Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 19:14
Előzmény: #72839  Törölt felhasználó
#72840
nagypalz, én idáig ahány roadshow-n, kgy.-n, stb.-n voltam, mindig elhangzott valamilyen formában az, hogy csak aláírt, publikus szerződésről fognak tudni beszélni

ezeket sajna nem tudom neked belinkelni, de állítólag te is ott voltál, talán emlékszel rá
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 19:10
Előzmény: #72836  Törölt felhasználó
#72839
"szerintem elég jól elmagyarázták, persze hisztérikusoknak hiába magyaráz az ember..."

a magyarázat része hol olvasható?
mert akkor biztos volt kérdés is amire válaszoltak?

az ucsó kérdezős megnyilatkozás áprilisban volt, kedves apricot.
egy pár off-al (BB)ezelött meg is hallgathatod, de akkor se lehetet kérdezni érdekfeszítő dolgokról.

csak a megadott kérdésekre válaszoltak.

azóta van titoktartási szerződés??
siemens 2008. 08. 11. 19:08
Előzmény: #72837  Törölt felhasználó
#72838
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 19:08
Előzmény: #72836  Törölt felhasználó
#72837
az RFV-reklámot ne tekintsük már alapnak a Genesis-el való összehasonlításban:)
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 19:04
Előzmény: #72835  Törölt felhasználó
#72836
Sanyo....ok!

de a komunikácíó zéró.
Ajánlom BB hozzá szolását az imént.
és én is jó egészséget és sok sikert kívánok mindenkinek.

tudom, h fogok még pezsgőt bontani...
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 18:50
Előzmény: #72832  Törölt felhasználó
#72835
a Sanyo nem "jön ide napelemet gyártani", a Sanyo már itt van és gyártja a napelemet - de hagyományosat...

a termelést szeretnék megduplázni

a "a komunikácíó kerek nulla, zero. "-ról annyit:
a kommunikáció NEM egyenlő a cég ügyeibe való korlátlan beletekintéssel
a kommunikáció része az is, ha elmagyarázzák, miért nem tudnak egyelőre bizonyos információkat kiadni
szerintem elég jól elmagyarázták, persze hisztérikusoknak hiába magyaráz az ember...
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 18:45
#72834
nagypalz!

Azért utálni nem kell őket, nem tehetnek a csúszásokról, a nemzetközi pénzpiaci hangulat sem kedvezett az elmúlt egy évben a Genesisnek a befektetőkeresés során.
Nyugi!! Ne légy forrófejű! :)

Egyébként abban meg egyet kell értsek Veled, hogy a céges kommunikáció nem túl jó, és még finoman fogalmaztam.
Transzparencia, hitelesség kellene!
Ezt veterán Genesis-részvényesként mondom,! Attól, mert tele vagyok Genesis-részvényekkel mondhatok kritikát a cégről!
Építő jellegű kritikának szánom.

A megfelelő kommunikáció hiánya miatt kezdtem el az elmúlt hetekben a portfolióm megosztását.
Ott van pl. az RFV! Kommunikációban, transzparenciában, hitelességben nyugodtan jó példát vehetne a Genesis vezetése az RFV vezetésétől!

Most egyesek által biztos meg leszek kövezve, hogy én Genesis-részvényesként mertem bátran kritizálni a Genesis-t.
Külső, objektív szemmel is lehet nézni a cég körüli eseményeket attól még, hogy részvényes az ember..

További szorgos munkát és jó erőt, egészséget kívánok a Genesis menedzsmentjének!

Hajrá Genesis! :-)

Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 18:42
Előzmény: #72832  Törölt felhasználó
#72833
A merriman segít az akvizicíóban de dollárban, dollárban...

europában pedig az építkezéseket forintban és juroban fizetik meg!

valahol, valaki lefogja nyelni a külöbséget.

az lehet, h tetszik az amcsiknak az euros cégek, de nekik ez most egy kicsit drága.

Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 18:27
Előzmény: #72830  exmnbs1
#72832
nem izgulok hanem utálom őket azért, mert némasági fogalmat kötöttek..

már régen is írtam, h a projekt sikerre van itélve. nagyon szépen őssze rakták, de a komunikácíó kerek nulla, zero.

gog123 főleg tőled esik jól a bíztatás, pedig valjuk be, h nálad is jelenleg a hit ami működik.

az amcsi tőkésítés/dollár viszony pedig használható ha ügyesek és mondjuk az amatnál vetik be!
Nem elfelejtendő, h az ilyen nagy pénzeknél érdemes az árfolyam mozgásokat kivédeni vagy használni.

De még csak hozzá se lehet szólni..

A sanyo is jönne ide napelemet gyártani, és szerintem a régióban 2 nagy már túl sok..

Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 18:19
#72831
Jól van exmnbs1. Ez stimmel. Csak tudod a Genesis Energy Befektetési Nyrt. nem egyenlő a Főtulajdonossal. Igaz nevükben hasonlítanak egymásra. :-)

Minden jót!
exmnbs1 2008. 08. 11. 17:37
Előzmény: #72826  Törölt felhasználó
#72830
Fund jegyek USD-ban denomináltak. Fundosok éves prémiumához 17 % körül kéne jegyárfolyamnak erősödnie. Ennyi a keresztárfolyamból nem jön össze, így érdekeink Fundéval pillanatnyilag egybeesnek
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 17:04
#72829
Szép jó napot Mindnkinek!

Tennék egy fontos észrevételt:

Már többször megjelent itt a fórumon 1-2 hozzászólótól (talán nagypalztól, vagy mástól), hogy a Genesisnek nem tesz jót az elmúlt időszak jelentős dollárárfolyam-gyengülése. Ez nagy tévedés!!
Eddig is EUR-ban voltak meghatározva az egyes paraméterek, pl. a spanyol gyár teljes finanszírozási igénye, stb.
Emlékezzünk rá!

Érdemes a következő hanganyagot is figyelmesen meghallgatni:

link

"(...)EUR--ban működő vállalatok iránt (...)"

Rényiék ezáltal a dollár árfolyamváltozásának kockáázatait, esetleges gyengülést elkerülik, kivédik!

Igaz, most erősödik a dollár árfolyama, örülhet mindenki neki. Viszont az EUR-ban vagy más devizákban működő vállalatok befektetései jóval biztonságosabbak még most is.
A válság meg ki tudja meddig tart Amerikában...

Szóljon valaki, ha tévednék a fenti témában.

gog123 kicsit érdemes lenne még tanulmányoznod a Genesis-szel kapcsolatos híreket, bejelentéseket, infókat, stb.! :-)))))

Üdv.: BB

exmnbs1 2008. 08. 11. 16:33
Előzmény: #72825  Törölt felhasználó
#72828
apricot, nem baj veled viszont egyre jobb)))))
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 16:02
Előzmény: #72823  exmnbs1
#72827
tehetne még többet is
mondjuk elgondolkodhatna azon, amit ott hallott..
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 15:57
Előzmény: #72824  papa_doc
#72826
nagypalz: Mit izgulsz? Az elmúlt 3 hétben emelkedtünk 50%-ot :)) Egyébként a dollár erősödése várhatóan felpörgeti az eseményeket... Igy a dollárban gyüjtött pénzek egyre jobb pozicióba kerülnek a tőkeemelésnél... Szóval no para... Ma csak én akartam venni részvényt? Kár volt az elején rárontanom: a könyvre: ((
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 15:56
Előzmény: #72821  exmnbs1
#72825
ex, szerintem nagypalz nem arra volt kiváncsi, hogy neked milyen a viszonyod a Fund-al:)
papa_doc 2008. 08. 11. 15:29
Előzmény: #72820  Törölt felhasználó
#72824
>Szerinted így van esélye bárkinek is beszállni tőkével?

Tárgyalások folynak, nem? Nem tudom, kinek mennyi esélye van. Én pl. beszálltam a magam szerény "tőkéjével", szóval nem hiszem, hogy esélytelen beszállni.

>valszeg 2 lehetőség van.
1. OTC
2. Van befektető, de még nincsenek fix pontok lefektetve az asztalra

Persze. Nem tudunk semmit arról, hogy haladnak a tárgyalások. Én úgy gondolkodom, hogy ha publikálják, hogy megvan "a befektető", akkor kicsit késő lesz megpróbálni beszállni a papírba. Elképzelhető, hogy akkor megjelenik egy hír, majd akár limites napok következhetnek, és aki nincs pozícióban, az csak irigykedhet. Ellenben ha nem sikeresek a tárgyalások, az nem jelenik meg egyetlen hírként. Mivel ha a tárgyalások azzal, akivel/akikkel éppen most tárgyalnak, sikertelenek lesznek, akkor nyilván más megoldásokkal kísérleteznek tovább. Nem jelenik meg bombasztikus hír, hogy "vége a genesisnek", hanem mindez csak újabb csúszásként jelenik meg. A csúszás pedig az árfolyam fokozatos lemorzsolódását eredményezi. Szóval úgy látom, hogy ennek az egész történetnek a jellege olyan, hogy a rossz kimenetel csak utólag nyilvánvaló, nem egyetlen drámai hírrel derül ki. A jó kimenetelhez ezzel ellentétben nagyon is konkrét "mérföldkövek" tartoznak, pl. hír a finanszírozást megoldó szerződések megkötéséről, hír arról, hogy épül valami, stb. Minden jó hír azzal a veszéllyel fenyeget, hogy a hír után késő beszállni. Ezért én a részemről (és szigorúan anélkül mondom ezt, hogy bárkinek bármit ajánlanék) tartom a papírt. Az árfolyam középtávon vagy lemorzsolódik, vagy ugrik. Ez a kockázat. Ez egy kockázatos befektetés, épp ezért nem szabad túl sokat idegeskedni miatta.
exmnbs1 2008. 08. 11. 15:21
Előzmény: #72822  Törölt felhasználó
#72823
nagypalz, nem benned van a hiba, mindent megtettél, hogy megértsd,elmentél a Roadshowra, utolsó meetingre.....
Törölt felhasználó 2008. 08. 11. 15:15
Előzmény: #72820  Törölt felhasználó
#72822
én ezt a talaj mérést se értem!!

van elfogadott terv, de utána csinálják a földtani mérést. azt előtte szokták csinálni és ha esetleg gáz van, úgy csinálom és engedélyeztetem a terveket..

na mindegy.....

"most gyárat építünk"

egem az zavar, h hónapok óta kuss van.

exmnbs1 2008. 08. 11. 15:13
Előzmény: #72820  Törölt felhasználó
#72821
romlott
sehol
nem aktuális
pocsék

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek