag fényezni, amit mondott, és a "nagy őszinte ember"-ként beállítani ezt a szakemberek által is pszichopataként jellemzett dilettáns ámokfutót. Vedd észre, hogy mit tesznek ezek az országunkkal, nézd vissza pár évre a grafikokokat. Gondolkodj el, nem baj az, ha az ember belátja, hogy tévedett, mert átverték "trükkök százaival".
Még mindíg jobb, mint így élni, hogy ennyire kiállsz valami mellett, ami rossz.
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 16:59
#127
Meg valahogy jobbostól sosem hallottam még, hogy ezt vagy azt nem így vagy úgy kellett volna, az önkritika sem a jobboldal erőssége.
Örülnék, ha a jobbosok kicsit józanabbá válnának és nem rajonganának ennyire a vezérük iránt. Nincs megváltó, ne istent tisztelj, hanem gondolkodj, ha a polititkáról van szó.

Elfogadom, hogy a baloldal sokat hibázott, de megkérdezem Tőled, kedves barátom, hogy Te őszintén bízol Viktorban és a bagázsában? Tőlük várod a megváltó politikát?
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 16:56
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
"Államadósság növ. kb. 5 év alatt (2002 től) kb. 5ezer Mrd Ft !!! Szokásos szisztéma: Építsünk országot hitelből, aztán utánunk a vízözön ...
Duplázzuk meg saját és barátaink fizetését pár év alatt! A többiek próbáljanak csak megélni minimálbérekből, vagy egy kicsit esetleg többől!
Ezek és a többi sok-sok idióta ideológia teszi tönkre az országot."

Ez dettó igaz a jobboldalra is:)
Lapozz vissza a cenzúrázott emlékezetedben és megtalálod a keresett lapokat:)
Nem szeretem a baloldalt sem, de a jobboldal folyik a csapból is.
Echo TV, Hír TV, egyetemek, templomok, utca? Kis ellenpontozás nektek sem árt:) Kicsit túlsúlyban vannak az elvakult jobbos vélemények, csak próbálnám az ellenoldalt is védeni.
Elárulom neked karlos, én senkire sem fogok szavazni, de a többség csaholva rohan majd Vikire szavazni. :)
Csak egy két emlék, hogy segítsek. Deutsch , pótmagánvád? emlékszel? :) de csak egy példa volt:)
szép estét:D
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 16:50
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#125
Asagittar!
Ezt te írtad. Aki ilyeneket ír, azzal szerinted lehet értelmes vitát folytatni?!

" .... megnyerni a választást 2002-ben. Megtette, amit kell, folytatta az osztogatást, tovább morzsolva a jövőnket, de ezt kellett tennie, mert nyerni akart 2002-ben.
- Megnyerte a választást 2002-ben Gyurcsány. Tudta, hogy nagy a baj, lépni akart. Öszödi beszédben kitáltalt és ...."

Nem is vagy tisztában a legalapvetőbb közelmúltbeli történésekkel. Legalább ne vezesd félre a fiatalokat, akik csak mostanában kezdenek foglalkozni az ország dolgaival.
Száz és száz érvet írhatnék, de minek ....???
Elgondolkodnál rajta, úgy őszitén? Még a saját írásaidat sem olvasod el, mielőtt megnyomnád a "mehet gombot".
Azért mégis néhány lerágott csont, hátha ezekből kimaradtál:
Államadósság növ. kb. 5 év alatt (2002 től) kb. 5ezer Mrd Ft !!! Szokásos szisztéma: Építsünk országot hitelből, aztán utánunk a vízözön ...
Duplázzuk meg saját és barátaink fizetését pár év alatt! A többiek próbáljanak csak megélni minimálbérekből, vagy egy kicsit esetleg többől!
Ezek és a többi sok-sok idióta ideológia teszi tönkre az országot.
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 16:05
Előzmény: #122  hill
#124
jól hangzik :)
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 16:02
Előzmény: #122  hill
#123
fiúk, Írország !
Nem igaz, hogy folyton esik, nyáron nincs dög meleg, télen alig kell fűteni, ír sör, ír marhahús, stb...
Ja és az ír a legklasszabb nép Európában !
lásd pl. 14:53-as hír
hill 2008. 06. 13. 15:52
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Dél Ausztria közel van, olcsóak az ingatlanok (sőt a bérlés méginkább) közel van az Adria, szép hegyek vannak, és a napsütötte napok száma megfelelő. Munka van ezer, normális fizetések., korrekt emberek, cigi nélküli vidék. Ha más nincs, tartok öt tehenet, abból is megélek arra, szép dúsak a legelők:)) És ezer magyar csaj jönne rögtön utánam:))
PÁPÁ Gyurcsány.
Törölt felhasználó 2008. 06. 13. 15:11
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
azért Ausztria más egy kicsit, az átlag osztrák mutyizósabb, nagypofájúbb, mint a német és hihetetlen önbizalommal rendelkezik. (okkal-ok nélkül) Nem véletlen, hogy az nsdap teljes vezérkara osztrák volt.

Topik gazda

krizinger
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek